Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   574 / 1272
(#) küzmös Gergely válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Sziasztok! Melyik tekercs az AFC tekercse?

P1080469.JPG
    
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Az IC 18-as lába az AFC kimenet.
(#) kanalas hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
szia.mindenkinek volna egy kiss gondom a tv mel samsung 72 100herces az a baja hogy van kép nincs benne csakegy csik vanbenede hang van milehet a baj? segitenétek?de eza a csik középen van elöre is köszi aki tud segiteni
(#) BarnaPili válasza kanalas hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Tönkrement a függőleges eltérítése... Ha esetleg megjavul,nézzél több feliratos filmet,akkor talán menni fog a helyesírás is.
István
(#) kanalas hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
szia mindenkinek van egy samsung 72.100herces tévém és az a bajom vele hogy egy csik van benne de kép nincs csak egy vékony csik van segitenétek?
(#) kanalas válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
jó aban igazad van de én csak egy kis segicséget kértemvolna
(#) kanalas hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
akor tudna valaki segiteni?
(#) karaszbandi válasza kanalas hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Már megmondták a hiba okát!
(#) kanalas válasza karaszbandi hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
és.aszt holtalálomeg?meg holkeresem
(#) fatherman hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Sziasztok!Van egy Magnum 7050es tv. Néhány napja elkezdett pattogni valami benne majd magától kikapcsolt. Most már be sem indul csak csak halk ciripelő-csipogó hang jön ki,a képernyőn semmi nem látszik.A hátlapot le vettem de szemre semmit nem látni,a ciripet a sorkimenő felől hallom.Lehet hogy az a rossz?Kösszi a segítséget előre is!
(#) elektromos válasza kanalas hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Szia!
Töltsd le a kapcsolási rajzát, és abban megtalálod a függőleges részt. Ha nem találod meg a rajzban, akkor ne kisérletezz vele. Nem bíztos, hogy olyan egyszerű megjavítani.
(#) karaszbandi válasza fatherman hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Nagy valószínűleg az csattogott és kinyírta a sorvéget.
(#) kanalas válasza elektromos hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
és holtudom letölteni?
(#) kadarist válasza kanalas hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Mi a tévé típusa?
(#) kanalas válasza kadarist hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
samsung
(#) kadarist válasza kanalas hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Nem, az a gyártójának a neve. A típus egy betűkből-számokból álló jelzés, amit a tévé hátulján találsz meg.
(#) kanalas válasza kadarist hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
CW-28D85V EZ A TIPUS
(#) BarnaPili válasza kanalas hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
KS3A sasszi.Ez a rajza a TV-nek.Az LA7845 a függ elt.IC.Azt keresd meg benne,nézd meg a lábait,hogy nincsenek-e kitörve a forrasztásból.Az IC melletti elkókat is ellenőrizd.
István
(#) kanalas válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
akor a sorkimenönek nincs baja?
(#) BarnaPili válasza kanalas hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Mivel látod a csíkot,van nagyfesz.Azt pedig a sorkimenő állítja elő.A csík vízszintes,ugye?
(#) kanalas válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
igen viszintes
(#) BarnaPili válasza kanalas hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Ezek után már bele kellene nézni,de szerintem bízd szakemberre.Konkrét alkatrészt nem fogunk mondani,hogy "Ezt cseréld ki".
István
(#) elektromos válasza kanalas hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Szia!
Ha megforrasztottad az IC lábait, attól még nem biztos, hogy jó lesz a tv, de próba szerencse. Ha továbbra sem lesz más csak vízszintes csík, akkor IC-csere, de meg kellene keresni, hogy mitől ment el az IC. Ha szerencséd van, akkor csak anyagfáradás miatt ment tönkre, de ha nincs, egy darabig még méregethetsz a tv-ben. Ilyenkor egy jó ESR-mérő, és egy jó szkóp segít a keresésében. Ha ezek nincsenek, akkor a sok éves szerelői tapasztalatodat kell bele vetni.
(#) kanalas válasza elektromos hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
szia.és menyit kel mérnie a bemérönek amikor mérem az icét?
(#) karaszbandi válasza kanalas hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Vidd el szerelőhöz!
(#) kanalas válasza karaszbandi hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
énis megtudom javitani de csak az értéket szeretném kérdezni kábé menyit kell neki mérnie
(#) kanalas válasza kanalas hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
meg néztem a LAN7845 ICÉT ÉS 2 LÁBA NEMSTIMELNEKEM AZ EGYIT TIZETMÉR A MÁSIK LÁBA SEMITSEM DE A TÖBBI 700 AKAT MÉR UGYE AKOR AZ ICÉ NEM JÓ
(#) zolika60 válasza kanalas hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Szerintem hagyd abba, mielőtt kárt teszel magadban, vagy jobb esetben a TV-ben. Ahogy többen javasolták vidd szerelőhöz. A nagybetűket pedig a mondat elején használd.
(#) kanalas válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Megnéztem A LA7845 IC. ÉS Az egyiklába AZ)(10) ET MÉRT A Másikmeg semmitt. a többi Meg felpörög 600százra.Megg 700ra
(#) BarnaPili válasza kanalas hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Figyu! Egy integrált áramkört így nem lehet megmérni.Ha a tápfesz lábán nem mérsz konkrétan zárlatot,akkor nem lehet megmondani,hogy jó-e vagy nem.Úgy bárki meg tudja csinálni,hogy megmondják,melyiket cseréld ki.Csak az nem javítás,hanem betanított munka....De ebben az esetben mérni kellene,de nem így.Bár ahogy látom,kár a szóért...
István
Következő: »»   574 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem