Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB-s hangkártya PCM2902 IC-vel
Lapozás: OK   29 / 34
(#) janikukac válasza pooler hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Szia !

Én is nagy PCM-es gyerek vagyok, éppen készül a 3. kártyám, remélem ez IS jól működik. Az enyémben lesznek high-tech műveleti erősítők, meg rendes stabilizátorok, mindezt Texastól !

Mivel én is mindig azzal küszködöm, hogy aggódok, jó-e a rajz, nem segíthetek igazán, de ha megépíted, és jó lesz, kérlek küldd el nekem a PCB rajzát, mert pont ilyet álmodtam ki én is. Tehát ilyen szépen USB-re dugható, full SMD cuccot.. :yes:

Üdv: Janikukac !
(#) janikukac válasza ha1drp hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Én viszont azt vettem észre tapasztalatból,hogy az 1µF , meg a többiektől nagyobb SMD kondi, nem lesz ilyen kicsi, mint a szabványos 1206 ellenállás. Attól jóval vaskosabb ! Azért mondom csak, hogy nehogy ez zavart okozzon !!!
(#) Novak válasza pooler hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
A NYÁK elsőre valóban jónik tűnik, annyi észrevétellel, hogy a Jack-aljzatot rosszul kötötted be. Elég szokatlan, de ennél a típusú aljzatnál a tervedet nézve a két audió láb a jobb felső (ez jól is van bekötve), és a két darab baloldali egyben. A közös pont, a GND a terved szerinti jobb alsó láb lesz! Erre azért figyelj, mert így ha szól is, elég érdekesen fog csak
(#) pooler hozzászólása Jan 10, 2012 /
 
Sziasztok!
Köszönök minden segítséget, akkor egyenlőre marad így, aztán ha nem okés akkor tudom hogy a kvarc meg a kondik körül kell keresgélnem.
Illetve azért előtte ha mondanátok pár szót erről az USB táp szűrésről azt megköszönném hogy mit hova kéne, mert nem teljesen értem. Jelenleg is van egy 1µF-es kondi a táp meg a föld között közvetlen az usb csatlakozónál, én azt hittem ez azért van. Igaz nem monolit, de idáig azt se tudtam hogy olyan létezik. Van ilyen SMD kivitelben is esetleg? Sehol nem találok.
Jó lenne ha nem hallatszana bele a gép zaja, mert akkor kár befejezni is
Előtte egy FM adót építettem ami USB-ről kapja a tápot, annál ilyen volt a tápnál: Bővebben: Link
Egy kicsi zaj áthallatszik, de nem vészes. Esetleg jó lehet ez is valamire? Mondjuk jó lenne ha nem lenne semmilyen zaj, mégiscsak egy hangkártya, ráadásul fülesről használnám ahol minden kis zaj kihallatszik.

a Jack csatlakozó jól van bekötve, ez ilyen

janikukac: Felrakom szívesen a nyáktervet, de 0805-ös SMD-re lett tervezve. így is érdekel?

Ne haragudjatok hogy ilyeneket kérdezek, de elég macerás ez ahhoz hogy megépítsem aztán újraépítsem ha nem jó, főleg hogy IC-m sincs csak 2. Ezt meg nem tudom kiforrasztani az tuti.
(#) janikukac válasza pooler hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Persze, érdekel az is , köszi ! Kicsit majd megszenvedek, de sebaj !
(#) Novak válasza pooler hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Már nem egy ilyen 4 lábú, és ekkora méretű aljzatot volt szerencsém bekötni. Én azért ellenőrizném azt még egyszer
(#) pooler válasza Novak hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Ő lenne az: Bővebben: Link
Szerintem jól van bekötve.
A jobb alsó képen vannak megszámozva a lábak, a bal alsón meg hogy mi micsoda. De használtam már az előbb említett FM adóhoz.

Tudom egyénként hogy mire gondolsz, amikor jack csatlakozókat kerestem a legtöbb olyan volt amit mondasz. De nekem nem voltak szimpatikusak pont ezért.
(#) pooler hozzászólása Jan 10, 2012 /
 
Most kicsit jobban visszaolvasva azt hiszem csak egy 1 Ohm-os (vagy 2.2?) ellenállást kéne még berakni a táp és a kondi közé sorosan. Jól gondolom? Ezzel megvalósul az itt emlegetett LC szűrés? Vagy kell még valami? Azt hiszem ezt még be tudom suvasztani valahogy, esetleg még egy 1µF-es kondit is a másik mellé ha szükséges a led meg az előtétje helyére, az annyira nem fontos úgysem.

Jó lehet így?
(#) pooler válasza pooler hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Azt hiszem ez inkább RC lesz
(#) Novak válasza pooler hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Jó lesz, kivéve, hogy a Jack-aljzatot nem jól kötötted be. Pontosan erről a típusról beszéltem, amit linkeltél. Még az adatlapja szerint is úgy van, ahogyan írtam korábban.
Az FM adóhoz azért volt jó így is, mivel az monó volt, és a jobb/bal közösítve volt, ott igazából nem számított, mondhatjuk, hogy szerencséd volt.
De itt a hangkártyával már nem így lesz.
Adatlapon ha megnézed a bal alsó ábrát, a számozásnak megfelelően:
1: GND (ez a közös, földpont)
2: Bal csatorna
3: Jobb csatorna

Ehhez igazítsd a NYÁKot is.
Ha még mindig kételkedsz, akkor javaslom, hogy fogj egy jack-dugót, dugd be az aljzatba, és mérd ki, hogy mi hova csatlakozik!
(#) pooler válasza Novak hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Hmm... És igazad van, bocs hogy kételkedtem.
A jack dugó kiosztása volt a fejemben nem az aljzaté, pedig hát pont fordítva kell nézni nyilván.
Köszönöm hogy nem engedted hogy hülyeséget csináljak
Viszont így belegondolva akkor az FM adóban az egyik csatornát leföldeltem tulképp. Na most égek mint a rongy, jó pancser vagyok...
Köszönöm még egyszer hogy kijavítottál.
(#) frecsko válasza ha1drp hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Idézet:
„Ezen a frekvencián minek?”

Tapasztalat.
(#) Novak válasza pooler hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Szó sincs égésről, vagy pancserkodásról. Ezért tetted közre, hogy átnézzük. Több szem többet lát
Igen, az FM adónál az egyik csatornát valóban földelted, de ez nem probléma. Ott volt a másik csatorna. Ezért mondtam, hogy ott nem vetted észre, de csak mert szerencséd volt.
Szerintem is teljesen jó ott kvarcod, ahol van. 12MHz-en az az 1-1cm nem távolság. Szintén tapasztalat.
(#) dinokal válasza Novak hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Bocs hogy bele vau, de igazad van, a százlábúaknál még messzebb is teszik a 20 megás kavicsot.
(#) pooler hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Sziasztok!
Elkészült a hangkártyám, köszönök minden segítséget
Elég jó hangja van, nem vagyok egy botfülű, de nem hallok különbséget a xonárom meg ez között.
Illetve nem hallom a gép zaját sem egyáltalán, ha lehúzok minden hangot akkor csend van teljesen.
Egy AKG fejhallgatót hajtok róla éppen, elég jól kihoz minden hangot, és különösebb erőlködés nélkül meg is hajtja.
Csatoltam a nyáktervet janikukacnak ha még kell esetleg.
Köszönöm még egyszer a segítségeteket

hangkari4.LAY
    
(#) janikukac válasza pooler hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Köszönöm szépen !
Örülök, hogy működik ! Esetleg raknál fel képeket ?
(#) pooler válasza janikukac hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Szia, csatoltam

DSCF0024.jpg
    
(#) janikukac válasza pooler hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Ez IGEN ! Szép lett. Lesz doboza?
(#) pooler válasza janikukac hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Köszi, nekem is tetszik a végeredmény
Doboza nem hiszem hogy lesz mostanság, mert a 2 tantál miatt végül nem fért bele abba amibe szerettem volna. De szerintem annyira nem is igenyli
(#) janikukac válasza pooler hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Én is remélem nemsokára megküzdhtek vele.. Csak sajnos nincs TPA-s IC-m. Én más műveletivel csináltam (az is Texasos). Nekem most készül a 3. kártyám, meg egy PIC fejlesztő, 1 óra, és a levilágítót is igazítani kellene, tehát van még a 4. kártya előtt munkám..
(#) janikukac hozzászólása Jan 25, 2012 /
 
Hello!
Szeretném a hétvégén befejezni a kártyát, szó szerint ezt: Bővebben: Link Ha holnap kapok alkatrészeket, akkor befejezem, és csak a doboz, meg az USB része marad.

Valaki elmagyarázná, hogy mit kell rakni az USB kábel után, hogy egy dugóban mehessen a 2 kártya? Mi a legolcsóbb megoldás?

Köszi, üdv !
(#) denon888 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Azt hiszem ilyet használt a cikk írója. A lényege a dolognak- úgy működik mint egy elosztó. Az USB portra további 4 eszközt tehetsz. (ennél az eszköznél)
(#) janikukac válasza denon888 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Szia!
Köszi , tudom, de nekem valami olcsóbb megoldás kell. Ha nincs, akkor megpróbálok legalább 1 ezressel olcsóbbat szerezni.
(#) denon888 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Persze lehet. Vannak olcsóbban is. Nem kötelező ezt használni
Azt meg hogy az Usb eloszd ... ez a legolcsóbb. Lehet van más megoldás de erről én nem tudok.
(#) janikukac válasza denon888 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Köszi az infot !
(#) David.zsombor válasza janikukac hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Ebayen kb 1 dollárért veszel ilyet.
(#) janikukac válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Ja, csak lehet van posta, meg muszáj kártyával utalni...
(#) Novak válasza janikukac hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
A legolcsóbb, 4-es elosztó átszámolva postával és mindennel együtt kb. 300 Ft.
(#) janikukac válasza Novak hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Az nem rossz, csak sajnos nekem nem engedik, hogy rendeljek innen.
(#) pooler válasza janikukac hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Szerintem építhetnél is, TI-nek van egy egész pofás USB HUB IC-je. (Bővebben: Link). Én is kedvet kaptam hozzá, azt hiszem belevágok egy ilyenbe is
Következő: »»   29 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem