Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   329 / 607
(#) 1984white válasza mmajka hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Milyen papírt használsz vasaláshoz?
(#) DJmike válasza 1984white hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Műnyomó papír mindenképpen
(#) mmajka válasza 1984white hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Ebben az esetben http://www.amazon.co.uk/HP-Premium-Plus-Photo-Paper/dp/B000092ROO ilyen papirt használtam. De ez igazán drága. Most próbálkozok nem ennyire drágával, aminek átszámitva kb 100ft nyomtatással együtt A4 es lap. Nyomtató pedig egy SAMSUNG ML szériás. Bővebben ha érdekel akkor a megfelelő topic ban válaszolok.
(#) mmajka válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Kedves reloop!

Nem ehhez a témához tartozik, ezért nem ide tettem fel.
Szertnélek megkérni, hogy vess egy pillantást az általad ajánlott előerősitő átrajzolt változatára.
Itt találod:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_1156036.html#1156036
(#) reloop válasza mmajka hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Nem találom
(#) mmajka válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Lemaradt a kép, de már pótoltam.
(#) janimester hozzászólása Feb 5, 2012 /
 
Sziasztok, nem tudjátok véletlenül hogy miért produkálja a híd végfok azt hogy egyszer csak szólt úgy mint amikor szakadozik a telefonvonal azt utána már egyáltalán nem , nézegettem a forrasztásokat ott sincs pedig hiba , a kimeneten fix 11mV~ jön ki ha hozzáérek a bemenethez vagy rákötöm a bemenetet ez lecsökken nullára. Pedig pont az ellenkezőjének kellene történnie.
(#) lacek29 válasza janimester hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Hűtése megfelelő??? Lehet közbeszólt a hővédelem.
(#) janimester válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Nézd meg a ki mit épített ben tegnap este tettem fel képet azon látszik hogy mekkora borda van.. már egy órája halgattam közzepes hangerőn a másik panelt és csak langyosra tudta felmelegíteni a bordákat .
(#) lacek29 válasza janimester hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Ebböl nemigazán tudom kivenni a borda méretét.De azt látom,hogy hűtőtönkre szerelted az IC-ket.De én a helyedben az IC-k alá nemraktam volna szigetelést,hanem csak a tönk,és a borda közé,így gyorsabban átadja a hőt az IC.Az IC-k alá csak hővezető paszta kellene.Persze nembiztos hogy ez a probléma,de elsőnek ez tűnt fel.
(#) janimester válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Nincs gond a hőátadással mert az ic-ket is megfogtam azok is csak lanygyosak voltak. Nem tudok énse mire gondolni hogy mitől "némulhatott" el. Amúgy a borda 30x1x10 cm-s. És azokon van még a közdarab. Sajna akkora szigetelőt nem tudtam szerezni pedig úgy akartam énis.
(#) lacek29 válasza janimester hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Mind2-nél ez a probléma?
(#) janimester válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Nem csak az egyik modul csinálja a másik tökéletesen szól. Azok rosszalkodnak amelyikbe újak az ic-k a régi 100X átforrasztottak azok szólnak pedig kaptak már eleget.
(#) janimester válasza janimester hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Képzeld most meg elkezdett szólni a rossz fele nem tudom mivan itt Hála isten ..kopp kopp koppp
(#) lacek29 válasza janimester hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Érdekes....Azért figyeld!
(#) 1984white hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
Sziasztok!

Nagyon megtetszett ez az ic a megépített darabok után.
Hídban szeretnék vele csinálni egy aktív szubot.

Milyen aktív szub szűrőt ajánlotok nekem?

Találtam itt a fórumon is párat illetve a mikroshopéknál is.

A legfontosabb kérdésem az volna, hogy mennyire szükséges a fázist tolni illetve fordítani az mire jó???

Ha szükséges babrálni a fázist akkor a mikroshopost építeném meg vagy ha ajánlotok valami jobbat akkor azt.

Nagyon köszönöm előre is.
(#) Bassmester válasza 1984white hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Ha nem vagy jártas a szűrő méretezésben, akkor elsőnek csinálj egy általad is említett "bevált" kapcsolást. Egyébként tökéleteset csak úgy lehet csinálni, ha ismertek a hangrendszer átviteli és fázis paraméterei (mérni kell), vagy legalább a mélyládáé.
Én olyat csináltam anno, amin parametrikus EQ fogja át az átviteli sávot, potival állítható a fázis, éa a mélyládához van méretezve a szűrő, fix 40-120 Hz töréspontokkal, 24 dB meredekséggel.
(#) dannu hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Üdv olyan kérdésem lenne hogy tda7294 1 darabbal meg lehetne e oldani 2x90 w hangszóró működtetését ha igen egy kapcsolási rajzot kérnék . Hogy ha kettő darabbal lehet az se baj csak ne keljen sok alkatrész hozzá .
(#) reloop válasza dannu hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Üdv! Hány ohm -osak a hangszórók?
(#) dannu válasza reloop hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
A hangszórók 8 ohm és 3 utas .
Ezt találtam ami érdemes lenne meg építeni : Bővebben: Link
(#) bartalaj hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Sziasztok. Végre elkészitettem a 2*100-ast csak aza gondom,h nem vagyok benne biztos,h milyen feszről táplájam a trafóval vagyok bajba van egy bontot erősitőből szedett trafóm az 2*36 voltot ad de nem merem rákötni ha valaki tud segiteni segithetne,h jó a 2*36 vagy tekercsejem át és menyire
(#) David 3g válasza dannu hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Szia , azt ugye tudod hogy úgy nem stereo ahogy a rajzon van ? mert úgy még mindig csak egy híd marad amin 2 hangszóró van
(#) sanca2 válasza David 3g hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
"Szia , azt ugye tudod hogy úgy nem stereo ahogy a rajzon van ?"

Miért nem? el mesélnéd.

Vagy csak lehet én látom rosszúl?

Szteró üzembe a 4 jumper nyitva hídba zárva
(#) dannu válasza David 3g hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Az nem baj hogy nem stereo
(#) sanca2 válasza dannu hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Sztereó az

Ha akarod sztereó ha akarod híd

A 4 jumper állásán múlik
(#) janimester hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Sziasztok , ha két db híd végfok egy trafóról megy ami kb.250-300w-os akkor elég lessz a tápágba 60.000µF puffer? Ennyitől csak nem esik kritikusan a feszkó nagy basszusoknál Egyébként most csak egy végfokot használok mert a kettőt már nem bírja el a trafó , nemsokára veszek a helyére egy 450Va-os torroidot.
(#) David 3g válasza sanca2 hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Szia. nem vettem figyelembe a jumpereket , bocsánat. Azért nem kéne mindjárt leharapni a fejemet, de akkorse fordítanák sok bizalmat ennek a kapcsinak.
(#) sanca2 válasza David 3g hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Szia

A fejharapást én sem szeretem, nem is azért írtam, bocsi ha annak vetted

Csak elég a szöveget elolvasni hozzá és ott írja mi miért van benne

Ez egy normál sztereó kapcsolás csak lehet hidalni is ha akarja ( sok ilyen NAGY erősítő is van )
(#) reloop válasza janimester hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Szia! A nagy puffer nem sokat segít rajta. Amennyivel tovább tárolja az energiát, annyival nehezebb is újratölteni. A nagyobb trafó lesz a jó megoldás.
(#) reloop válasza bartalaj hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Szia! A 2x36V mint szűrt egyenfeszültség tökéletes. Ha trafó ennyit ad le váltóba (abból +/-50V lesz) akkor tekerd le 2x27V-ra.
Következő: »»   329 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem