Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Nem tudom mennyi lehet az ára , mint írtam kukáztam.
No kipróbáltma öntapadó tapétával, de abszolút nem tapadt rá a rézre.
Egy próbát azért megért.
Hmm.
Szerintem ezt a témát fejezzük be. Esetleg ha tikitiki tud pontos infót arról honnan lehet ilyen papírt szerezni, azt kiemelten írja le és kész. Az összes kommentet elolvastam, és kicsit mindenkinek igaza van. Zárjuk le a vitatkozást. Nem kell mindig ez a háborúskodás.
Sziasztok. Ez az egész technológia engem
a régi ALFAbet-ALFAszett rendszerre emlékeztet. Nyomdai felvitel hordozóra hőragasztós réteg felvitele védőpapir védelemmel. Nyomásra átkopizható volt. Ano 1990 -sehol EU-.
Szerintem átragasztást követően melegíti a nyákot és így átragad a minta. Ezt nem hajlandó elárulni. Van aki segíteni nem szeret, de villogni igen.
Simpi írta már. Esetleg aki megpróbálta átvinni az ki is próbálhatná.
Igen, már látom a sütő erre vonatkozott..
Hőlégfúvó talán jobb megoldás, ha csak a nyák felől melegítené.
Ez ebben a pillanatban jutott eszembe:
Sztatika! Pl matrica hátuljára kellene nyomtatni lézerrel a nyáktervet. Azért arra mert abba tuti hogy egyáltalán nem tud beleolvadni. Vagy lehet sima írógéppapírra is, csak akkor el kell vágni a lézernyomtató fűtőhengerének vezetékét hogy ne olvassza rá a port. Az így kinyomtatott rajzolatot óvatosan letesszük az asztalra és ráhelyezünk egy lapos valamit amit a ráhelyezés után sztatikusan feltöltünk. Így magához vonzza a festékport! Igaz a papírt is, de ettől az apróságról most egy pillanatra felejtkezzünk el. Utána alá tesszük a nyákot és lekapcsoljuk a nagyfeszültséget ami a sztatikus vonzást okozta. Reményeim szerint a festékpor ott maradna a nyákon és mehetne a sütőbe. Vélemény?
Félre értettél. Én ezt most a tikitiki-s dologtól teljesen függetlenül írtam, nem az ő csodatechnikájának a megfejtése volt a célom hanem egyszerűen csak eszembe jutott most ez a módszer.
Ja jól van, látom közben szerkesztettél.
Idézet: „ha már rajta van, mit töltesz és ki lesz feltöltve ?” Hát igen, ezek azok amiket még nem gondoltam át teljesen. Csak gyorsan bedobtam az ötletet.
Sziasztok!
Felhívták a figyelmem, hogy mi folyik ebben a topicban... Visszaolvastam egy pár oldalt... Amit az elmúlt 4 oldalon próbáltok meg kiszedni tikitiki-ből, az egy sima vasalós módszer. Fényes felületre, lézeres nyomtatóval nyomtatva, majd melegítéssel áttudjuk vinni a nyákra. (vasalással pl) Bármilyen matrica jó hozzá. A ragacsos részét kidobod, arra kell nyomtatni és arra az oldalára, amiről lehúzod a ragacsos lapot. És ennyi lényegében az egész.
A videó felett átsiklottam, mindjárt megkeresem!
Szerk.: Arra gondolsz, amikor közvetlen nyákra nyomtat? Szerk2.: Az előző hozzászólásom az előző 4 oldal írásai és képei alapján írtam.
Pedig 4 oldallal ezelőtt van!
Bővebben: Link
Szerintem közben vagy átmegy rajta vasalóval (ami a videón nem látszik), vagy a nyák van előre felmelegítve és a tuner por átragad mint a vasalásos megoldásnál.
Szerintem ha átmelegíted, akkor a ragasztó nem ég be, azt még acetonnal le tudod finoman szedni.
Milyen ragacs... Semmi köze nincs a ragacshoz. Az csak parasztvakítás, hogy akkor húzza szét, stb. Ha fogsz egy matricát és lehúzod, a ragacsos lapot kidobod, és amit általában kidob az ember arra nyomtatsz, az egyátalán nem marad ragacsos. Itt is ez történt, csak visszarakta a hordozó rétegre a ragacsos oldalt és úgy kezdődik a videó, hogy eltávolítja a ragacsos részt és már csak a fényes marad és azt teszi a nyákra.
Aceton oldani fogja a festéket is, de ha alkoholt használsz az nem oldja a toner porát, de leveszi az esetleg ott maradt ragacsot
1:19 után van egy váltás, max. ott történhet varázslat, a többi folyamatos.
Tegyük hozzá, ha nem teszi közé a hordozó anyagát, vagy ha közzéteszi és kiderül, hogy azzal sem megy mert ott 1:19-nél ráégette a rajzolatot és utána folytatta a videót, akkor végleges bant adnék neki.
Én is megvagyok a fotózással. Pláne amennyi nyákot készítek mostanába...
Szervusz!
Úgy látom csak elérte/eléri a célját, még mindig ezen a kamu dolgon rágódtok, meg a többin... A lézer nyomtatóba ki tesz be ragacsos papírt?! Ha mégis, akkor valószínűleg utána a hő hatására már nem lesz az, kérdés még az is, mi történik a nyomtató mechanikájával a ragacsos anyag hatására!
Oda nem a ragacsos kerül, hanem a hátlap, ami nem ragad.
Költői kérdés volt, én is úgy gondolom, hogy a sima vasalásos eljárást próbál nektek nóvumként eladni!
De máris többet foglalkoztam ezzel a dologgal mint amenyit érdemel...
Nem konkrétan rólad volt szó, azért volt többesszámban, de azért pontosítok: "jó néhányan ezen rágódnak" és csak az vegye magára akit érint.
Rejő Jenő szavaival: "Akinek nincs inge, ne vegye magára" Idézet: „Úgy látom csak elérte/eléri a célját” Jól látod, nálam is elérte.., nevéhez tartozó hozzászólásokat nem fogom elolvasni.
Sziasztok
A kémiai ónozó (TN160) használatára lennék kíváncsi. Mennyi időre kell a nyákot beletenni a lötyibe? És azután visszaönthető e a használt anyag, vagy irány a lefolyó? Valóban könnyebb a lekezelt fólia forrasztása? Még nem használtam ilyet.
Én általában 15 percet hagyom benne. Használat után nem öntöm ki, hanem egy másik edénybe töltöm, majd zárom be és még egy jó párszor felhasználom.
Szia!
Pár perc, de úgyis látod. Közben mozgasd a tálat, bár ez a flakonra is rá van írva. Igen, vissza lehet önteni, sőt. Hacsak, nem tudod hová tenni a pénzed. Egyre ügyelj, hogy a flakon nyílását ugyanúgy ragaszd le, mint új korában, mivel levegővel érintkezve lebomlik az anyag és használhatatlan lesz. A forrasztás milyenségéről elég eltérőek a vélemények. Van aki azt mondja, hogy "elgőzölög". Nálam bevált, bár én csak akkor használom, ha a nyákkészítés után nincs időm a beültetésre, vagy valamiért nem használok SK10-t vagy lötstop fóliát. |
Bejelentkezés
Hirdetés |