Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   89 / 196
(#) Geri86 válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Okés ki próbálom úgy, hogy elindítom, és egy kis idővel elveszem az AC figyelés vezetékét a váltóról. Nem sokára jelentkezem.
(#) reloop válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Ez tiszta és világos. Bekapcsolt állapotban kösd le az AC-t. Az a kérdés ilyenkor mi történik, illetve mennyi idő alatt old le.
(#) Geri86 válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Na megnéztem úgy ahogy mondtad reloop (raktam rá egy krokodilt ), és amint levettem egyből le is kapcsolt. Szóval nem értem... ezek szerint visszadolgozna a puffer?
(#) subi válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Tehát, ha jól értem, levetted a Ac bemenetről a vezetéket, és leoldott?
(#) reloop válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
A kikapcsolás pillanatában a C4-en meg sem rezdül a feszültség, ennek rendesen kéne működni. A reléd elég megbízható? Nem ragad be időnként?
(#) Geri86 válasza subi hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Igen amint levettem egyből oldott. Ahogy hozzáérintettem vissza is kapcsolt.
(#) Geri86 válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Hát ragadást nem tapasztaltam, bár szerintem a behúzás jó de az érintkezők ránézésre nem érintkeznek. :S Lehet, hogy csak a relém lenne a rossz?
(#) reloop válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
A led megmutatja, hogy mikor kap áramot a relé tekercs.
(#) Geri86 válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Persze az világít is amikor bekapcsolom a védelmet. Ha elveszem az AC-t vagy egyen feszültséget adok neki akkor kialszik.
(#) reloop válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Amikor élesben össze van rakva a rendszer és lekapcsolod, de még a relé nem ejt el, a led legalább halványul valamennyit?
(#) Geri86 válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Hát az az igazság, hogy a végfokokat majd még csak most fogom összerakni hozzá. De amúgy azt vettem észre, hogy ha puffer nélkül van rákötve halványabban ég a led és kicsit mintha pislogna is, pufferrel viszont szépen erőteljesen világit.
(#) subi válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Még egy kérdés. Úgy látom szelénes diódád van. Jól lezár? Nem lehet, hogy a puffer kondi feszültsége visszakerül?
(#) Geri86 válasza subi hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Én is agyaltam ezen, de más egyenirányító híddal is ezt csinálta. Amúgy nem szelénes hanem régi akksi töltőből kivett egyenirányító 4 db generátor dióda alumínium lemezbe rakva.
(#) subi válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Ok. Elnéztem. Képről így nézett ki a szelénes is. Egy próba: tegyél egy diódát még a vezetékbe a puffer elé, így biztosan nem mehet vissza fesz. Lássuk mit csinál..
(#) Geri86 válasza subi hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
A híd és a puffer közé?
(#) subi válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Igen, én így gondoltam, hogy tulajdonképpen a feszültség ezen a plusz diódán keresztül táplálja az áramkört, és kikapcsolás esetén visszafelé semmi képen nem tud a puffer kisülni. de mint írtam, ez csak egy próba lenne. Mivel nem túl munkaigényes, érdemes kipróbálni.
(#) Geri86 válasza subi hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Bocs, hogy csak most írok ki fogom próbálni és utána írok.
(#) Geri86 válasza subi hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Na kipróbáltam úgy ahogy mondtad, (híd és puffer közé egy dióda) működik, amint kikapcsolom old is egyből. Azt kérdezném, hogy akkor is ezt csinálná vajon ha a D1 diódát megfordítanám és a kondi helyére ismét beraknám a 3db 0,33-ast?

Plusz még valamit nem értek. Mondtam ugye, hogy szerintem nem jól érintkeznek a relé érintkezői. Ezért szakadás vizsgálattal rá is mértem behúzott relénél és nem is sípolt tehát tényleg nem jók. De viszont néztem az egyenfeszültség védelmet is a másik kép bekarikázott pontjain és ott még is működött tehát lekapcsolt. Akkor csak érintkeznének???
(#) subi válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Örülök, hogy működik. Nos, a diódát ne fordítsd meg, mert a T4 tranzisztornak nyitó irányban pozitív feszültségre van szüksége. Ha megfordítod, negatívra töltődik. A relé jósága könnyen mérhető. Ott mérj, ahol a záró érintkezők kimennek a panelról. Nos, vagy összekapcsol, vagy nem!
(#) Geri86 válasza subi hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Hát végül is én is örülök, hogy így működik csak így végfokba beépítve érdekes lenne, hogy kell még egy plusz dióda egyenirányító híd után. Nem tudom erre mi lenne az igazán jó megoldás...
(#) subi válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Ez egyébként még így is jobb, ha jól dolgozik, mintha sehogy!! Főleg ha megvédi majd az áramkörödet!!!!! Egyébként ne add fel. Biztosan visszakerül valahogy a trafó tekercsére a puffer kondi feszültsége. Esetleg, még eszembe jutott, hogy az AC feszültséget nézd meg, közvetlen a trafó kivezetéséről hoztad- e? Ha nem, ide kösd át, és valószínűleg minden rendben lesz. Üdv. Subi
(#) Geri86 válasza subi hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Na újra itt vagyok. Végül kipróbáltam egy másik diódahidat és egy másik puffert, és végre működik rendesen. Rákötöttem egy IC-s erősítőre, hangszóróra és így is működik, szóval köszönöm a segítségeteket.
(#) subi válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ez az!!!! Nos, milyen szívatós tud lenni egy még működő, de paramétereit tekintve már hibás elektronikus egység.
Örülök, hogy minden működik. Használd egészséggel....
(#) Geri86 válasza subi hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Köszi szépen de amúgy azon gondolkodtam, hogy amikor már majd a kész végfokokkal lesz így fogom bekötni a tápellátását.
(#) subi válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Jónak tűnik, de a puding próbája az evés. Egyébként mintha nem látnék bekötve AC védelmet. Vagy rosszul látom? Pedig az kell......
(#) Geri86 válasza subi hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Jól látod ebben nincs csak a táp ellátás miatt mutattam.
(#) dani9228 válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Üdv! Amit múltkor még csináltunk hangszóróvédőt, annak ma csináltam egy külön tápot, hogy ne az erősítő szűrt tápjáról menjen, na és az lenne a problémám, hogy amikor megkapja a váltófeszültséget akkor a relé szakadozva húz be és utána is rezeg tovább. Vissza raktam az előző tápra annál is szakadozva húz be, de utána már nem rezeg. Szerinted mi lehet a baja?
Az új tápban amit most csináltam neki abban van két-két 1000µF puffer és két-két 100nF hidegítő. +-17V-os a táp.
Köszi!
(#) dani9228 válasza dani9228 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
A hangját mellékeltem ahogy behúz a relé, meg utána ahogy rezeg.

Felvétel.mp3
    
(#) reloop válasza dani9228 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Üdv! A 4,7k-t cseréld 3,3k-ra.
(#) dani9228 válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Üdv! A csere után, már csak a behúzáskor amikor megkapja a válltófeszt. akkor rezeg, de utána már nem. És lassan is húzza be.
Következő: »»   89 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem