Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   416 / 728
(#) lamalas válasza CsizmaKo hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Idézet:
„Végül is nem szólt rosszul,de v.miért a quad összegerjedt ezzel a hangszóróval...”

Miben nyilvanult ez meg? Miert gondolod, hogy gerjedt az erosito?
(#) CsizmaKo válasza lamalas hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Nagy hangerőn (kb 70% nál) recsegő hangja volt (ez a jelenség másnál is előfordult már), vagy visitott és akár a biztositékot is kiégette.A Gt152 4 Ohmos autó hangszóró.
(#) Robi85 hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Sziasztok.

Egy ismerősőm megkért, hogy épitsünk neki valami jóféle hangdobozt. Kinéztünk egy hangszórót, de nemtudom, hogy mennyire lenne használható. Nincs rá sok pénze és nem kell neki high-end, csak jól szóljon.

Ez lenne a mély: Bővebben: Link
Ez pedig a magas: Bővebben: Link

Mélynek az adatai:
Fs: 41,8 Hz
Re: 7,2 ohm
QMS: 3,08
QES: 0,655
QTS: 0,54
Vas: 58,079 L
Sd: 0,0363 m2
EBP: 76
X-max: 6,5 mm

Kb mekkora dobozra lenne szükségünk?
(#) gida hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
Sziasztok
Kellene kis segítség hogy egy SAL SPA3040-nek mekkora hány literes láda kellene ,hogy normális elfogadható hangja legyen
top ládában de ugyanakkor plusz mélyláda nélkül is jól szóljon.
Előre is köszi a segítséget.
(#) Daveeboy hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Sziasztok!

Sok kérdésem van de kezdjük ezzel. Nézegettem az alábbi hangszórót 2 utas rendszerbe.
HiVi MY5N Bass-Midrange

Mit jelent a Max Power Handling (Pmax)(W) : 70
És mit a Nominal Power Handling (Pnom)(W) :35

Én arra gondolok hogy a frekvanciamenet 35W-ra érvényes de elviseli a 70W-ot is tartósan.

Szóval mit jelentenek a számok?
60W erősítőhőz alkalmas?
(#) hidoka hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Az erősítőm kiütötte az egyik hangfalamat amikor szétment a végfok benne. Sajnos cserélni kell a mély és közép hangszóróját. Az a gondom, hogy a hangfalak kivágásaiba csak kisebb teljesítményű hangszórókat lehet bele rakni. Így az egyik oldali hangfal megmaradna az eredeti 180/100W 4-8ohm rendszer (JAMO Studio 180), amiben pedig cserélnem kell a dolgokat az új 200/130/100mm-es SAL hangszórókkal körülbelül 140/110W 8ohm lenne. Kérdésem, hogy az így keletkező állapot károsíthatja-e az erősítőt ami 50W és 8ohm kimenetű? Vagy ilyenkor érdemes lenne mindkét oldalt kicserélni?
A másik kérdésem, hogy nem volt a hangfalakban hangváltó, csak kondenzátorokkal és a magas egy tekerccsel volt vágva. Érdemes-e hangváltót tenni bele? Két ilyen használt hangfal működőképesen is annyit ér körülbelül, mint a két 200W-os hangváltó.
(#) bundibacsi válasza hidoka hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Inkább az eredeti hangszórókat kellene megjavítani.A Sal hagszórókkal nem fog úgy szólni mint eredetileg.
(#) ptesza válasza Daveeboy hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Szia.

Addig lehet tekerni amíg hallható torzítást nem lehet hallani. Persze az a doboz és a váltó függvénye is , hogy mikor történik meg. Ha az erősítő érné el a határait akkor is megtörténik, úgyhogy a nagyobb erősítő jobb. A Pmax az a zenei teljesítményt jelölné , a Pnom a szinuszost. Inkább a zenei a valóság közelibb, mert ki akar szinuszt hallgatni?
(#) lamalas válasza ptesza hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Idézet:
„A Pmax az a zenei teljesítményt jelölné , a Pnom a szinuszost.”

Es milyen frekvenciaju szinuszjellel merik a Pnom teljesitmenyt? Mert nagyon nem mindegy hogy 1kHz vagy 30Hz. De nem csak ettol fugg termeszetesen a terhelhetoseg.

Azt gondolom, hogy nem szinusszal mernek, hanem megfelelo zajjal. Altalaban jelezni szoktak, hogy milyen szabvany szerint mertek az adott teljesitmenyertekeket. Ez a szabvany altalaban IEC 268-5.
(#) Daveeboy válasza lamalas hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Azt olvastam hogy a nominális az nem "elektromos" hanem általános "zenei kitültésű hangeloszlás"-al mért teljesítmény, ez passzol azzal hogy valamilyen zajjal mérik a nominálisat teljesítményt.
Rendben de akkor mi a Pmax?
(#) dave500 hozzászólása Jan 21, 2012 1 /
 
Sziasztok! Ne kövezzetek meg, hogy megint kérdezek! Egy 2 utas refflex ládát szeretnék építeni, a mély egy "Mélysugárzó 120 / 80 W
SBX 2030/BK, 200mm, 8 Ohm" lenne, magasnak pedig egy dóm. Hangváltóm van, csillapító anyagom és fa anyagom is. Ami nincs az említett hangszóró, és dobozterv. Esztétikai okoból téglalap alakú doboz lenne a célszer?. A refflexcsövet előlre érdemes? És kb mekkorát? Előre is köszi.
(ui. programot azért nem használok, mert nincs gépem most.
modiktól elnézést. kerestem, de nem találtam más témát!)
(#) onlin hozzászólása Jan 21, 2012 /
 
Sziasztok! Ne haragudjatok, nem olvastam el az egész topicot. Szeretnék építeni hangosítás célokra aktív hangfalakat. Hol találok hangfal terveket? 8-10"-os mélyekkel szeretném, vf2 erősítővel. És nem sok doboz tervet találtam a neten.. köszi.
(#) gida válasza onlin hozzászólására (») Jan 21, 2012 / 1
 
http://wizardaudio.hu/hasznos.php Itt találsz sok tervet
(#) Balaa16 hozzászólása Jan 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy ORION HS-282-es 8 Ohm-os hangfalpárom. Nagyon szép hangjuk van, de az egyikben tönkre ment a magassugárzó. A kérdésem az, hogy tehetek bele 4 Ohm-os hangszórót? Mert csak olyanom van itthon egy HS 280-ból.
Üdv! Balázs
(#) Silent_Bob válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 22, 2012 / 1
 
Vannek itt nálam sokkal nagyobb tudású fórumtársak(nem gúny, sokat kell még tanulnom) így nem teljesen okés hogy én válaszolok, mások talán informatívabbak lennének, de nem cserélhetzs ki egy 8 Ohm- os hangszórót 4 Ohm- os ra mert nagyob teljesítményt fog felvenni a magassugárzó tehát károsan meg fog változni a hangkép. Egy 4 Ohm- os ellenállás sorba kötése se megoldás mert így a teljsesítmény kb fele az ellenállást fogja fűteni. Tehát a lényeg: nem megoldás a 4 Ohm- os hsz, mindenképp szerezned kell egy 8 Ohm- osat
(#) Balaa16 válasza Silent_Bob hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm a választ! Akkor szerzek 8 Ohm-os magasat!
Üdv! Balázs
(#) Akashi hozzászólása Jan 22, 2012 /
 
Sziasztok.

Most estem bele ebbe a hangfal kérdésbe.
A BassBox progival szórakoztam, de számomra hihetetlen kicsivel több mint 1000 literes reflex ládát tervezett 2db 30-as RFT hangszóróhoz.
Létezik vagy valamit rosszul írtam be?
A hangszóró paramétereit mellékeltem.
(#) ptesza válasza Akashi hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Azon múlik milyen F3-at szeretnél. Szerintem elég a 40 Hz-es , és akkor még jól terhelhetőek lesznek. Persze ha jól működne reflexben , mert lehet ,hogy zártban lenne inkább jó.
(#) Akashi válasza ptesza hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Szia.

Basszusra (gitárhoz) szeretném hangolni.
Kaptam két hangfalat, aminek a külső méretei 740*530*380mm, 20mm-es anyagvastagsággal, az elején 2db 100*55mm es reflexnyílással. Ebben van az előbbi hsz.-be mellékelt 2db hangszóró.
Ez is ba**om nagy, de a BassBox által számolt 1066 liter óriási... valaki segítene, hogy számoljam ki a jelenlegi, és a majdan tervezett hangfal paramétereket?
(#) axterix válasza Akashi hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Szia!

Ne,haragudj hogy belepofázok de szerintem Basszusra nagyon kevés lesz magában.Ha jól emlékszem ezeket RFT L3702-vel párosítva szerelték ,ha teljesen zárt a kosara akkor több mint valószínű az egy regent hangfalból bontották ki így teljesen mindegy a doboz méret.Magában legfeljebb kicsi gitárkombóban alkalmazhatod a maga 15VA-jával mert szerintem ez van a mágnesra írva.Nekem is volt egyébként szépen szól ha neked más van akkor tévedek.
(#) Akashi válasza axterix hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Szia.

Kevered. Ennek nyitott öntött kosara van. ilyen.
Most újítottam fel őket, mert be volt szakadva a membránjuk. Van 4db, úgy kaptam. 12,5VA 6 ohmos, ez van rá írva. Eléggé nagyot szól ám. Lehet, hogy nem pont basszusra való, de most mit csináljak vele? Valamit kezdeni kellene velük, mert megérdemlik. Gondoltam építek hozzá egy rendes ládát, bulikra, esetleg zenéléshez, mivel basszusgitárom is van de normális kombóm nincs arra gondoltam, ezeket majd rá tudnám kötni az erősítőre ezért írtam basszusgitárt. Sajnos elakadtam, mert valahogy be kéne mérni a hangszórókat, és megtervezni egy hangfalat, de nem tudom hogy induljak neki.
(#) ptesza válasza Akashi hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Hát T/S méréssel ,indulj neki.
(#) Akashi válasza ptesza hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Köszi Hogyan? Mi kell hozzá? Még nem csináltam ilyet.
(#) ptesza válasza Akashi hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Ha jobban vagy műszerezve, akkor egy teljesítmény hanggerátor , AC voltmérő ,(csővoltmérő) , és egy ellenállás.

Ha csak kevésbé akkor azt javaslom építs egy ARTA box-ot , és a LIMP progival megtudod mérni. A profilomban találsz hozzá linket.
(#) Akashi válasza ptesza hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Hanggenerátorom csak a PC-n van, szkópom van, mikrofon, erősítő.. és ellenállásom is van
Mérőmikrofonnak megteszi a mellékelt képen látható dinamikus cucc? Azt irja az adatlap,hogy a frekiátmenete 50-18000Hz.
Megyek átolvasom a blogod.
(#) Bassmester válasza ptesza hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Hali Ptesza!
Feleslegessé vált a SAL PA 40100-as hangszóróm, és szeretnék egy aktív (class-D, 500W) bandpass-t csinálni belőle egy szintetizátoros zenész ismerősömnek.
A lehető legkisebb méretben kéne megcsinálnom. Tudnál javaslatot tenni a bandpass kamráinak térfogatára? A programokkal számolgattam, de ez nem megy, nincs benne tapasztalatom és nem akarok nagyon mellényúlni.
Van róla mérésem is, de kb ugyanaz mint a gyári, levonva 3dB-t
(#) ptesza válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Ugyanazokra a dolgokra kell figyelni ,mint egy reflexládánál, plusz az átvitelnek az elvárásoknak megfelelően kell kinéznie.

Ehhez elég lesz a T/S is , mert kb 300 Hz ig a úgy alakul mint a szimulációban.
(#) Bassmester válasza ptesza hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Oké köszi, akkor még szimulálgatom egy kicsit.
(#) dudassandor1 hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Sziasztok! Tud-e valaki nekem abban segíteni, hogy az alábbi REFLEX R-250sub ládában mekkora a reflexcsövek mérete? A BASSbox program szerint (már ha jól használom) 2 db 10 cm átmérőjű csőhöz 25 cm hosszt ad. Nem sok ez?

r250sub.jpg
    
(#) ptesza válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Nem sok, sőt ilyen átmérő mellett még magasra is hangol. Nálad mennyi lett az Fb a Bassbox-ban?
Következő: »»   416 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem