Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1581 / 3963
(#) El_Pinyo válasza balzi hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Amennyiben földfüggetlenek a tápjaid, akkor persze. Különben nem lesz zárt az áramkör. Gondolom hálózati transzformátorokkal vannak előállítva a feszültségeid (24V és 5V), nem? Amennyiben a tápjaid nem földfüggetlenek, akkor optocsatoló szükséges a biztonságos megoldáshoz.
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
És ha ezt is beforrasztod majd, úgy se lesz jó?

janikukac.jpg
    
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Be van az, csak kiszívtam a felesleget ónszívóval..
(#) hejdzso válasza (») Feb 7, 2012 /
 
Nem sürgős!Csak nem tudom,hol lehetne ?Melyik fórumon választ rá kapni!Ezért próbálkoztam!!Igazából nem tudom mi a szabály?Amit nem szeretnék megsérteni!!!Mert nagyon jónak találom az egész honlapot!!!!
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Aztán majd csodálkozol, hogy tele vagy kontakthibával.
(#) bodnar00 válasza vilmosd hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Jócskán le kellett húzni a hangot hogy jó legyen. Ezek mit jelentenek: periodic noise, sweep, MLS?
(#) denon888 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Ne használj ónszívót ilyen helyekre. Mert kontaktos lesz a csatlakozás. Használj Flux-ot meg max. ónszívó szalagot.
(#) Izeg. hozzászólása Feb 7, 2012 /
 
Szaisztok.
Attila féle első forrasztóállomás utánépítve olyannyira rosszul működik, hogy nem kapcsol le a fűtés.
Az első műveleti erősítő kimeneti lábán függetlenül az invertáló bemeneten lévő ellenállásoktól, és a páka hőmérsékletétől 7,3V mérhető.
Mi lehet a problémája szerintetek?
(#) vilmosd válasza bodnar00 hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Hadd ne valaszoljak most ezekre, mert a gepem amire telepitettem es hasznaltam vagy 1k5 km-re van tolem. Most egy kis NB200-as van csak keznel, es ez alkalmatlan ilyen laboratorium telepitesere. Ja es a manualt olvasgattad?
(#) janikukac hozzászólása Feb 7, 2012 1 /
 
Külön-külön USB kábellal próbálom.. Átforrasztottam minden IC-t. Ott tartok, hogy az egyik fele már rendesen észlelve lett. Most a másik felét kell megnéznem.
Köszi az eddigit!
(#) Action2K válasza blackdog hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
A számlálók nem arra lettek kitalálva, hogy "karácsonyfát" aggassunk rá. Az az ULN tökéletesen jó, s akár power LED-et is hajthatsz róla, vagy kis izzókat is, szép nagy BIG-BIN (a Big Ben kistesója) órát létrehozva.
(#) Action2K válasza hejdzso hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Örülünk, hogy tetszik! Olvasd át a Fórumszabályzat-ot, ha eddig elsiklottál felette.
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Folytathatom a keresést: a feszültségek úgyszint megvannak az IC-ken a másik felén is, de se hibát, se jót nem ír ki a gép. Ötletek?
(#) bodnar00 válasza vilmosd hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Nem olvasgattam :hide: , majd holnap fordítózok ma már semmi kedvem hozzá.
(#) blackdog válasza Action2K hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Oké értem én.
Csak szinte mindenhol azt látom, hogy a számláló IC-kkel hajtanak direktbe ledeket. Találtam pár TTL bin.órát és azoknál sem láttam sehol tranyót a ledek meghajtására.
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Kész. Totál elrontottam a másik felét. Át akartam a PCM-et ónozni és felszakadtak mind a pad-ek.Aztán leműtöttem az IC-t , hogy rakjak fel másikat, és addigra az összes felszakadt. Na nembaj, akkor levágjuk az egyik felét, és majd csak azt fogom használni. Amarról meg lebontom a drága alkatrészeket...

Üdv!
(#) jani1987 hozzászólása Feb 7, 2012 /
 
Helló. 70V-ról üzemelő erősítőm van, de az elektronikája nem üzemképes. Létezik olyan TDA IC ami ezt a feszültséget elbírja? Amiket találtam, azok max 30V-ra vannak méretezve. Egy egyszerű gitárerősítőt szeretnék építeni.
(#) balzi válasza El_Pinyo hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Nem vagyok teljesen tisztába a földfüggetlen kifejezéssel. A tápjaim a következőek:
http://tapegysegaruhaz.hu/spd/469443/Tapegyseg_Mean_Well_RS155_15W5V03A
http://tapegysegaruhaz.hu/spd/768491/Tapegyseg_Mean_Well_SP20024_20...4V084A
Földelést az sajna nem tudom rájuk kötni, mert a panelban csak a fürdőben van földelt konnektor.
(#) El_Pinyo válasza balzi hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Pedig ezeket földelni kellene, ha minden igaz, a fém burkolat testzárlata esetén áramütés érhet! Nem az igazi így ebben a formában! Talán lesz itt valaki, aki jártasabb ezekben a kapcsolóüzemű tápokban és mond valami okosat!
(#) balzi válasza El_Pinyo hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Ha megoldom a földelést, akkor a két tápegység földjét is kössem össze?
Ez okozhatja az általam leírt hibajelenséget?
(#) pucuka válasza balzi hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Már megint a föld probléma. A tápegységed hálózat felőli oldalára kell bekötni a hálózat életvédelmi földjét.
A kimeneti feszültsége földfüggetlen, ezért a V+, és V- kivezetések bármelyikét földre kötheted, de ez a föld nem azonos a hálózat életvédelmi földjével, és fémesen össze sem közheted őket.
(#) SzAndras00 válasza balzi hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Szia, a két tápegységed V- sorkapcsait kell összekötnöd egymással, erről a földről beszéltek a többiek!
András
(#) árnyék válasza balzi hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Szia.
Bizony ezeket a tápokat le kell földelni, nem viccböl van rajta kivezetve a földelési pont. A második linken szereplöböl a melohelyemen volt szerencsém bekötni több száz! darabot. Nagyon stabil tápok, ha jól emlékszem a csatlakozó mellett van egy állapotjelzö led (üzem-zöld szinü), mellette egy kis trimmerpoti amivel bizonyos határok közt szabályozható a kimeneti feszültség (elég érzékeny a picike) . Ez a fajta táp ha kiereszti a füstöt azt elég látványosan csinálja, a több száz darabból talán 2 csinált ilyet ( olyan egy kicsivel több volt ami alapból nem indult kb 10-15 db), ismétlem több száz darabról van szó. Öszeségében nagyon stabbil táp a második linken levö! Mégegyszer : a védöföldelés kötelezö!
üdv.
(#) balzi válasza pucuka hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem most már értem. Holnap ki is próbálom!
(#) stencil hozzászólása Feb 7, 2012 /
 
Valakinek sikerült egyetlen működő berendezést összehozni anélkül, hogy eltette volna láb alól az olajipar, vagyis Rockefeller bácsi verőlegényei? Vagy ez most 240 oldal humbug itt?
(#) Izeg. hozzászólása Feb 7, 2012 /
 
Sziasztok.Tudna esetleg valaki segíteni a nemrég feltett kérdésemmel kapcsolatban(előző oldal ezen a fórumon).
Nagyon fontos lenne. Köszönöm előre is.
(#) forgital hozzászólása Feb 8, 2012 /
 
Sziasztok!
12V DC fordulatszám szabályzót építenék, de az egyik alkatrész egy potméter nincs készleten. Helyettesíthetem-e ezzel?
Mindent egy helyről szeretnék rendelni és ha nem feltétlenül szükséges akkor nem is mennék át máshova vásárolni.
A kapcsolási rajz mellékelve.
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv!

ftmv.sch
    
(#) Izeg. válasza forgital hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Kapcsolási rajz híján nem vagyok biztos benne,de szerintem igen, helyettesítheted
(#) labu01wx hozzászólása Feb 8, 2012 /
 
Sziasztok!

Hálózati áramnál az eltelt periódusokat szeretném megszámolni AVR-rel. 5V-os négyszögjelet kellene előállítanom, amely akkor váltana, ha a hálózati feszültség abszólút értéke egy bizonyos szint fölé menne. A hálózatot mindenképpen galvanikusan le kellene választani.
(#) Acsibacsi hozzászólása Feb 8, 2012 /
 
Hmm... úgy látom itt is jelen van sajnos ez az érdekes Magyarokra jellemző felfogásmód. Nem fogok külön külön válaszolni a bunkó, lekezelő, lehülyéző, ironizálóan cinikus hozzászólásokra, mert nekem meg ezek nem érnek kommentárt...nincs rá szüksége szerintem senkinek. A hülyézők közül érdekes módon egyik ember sem tudta megmagyarázni konkrétan, esetleg számításokkal bizonyítani, hogy miért "szarok" az ötletek. (ezt még éppen így nem írtátok le, de már egy mindegy lett volna) Nem gond, már más fórumokon is hozzászoktam ezekhez a baromira jó indulatú oltogatásokhoz, és a nagy hozzáértő szakemberek véleményéhez, amiket rendszerint az ember nem szokott zsebre tenni Én elfogadom, ha egy dologról bebizonyosodik, hogy nem jó elképzelés, de számadatok és kísérletek nélkül rámondani valamire, hogy eleve hibás, nos merész dolog....én még szakember ként sem mernék ilyet kijelenteni, mert ha mégis tévednék, azzal lehúzhatnám magam a WC-n. No mindegy. A papíroknak pedig csak a ti kedvetekért utána fogok nézni, mert sokan vagdalkoznak itt több millió forintokkal amit meg én tartok badarságnak. Kötekedés helyett inkább ötleteket kellene írni szerintem, azokat kifejteni, kidolgozni, és nem egyből szarozni....ez szerintem nem ide való mentalitás...és ez úton kérném szépen az ilyen emberkéket, hogy a szarozós véleményeiket inkább tartsák meg maguknak, vagy legyenek szívesek kulturáltabb módon leírni, lehetőleg gúnyolódás és ironizálás nélkül.
Köszönöm! És elnézést ha valakit megbántottam
Következő: »»   1581 / 3963
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem