Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fix jelhossz előállítása változó jelhosszból.
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Bako hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Fix jelhossz előállítása változó jelhosszból.
Sziasztok!
A segítségeteket kérném.
Az lenne a problémám hogy adott egy jelforrás 14v-os négyszögjel változó frekvenciával és változó kitöltési tényezővel, nekem viszont állandó 3ms idejű jelhosszra lenne szükségem. Amivel egy BUZ11-es FET-et hajtanék meg. Mivel lehetne ezt a legegyszerűbben megoldani?
Olvasgattam a fórumot de sehol sem találtam fix jelhosszú kapcsolást.
Köszi.
(#) pucuka válasza Bako hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Ezzel megoldhatod. Kapcsolási példák az adatlapon.
(#) Nagymoli válasza Bako hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Vagy ezzel!

Számítás is van a neten!:
(#) Bako hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Én is 555-re gondoltam először, de leszimuláltam és nem működik jól, mert a bemenő jellel változik a kimenő jel is. A kapcsolásom képét mellékeltem, valamit rosszul kötöttem vagy rossz az értéke?
(#) Nagymoli válasza Bako hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Hogy változik, mit csinál?
(#) Bako hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Ha a bemenő jel kitöltési tényezőjét módosítom akkor a kimenőjel is arányosan hosszabb lesz.
Hiába számoltam ki hogy 3ms-hoz 1µF és 2.72Kohm kell mikor az nem is annyi.
Ezt a kapcsolást meg is építettem már régebben és élőben sem volt jó. Mit rontok el?
(#) hibbantpasi válasza Bako hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Szia!

Én valahogy igy adnám a vezérlőjelet az 555-nek:Bővebben: Link
Nekem ez a verzió vált be, bár 3 ms-nál hosszabb időzitéssel dolgozik.

üdv:hp
(#) Nagymoli válasza Bako hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Hasonlót építettem a fényképezőm indításához, nekem korrektül működik. Próbáld ki 100nF, 27k-val is, azzal szerintem jobb lesz, az 1µF gondolom, elektrolitkondi volt, azal nehéz pontosra belőni.
(#) proba válasza Nagymoli hozzászólására (») Jan 28, 2012 / 1
 
Az 555 tulajdonsága amit leírt,Ezt egy élvezérelt monostabil multivibrátorral kellene inkább megoldani. Pl CD4538 Így szinte egy két külső alkatrész kell csak hozzá.A gyári ajánlás szerin ráköti a kondit,ellenállást,az indító bemenetre mehet a jel (még azt is eldöntheti hogy az impulzus megjelenésre vagy megszűnésre induljon.A másik indítólábat engedélyező szintre kötve már kész ia.
(#) Bako hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Köszönöm

Ez a CD4538 tökéletesen működik, a szimulációban pontosan azt csinálja, amit kell.
Már csak be kell szereznem egyet és megépíteni.
(#) pucuka válasza Bako hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Kis vargabetű után újra eljutottuk oda, amit a kérdésedre válaszoltam. Ráadásul amit ajánlottam, az újraindítható is.
(#) Bako válasza pucuka hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
A te általad javasolt 74HCT123-is biztos jó lett volna, ha nem TTL-es, nem akartam még az 5V-al is kavarni.
(#) pucuka válasza Bako hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Attól még monostabil, az monostabil.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem