Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1574 / 3976
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Helló! Konzerv doboz (kiegyenget), egy közepes olló vágja, hajtogat(fa sablon), forraszt, fest, örül. Azért két-ököl nagyságnál nem igen csináltunk így nagyobbakat. Légy kreatív!
(#) granpa válasza mechanika hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Szia! Ellenállást mérsz rajta, MOhm nagyságú legyen. Számolsz (Xc), kisebb váltófesz.en sorba raksz egy terhelést(izzó, LED).
(#) mechanika válasza granpa hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Köszi!

Tehát 2000K-ra tekertem a multiméterem és mértem egy párat. 357-nél állt meg midig. Ez azt jelenti, hogy.?

..megpróbálom. rossz a kondenzátor, mert egy idő után szakadást kéne mutatnia a műszernek. Vagy tévedek?
(#) mechanika válasza mechanika hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Bocs én rontottam el!

Nem vettem ki az áramkörből, ezért hülyeséget mértem.
(#) pajti2 hozzászólása Feb 1, 2012 /
 
Szerelés technika.

Kellene nekem egy olyan 90 fokban hajlított fém bizgentyű, amit forraszthatok a nyákba (vagy nyákra), és ad egy csavarozáshoz megfelelő furat helyet, hogy csavarozással rögzíteni tudjam a panelt egy merőleges oldalfelülethez.

Milyen praktikusság kínálkozik erre?
(#) B.I válasza pajti2 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Szia. Szerintem erre jó lenne az alu vinkli, csak az a baj, hogy nem könnyű forrasztani. A nyákra nem lehetne rá csavarozni?
(#) granpa válasza mechanika hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Tegnap írtam egy választ, de eltűnt a cyber-térben; már nem érdekes, ha ilyet hibáztál.
(#) albinolynx hozzászólása Feb 1, 2012 /
 
Sziasztok!

DC motor (P < 300W) fordulatszám szabályzóhoz szeretnék kapcsolni egy tachogenerátort (dvd lejátszókban található kis DC motor).
Ehhez keresnék kiindulási alapnak kapcsolási rajzot, vagy topikot. Kerestem, de nem lett túl eredményes...>
(#) granpa válasza David.zsombor hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Szia! Azt hiszem a Solomon páka is hőelemes. Lehet, nem kompatibilis az állomással, de nagy differencia nem lehet(hozzáállítható). Lehet, a csatlakozó sem egyezik.
(#) devero hozzászólása Feb 1, 2012 /
 
Sziasztok segítséget szeretnék kérni mert még tanuló vagyok és van egy beadandó dolgozatom,amelyben egy kérdést,azaz számítást nem tudok elvégezni.Mellékelném a kérdést.Számítsaki,mekkora feszültségre kapcsolható és mekkora árammal terhelhető az R=330 ohmos,P=1W-os ellenállás?Aki tud kérem segítsen nekem.Fáradtságotok előreis köszönöm.Üdv mindenkinek tibi.
(#) pucuka válasza devero hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
P=U^2/R, --> U=négyzetgyök P×R, --> I=U/R. A többi a tied.
(#) devero válasza pucuka hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Nagyon köszi a segítségedet üdv tibi.
(#) bergli válasza (») Feb 1, 2012 /
 
Hát először is ez egy fórum nempedig a heji kocsma ahol megengedheted a másikkal szemben ezt a hangnemet.Másodszor pedig szerintem lövésed nincs miről van volt szó.A Hypnowról kérdezett a kedves érdeklődő nem a c4-ről ami ugye robbanóanyag..De szólj bátran ha esetleg még valamit nemértesz,szivesen felvilágositalak.És aztsem értem mijen alapon titulálsz te engem "lelkes barkácsolónak" igy látatlanból.Na mindegy is az inteligencia kérdésen azért gondolkodj el kicsit.Köszi..
(#) mr120bpm hozzászólása Feb 1, 2012 /
 
Nos valóban nem a helyi kocsma, -amit Veled ellentétben még helyesen is le tudok írni. (Sőt a folyadék is LY!) Tökéletesen tudom miről kérdezett a kolléga, és ezért adtam válaszként amit írtam, kiemelve egyes szilikonok hőálló képességét. Anyagmérnökkét talán sejtésem van arról amit írok. Ehhez a kategóriához valóban max a lelkes amatőr a jó szó!
Igazából ha visszaolvasod a hozzászólásod, talán érzed miért háborodtam fel a kioktató nihilista hangnem miatt. Ugyhogy nem kell megsértődni!

- BOCSÁNAT az OffTopic-ért!! -
(#) győriattila hozzászólása Feb 1, 2012 /
 
Heló mindenkinek.
Van egy erősítőm,most vettem egy pioneer lemezjátszót hozzá,de ha felhangosítom elkezd sípolni meg visítani.Ha az erősítőrő PHONO-n van üresen,akkor 100%-on van egy alapzaja,mint egy rádió sistergés,ez normális?
Vagy a lemezjátszóval van valami bibi?Az RCA kábel az gyári rajta.Szerintetek mi lehet vele, így látatlanba?
Előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza győriattila hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Szia!
Látatlanban: túl közel van a hangszóró a hangszedőhöz, ezért a mikrofonhatás miatt begerjed a rendszer. A sistergés normális, mert a lemezjátszó bemenet elég nagy erősítésű.
(#) mechanika válasza granpa hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Ha nem bonyolult elővarázsolni, akkor szívesen olvasnám!
(#) győriattila válasza kadarist hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Azt tudom,mert így kezdtem,de a hangfalaktól még csak búgott,el is tettem a közeléből.
de ez visít magas hangon,olyan 50%-ig felhangosítom még nem,aztán ha tovább tekerem rákezd, majd ki lövi a magasakat...
(#) B.I hozzászólása Feb 1, 2012 /
 
Sziasztok. Azt szeretném kérdezni, hogy a PWM szabályzásnak van valami más előnye is a disszipativval szemben azon kívül, hogy kevesebb energiát fűt el? (Motor szabályzására gondoltam.)
(#) mindenes válasza B.I hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Hatásfokban mindenképp. Ezenkivűl a motor jobban terhelhető nem fog olyan hamar lefulladni, nagyobb lessz a nyomatéka a disszipativval szemben.
(#) B.I válasza mindenes hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Köszönöm.
(#) mindenes válasza B.I hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Szívesen, nincsmit.
(#) mechanika hozzászólása Feb 1, 2012 /
 
Sziasztok!

Itt egy igazi kezdő kérdés:
Bedöglött egy cumisüveg sterilizáló.
Szétszedtem.
Nem jöttem rá, hogy hogy lesz a 230v-ból 5v, a mikrokontrollerhez. Én kapásból azt gondoltam volna, hogy kb.: egy 7805-ös ic csinálja, de ilyet nem találtam benne. Itt lenne pár kép. Valaki tudja a választ?
Köszönöm!
(#) bodnar00 válasza mechanika hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Miket kitalálnak, agyam eldobom. És ez az áramkör hogy sterilizál Rápityeg a cumisüvegre és leugrálnak a bacilusok?
(#) mechanika válasza bodnar00 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Nem pittyeg, csak ha kész!
A készülék egy zárt térben vizet forral néhány percig. Úgy 100 celsius fok körül pedig "leugrálnak" a bacillusok. A ketyere programozható, hogy milyen időnként végezze el a műveletet.
(#) bodnar00 válasza mechanika hozzászólására (») Feb 1, 2012 / 1
 
Köszi a felvilágosítást . Szerintem az a ZD1-es zener csinál ott 5 voltot.
(#) granpa válasza mechanika hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Varázsolni nem tudok, hogy mit írtam, elfelejtettem. Valami olyat, hogy nem tévedsz(szakadás).
(#) mechanika válasza bodnar00 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) mechanika válasza granpa hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Köszi!

Tegnap kivettem, de mire megmértem volna bedöglött a műszerem. (már legalább 6-7 éves volt).
Az iménti képen láthatod a szerkentyűt.
A végleges kipurcanása előtt a 230v-ra csatlakoztatva csak pár másodpercig jelent meg a kijelzőn valami, de ezt sokszor produkálta, közben halk zizegő hangot adott.
Ha a dióda híd kivezetéseire adtam 5v-ot beindult a mikrokontroller.
Ezek alapján van valakinek ötlete, hogy mi lehet a hibás.
(Lehet, hogy a bacillusok bosszúja.)
(#) saajooe hozzászólása Feb 2, 2012 /
 
Sziasztok.
Halat tenyésztek és a legkönyebb/kiméletesebb módszert választottam a halászathoz elektromos halászgéppel.Először egy olcsóbbat vettem 120 000 de nem volt az olyan hatékony amilyennek leirták és 5 hónap után totál meghalt,vetem egy drágább komolyabbat ez jobb is volt de most ez is meghalt és a szereltetése majdhogy anyiba kerül mintha vennék egy újjat ezért gondoltam arra hogy csinálok egyet házilag ami jó erőss,megbizható és ha el is romlik akkor megtudom én csinálni és az alkatrészel sem lenne gondom.
http://apronet.hu/sport/vadaszat/horgaszat/lovaglas/aprohirdetes=100110826
Következő: »»   1574 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem