Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMD forrasztás profin
Lapozás: OK   40 / 105
(#) emmzolee válasza Saggitarius hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Eésősorban a fény érzékeny "lötstop" festék kezelésére akarom használni, de jó lenne ha reflow kemencének is lehetne használni.
(#) Saggitarius válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Ez a lotstop IR-es? Nem UV-s?
Amit kuldtem eBay linket az BGA-k ki- es beforrasztasahoz hasznaljak a rework stationban. Nekem itthon forrolevegosom van, hofokszabalyozos forrasztoallomassal: Bővebben: Link
(#) emmzolee válasza Saggitarius hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
De uv-val kell levilágítani. A festéket a felhordás után 80 fokon kell szárítani, hogy ne ragadjon bele a maszk. Aztán 160 fokon be kell égetni miután kész a mintázat. Ettől nyeri el a végleges mechanikai keménységét.
Nekem is van forrólevegős állomásom Bővebben: Link Aoyue 2702+ A reflow csak mint érdekesség lenne jó. Annál nincs az, hogy elmozdul a széltől az alkatrész.
(#) Saggitarius válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Igaz a kemences megoldasnak megvan ez az elonye, DE tudsz szerezni Magyarorszagon pasztat? Mikent fogod felhordani? Kivancsi lennek ra, mert a munkahelyemen ketto modszert hasznalok, attol fuggoen, hogy teljes panelt kell felepitenem, vagy csak javitok.
(#) Saggitarius válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Kulonben a forrolevegossel is lehet ovatosan dolgozni, csak gyakorlat kerdese. Siman lehet 0603-as chip ellenallasokat is visszaforrasztani vele
(#) emmzolee válasza Saggitarius hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Nyilván lehet. Én valami japán fecskendős pasztát használok. Nem tudom a nevét.
Nem sorozat gyártás a célom. Csak a hobbi. Ezért építenék kemencét.
(#) ZsoltyFM válasza Saggitarius hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Hello ! bocs de nem mikroszkópot keresek Amikkel dolgozni akarok szabad szemmel is láthatóak, ha valamit gyanúsnak látok azt meg ki tudom mérni.
(#) Viktoria211 válasza Saggitarius hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Szia. Igazad van. Gyakorlat kérdése. Én jelenleg telefont javítok úgymond forró levegős állomással és az IC-ket is azzal cserélem. Viszont a dupla IC-ket már nehezebb vele feltenni , de nem lehetetlen.( Azt jelenti hogy 2 db. IC van egymásra melegítve) . Nem csak BGA alkatrészeket de külső lábas IC-ket , csatlakozókat is könnyedén lehet vele cserélni.
(#) nyakas00 válasza Saggitarius hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Ezt én is láttam de az ára nem mondható barátinak

emmzolee: PID-m nagyon bejött. Normális beállítás mellett nagyon pontosan szabályoz. pl nekem 180fokra van belőve, +/- 2-3 fok a kilengés max.
(#) nyakas00 hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Különben bundyland fórumtársnak meg kell köszönnöm a türelmét és segítségét.
(#) emmzolee válasza nyakas00 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Hi

Megjött a PID-em. Hétvégén reszelés lesz. Kíváncsi leszek milyen lesz.
(#) nyakas00 válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Én most a második szabályozóm várom mert kis átalakítást eszközölök
(#) emmzolee válasza nyakas00 hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Hi

Tudsz segíteni nekem, hogy mit hogy kell állítani a PID-ben? Eléggé ködös a dolog.

Van egy magyar PDF róla általánosan, de az se valami érthető dolog.

Igazából a menünem lévő elnevezések jelentése nem tiszta.

AL1 Ez a túlmelegedés riasztási határa Erre rájöttem

ATU Ez valami autómata hangoló lehet??? Nem tudom pontosan

P Itt adhatom meg, hogy hány % energia kell a beállított hőfok szinten tartásához. Ugye?

I Ez valami offset idő, a hőingadozás kiküszöböléséhez.

d Ez meg az extra lökés a gyorsabb hőelérés miatt???

Ar Erről fogalmam sincs. nem ír semmit a leírás

T Ezt se tudom mi. Időt lehet beállítani benne.

SC Ezzel lehet hitelesíteni a hőmérő szenzort.
Az neked pontos volt? nekem bele kellett tenni -4 fokot. Te hogy hitelesítetted?

LCY Ezzel meg le lehet zárni a menüt?

Le tudnád írni a pontos módszert a saját szavaiddal, amivel neked sikerült rendesen be lőni?

Kössz
(#) Saggitarius válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Esetleg meg tudnad adni a linket ehhez a PDF-hez?
(#) Saggitarius válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Esetleg ez is segithet megerteni a P-I-D szabalyozast: PID szabalyozas
(#) nyakas00 válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Jól jönne leírás hozzá.

AL1 - nálam a felső hőmérséklet riasztás
Én SC-vel nem szórakoztam mert nekem 1 fok volt kb az eltérés és annyira nincs szükségem precíz szabályozásra.
P-I-D mi is.
A "T" szerintem a kimenetválasztód, hogy relé vagy SSR legyen.
LCY - paraméterek lock-olása, így nem tudod módosítani őket.

ATU-t használd mert nekem az elég jól belőtte az értékeket. Nálam ezt úgy tudom elérni hogy a másodlagos"beállítási részre lépek be és a beállítások során az ATU értékét 1re állítom és set-et nyomok 5 másodpercig. Ez nálam 1-2 percig tart, ezek után belövi a P,I és D értékeket.
(#) emmzolee válasza Saggitarius hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
(#) emmzolee válasza nyakas00 hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Az én cuccomhoz leírás?

Elvileg küldött az eladó 4 pdf-et a cuccomról, de kiderült, hogy nem pont olyat adott el nekem mint aminek a menürendszere a pdf-ekben van.
Volt a cucchoz is csomagolva egy leírás, de az sem tökéletes. Abban se ilyen a menü, és a pid-emben olyan menü rész is van, ami egyik leírásban sem szerepel.
(#) nyakas00 válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Fényképezd le a szabályozód úgy hogy a modell szám rajta legyen vagy írd le

REX-C -vel kezdődő kell
(#) nyakas00 válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Jó lesz az amit szkenneltél csak az a baj hogy az oldal fele van csak benne.
1 leírás van csak az eladónak és ezen van több típus is, ezért kell a te pontos típusodnak a száma. Engem is ez kavart meg amikor nézegettem a leírást de kisegítettek szerencsére.
(#) emmzolee válasza nyakas00 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
REX-C100FK02-V*AN

Azaz nincs benne a fűtéskimeneten relé. Ez Szilárdtest relét vezérel. Szét lehet pattintani, és látom benne a relé helyét, ehelyett van benne 2 ellenállás. a "T" jelű menüben időt lehet be állítani.

Elindítottam az automata beállítást, és 10 perc után se végzett. Nekem az se segít.
(#) nyakas00 válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Mit akarsz vezérelni vele? Bekötés jó?
(#) emmzolee válasza nyakas00 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
A műhelyemben lenne egy sütő, amit átalakítok, hogy tudjak forrasztásálló festéket fölvinni a nyákra, és előhívás után be is tudjam égetni. A szárításhoz kell 60-80fok, a beégetéshez 140-160 fok. Muszáj lesz a hőmérsékletet pontosan tartani, mert az előzetes tesztek alapján 60 fokon nem szárad a festék rendesen, 80 foknál meg úgy kiszárad, hogy nem lehet utána előhívni. A beégetéssel is ez a helyzet, 120 fok nem elég, mert nem szárad ki rendesen a festék, és úgy a mechanikai védelme is kevés marad! Ha meg 160 fokon csinálom, ahogy gyárilag elő írják, akkor elszíneződik a nyákon a réz.

A bekötés persze jó. Hát működik a cucc, csak beindításkor eléggé túl lő. Aztán vagy 5-8 perc után lesz stabilnak mondható. Akkor +- 2 fokot ingadozik. Mondjuk most egy jó nagy alumíniumra szerelt fűtésen kísérletezek, és marha nagy a tehetetlensége. A sütőmet még át kell alakítani, de ez is jó lesz kísérletezni.
Azért lenne jó pontosan tudni, hogy mi mit csinál a menüben, hogy pontosítani tudjak az egészen. Vagy legalább tudjam, hogy ennyi ami kihozható belőle. Nem szeretem az ilyen lett módszert.
(#) emmzolee válasza nyakas00 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Csináltam egy képtárat a menüről.

Bővebben: Link

Katt a képre, utána megint.
(#) nyakas00 válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Ugyan ezt rendeltem én is meg másodiknak. Jövő héten kell megérkezzen...
Én nem varázsoltam semmi különöset a sajátommal, ATU ment 1-re és durván 2 perc alatt belőtte magát.
Ha beállítod SV-t 75fokra és utána indítod az automatikus beállítást hány fokig melegedig fel? Én más hőelemmel használom nem ezzel a csavarossal amit te is kaptál mellé. Sima multiméterhez kapott cuccot használok mellé.
(#) emmzolee válasza nyakas00 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Na ha én az ATU -t 1-re teszem, akkor villog az At led, de sose kapcsol ki.
Nem tudom 75 fokra vinni a hőmérsékletet, mert ott már letilt a fűtőtestem. Nem erre való. Ez csak addig lesz míg kipróbálom a dolgot. A sütőbe nem akarom betenni addig míg nem az igazi a tudásom hozzá.
Be tudok lőni egy 55 fokot mondjuk. Ott megnézem mennyi a túllövés.
(#) emmzolee válasza nyakas00 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
74 fokig megy föl. Utána lenne még egy pár lengés. Csak most kikapcsoltam.
Mondjuk akárhova állítok bármit, nem igazán veszem észre, hogy valamit is javulna a helyzet.
(#) nyakas00 válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Állíts be 1 értéket amit bír a fűtőtested de ne a max értéke legyen. Utána indíts ATU-t. AT led nálam is világít a beállításig. én pl belőttem a cuccom 100fokra 2-3 lengés után befejezte a beállítást.
(#) emmzolee válasza nyakas00 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Na így tettem. Lenulláztam e menüben mindent, hogy lássam mi fog változni. Majdnem 20 percig szórakozott vele mire végzett az autómata beállító.
50 fokot lőttem be rajta.
P : 0072
I : 0507
d : 0126
Ar : 0006
T : 0010

A T. és Ar. paramétert nem tudom továbra se, hogy mit jelent.

Nekem biztos nagyon nagy a próbasütőm holtideje, hogy ilyen sokáig méricskélte a cucc a helyes beállítást.

Ki tudnád írni, hogy neked milyenek lettek a paramétereid? Tudsz betenni egy képet, hogy látszódjon, neked milyen a kemence megépítve?
Kössz.
(#) nyakas00 válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Nekem egy fűtőszálas alámelegítőt vezérel.
Így néz ki maga a melegítő rész : 1 2
Értékeket nem tudok most mondani mert nem vagyok otthon. Pénteken leszek legközelebb akkor leírom neked de sokra nem mész vele szerintem.
Következő: »»   40 / 105
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem