Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   584 / 1271
(#) roymen válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
6-os lábon 23.9v-ot mértem
(#) kadarist válasza roymen hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Az kevés. Olyan 26V-nak kell lenni ott. A tápfeszültség szűrőelkóit cseréld!
(#) kadarist válasza garamszegiroland hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Nem a Q603-ra gondoltam, hanem a Q604-re. Rajz: Bővebben: Link
(#) karaszbandi válasza garamszegiroland hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Készenlét van?
Készenlétben mekkora a sortáp?
(#) karaszbandi válasza garamszegiroland hozzászólására (») Jan 28, 2012 1 /
 
A másik oldalon kérdeztem valamit!
(#) karaszbandi válasza jocpoc hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
És a hiba okozója is cserélve illetve elhárítva lett, vagy egyszerűen csak a tranyó lett cserélve?
Mert ha nem, akkor egy kassal még cserélhetsz, mire megunod!
(#) sepu666 hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Sziasztok. Van egy kis gondom. Van egy Thomson 42ws90e3-as plazma tévém. Hiba jelensége hogy felváltva villog a piros és a zöld közt a visszajelző. Elméletileg a Main Bord-on van egy ic és az a hiba forrása. Kérdésem a következő lenne. Hol tudok szerezni main bord-ot vagy ic-t? Ja el is felejtetem. Hogy a ic-t már cseréltem egy tartalék panelről. Amit még anno kaptam a monitorral. De a hiba ugyan úgy fennáll. Segítséget előre is köszönöm.
(#) herzsolt hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Lenne egy kérdésem, ami fontos lenne.
Adott egy cw-29m066v TV-m, ami egyszer csak kikapcsolt, bekapcsoltam, és a kép bejött, de a piros led villog rajta. Mi lehet a baja?
Várom mielőbbi megtisztelő válaszotokat
(#) Papp Ferike válasza jocpoc hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
A sorkimenő körében nézz szét kapacitásmérővel.A kollektor köri kondi szokott elhalálozni.Persze lehet táp hiba és még sok-sok minden.Mérni mérni mérni,aztán cserélni,s bekapcsolni.
(#) garamszegiroland válasza kadarist hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
A q604-en 14v mérhető
(#) garamszegiroland válasza karaszbandi hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ha áram alá hejezem a tv-t egyből zölden világít
(#) szabolcsbácsi hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Sziasztok nekem kód kéne URC22B-15 VAGY URC22C-15
DAEWOO
DIMARSON
(#) karaszbandi válasza garamszegiroland hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Akkor nem jó a készenlét.
Készenlétben 30V körüli sortáp legyen csak.

Tirisztor és környéke, primer oldal, opto?
(#) szabolcsbácsi hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Sziasztok nekem kód kéne univerzális távirányitohoz URC22B-15 VAGY URC22C-15
DAEWOO HOZ
(#) Tomsa válasza Papp Ferike hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
A stand by led 6-ot villan majd úrja kezdi,ami c515 és c516 ot nézzem meg kód ot jelenti de sajna pont nem találom ezeket e kóddal rendelkezö alkatrészeket amík gondolom kondik.amúgy sony kv-21m1k típusu tv ről van szó már vagy tízszer átnéztem a panelt.
(#) szabolcsbácsi válasza szabolcsbácsi hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Sziasztok nekem kód kéne univerzális távirányitohoz URC22B-15 VAGY URC22C-15
DAEWOO HOZ
(#) Papp Ferike válasza Tomsa hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Üdv! Rajzod van hozzá?
(#) Papp Ferike válasza Tomsa hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ja ,fontos !Csak a sasszészám alapján találsz hozzá pontos rajzot.Pl.:Be-4,Be-4a stb.
(#) Tomsa válasza Papp Ferike hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
üdv.kössz hogy szánsz rám időt.sajna nincs rajzom és nem tom hol is kéne keresnem valamint a sasszészŕmot sem tudom hol keressem meg.ebben tudsz segíteni??
(#) kadarist válasza Tomsa hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Szia!
Mi a készülék típusa és pontosan mi a hibajelenség?
(#) kadarist válasza Tomsa hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Közben megtaláltam a hozzászólásodat, tehát rajz és szervízleírás: Bővebben: Link. A 6 villogás túlfeszültség-túláam hibát jelez. Ellenőrizd a sortranzisztort.
(#) kérdező hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Van egy Elektronika VL-100 típusú orosz tévém. Amikor kaptam, még működött, de elment a képe és teljesen sötét a képernyő. Lehet, hogy megszakadt a fűtés?
Esetleg más baja lehet?
(#) BarnaPili válasza kérdező hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Nem biztos.A sorvégfok megy?Nagyfesz van?A képcső fűtését le tudod ellenőrizni,ha egy sötétebb helyen megnézed üzem közben.A nagyfeszt pedig egy fáziscerkával meg tudod nézni,de ne fogd meg a végét,csak az oldalát,és úgy közelíts a sokszorozó és a sorkimenő közös pontjára.
(#) doni82 hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Szevasztok,volna egy problémám.Szoval két tv-m van eggyikse mükszik,már.Az eggyik,egy samsung 72-es.A baja,hogy nem jön be rajta az adó.antenna be van dugva,elkezdem keresni a sávokat,és semmi nem jön be csak a hangya megy.Mi lehet a baja?
A másik egy daewoo,abban pedig se kép se hang.A főkapcsolonál bekapcsolom,kattan eggyet,gondolom a védelem,aztán serceg eggyet a képcső de semmi nem jön be.Tök fekete minden.Remélem tudtok nekem segíteni most is.Elöre is kössz.
(#) zolika60 válasza doni82 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
A Samsungon vizsgáld meg az antenna csatlakozót. Gyakran kitörik a közepe a panelből. A másikhoz nem értek.
(#) Tomsa válasza kadarist hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
sajna nem tom melyik a sortranzisztor,de gondolom cseréljem le újra?!esetleg még megtudod mondani vagy elmagyarázni melyik az és hol találom?kösszi az eddigi segítséget is!
(#) Saggitarius válasza Tomsa hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Nem valoszinu, hogy pont ugyanigy nez ki a Te TV-d, csak tampontkent: Bővebben: Link

A kep jobb also sarkaban van a kimenotrafo, tole balra fel az L alaku hutolemezen a kepelterito vegfokozat, a kimenotrafotol felfele a masik L alaku hutolemezen nagyon nagy valoszinuseggel a sorvegtranzisztor lesz. Ilyen Bővebben: Link vagy esetleg ilyen Bővebben: Link
(#) doni82 válasza doni82 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Kössz a választ.de annak semmi baja.A problémám,hogy azota csinálja ezt a tv,miota a kisfiam a főkapcsolonál kapcsolta ki a tv-t.Jo nem egyszer történt meg ez a dolog.És az antenna panelja hiányos,de ettöl még tudtam nézni rajta az adásokat.Igaz szoba antennával semmi,de kábel tv-vel jo volt.Nem lehet hoy valami elszállt?És most csak kérdem,nem igazán értek hozzá.
(#) szabolcsbácsi hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
köszönök mindent de
DAEWOO 168.209 KÓD LETT A JÓ
(#) Puklee hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Üdv! Nem régiben írtam egy lg tv-ről és hogy a bu808-as tranyóra gyanakszom. Nos a helyzet az hogy nekem gyanús valami. A bázis emitter közt sima műszerrel mindkét irányban 116 ohm ot mértem, bázis kollektornál szintúgy. Kollektor és emitter közt 1.2 ohm mindkét irányban. Eddig ha ilyen tranzisztor került a kezembe és jó volt akkor soha nem mértem, ha zárlatos volt akkor pedig minden lábánál zárlatos volt. Lehet hülyeséget írtam de ez az érték amit írtam most jó lehet a tranyó vagy sem? Csak azért tettem fel ezt a lehet ostoba kérdést mert elég drága ez a tranzisztor és mielőtt újat veszek bele gondoltam jobb ha utánakérdezek.
Következő: »»   584 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem