Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   591 / 1271
(#) graham válasza kadarist hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Most már tudom miről van szó, de csak pénteken tudom
csinálni, mert most nem vagyok otthon.
A szekunder oldalon is keressek, vagy csak az ic környékén?
(#) kadarist válasza graham hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Az eddig felsorolt alkatrészek mind a szekunder oldalon vannak! Ez a 701-es IC egy elég sok lábbal rendelkező IC, messze a táptrafótól.
(#) graham válasza kadarist hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Értem!
Még azt szeretném megkérdezni Tőled, hogy ezeket a
stabkockákat a rajzon hogy jelölik?
Talán úgy könnyebben megtalálom. Nagyon régen foglalkoztam már ezekkel a dolgokkal. Tanultam is, csak jött a család és pénzt kellett keresni, Most jutottam odáig, hogy van rá időm, de elfutott 25 év és az elektronikában nagy idő.
(#) kadarist válasza graham hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Az IC991 és 992-ről van szó, mindkettő kimenetén 5 V-nak kell lenni.
(#) graham válasza kadarist hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Köszönöm, már látom a rajzon. Pénteken keresgélek, és mérek.
Majd megírom az eredményeket.
Addig is köszi a segítséget. Sokat tanultam megint.
(#) CUNGI44 hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Jó estét kívánok mindenkinek. A segítségeteket szeretném kérni a következőkhöz.Van egy kis képernyős Samsung/CK-3312Z/ typusu TV-ém :
A jelenség: nagy pukkanás/mint pl, mikor egy kondi szétpukkan/ azután a színeket nem keveri a TV. Van benne minden szín, csak külön-külön. Nagy a baj? Kibontottam, de szemmel nem lehet bármilyen kondit, vagy IC-t szétpukkanva látni benne. Kérem aki tud segítsen. Köszönettel,U.J. Hajdúsámsonból
(#) BarnaPili válasza CUNGI44 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Valószínűleg a lemágnesező PTK ment szét.Ez egy háromlábú alkatrész a tápegység hálózati oldalán.A képcsövön körben van egy tekercs,arra van rákötve.Azt cseréld ki.
(#) jocpoc hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Sziasztok a segítségeteket kérném egy Orion t2835 stx-silver PT90 es tvm és az vele a probléma hogy csak távirányítóval lehet irányítani de a tvn lévő hangerő és csatorna váltó gombokra nem reagál egyáltalán mit kell megnézni a vezetéken kívül rajta?miért nem reagál semmire csak távirányítóra?Tudja valaki a hiba okát?Előre is köszönöm a segítséget
(#) kadarist válasza jocpoc hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Szia!
Először nézd át a gombok környékét és a kábelezést.
(#) jocpoc válasza kadarist hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Már megtörtént nincs törés műszerrel ki mértem a vezetékeket is nincs szál szakadás sehol forrasztások épek nincs repedés az alaplapi csatlakozó is ép ott sincs gond a forrasztással. Én már fel adtam hogy meg találom a hiba okát azért kértem a segitségeteket
(#) kadarist válasza jocpoc hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Rakj bele egy üres EEPROM-ot és próbáld ki úgy.
(#) CUNGI44 válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Köszi szépen.
(#) otthonpc20 hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Sziasztok!
A következő lenne a problémám.
Szereztem egy Orion Duna típusú Tv-t padlásról került elő, az előző tulaj szerint, mikor elrakták működött.
Most takarítás után bekapcsolva, hang van az összes cső fűt. Nagyfesz van, mert ahol a képcső oldalába megy be a nagyfesz ott kékes kisülések voltak. Egy test kábel szakadt volt ezt javítva már nem szikrázik de kép továbbra sincs. A képcső is fűt.
Tudnátok segíteni hogy merre keressem a hibát?
(#) kislacikahu válasza otthonpc20 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Az antennát a távoli bemeneti csatlakozóba kell dugaszolni

A csatorna váltót egy párszor óra mutató járásába kell körbetekerni, ha valami jelentkezik akkor a hiba oxidáltak az érintkezők, ezeket kell lekezelni, - kontakt spray-vel is le lehet kezelni.


Típushiba sokat restauráltam már ...
Eh 81-es cső az FM detektor (zakariás diódaként)

Típushiba a sorfreki trimmer kh-s, - ha gyakran becsíkoz a kép.

Majd figyelem a fejleményeket és segítek...

tv_jav.jpeg
    
(#) kislacikahu válasza kislacikahu hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
A hibát elhárítottam, - a 12 volt megvolt az ic 503 kimeneten csak az indításkor a sorvégen 45 volt volt mérhető, a c601 elkó ki volt száradva kapacitása 4, 7 mikró helyett 10 nanofarad volt, a csere után 145 volt már mérhető a sorvég tranzisztoron, megjött a fény!

tv_jav.jpeg
    
(#) kadarist válasza kislacikahu hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Örülünk a sikernek, de ezt az intervíziós beállítábrát szerintem felesleges állíndóan feltölteni.
(#) kislacikahu válasza kadarist hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
ok. akkor törlöm
(#) sprofan válasza kadarist hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Szia!
Ismét eljutottam oda hogy tudjak a TV-vel foglalkozni, lejjebb tekertem egy picit a Sreen potit, és tökéletes a kép.
Köszönöm a segítséged!
(#) otthonpc20 válasza kislacikahu hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Kontakt spray vel befújtam az összes trimmer potit és kicsit megmozgattam, természetesen megjegyezve, hogy hol állt. A csövek foglalatait sebbenzinnel pucoltam ki a cső lábával együtt.(A pacsirta rádiónál bejött)Kép továbbra sincs, a képernyő sötét. A képcső oldalán ahol megy be a nagyfeszültség kékes kisülések vannak, körbe a luk körül megpróbáltam fotózni. Szerintem onnan hiányzik valami szigetelő?! Eddig ez az első ilyen régi készülékem, Junoszty volt a legöregebb amit javítottam, ezért nem tudom, hogy abban az időben hogy volt szigetelve vagy ragasztva volt a képcső oldalába?
(#) cicvarek46 hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
SP43T8HE tipusu Samsung projektoros Tv-m van és a távkapcsolóval nem lehet bekapcsolni a Tv-t, a főkapcsoló melleti kis led csak sürün villog,ha nyomon a távkapcsolót,vagy csak pislog ha eggyeket nyomok a távkapcsolóval.Nem kapcsolja a feszültséget.. Köszönöm: András
(#) kislacikahu hozzászólása Feb 15, 2012 /
 
Hiba: nincs meg a képcső segédrács feszültség 400 volt egy ellenálláson megy a sorvégről 2.2 megaohm a sorvégről, mérni kell!

A tv előtt állsz, - Alul a jobb oldali potenciométer a fényerő, - az óra mutató járással max. fény balra tolod az ujjaddal a szabályzót.

Az jó ha látni áthúzást, van nagyfeszültség! - a fotón

Az ion csapda két darabból készült félkör mágnes a képcső nyakán ez széteshet ennek mozgatása ha már fény van a fényerő egyenletességét lehet beállítani, ha nincs rajta nincs fény a foglalatot a képcsövön a nyakkal fotózd le, és meg látom az ioncsapdát, hogy van e a bakelit foglalat után a képcső nyakán...
(#) otthonpc20 válasza kislacikahu hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Az a mágnes félkőr nincs rajta, de csak egyet találtam benne kiesve, csak nem tudtam hova való.
Ezt hova kell pontosan tenni a képcső nyakán?
Ha nem találom meg a másik felét tudom valamivel pótolni?
(#) BarnaPili válasza otthonpc20 hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Egy kis segítség.Az enyémben lemértem a képcső lábain a feszültségeket.A csatolt fotókon látható.
Ha valakinek volna egy rajza,azt megköszönném,mivel az enyém sem tökéletes.Az egyik fotón látni,hogy képlinearitási hibával küzd....
István
(#) kislacikahu válasza otthonpc20 hozzászólására (») Feb 15, 2012 / 1
 
Nagyon jó a fotó, - pontosan a másik képen látható a félkör mágnes, - a képcsőben látható fehér merevítők amelyek beállítják a "rácsok" gyűrűk távolságát ezek tetejére kell rányomni, - nem mindegy mert 180 fokkal fordítva kell ha nincs fény.

A beállítás tükör előtt: a rápattintott mágnest a képcső nyakán lassan előre a gyűrűk tetején mozgatjuk majd vissza, picit jobbra is keressük, balra is keressük amikor egyenletes lesz a megjelenő fény a képernyőn ott kell hagyni.

Ha nem jön meg a fény 180 fokkal elfordítva rátesszük a képcső nyakára...és újból ismételjük a műveletet.

A test és a képcső G-2 rácsán meg kell lenni 300 -400 VOLT-nak ez a gyorsító elektróda.

A booster feszültségből osztóval állítja elő a G2 értéket.
Tehát a test és a képcső nyakán balról jobbra írd fel a mérhető feszt.

A képcső foglalat kivezetései:
1.) bal alsó katód +80 Volt
2.) a következő kettő a képcső fűtése váltó áram
( szemmel látható a fűtőszál izzik meggyvörösen)
3.) a következő a Vehnelt henger G1 vezérlő rács a fényerő szabályzáskor változik minusz- ból plusszba megy át ...erről már előzőleg írtam!
4.) a G3 a gyorsító elektróda .."segédrács" +300 ..+400 volt
5.) a következő a fókusz fix általában test pont

várom a válaszod ...biztos siker!
(#) kislacikahu válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
A PCL 82 képeltérítő elektroncső katód 100 mikrós kondit kell kicserélni a kép alján a linearitási hiba miatt.

Ez a cső a "kutyaház" mellett található a másik PCL 82 a hang előerősítő végerősítő... e két cső felcserélésével is lehet javítani a linearitást ha már gyenge!
(#) kislacikahu válasza kislacikahu hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
A zöld szín vezérlő elektróda ...fényerő szab...
a piros a gyorsító elektróda
a fekete a katód
(#) imike0212 hozzászólása Feb 15, 2012 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.Hozzám került egy tv aminek a képernyőjébe ú.m. beleégett a txt szöveg.Mit lehtne ezzel kezdeni?
Egyébként tökéletesen működik.
(#) kadarist válasza imike0212 hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Szia!
Keress egy belevaló képcsövet és cseréld ki.
(#) kentaur4 hozzászólása Feb 15, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy Daewoo TV 21CB1TK kapcsolási rajzot nem találok hozzá
Hiba: Ha bekapcsolom van hang de a kép nem látszik
Halványan látszik a bal sarokban a csatorna száma
A menübe ha bemegyek halványan látszik tudok
állítani bármit de a képet így sem tudom elő
varázsolni
A segítséget előre is köszönöm
(#) kadarist válasza kentaur4 hozzászólására (») Feb 15, 2012 / 1
 
Szia!
A rajz letöltéséhez kattints a "To download the file, please, click here ! "-re.
Következő: »»   591 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem