Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Nézd meg a panelmérőmet!
Bővebben: Link
A kapcsolasi rajz es a panel terv csak nekem nem toltodik be?
Amugy mi ez a zaj ami az oldalad latogatasakor hallatszik?
Bocs, de nem akarom megnézni, nem utánépíteni szeretnék, hanem magamtól csinálni valamit. Igazából kerültem a mérendő jel eltolását ( inkább a pic tápot mozgattam el ) , de lehet nincs más út, mégis azt kell válasszam.
Oké. Azt is tehettem volna hogy leírom neked ezt:
Ezzel a problémával már én is találkoztam és én úgy oldottam meg hogy nem a referenciát vagy a PIC tápját toltam el, hanem a mérendő jelet. A gyakorlatban ez tökéletesen kikompenzálhatóvá tette nem csak a PIC belső A/D moduljának, de a külső analóg mérőkörnek az offsethibáját is! Ráadásul ez a megoldás az offset-drift kiküszöbölésére is alkalmas ha néhány percenként újra és újra megméri a PIC az offsetet. Ehelyett gyorsabb volt csak egy linket bedobni.
Nálam betöltődik minden!
Micsoda? Milyen zaj!?
Linuxon bejon nekem is, Mac-en nem jott be -- majd otthon megint megnezem.
A zaj az valami zene fele volt, de olyan mintha egy zemezjatszo beakadna es folyamatosan ugyanazt a dobpergest lehet hallani... Majd csinalok egy videot rola.
Ebben tudna nekem valaki segíteni?
Na megoldottam a bejövő jel shiftelése nélkül: a ref- ra -5mV ot kapcsoltam. Így már 0V bejövő jel esetén is mér már az adc (pozitiv lett az offsetje) , azt kivonom, és kész is.
A -5mV -ot úgy állítottam elő, hogy elvágtam a nyákon a vezetősávot, majd áthidaltam 1ohm smd vel, majd a -5V ról 1k val lehúztam. Tettem még a ref- és ref+ közé 1µF kerámiát is. Legközelebb kipróbálom, lehet hogy a pic tápot nem is kellett volna eltolni, elég lett volna a ref- -t 0 alá vinni. Idézet: Ha kipróbálod, írd meg az eredményt, légy szíves! Én úgy gondolom, hogy úgy nem működhet, mert a mintavevő áramkörnél ugyanaz lesz a probléma, mint az egy tápfeszültségű rail-to-rail műveleti erősítőknél. Szerintem az AVSS-t is nulla alá kell vinni (már ahol külön van választva az AVSS és az AVDD).„Legközelebb kipróbálom, lehet hogy a pic tápot nem is kellett volna eltolni, elég lett volna a ref- -t 0 alá vinni.” Egyébként meg kell nézni az adatlapot is, mert pl. a PIC24HJ64GP502 adatlapja szerint a VREFL nem is mehet AVSS alá!
Nem annyira pic, de ilyen alacsony feszültségű referencia feszültség előállító áramkörök léteznek ? Én 2.5V ra TL431 et ismerem.
Ahogy icserny is írta, a VREFL nem mehet a 0V alá!
Három dolog van amit lehet tologatni: - bemenő jel - referencia - tápfeszültség Én a bemenő jelet toltam kicsit felfelé. Te pedig a másik kettőt húztad le. Nem egyszerűbb csak egyet tologatni? No meg szerintem az nem szép dolog hogyha az áramkörben több földpotenciál van... (persze most nem az AGND-DGND párosra gondolok).
maximnál úgy emlékszem, láttam ilyen-olyan referenciákat. Nézz szét ott.
Valóban nem szép, viszont nem akartam újabb műveleti erősítőket. Meg az ötletet is ki akartam próbálni. Meg persze így a többi áramkör ami a pic hez kapcsolódik is kicsit eltolt jelet kap. De szerintem nem sok digitális áramkört zavar a -0.3V eltérés.
Feszültségreferencia IC-k:
MAXIM Linear Technology On Semiconductor National Semiconductor Texas Instruments Analog Devices és még sokan mások...
Szia Attila, most mar bejon a kapcsi rajz a Mac-en is, akkor csak valami kisebb fennakadas lehetett a rendszerben korabban. A 'zaj'-rol kiderult, hogy van ket video is az oldaladon es mindketto automatan egyszerre indul el -- nagyon hasonlo (vagy ugyanaz) a zene mindketton, es mikor szinkronizalatlanul megy a ketto egyszerre az valami borzalmas
Helló!
Nem tudja valaki véletlenül, hogy dsPIC33FJ180MC802-ben hogy lehet az, hogy a Motor Contor PWM-ben beállított kitöltési tényező kb feléig számol csak a Timer-e. Edge Aligned és Center Aligned módbon, Szimulátorban és a valóságban is jelentkezik a hiba. Előre is köszi!
Üdv mindenkinek!
Olyan problémám akadt, hogy egy kis robotot készítek, és szervókat kellene vezérelni 6-ot pontosan. Ehhez PWM kellene, viszont a 18F45K20asban csak 2 van , olyan kérdésem lenne hogy tud e valaki olyan 18 as picet amiben legalább 6 pwm van , vagy esetleg olyan külső modult amit sorosan lehet programozni. Segítséget előre is köszi !! Üdv: Taki
Köszi a segítséget sikerült találnom egyet. Remélem sikerül összehozni!!!
Az egyetlen timerrel megvalósítható, félig szoftveres, max. 8 csatornás szervó vezérlés biztos, hogy nem jó neked?
Sziasztok!
1. Xon/Xoff -os átvitelen gondolkodom. Adatokat küldenék a PIC-nek, de a PIC csak szünetekkel fogadhatja. Tehát az adónak "szólni" kell, hogy most jöhet, most meg nem. Ha jól gondolom ez a TX láb billegtetésével megy vagy menne. Néhány PIC leírásában kerestem erre vonatkozó infót, de nem találtam. Tudtok segíteni? 2. Ha FT232-t akasztanék a PIC-re, milyen trükkre van még szükség?
XON/XOFF a szoftveres adatfolyam-vezérlést jelenti.
XOFF = 19 (Ctlrl-S), ennek a kódnak a küldésével jelzi a terminál (jelen esetben a PIC), hogy várjunk egy kicsit... XON = 17 (Ctrl-Q), ennek a kódnak a küldésével jelzi a terminal, hogy mehet a menet. Bővebben: Link
Köszönöm, ezek szerint kissé eltévedtem, a linket is! Ezek szerint kicsit bonyolultabb mint gondoltam. Eredetileg csak venni akartam adatokat, de így adni is kell!
CTS/RTS -el egyszerubb lenne, akkor akar egyetlen vonalon (PIC labon) egyszeru port billegtetessel meg tudod oldani az adatfolyam vezerlest.
Hát az a helyzet hogy én is ezen gondolkoztam , hogy timer2 vel megcsinálom szoftveresen. Csak közben időmérési feladatokat kéne csinálnom és elég nehéz úgy ha megszakítok . Bár lehet úgy kéne hogy timer0-t meg be üzemelem annak, megszakítás nélkül és akkor azzal mérhetem az időt folyamatosan megszakítás közben is. Majd megpróbálkozok vele.
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy ehhez a kapcsoláshoz esetleg nincs valakinek olyan hex-e, amivel akármilyen távirányítóval működik? Mert az oldalon találhatóval csak Sony távval lehet kapcsolni, ami idáig jó volt, de TV-t cseréltünk... Egyébként nagyon jó kis kapcsolás, már kb két éve hibátlanul üzemel. Előre is köszi, ha valaki tud segíteni; E.
Igen, FT232-vel nem szokott tul sok gond lenni. Amugy a Microchip-nek is van ilyesmije, az MCP2200. Harmadik megoldas ha egy USB kepes 18F-el valositod meg amit szerettel volna es a Microchip USB frameworkkel egy CDC eszkozt valositasz meg ha belefer -- akkor ugye amit szeretnel ugyanabban a chipben lenne mint ez az USB-s soros kommunikacio...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |