Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   583 / 1271
(#) mazsola hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Szia István!
A képcső nyakán lévő panelon az IC felíratozása:
TL TDA6107Q
NA N9A1R7
AN HnH9914 1 Y
ID
A hátlapon csak Model:VESTEL CTV 5131 és SN:5036789 900261 felírat van. Az alaplapon a sorkimenő melletti alu lemezen szintén a szériaszám szerepel, az alaplapon semmi, pedig nagyítóval is átnéztem, még az alját is.Kösz a választ, estig nem leszek elérhető.
(#) baloghzsolt81 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
az egyiket kicseréltem de kettő van benne és a másiknak az értéke minden megegyezik kivéve a mikro farath
nagy baj lenne ha 10 mikroval nagyobb
(#) kadarist válasza baloghzsolt81 hozzászólására (») Jan 28, 2012 / 1
 
Nem baj, ha nagyobb a kapacitása, de a feszültségtűrése ne legyen kisebb!
(#) kadarist válasza mazsola hozzászólására (») Jan 28, 2012 / 1
 
Szia!
11AK19B-1 lesz a szasszi.

11AK19B-1.pdf
    
(#) baloghzsolt81 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
ok köszönöm szépen az infót akkor kicserélem.
(#) sprofan hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy LG CF-20E20 TV, a hiba annyi lenne hogy totálisan nem csinál semmit. Áram alá helyezem és semmi életjel. A pufferkondin még rajta van a feszültség de a szekunder oldalán már semmi. Tápjában egy STRS5707-es van, gondolom ez csere illetve ha már rendelek akkor pár kondit is beledobok a kosárba azok is csere érettek. Kérdésem annyi lenne hogy ha valaki találkozott már ilyesmivel, akkor ez egy szimpla elhalálozás szerintetek, vagy esetleg van valami konkrét kiváltó oka amit meg kellene szüntetni mielőtt kicserélem az IC-t?
(#) kadarist válasza sprofan hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Szia!
Ellenőrizd a primer oldalon az R827-R829 párost. Ezek a tápegység indítóellenállásai, amelyek néha megszakadnak és ezért nem indul a táp.
(#) koviferi hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy Panasonic tx-32ps10d tiposú tv, ami bekapcsoláskor elindul pár másod percig, néha 10-20 másodpercig (jó kép és hanggal), majd kikapcsol standbye állapotba és villog a power LED háromszor. A hibakód alapján 3,3V-os tápot hiányolja,de az megvan.
A standbye 3,3V és az üzemi 3,3V is feláll.Kondikat raktam rá próbaképpen de úgy is kikapcsol a hibakóddal. Ha esetleg valakinek van valami ötlete kérem segítsen. Mellékelem a kapcsolási rajzot is.
(#) roymen hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Sziasztok! Elakadtam egy Akai ct-g205dt javításánál.Vertikális ic el volt szállva benne,kicseréltem.A hozzá tartozó kondik is cserélve lettek.Na mármost azt csinálja hogy bejön a kép, felülről 3cm vastagon halvány csíkok,az aljától kb. 5cm-re felfele fekete csík.Állítottam a v-height-on,ahogy összehuzza a képet a csíkozódás eltünik felülröl de 15centis képet kicsit nice nézni ekkora csövön.Mi lehet a baja?
(#) kadarist válasza roymen hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Szia!
Az IC tápfeszültsége hogyan alakul?
(#) sprofan válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Kimértem, mind a kettő pontosan 22K
(#) kadarist válasza sprofan hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Az STR1-es lábán ott a feszkó?
(#) roymen válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
9-es lábon 24.8v, 6-os 23.9v
(#) sprofan válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Igen, ott 315V-ot mérek.
(#) roymen válasza roymen hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Ha az 1-es lábat akarom mérni akkor kimegy a kép,ráteszem a méröt a 3-as ra visszajön
(#) kadarist válasza sprofan hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Az STR cseréje előtt a kis elkókat cseréld. Ha erre nem javul meg, akkor jöhet az STR.
(#) kadarist válasza roymen hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Az IC 6-os lába és a test között mekora a feszültség?
(#) sprofan válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Hát összesen 2db van belőlük a primer oldalon (c820-825) szóval ez menni fog. Ha jól látom még van is itthon pont olyan. Ahogy nézegettem nem két fillér az a fránya STR ic, de még mindig olcsóbb mint egy új TV.
(#) kadarist válasza sprofan hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Még esetleg az optocsatolót is kicserélheted, mert akár az is lehet rossz, meg persze az összes ellenállást, kis kondenzátort is ellenőrizheted. Szerencsére nincs olyan nagyon sok belőlük.
(#) sprofan válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Rendben, előtte megteszem! Találtam viszont STRS5706 IC-t, az a kevéske információ alapján amit találtam róla jó lehet az 5707 helyett. Ez valóban így van, vagy csakis 07-es tegyek a helyére?
(#) kadarist válasza sprofan hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Ha azt írják, hogy jó helyette, akkor cseréld ke erre a típusra.
(#) jocpoc hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
sziasztok van 1 techwood T 2126 RF ST tvm és nem tudunk rá jönni mi lehet a baja. A hiba jelenség bekapcsolom a tvt és pitseg a sorkimenőde képet nm ad tudja valaki a hiba okát?akarom mondani találkozot már valaki ezzel a hibával?hozzá teszem a Bu808 serélve lett és ugyan ez a hiba még mindíg megvan.köszi előre is a segitséget
(#) kadarist válasza jocpoc hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Szia!
Akkor is pittyeg, ha nincs beépítve a BU?
(#) garamszegiroland hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Hello
vestel 11ak19e sasszival szerelt orion tv-n elszált a sorvégtranyó.Kicseréltem most zölden világít a standby de nem indul a sor. A 130v megvan a soron
Mi lehet a hiba?
(#) sprofan válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Hát itt olvastam: Bővebben: Link
A végén utolsó hozzászólásban azt írja hogy van pár aggálya, de a Tv tökéletesen működik vele. Közben találtam még egy elkót ami miatt eléggé mérges lettem a lap tervezőjére... Az STR IC bordájának a lamellái között bent, egészen a jó melegben foglal helyet, szép, mondhatom... Ha végeztem és többet tudok még jelentkezem, addig is köszönöm!
(#) garamszegiroland hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Hello!!!
Adott egy 11ak19e sasszival szerelt orion tv melynek elszált a sorvég tranyója.Kicseréltem mostmár zölden világít de a sor nem indul.Soron a 130v megvan
Mi lehet a baja?
(#) kadarist válasza garamszegiroland hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Szia!
A sortranzisztor bázisában lévő ellenállás jó?
(#) garamszegiroland válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
A pár ohmos ellenálás nem szakadt
(#) kadarist válasza garamszegiroland hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
A tranzisztor kollektorán ott van a sortápfeszültség? A kis illesztőtrafó előtti meghajtótranzisztor bázisán van sormeghajtó jel? Frekvenciamérővel (multiméter) vagy oszcilloszkóppal tudod ellenőrizni.
(#) garamszegiroland válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
A buk444-en nincs semmilyen feszültség ha erre gondoltál
Viszont a sorvégtranzistor középső lábán mérhetö a sortáp
Következő: »»   583 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem