Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   153 / 308
(#) satlokk válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Hát igen ezt a mondást én is ismerem!A kályha meg a szomszéd településedből származik.Üdv!Egyszer személyesen is összefuthatnánk,sokat szoktam oda járni.
(#) elektrorudi válasza satlokk hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Látom, nagyfrekis méréseket is csinálsz... Az "energiatakarékos" lámpa (vagyis a benne lévő elektronika) még nem tréfált meg?
(#) SzervízMacska válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Szép fényes a laposfogód, de nem tudom, mire jó. Az enyémet alkatrész beültetéshez használom főleg. Több tucat fogóm van, de lapos csak egy. Néha megolajozom - bár még sosem használtam. Egy 5 darabos készletben volt benne.
(#) Doncso válasza satlokk hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Régebben volt két ilyen kályhám is, sőt, mikor kölök voltam anyámék szobájában ugyanilyen mellett melegítettem a mancsomat télen a hógolyózás után, remélem sejted, hogy szauna lesz a műhelybe ha bedurrantasz. Ez egy nagyon jó kályha egyébként!
(#) zoly15 válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Idézet:
„begyújtás után dől a füst belőle míg át nem melegszik a kémény”

Elő kell melegíteni a kéményt! Egy pár újság papírt el kell égetni aztán már lesz annyi huzat, hogy nem füstöl be
(#) Collector válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Bizony jó, ha minden körülmény megfelelő hozzá. Én meg a plazmahegesztést akarom majd kipróbálni.
(#) zoly15 válasza Collector hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Nocsak, mi ez a plazmahegesztés?
(#) Collector válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Bővebben: Link
Tulajdonképpen egy kisebb áramú plazmavágó, csak itt külön van védőgáz és plazmagáz. Itt speciel HHO a plazmagáz, az azért jó, mert az ív (a forróbb plazma) előtt előionizálja a védőgázt, és egy stabil, hosszú, vékony, nagyon forró plazmasugár keletkezik, lehet vágni, hegeszteni, forrasztani is vele. Tehát talán valamivel koncentráltabb a hőleadása, mint az AVI-nak, de kisebb a teljesítménye.
(#) zoly15 válasza Collector hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Nofene, elég érdekes módszer, miközben néztem, nekem először a lángvágás jutott eszembe róla
(#) satlokk válasza Doncso hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Ez így igaz ahogy írod,már régen vágytam rá,örülök,hogy sikerült.Remélem sokáig fog müködni,a kémény is megfelelő számára mert eredetileg kazán kéménynek épült.
(#) satlokk válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Eddig még nem hál Istennek.De a tanuló idegességet meg mindenkinek meg kell fizetni.Nem?
(#) nagy hoho válasza satlokk hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Szívesen látlak de egy kicsit had melegedjen az idő mert cudar hideg van a műhelyben. Ha nem zavar akkor bármikor.
(#) nagy hoho válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Próbáltam de a papír is füstöl. Gondolom a vascső kémény az oka.
(#) nagy hoho válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Ma használtam először, beleállt egy spén az ujjamba és ezzel vettem ki.
(#) BarnaPili válasza satlokk hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Az nem baj,ha kazánkémény.Jobb a huzatja.Nekem egy román SDuper2 van rákötve,meg egy maszek öntött vas henger kályha a garázsban.A kis román egy óra alatt 20 fokot csinál egy vödörnyi fával.A tiedet egyébként nevezik "örökégő"nek is.Van egy automata huzatszabályzója.Jó kis kályha.
(#) satlokk válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Rendben ha minden igaz most vasárnap mennem kell a "fatornyos városodba".Emailomon priviben elküldhetnéd a telefon számodat,és ott megbeszélnénk a találkozót,elöre is köszönöm,Üdv Csaba.
(#) satlokk válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Igen a feleségem meg "folyton égönek"nevezi,én meg német kályhának is ismerem.Nekem is volt román kályhám szerettem elég nagy volt a tüzterede sajnos tönkre ment.
(#) SALáta válasza satlokk hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Elfelejtkeztem rólad amit már beszéltünk egyszer személyesen is talán meg skypeon is, elnézést van ilyen. Ha majd leszünk egyszer skype előtt mind a ketten akkor visszatérhetünk a témára. Ha erre jársz ugorj be nyugodtan.
(#) satlokk válasza SALáta hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Okés kösz,hogy még eszedben van.
(#) oven hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Az én szerény műhelyem, igaz kicsi szeretném bővíteni a közel jövőben. Most épp egy tápegységet bontok darabjaira. Az újrahasznosítás céljából

műhely.jpg
    
(#) satlokk válasza oven hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Csak így tovább,és kitartás meg pénz kérdése az egész!ÜDV!Sok sikert hozzá.!
(#) Doncso válasza oven hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Jó az a kis kuckó, majd berendezed szép lassan. Sok műszert egyébként magad is elkészíthetsz, sokat lehet tanulni abból is. Egyszer kaptam Stadi-tól vagy 30 db pc tápot bontásra, na azóta csukott szemmel bontom őket. Szeretem őket, mert jó szerelékek vannak benne, hűtés, csillám, alátét, fetek, diódák, kondik ,stb .
Szerezz be szerintem mielőbb egy alkatrész tároló kis szekrényt, szerintem pótolhatatlan, amikor (mégha bontott cuccokkal is) tele van, és nem kell mindig rendelni ha építkezel. Ha meg bontasz, mindjárt megvan a helye egyből.
(#) Schnitt hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Sziasztok!

A Proxxon panelfúró tulajoktól szeretnék segítséget kérni.
A befogópatron méretei érdekelnének, a mellékelt rajz szerint (ABCD).
Láttam, hogy amit lehet hozzá kapni patronkészletet, az szerszámacél, és én is szeretnék olyat, de nem tudom, jó-e a miniplexemhez (a dremel nem jó, azt már teszteltem)

Szóval, ha valakinek van ilyenje, szánjon rám egy percet legyen szíves.

Köszönöm
(#) Schnitt válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Szia!

Köszönöm szépen, ez eddig nekem is megvan, igazából az lenne a kérdés, hogy a proxxon patron méretei mekkorák, hogy kiderüljön, jó-e a miniplexbe.
(#) huba válasza Schnitt hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Proxxon: A 20mm B 11mm C 4.8mm D 7mm
Nekem a Pro`s Kit PK-500 fúrómba találnak, valamint a Fairline Minidrillbe is ezeket használom. A gyárinál kicsit nagyobbak, de jól szorítanak és a központosítással se nagyon volt problémám.

P1300537.JPG
    
(#) Schnitt válasza huba hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Köszönöm Neked is, ezekszerint felejtős a dolog, a miniplexnél a C=4 mm D=6mm miatt nem megy bele.
(#) patexati hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Sziasztok! Vettem egy infra hőmérőt mi -50-380 fokig mér.. Nagyon jó szolgálatot tesz a teljesítmény félvezetők,hűtőbordák,készülékek,alaplapok,stb javításakor pontos értéken lehet tudni milyen hőmérsékletű a kívánt rész. Most próbálkozom BGA és egyéb alaplapi SMD forrasztással leginkább ezért vettem,hogy ellenőrizni tudjam az alaplap hőmérsékletét a szárítási és a ki/be forrasztásoknak megfelelő értékű előhevítést.. Vannak pontosabb készülékek is de ez csak 6000 Ft volt kb azt tudja mit vártam. Ki kell tapasztalni,hogy mérjen az ember vele ha pontos adatra van szüksége..
(#) patexati hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Egy előmelegítőt is készítettem mi 50-300 fokig szabályozható..
(#) patexati hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Egy Aoyue 968 állomással forrasztok.
(#) bankimajki válasza patexati hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Egy ilyen előmelegítőt én is fogok valamikor készíteni. (Nekem is a BGA forrasztás a kitűzött cél.) Egyébként jó lett. Hasznos lehet még ha kiegészíted külső hőszenzorral, amit ráragasztasz a mérendő NYÁK-ra és szinten tudja tartani. A sok rétegű NYÁK-okat viszonylag hosszú idő alatt kell átmelegíteni. (Több perc.) Sokat lebzseltem a BGA-zó körül a cégnél és a koszon kívűl ez is rám ragadt. (Egy olyan gép kellene, mint ami ott van, a nevét nem tudom.) Azzal már lehet termelni.
Következő: »»   153 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem