Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   109 / 244
(#) gyula1990 hozzászólása Jan 26, 2012 /
 
Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem,hogy most készülök hangfalat venni a jó öreg Quad -ra.
A Hangfal adatai:
Hangszórók: 31cm Mélysugárzó
1 x Magassugárzó Piezo driver
Impedancia: 8 ohm
SPL: 101,5dB/2,83V/1M
Teljesítmény:250/350W
Frekvenciaátvitel:37Hz-20kHz
A kérdés Pedig így szólna,hogy a Quad megbírná ezt hajtani? A Quad 100w os verzó.
Letudná adni a 100dB-t? mert a hangfal 250w-os.. a Quad csak 50dB-ig tudná meghajtani? vagy hogy működik ez kérlek írjátok le! köszönöm!
Üdv,Gyula1990
(#) david91 válasza gyula1990 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Szia!

Ha nem hazudik a gyártó ezzel az "elég" jó 101,5dB-es értékkel, akkor 1W teljesítmény hatására ekkora hangnyomást produkál a hangfal tőle 1m távolságban. Innentől kezdve minden teljesítmény duplázásra 3dB-t növekszik majd. 2W hatására 104,5dB; 4W hatására 107,5dB és így tovább...
(#) gyula1990 válasza david91 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Stage Hangfal..
Értem,amit mondasz csak azt nem tudom,hogy kitudom-e hozni, a Quad-al azt a 100dB-t,hogy értsd mire gondolok, a Quad 100w 8 ohm -on nekem, a hangfal 250w-os, gondolom a 100dB- 250w erősítő esetén tudja, leadni.. a Quad meg csak 100w-t szóval így csak 50dBbel körül fog leadni a hangfal ha Quad-al hajtom meg? vagy tévedek?
(#) Doncso válasza gyula1990 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Rossz nyomon jársz.
Leírtad, hogy a hangszóró érzékenysége 101dB Ez nem azt jelenti, hogy 250w-nál fogja ezt produkálni, hanem azt hogy 1W teljesítménynél.
Szerény véleményem az, hogy ha ez a hangszóró valóban 101dB-t tud, akkor hatalmasat fog szólni a 100w-os quaddal.
(#) gyula1990 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Köszönöm a választ! Doncso,david91, most már világos,értem!
Egyéb ként szobába kell!
üdv:Gyula1990
(#) reloop válasza gyula1990 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Szia! Erre gondoltál? A Quad-nak nem lesz tőle semmi baja.
(#) gyula1990 válasza reloop hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Pontosan erre gondoltam

most egy ilyen van a Quadon
KATT
(#) reloop válasza gyula1990 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
A professzionálist azért zárójelbe tenném. Egy-két adat lehet, hogy túlzó. Az erősítőddel meglepően hangosan fog szólni
(#) Doncso válasza gyula1990 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Háh, ez vicces, 101dB/2,83v/1M Hogy ezek a ferdék mindíg kitalálnak valamit, eddig a wattokkal hülyítették az embert, mostmár rájöttek, hogy okosodik a nép és mostmár kiváncsiak arra is, hogy mennyit hasznosít a hangszóró a belepumpált energiából, milyen jól is hangzik hogy 101dB-es.......na persze, csaképp nem 1W villamos energiától, hanem 2,83V-tól, hát igy mindjárt más a gyerek fekvése, óriási.
(#) gyula1990 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Precíz a megfogalmazásod tetszik!
(#) reloop válasza Doncso hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Az benne a vicc, hogy a 2,83V/8 ohm az 1W
Szerk.: a 101dB-re befizetnék
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Áúú, és tényleg! Ez mekkora lukrafutás volt. Nem magyarázom meg, ezt most benéztem .
A 101dB ki van zárva, nem tudom elhinni.
(#) CHZ válasza Doncso hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Több helyen is láttam már így meghatározva az érzékenységet, ez sem jelent mást.., ez is 1W teljesítményre leadott hangnyomás (2,83x2,83=8,0089/8=1W)
(#) Doncso válasza CHZ hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Persze Zoli, még te is , köszi, Ezt most befigyeltem rendesen.
(#) gyula1990 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Haver küldte a képet, Hangosítással foglalkoznak ezt mérték egy hangosításkor, kb 30-35méterről,ACDC-vel mérték, és félhangerőn volt a rendszer.
RCF Line Array
TT33A toppok és TTS28A subok
A=aktív

KATT IDE!
(#) CHZ válasza Doncso hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Nem gondoltam, hogy ezt becsapásnak érted, csak azt hittem, hogy a szokatlan meghatározást tartottad furcsának.
(#) Bassmester válasza Doncso hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Lehet hogy eléri a 101 dB-t, csak kérdés hogy milyen frekvencián. 2 kHz körüli rezonáns kiemeléssel simán lehet annyi ...ezért kell lemérni a hangszórók átvitelét.
Hiába "tud" 101 dB-t, ha pl 100Hz-1kHz csak 93-at ad, ezalatt pedig meredeken esik és 50 Hz-nél már csak 88 dB-lel tud szólni. Az ilyen hangsugárzók valóban jó hangosan tudnak üvölteni, semmi méllyel.
(#) david91 válasza gyula1990 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Hát igen, én is sejtettem már az elején, hogy ez a szuperjó érzékenység sántít.
Egyébként ha szobádba szeretnél egy jó kis hangzást akkor szerintem rosszfelé tapogatózol ezzel a hangfallal. Ha teheted válassz inkább minőségibb cuccot, hidd el megéri. Például valami alsó-középkategóriás "házimozi" fronthangfalakat. (hosszúkás, álló)
(#) Doncso válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Igen, ez elképzelhető, biztos van valami csirke a dologba.
(#) Doncso válasza gyula1990 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Ez klassz, de mi köze a stage-hez? Az RCF azért más kategória.
(#) Doncso válasza CHZ hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Hát, az az igazság, hogy manapság, már a szőnyeg alatt is kigyót keresek, te is tudod, hogy mindíg valamivel vakítják az embereket, hirtelen azt hittem itt van a kutya elásva, de most ezt benéztem, de biztos vagyok benne, hogy az a 101dB olyan, mint a 4*55w-os TDA-ic az autós fejegységekben.
(#) gyula1990 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Doncso, a képet csak érdekesség képen tettem fel.
david91 nem vagyok oda a házimozikért...jó a hangzás szuper,de amit írnak teljesítménynek... valójában felét se tudja. meg ha már meg építem a Quad-t,akkor most tegyem el a szekrénybe egy házi mozi miatt?
(#) Doncso válasza gyula1990 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Ja , értem.
(#) ozpecs hozzászólása Jan 26, 2012 /
 
Az a 101-dB érzékenység enyhén szólva is tulzó érték valószinüleg a legmagasabb értéket adták meg, ha rendesen szabvány szerint mérik akkor az tutira nincs akkora, én max 96 ra saccolnék. Nem annyira rosszak a stage cuccok, de messze vannak a legjobbaktól. Van nekem GOODMANS axiom 301-es na az tényleg tud maga a hangszóró 102 dB körül de eleve pl 16 ohmos. A mai hangszórók közül nagyon kevés van 100db felett, egy egy FANE stb tudja, nem jellemző, pláne nem szélessávban és főleg basszusban....
(#) ufy92 hozzászólása Jan 26, 2012 / 1
 
Üdvözletem!
Véleményeteket szeretném kérni ezekről a hangsugárzókról és milyen dobozt tudnátok ajánlani hozzá? http://bolthely.hu/zovanyi/id/14803_Snowsea_LK-664-1_15%22_500_W_hangszoro_
(#) ptesza válasza ufy92 hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Első ránézésre korrektnek tűnik, kár hogy nincs róla adat szinte semmi. Bejáratás és T/S mérés után lehet csak megmondani, hogy milyen alkalmazásra lesz jó.
(#) p1go válasza ufy92 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Az az 500 Watt jó lesz 300-nak is, a sávszélesség pedig jóindulattal 50-2000Hz-ig. Topládába alulról vágva és egy jó magassal megtámogatva használható lehet.
(#) ptesza válasza p1go hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Az ,hogy hány watt az alkalmazástól is függ. Nekem a lengőrendszerből ,és a membránból úgy tűnik ,hogy inkább mély sugárzónak lenne jó. (Már ami a képen látszik) Azonkívül az alacsonyabb érzékenység is erre utal.
(#) reloop válasza ufy92 hozzászólására (») Jan 29, 2012 / 1
 
Üdv! Ha minden igaz ebben a dobozban van a kiszemelt hangszóró.
(#) appme hozzászólása Feb 1, 2012 /
 
Kedves Fórumtársak!
Nem vagyok túl régóta megfigyelője az oldalnak, de a régi erősítő építési késztetéseim miatt rá szoktam pillantani az itteni témákra.
Kérem, ne legyen sértődés, megdöbbentett a Quad népszerűsége, ami töretlenül tart a magyar szerző honosításai óta. Olyan 30 éve...?
Ennek (is) az ürügyén, kinél milyen szépen szól, valamint az itt publikált erősítők kapcsán az amit hiába keresek - mérések, specifikációk.
Az ugyanis, hogy kinek mi szól szebben, mekkora ládákon, hol hallgatja, nem sokat mond, vagyis elég keveset.
Vannak amatőr eszközökkel is jól kimérhető adatok, ma már nagyon sok Fórumozó komoly műszerparkkal rendelkezik. Amikor a Quad először volt terítéken, annak az építőnek, akinek legalább 1 MHz-s orosz szkópja - az császár volt...
Tehát nem lehet probléma megmérni egy erősítő:
Átviteli sávszélességét
Sebességét
Torzítását
stb.
Pl. a négyszögjeles vizsgálat majd' mindenki számára megoldható...
Egy műterheléssel - vele párhuzamos 1µF (nagyjából imitálva valamiféle hangváltót) végzett oszcilloszkópos mérés, ernyőkép publikálás könnyebben rangsorolhatóvá, valamint hibákat felderíthetőbbé tenne egy adott kapcsolást.
Ha közmegegyezésben szereplő terhelések, erősítő teljesítmények alapján szerepelnének a fontosabb és amatőr körülmények közt mérhető adatok, talán jobban irányt mutatna a fejlődés számára.
Újabb építési ötlet is adódhat - torzításmérő...
Köszönöm a figyelmet!
Következő: »»   109 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem