Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   155 / 308
(#) satlokk válasza satlokk hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Sziasztok!
De azért ilyen satum is van brutálisabb munkákhoz.
(#) mate_x válasza satlokk hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Nálunk is pont ilyen satu van
(#) satlokk hozzászólása Feb 4, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy kis érdekesség.Saját készítésü állványos köszörü,melyet egy régi Szovjet automatamosógép motorja működtett.És egy házi készítésü hegesztő,melyett egy nagyon jó barátom készített,ennek eléggé érdekes a primér oldali szabályzása.Igaz a köszörünek nincs védő burkolata sajnos,ez méd megoldásra vár.
(#) Doncso válasza satlokk hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Nem hiszem el, mostmár kimegyek és megnézem megvannak e a satuim Ilyenem is van, pont ugyanez. Eddig még nem sikerült szétvernem
(#) Alkotó válasza satlokk hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Az ékszíjat hogyan lehet szükség esetén cserélni? Mintha "benszülött" lenne.
(#) Alkotó válasza Doncso hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Próbálgatni kell, mert azért meg lehet oldani ha nagyon akarja az ember. Nekem sikerült.
(#) Imi65 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Azt a kutya-macska. Jó erőben van az Úr!
(#) satlokk válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Szia Alkotó!
Nem nehéz kicserélni,mert az egész lecsavarozható a tartó csövekről.
(#) satlokk válasza Doncso hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Szia Doncso!
Pedig elég messze lakunk egymástól ám.Ez a satu is kb: 40 éves!
(#) satlokk válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Nagy kár érte!
(#) Doncso válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Áúú, ez most fájt.
(#) Doncso válasza satlokk hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Bizony messze. A satu viszont tényleg jóféle.
(#) satlokk válasza Doncso hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Ez így igaz!Egy kis érdekeség még számodra most fogpk hozzá egy tápod megépítéséhez,mit egy másik oldalon tettél közé.Remélem sikerül.Üdv!
(#) elektrorudi válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Nem szívesen találkoznék veled össze este, egy sötét sikátorban...
(#) Doncso válasza satlokk hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Sajnos nekem nincs tápom, inkább csak olyan, amihez terveztem nyákot, vagy utánépítettem. Fery oldalán lévő tápra gondolsz? Ha igen, akkor inkább Alkotó tervével építsd meg, az sokkal kisebb, és átgondoltabb mint az enyém.
(#) satlokk válasza Doncso hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Igen arra gondolok,és az ő nyákterve alapján csinálom mert a nyák lemezekkel is kel takarékoskodni.Ha elkészült majd beszámolok róla,csak a rajzolással vagyok kicsit gondba most megpróbálom a vasalásos módszert,majd meglátjuk."A vak is ezt mondta".!
(#) Gafly válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Egyébként fogsz egy olcsó fogkefét és egy palack jobbféle LB (lakkbenzin) hígítót és zsírtalanítod a törés felületet.
Második lépésként veszel valami jobbféle ragasztót (lehet nem hiszed el, de a ragasztók nagyon tudnak ám ragasztani gondos előkészítés után )...
Ezután örülés van. Kíméletes használat esetén olyan mintha mi sem történt volna...
Némi kalapácslakk használatával akár szebb mint volt
(#) Frankye válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Ezek után már én is tartok Tőled! (Pedig nem vagyok az a kimondott nádszál-alkat, akik ismernek, megerősíthetik...)
(#) Imi65 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Az oskolában annak idején ezt a ragasztós dolgot elmondták, de az ember (pl. a Technokolból kiindulva) ezt nem igazán akarja elfogadni. Persze, azért semminél nem mindegy, hogy mivel.
Azt hiszem, ha rafkós ember lennék, a ragasztás, kalapácslakkozás után gyorsan eladnám valami vidéki piacon, ahol többet véletlenül sem járok......
Azt viszont nem tudom, hogy viselné a dinamikus erőhatásokat (pl. kalapálás.....)
(#) Gafly válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Egy biztos: Alkotótól nem fogok satut venni

De szerintem mástól sem, tekintettel a várható élettartamomra és a rendelkezésre álló satuk mennyiségére és minőségére

Imi: Annak (~85 azaz több mint harminc éve) idején csináltam olyat, hogy az előlapra műgyantával felragasztottam a sasszit az össszes alkatrésszel (beleértve a trafót is). Azóta is ott van. Nemrég kapott a harmincadik szülinapjára végre dobozt is
Mondjuk kalapálni nem szoktam a tápegységen, valamint azt sem tudom, hogy a mostani műgyanták mennyire jók...

Ugyanakkor a múlt héten törtem bele a zárba a "spiáter" öntvény kulcsot. És nem a tolla tört le... A fene se lát bele az öntvénybe. Pontosabban belelát, ha akar, de nem akar általában...
(#) Norberto válasza tonya hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Tegye fel a kezét, aki most irigykedik! Én jó magasra nyújtom... :integet2:
(#) Gafly válasza Norberto hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Én is. Például még símán be tud menni
De pár év és már csak lapjára fordulva lehet majd közlekedni
Egyébként tényleg szép. Csinálj sok szép cuccot benne!
(#) Frankye válasza Norberto hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Én mind a kettőt, sőt még a lábaimat is feltettem!
(#) Frankye válasza Gafly hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Idézet:
„Én is. Például még símán be tud menni”

Ugyan ebben a cipőben járok én is...
(Mióta elköltöztünk, az új műhelyem csordultig van. Lassan bemenni sem tudok. Sajnos, az új műhely jóval kisebb, mint a régi. Selejtezni kellene, de nincs szívem kidobni semmit... Ha meg kifobok valamit, az tuti, hogy más másnap kellene!)
(#) Topi válasza Frankye hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Csinálj egy második rakást. Így lehet feloldani a problémát. Van egy kidobásra váró doboz. Ha semmi nem kell belőle fél évig, akkor zsupsz.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Többen is említik milyen brutális vagyok, olyan ember, akinek van nagy ereje és nem fél használni. Ennek mentális részébe most ne merüljünk el, de a satu-törés nem volt várható, azt nem a túlzott terhelésem okozta. Pontosabban nem nálam következett be az első és fontos "állagromlás", hanem már így jutottam hozzá én is.l
Ha kicsit alaposabban megnézitek a képet, akkor jól látszik a törött felületen, hogy annak csak egy része (kb. 2/3-a) friss törés, a többi pedig már régóta ott figyelt, csak mivel nem látszott, így nálam tört el véglegesen.
(#) Topi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Minden csak akarat kérdése. Néha oroszlán könnyeket kell hullatni, és nyelni egyet, majd kivágni a kukába.

Nem szabad azon agyalni, hogy egyszer jó lesz valamire... Mondjuk ez alól kivételt képeznek a drágább dolgok. Például nálam is van rengeteg olyan 10-20 ezer forintos modul, IC, stb amit hiába nem használtam évek óta, azért nem dobok ki. De ezek meg fejlesztésből visszamaradt dolgok, amik azért más kategóriába eső vackok.

De 1001 amatőr műhelyben jártam már, és mindig olyanok vannak szanaszét és rakásban amit simán ki lehetne dobni. Hajlott lábú ellenállások, meg kiforrasztott vacak tranyók, meg ... sorolhatnám.
Ezek tipikusan olyanok, hogy elteszi az illető, hogy majd egyszer kiválogatom, meg egyszer majd bemérem.
Na.. ezeket lehet egyből kukába is dobni Ez a vegyes doboz szindróma. Ezen csak az segít, ha kicsi a vegyes doboz... Nekem egy fagyis doboz a vegyes doboz. De abban van a 290A-es IXIS FET-től kezdve, a COG kijelzőig, minden
Ezen kívül vannak a szivacsba nyomkodott processzorok és ESD-s dobozban survivor-ként lapuló procik, stb...

Én azt tanácsoltam mindenkinek aki eddig ilyen kidobjam/ne dobjam dilemmával küzdött, hogy egyesével pakoljon át mindent, és folyamatosan készítsen pár kupacot a rendrakás közben:
Azonnal tuti kuka, még maradjon a következőre, most elrakom a helyére...
És a még maradjon a következőre dobozt le kell zárni, és következő takarításkor a tartalmát megnézés nélkül kukába kell dobni, mert máskülönben megesik rajta a szíved...
(#) zolika60 válasza Topi hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Erről egy régi kollégám jut eszembe. Ő csinált úgy mindig rendet az asztalán a munkahelyen, hogy hozott egy dobozt a raktárból és ami csak volt az asztalon, azt beleseperte. A dobozt pedig kivitte a raktárba. Több mint tíz évig dolgoztunk együtt, ezalatt legalább 20 dobozt termelt. Néha persze turkált bennük, hogy hátha van egy megfelelő alkatrész valamelyikben, de többnyire nem talált.
(#) pepe091 hozzászólása Feb 5, 2012 /
 
Sziasztok!

Tudja valaki hogy Ezeknek a típusú fúrószáraknak a befogó szára milyen hosszú?

Előre is köszönöm!
(#) patexati válasza pepe091 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Olyan 30-40mm de ha kell lemérem holnap pontosan. Nagyon kemény törik mint a ropi de ha jól van használva (állvány,drill,25 ezer feletti fordulat) akkor sok ezer lyukat ki tud fúrni. Sima fúróba be sem szabad tenni csak pénzkidobás mert egyből törik..
Következő: »»   155 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem