Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   154 / 308
(#) Collector válasza patexati hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Ilyenem nekem is van, de eléggé érzékeny a látható fényre is, illetve, hogy milyen színű a mérendő felület. Pl vasaló alját képtelen megmérni. Tapasztalataim szerint -30-100 fokig mér elfogadhatóan. Felette körültekintően kell vele bánni, mert könnyen 50%-os hibával mér.
(#) mex válasza Collector hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Ha nem rendelkezik beállítási lehetőséggel az emisszivitás értékét illetőleg, akkor valóban sokat tévedhet, főleg a fényes, csilogó felületek mérésekor.
(#) patexati válasza mex hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Igen ezért kell kitapasztalni.. Fényre nem érzékeny inkább ha magasabb hőmérsékletet mérek akkor téved plussz-ban ha mérek egy szobahőmérsékletet..Be tudom lőni az alaplap hőmérsékletet vele (160-200 fok) ez kell a BGA forrasztáshoz.. Soklábúnál elég kisebb is!

bankimajki ! Igen gondoltam rá teszek még egy kapcsolót rá és egy kis jack dugós csatlakozót így lehet magát az alaplapot hőntartani de a beépített is nagyon jól viselkedik Alig rámelegítek 260-280 fokon felolvad a BGA forrasztás.. Régi kísérleteim nem csoda,hogy szétégették a chip-et hiszen alig melegítettem alá. Nem az állomás nak kell felhevíteni hanem az alámelegítőnek a szárítás után és akkor jó lesz.. Nem árt maszkolni sem úgy nem ég el semmi aul és lazán fel lehet nyomni 200 fokra a kívánt helyen. (a melegítő 2000 W-os)
(#) patexati válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Ja a Tesco-ban most vettem alu ragasztószalagot valami 6 méter és kb 6-7 centi széles valami 200 Forint volt a leértékelt cuccok közt ez jó a szondát ráragasztani és a hőt is bírja.
(#) Frankye válasza patexati hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Nem kispályás ez az állomás! <- Ilyen sárga lettem a láttán...>
(#) b-max válasza patexati hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Hogy oldottad meg a szabályzását ?
(#) satlokk hozzászólása Jan 31, 2012 /
 
Sziasztok!
Végre megtaláltam kis műszerész satumat.Nem mai darab lassan olyan idős mint én.A műhely felújításkor eltettem de nem emlékeztem rá,hogy hová,lényeg az ,hogy megkerült.Néhány képet mellékelek róla.
(#) Petjaa válasza satlokk hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Szia!
Ugyan ilyen satum van nekem is!
(#) satlokk válasza Petjaa hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Szia!
Szeretem mert állítható a pofa méret és a a helyzete is.
(#) Doncso válasza satlokk hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Szia!
Ugyan ilyen satum van nekem is!
(#) satlokk válasza Doncso hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Szia!
A végén külön klubot alakíthatunk.!
(#) zzz válasza satlokk hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Sziasztok!
Nekem is ilyen satum van!
(#) patexati válasza b-max hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Szia! Egy KTY 84 hőszenzor van bent egy 555 kapcsolással,triak kapcsolja a fűtőszálat..
(#) Doncso válasza satlokk hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Hát nézd, ami jó az jó.
(#) Inhouse válasza Doncso hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Nekem is ilyen satum van, csak szebb állapotú...

Üdv
Inhouse
(#) Doncso válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
(Nekem is szebb, csak nem akartam hencegni vele )
(#) kaqkk válasza satlokk hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Satu Fan Club !
(#) Doncso válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Neked van?
(#) nagy hoho válasza satlokk hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
RSK. Rozsdás satu klub. Egy kis drótkorongozást megérdemelne. Gondolom meg is fogod csinálni.
(#) Alkotó válasza satlokk hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Én is próbálkoztam ilyen satuval, de nálam csúnyán nem vált be. Persze lehet találni "neki való" feladatot is, de én jobb szeretem ha egy satu képes egy adott helyzetben tartani amit megfogok vele.
A pofaszorítása elégséges, de mindig elfordult, vagy elbillent, a másik két tengely körül valamennyit, ezért nem tudtam benne rendesen reszelni.
(#) Doncso válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Meg kell húzni a szorító csavarokat a tengelynél.
(#) Alkotó válasza Doncso hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Az elején én is erre gondoltam, de csalódnom kellett.
(#) Doncso válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Csak vicceltem Lehet egyébként, hogy a tiéd ki lehetett kopva, vagy nem tudom, nekem teljesen jól működik, persze nem csőhajlításra használom, gondolom te sem erre akartad, kisebb dolgokat remekül be tudok fogni, és nálam nem fordul el. Szerencsére nem volt agyon használva mikor kaptam.
(#) satlokk válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Megérdemli a felújítást és meg is csinálom.
(#) satlokk válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Ha jól tudom eredetileg műszerész satunak hívták,és ilyen néven lehetett az üzletben megvásárolni.
(#) fazksg válasza satlokk hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Távol álljon tőlem, hogy reklámozzak itt egy gonosz multicéget, de Karácsony előtt találtam az O*I-ban egy ehhez (funcionálisan) hasonló pici satut. Mindössze egy ezres volt (valljuk be, az ára a legfőbb erénye), meg is vettem ajándékba a bátyámnak. Bevált. Nyilván, nem kell tőle sokat várni, de én sokszor futok be pl. forrasztás során olyan problémába, hogy "basszus, kéne egy harmadik kéz!", és erre megfelelő. Nem túl precíz, nem túl erős, de attól még elektronikai szereléseknél hasznos. Amint kifizetik az e havi munkáimat, szaladok is venni magamnak.
(#) satlokk válasza fazksg hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Szia!
Ebben igazad van!
(#) Inhouse válasza fazksg hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Volt már erre a célra egy talpas csipeszes vackom, de túl kicsi a talpa, nem használtam. Nemrég egy másik multiban vettem egy majdnem ugyanolyat, de még LED nagyító is van rajta, ennek is kicsi a talpa. Majd kapnak egy kicsit nagyobb rétegelt lemezt talpalávalónak, hátha...

Üdv
Inhouse
(#) satlokk válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Ez igaz de látam már itt a témában erre megoldást,no meg a hobbista feltalálja magát .
(#) satlokk válasza satlokk hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Például a *1143759 számu hozzászólásban.Üdv!
Következő: »»   154 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem