Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB-s hangkártya PCM2902 IC-vel
Lapozás: OK   30 / 34
(#) janikukac válasza pooler hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Nem rossz, de kicsit kicsi az IC. Amúgy lehet, hogy nem rossz az ötlet, de a nyákot nem tudnám megtervezni.
(#) pipi válasza janikukac hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Csak vigyázz, ha kifogsz valami gagyi usb1-es elosztót ócsójé...
A sávszélességen osztoznak az azonos HUBba dugott eszközök...
(#) janikukac válasza pipi hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Meg kéne építenem a pooler ajánlott cuccot, csak nincs nyáktervem, azt meg nem lesz időm most tervezni.
(#) janikukac hozzászólása Feb 2, 2012 /
 
Sziasztok!

Ez elméletileg megfelelő lesz számomra nem? Az előző témáról lesz szó, tehát az USB hubról, hogy szétszedjem.. Bővebben: Link
(#) janikukac hozzászólása Feb 7, 2012 /
 
Valaki megnézné? Bővebben: Link
(#) frecsko válasza janikukac hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Egyszerre próbáltad éleszteni vagy külön külön a két oldalt?
A táp eljut a PCM-ig?
Másik usb-be próbáltad?
(#) vd1992 hozzászólása Feb 7, 2012 /
 
Sziasztok!

Próbálta valaki a PCM2706-ot I2S-en keresztül valamilyen D/A-val összekötni? (pl: TDA1543, TDA1541, AD1865 stb stb.)

Illetve a PCM2706 működik win 7 64-bit alatt?
(#) janikukac válasza frecsko hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Külön-külön USB kábellal próbálom.. Átforrasztottam minden IC-t. Ott tartok, hogy az egyik fele már rendesen észlelve lett. Most a másik felét kell megnéznem.
(#) frecsko válasza janikukac hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
A hubot használod?
(#) janikukac válasza frecsko hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Nem, még nem vettem. Csak USB kábelt. Az a gond szerintem, hogy az OPA2353-ra a másikon nem esik feszültség, de egyelőre nem tudom miért.
(#) frecsko válasza janikukac hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Ne egy usb-be dugd be őket. Mindegyiket másikba, hogy ne legyen ütközés.
Az opa2353 az csak erősítő, nem szól bele a felismerésbe.
(#) denon888 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Az úgy nagyon nem jó!! Persze hogy nem működik,mert ütközés van. Ez olyan mintha 2 pendrivet akarnál egy aljzatba dugni.
(#) janikukac válasza denon888 hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Vége. Kész. A másik felén elrontottam az SSOP28 toknak a lábait. Felszakadtak. Kidobhatom az egyik felét, de a másik meg akkor bedobozolom..
(#) petemazi válasza vd1992 hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
A gyakorlatig nem jutott el a dolog, de elméleti síkon összeterveztem a TDA1541-el. Jobb megoldás volt egy DIR9001 a TDA elé, így van koax bemenetem, és egy PCM2902 SPDIF kimenetéről is tudom hajtani a DAC-ot.
(#) vd1992 válasza petemazi hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Hangminőségbe beleszólhat az, hogy mi van a D/A előtt?

Hogyha minden ugyanaz lenne, 16bit, 44,1KHz; ugyanúgy galvanikusan le lenne választva az egész áramkör...

Lenne bármilyen minőségkülönbség hogyha SPDIF-et beleveszem, vagy rögtön az USB-s IC után rakom a D/A-t?

Win 7 64bit-ről ötlet?
(#) petemazi válasza vd1992 hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Vista 64bit viszi a 2902-t, szóval szerintem nem lenne vele baj.
Na most az SPDIF-el az a baj, hogy túl sok a felesleges konverzió. USB->PCM->SPDIF receiver->D/A chip. Bár én semmivel nem hallom rosszabbnak, ha a PCM-ről kapja a DACom a jelet, mintha egyből az alaplapi hangkártyára menne.

Viszont úgy tudom, hogy a 2706 kb 500ps jittert ad hozzá az i^2s kimenetén a jelhez.. A DIR9001 viszont ~50ps jitterrel operál.. (ezért is vetettem el többek között a 2706 témát.)

Ha meggyőztelek, a "Sztereó DAC" topikban találsz nyáktervet a TDA dacomhoz, levághatod nyugodtan a DIR részt. Sőt, ha érdekel előkaparom majd valahonnan a kapcsolást ami alapján építettem..
Viszont ha még a tervezési fázisban jársz, akkor nagyon ajánlom egy az egyben megépíteni az én utolsó tervemet, vagy Moszkvai tervét. Mindkettő csak AC feszt kér, meg bemenetet, és egy tetszőleges I/V-t kell ráakasztani a kimenetére, aztán már zenél is. Picasámon van az egészről 'tájékoztató jellegű' kapcsolási rajz is.
(#) vd1992 válasza petemazi hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Szerintem TDA1543-al fogok csinálni... csak rákell akasztanom egy stabil tápot (TL431-et belecsempészve), passzív I/V megfelel nekem (csöves végfok elé műveletit nem akarok), optocsatolóval leválasztom a D/A összes bemenetét, így legalább onnan nem jön zaj, nem lesz földhurok...

Jitter-nek mekkora jelentősége van?
(#) petemazi válasza vd1992 hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
A megfelelő tápegységen, földelésen, és a jitteren múlik egy DAC hangja főképp. Ez az optocsatolós leválasztás teljesen felesleges, tekerni kell, vagy hálózati kártyáról bontani egy impulzustrafót, és azzal csatolni az SPDIF-et. Azon kívül dicséretes, hogy nincs galvanikus kapcsolat az i2s vonalon, de a receiver és a D/A rész között mindenképpen lesz közös földpont. Még akkor is, ha ferritgyönggyel el van választva a két föld.
De már szétoffoltuk a témát.
(#) vd1992 válasza petemazi hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Úgy gondoltam, hogy a PCM2706 kapná a tápot az USB portról, a D/A pedig a saját tápjáról... és így nincs közös föld a két IC között...
Mivel 100%-ban számítógéppel használnám, így nincs is igazából szükségem SPDIF-re...
Esetleg opto helyett egy ilyen megoldás: Link (persze a DC/DC nélkül... elvileg tud 100Mbps-et is az IC, akkor csaknem adódik hozzá sok jitter, nem?)
(#) petemazi válasza vd1992 hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Akkor is közösnek kell lennie a két földnek, a tápoknak nem. De közös föld nélkül nem működne.
(#) compaqamplifier hozzászólása Máj 21, 2012 /
 
Üdv., lehet hogy sok mindenbe belevágok, érdemes-e 5.1es hangkártyát építeni házilag? (vagy több csatornásat) Linux kompatibilitás nagyon fontos.
(#) Syrius hozzászólása Aug 12, 2012 /
 
Sziasztok,

Két panelt építettem PCM2902-vel és azt tapasztaltam, hogy az egyik panellel mikrofon bemenetet telepít a másikkal pedig vonal bemenetet windows 7 alatt. Néztem az adatlapot, de nem igazán találtam rá utalást, hogy mi dönti el, hogy az adott bemenet mi legyen. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Nekem mikrofon bemenet kellene mindkettőn.

Köszi!
(#) speeedfire hozzászólása Nov 1, 2012 /
 
Van egy pcm2900-ás dac-om. Viszont mostanában sokszor megy el standby-ba. De nem jövök rá, hogy miért.
Tapasztalt valaki ilyet? Mi lehet a gond vele?
Ezt csináltam meg:
Táp rész
analóg oldal
(#) storm válasza speeedfire hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Ha jól tudom, alapból bennevan, hogy ha 10mp-ig nem kap jelet, átmegy standby-ba.
(#) speeedfire válasza storm hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Igen, de azt hiszem még talán kevesebb is, mint 10mp.
Az a fura/zavaró hogy sokszor zene/film közben is kikapcsol. A ledem világít, feszültség van rajta, ellenben a windows eszközökben nincs ott. Egy kis idő után meg magából ismét megjelenik az eszközök alatt.

Próbáltam már laptopon is, linux alatt is. Ugyan ez volt ott is.
(#) zenetom hozzászólása Dec 14, 2012 /
 
Hali!
Én is összeraktam a stab IC nélküli adatlapos változatot PCM2902-vel, az XP kiírta hogy új hardver, "USB AUDIO CODEC" meg hangeszköz, aztán hogy sikeresen befejeződött, használatra kész. Utána kihúztam-bedugtam és már ismeretlen eszközt ír ki, nem ismeri fel. Járt már valaki így? Mindjárt rámérek szkóppal a kvarcra, meg a feszkókra.
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
A feszültség mindenhol oké (a belső táp 3.29V a lábakon) , a "Suspend" lábon (28.) 0V van, tehát "alszik", a kvarcon pedig csak 6MHz-et mérek.
(#) janikukac válasza zenetom hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Szerintem ott valami zárlat lehet az IC körül. Nekem is volt, hogy egyszer azt írta ki a PC ,hogy jó, volt, hogy nem is válaszolt rá, aztán nem ismerte fel, stb. Volt, hogy egész fenn volt a zárlat, az IC lábaknál, nem is a padnél. Szívd ki szalaggal az IC-t, forraszd újra, de vigyázz a hőfokra. Nekem általában ez segített.
(#) zenetom válasza janikukac hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Közben a kvarcot rosszul mértem, ott jó a freki. Szóval a mérések jók, mindenhol az van, aminek lennie kéne. Zárlat tuti nincs.
Szerk.: kicsit átforrasztottam 1-2 lábat, és elindult, de aztán megint ismeretlen eszköz lett...
Az nem baj, ha az 1µF-os kondik kerámiák?
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2012
(#) janikukac válasza zenetom hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Akkor nem tudok segíteni.
Amúgy melyik nyákot építetted meg, vagy sajátot terveztél?
Következő: »»   30 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem