Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB-s hangkártya PCM2902 IC-vel
Lapozás: OK   31 / 34
(#) zenetom válasza janikukac hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Saját NYÁK-ot terveztem neki. Valami parahiba lehet (hacsak nem az IC döglődik), mert felismerte, fel is telepítette a drivert az elején...
Szerk.: na az előbb megint felismerte.. ott is volt az eszközkezelőben, de megint lecsatlakozott...
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2012
(#) janikukac válasza zenetom hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Hát igen.
Az IC nem melegszik durván ha be van dugva? Nekem volt olyan is. Aztán IC csere, és megoldódott.
(#) zenetom válasza janikukac hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Nem, az IC nem melegszik.
(#) Szpisti válasza zenetom hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Cserélj USB kábelt! Nem egyszer szívatott ilyesmi.
(#) zenetom válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Rögtön a gépen lévő USB aljzatba van bedugva, de szerintem kontakthiba lesz, illetve mivel egy darabig jó, aztán kezd leállni, ezért szerintem valami parazita kapacitás zavar be, mindjárt átmosom denszesszel.
(#) frecsko válasza zenetom hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Szia!
A portot nem foglalja semmi? Akkor is eldobálja az újdonsült eszközöket.
(#) zenetom válasza frecsko hozzászólására (») Dec 15, 2012 / 1
 
Szia!
Közben úgy néz ki, megoldódott az ügy. Nagyon tisztának kell lenni az IC lábak között.
(#) frecsko válasza zenetom hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Akkor jó
(#) zenetom hozzászólása Dec 16, 2012 / 1
 
Na úgy néz ki, most már jó lesz. Tegnap kb. egyfolytában ment kb. 5-6 órán keresztül, hiba nélkül.
Az egyik kép elég rosszra sikeredett, de a lényeget látni. Sajnos nem indult elsőnek, kicsit forrasztgatni kellett, az egyik táplábnál a vezetősáv megsérült, de sikerült megoldani.
Szerk.: a NYÁK saját tervezés, a gyári meg egy netes kapcsolás alapján.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2012
(#) kérdező hozzászólása Márc 14, 2013 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy ilyen hangkártyát, azzal a különbséggel, hogy nem szeretnék (az IC-n kívül)
SMD alkatrészt alkalmazni.
Van valakinek SMD nélküli panelterve? (Az IC-hez készítek egy SSOP>>DIP átalakítót.)
Az USB 5V után kell valamilyen stabilizátor?

A kapcsolás mennyivel jobb, mint egy átlagos laptop saját hangkártyája?
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2013
(#) RobyBoy válasza WD40 hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Szia!Megkérdezhetem hogy melyik rádiotechnikában találtad?Esetleg tudnád csatolni ezt a cikket valamilyen formátumban?
(#) zenetom válasza RobyBoy hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Szia!
Bár nem nekem írtad, de szerintem ezt építette meg:
Bővebben: Link
(#) fordkapcs hozzászólása Márc 20, 2013 /
 
Érdeklődnék, hogy ezek közül az IC-k közül bármelyik használható-e, házi készítésű hangkártyához: PCM2900, PCM2902c, PCM2906c ?
Windows alatt kell-e drivert felrakni hozzá?
Linux alatt működik-e, illetve kell-e linuxra telepíteni valamit hozzá?
(#) saraha válasza fordkapcs hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Igen használható és,ha jól megcsinálod nem is lesz rossz hangja.Win. alapból felismeri és telepíti Linuxal nem tudom.
(#) Szpisti válasza fordkapcs hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Én a PCM2904-ből építettem saját paneltervvel , kitűnően működik évek óta. Felesleges ssop-dip konverter, könnyedén beforrasztható egy kis ügyeskedéssel(még pillanatpákával is!) Ingyenes termékmintaként szívesen küldi a gyártó.
Jópár gyári 10-15 ezer forintos külső kártya is ezt alkalmazza.
Windows alatt régóta, de most már Linux alatt is Plug and Play, tehát nem szükséges külön driver hozzá. Minden oprendszer ami felkészített az USB Audio Class-ra, alkalmas fogadni.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2013
(#) fordkapcs válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Próbáltam felderíteni a különbségeket: a 2906 már USB2-es míg a másik kettő USB1 szabványú, jelent ez valami előnyt/hátrányt?
A kimeneti aluláteresztő szűrőt milyet (miből) érdemes építeni?
(#) Szpisti válasza fordkapcs hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Gondolom leinkább a korszerűsítés miatt került bele az usb2, mert a 16 bit 48kHz elmegy az usb1-en is. Egyre több alaplapot találni ahol már usb1 nincs is.
Én nem sokat játszottam a kimeneti szűrővel, a gyári adatlapon javasolt R_C tagok elégnek bizonyulnak. Nekem a szintetizátor és Hammond klón vst-k kihangosítva több száz wattra sem zajosak.
(#) fordkapcs válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Lehet, hogfy rosszul nézem az adatlapot, de nem találom mit javasol a HF kimenetre, csak két téglalap van rajzzolva LPF felirattal (LowPassFilter)
(#) Szpisti válasza fordkapcs hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Igen, de ha az adatlapot alaposan végignézed, ott van hogy "analog lpf included', tehát a 04 és 06-ban már benne van a szűrő.
Ha a jel/zaj viszonyt meg dinamika ,digit. jelelnyomás, egyéb paramétereket nézed, azokat az ajánlott adatlapi kapcsolásnak már tudnia kell plusz szűrük nélkül is.
(#) Dióda hozzászólása Márc 26, 2013 /
 
Sziasztok!

Sikerült szert tennem egy behringer uca222 hangkártyára ami ilyesmi ic-t tartalmaz.
Feltelepítettem a gyártó oldalán szereplő drivert oké is minden.
Viszont a fejhallgató kimenete eléggé kényes a lelkemnek a kivezérlésre.
Magyarul ha a win-ben felhúzok mindent max-ra akkor a füles kimenetet ha felhangosítom a készüléken akkor betorzít a magasabb hangcsúcsoknál.
A másik érdekesség amit észrevettem hogy ezt a jelkimeneten nem csinálja.
Viszont beállítottam az asio-t rapid-ra (8-ms) de állítottam nagyobbra és alacsonyabbra is mindeggy neki időben megszólal a hang de egy pár vsti-nél recseg ropog.
Kínlódtam egy kanyart vele és észrevettem hogy vsti-knél ha a kivezérlést csökkentem a gyári értékről akkor aránylag normálisan szólalnak meg.
Most nem tudom eldönteni hogy a hangkártyában lévő erősítő ic-k vezérlődnek túl vagy az usb-ről nem tudnak elegendő kraft-ot szedni esetleg ez az ic sajátossága.
Esetleg valakinek nincs ilyen hangkártyája ?
Egy pár tapasztalatot cserélhetnénk hátha rájövök mi lehet a gond.
Mondjuk én eredetileg uca200-at akartam szerezni de csak ez volt. Mondjuk a füles kimenet meg az optikai kimenet részemről lényegtelen fölösleges dolog mert úgyis keverőre van kötve de bosszant hogy ilyeneket művel.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2013
(#) Szpisti válasza Dióda hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Valószínű 32 Ohmos fülessel terheled, a doksi pedig 50 Ohm minimumot javasol.
Nézd meg ezen az oldalon mit művel ha túlterheled a kimenetet.
Ugyanitt megtalálod a modifikációt , mit kell csinálni hogy feljavítsd.
Nekem a 2704-el ilyen gondjaim nem voltak, igaz én vonalkimenetként használom.
(#) Dióda válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Ez érdekes de miért 50-et ad ki a gyártó?
Manapság az alap fülesek 16-32ohm-osak.

Vsti-vel próbáltad már milyen a hangja?
(#) Szpisti válasza Dióda hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Én csak vst-vel használom.
Van egy külön mini itx gépem ami egy butított windózzal megy, abba gyártottam magamnak egy pcm2704 chipes hangkártyát (BurrBrown samplét kértem). Ennek állítólag valamivel jobb a jel/zaj viszonya mint a 29xx sorozaté.
Szépen dinamikusan, zajmentesen megy.
Igaz rendszerbe kötve szükséges egy DI-box a pc zajok kiszűésére, de azzal tuti.
(#) dinokal válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Mivel analfabéta vagyok hozzá megkérdezem, mi az a DI-box?
(#) Szpisti válasza dinokal hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
A Direct Box rövidítése, aminek a lényege hogy a jelforrás és a jelet fogadó eszközt galvanikusan teljesen elszigeteli, elválasztja egymástól. Tehát lehetőség van a földelés (test) megszakítására is. Ezen kívül impedanciát illeszt, és szimmetrikusról asszimetrikusra tud fordítani(vagy fordítva) a benne levő kis transzformátor által.
Létezik elektronikus változata is, amiben trafó helyett integrált áramkört alkalmaznak.
Ha számítógépről viszed a jelet egy nagyobb erősítőre, akkor már nagyon hallhatóak lesznek a pc megszakítások által keltett zajok. Ezeket kitűnően leválasztja ez az eszköz.
Azon kívül használatos a hangrendszerek összefűzésekor létrejövő födhurok keltette brumm megelőzésére is.
(#) dinokal válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Így már világos, köszönöm a választ!
Ezt a problémát én is ismerem, csak a megnevezés nem jött le nekem.
Milyen integrált áramkör van ilyen célra?
(#) Szpisti válasza dinokal hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Nem kell semmi extrára gondolni, lényeg hogy valami kiszajú műv. erősítő legyen.
Pl. valami ilyesmi :
(De ez már itt offtopic lesz !)
(#) dinokal válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) storm hozzászólása Máj 22, 2013 /
 
Sziasztok!
Sokat keresgéltem a neten, de nem találtam, hogy a PCM1792-es DAC-nál a controller, illetve a PCM audio data source egységek mit takarnának? Ha valaki tudna kapcsolási rajzot küldeni esetleg azt megköszönném. KÉP
(#) kérdező hozzászólása Szept 20, 2013 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy hangkártyát ezzel az IC-vel. A Windows-alatt ugye driver nélkül megy. Mi a helyzet az Android operációs rendszerrel? Ugyan úgy telepíti magát mint a Windows esetében? Ha nem, akkor létezik valamilyen driver mellyel ugyan úgy meghajtható mint a Windows-ról?
Mindenképp megépítem, de jó lenne, hogyha Tablet PC-ről is lehetne használni. Egy kisebb hangosításkor nagyon jól jönne, persze ha lehetséges. Egyébként hogyan lehet a gyártótól mintadarabot "kunyerálni"?
Következő: »»   31 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem