Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Feszültség stabilizátor
 
Témaindító: amex, idő: Márc 17, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 44
(#) trtk válasza mex hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
A mex által feltötött rajzot fogom megcsinálni a fet a tranyó az ic meg van de a tekercset honnan tudom beszerezni?

thx
(#) Dudus válasza trtk hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Esetleg megtekercseled magad ? Az adatai a rajzon vannak !
(#) trtk válasza Dudus hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
most lehet én vagyok hülye de mintha olyan lenne mint ami a pctápokban van

ha nem akkor bocs
(#) Dudus válasza trtk hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Ha olyan kapcsitápot szedsz szét, amiben EI33 mag van, akkor fel tudod használni, ha törés nélkül szét tudod bontani, hogy áttekercseld.
(#) dcsabi hozzászólása Szept 18, 2007 /
 
Ha még valakinek aktuális van itt egy hasznélható kapcsolás, ehhez van minden a "boltba" Mosfet-nek buz11 is jó 4-5A -igBővebben: Oldal
(#) Koskovics Gábor hozzászólása Szept 22, 2007 /
 
Sziasztok.

Sokat küzdök ezel a stabil árammal. én is a 7805 öst stab kockát használom. De nem nagyon jön össze ez a 5V . PL. ha tápról 11V os hálozatiadapteről adok neki tápot akkor 2V körüli jön ki ha 9V os elemről akkor 8V jön ki. Most már abban se vagyok biztos hogy IN a bemenet vagy sem. Leírom mit csináltam eddig, hátha valamit eltoltam és azért nem jó. Szoval van a 7805 os kocka az IN lábára ráteszem a 11V ot középső lábára a negativot. másik oldalt a test a középső lábra megy out meg elvileg ki kéne jönnie az 5V nak. Volt már töbször is hogy kijött de sokszor nem. Satab kockát hogy lehet ellenőrizni hogy müködi e? Van rajta egy pont h szemből nézzük. Az csak anyit jelent, hogy 1. láb? Ha van valakinek irásos anyga a stabkockárol lüldje már el emailban légyszi. kosko1@freemail.hu a kondinál nem baj ha dupla akkorát rakok a kocka lábához? Csak az arány a lényeges a kondik között?
Köszi.
(#) Imre hozzászólása Dec 12, 2007 /
 
Hali!

Lenne egy gondom! Van egy órám, amiben egy led átvilágít egy LCD-t, így az időt a falra vetíti! Van benne hőmérő is! De az órára 3V-ot lehet kapcsolni! Ha nagyobb fesz megy rá, akár csak 1-2V-al, akkor a ledek áramkorlátozó ellenállása melegszik, vagy lehet, hogy a tranzisztor, ami nyitja a Ledek áramkörét, nem figyeltem...
Ezt az órát ajándékként szánom, így nem tudom milyen táppal fogják hajtani! Mindenesetre az olcsóbb adapterekben nincs feszstab, így a 3V-os állásban kismértékben terhelve lead 4-5V-ot! Ennek következtében jön a hő, és a pontatlan hőmérséklet kijelzés! 40fok kicsit ciki, amikor majdnem fázok a szobában

Na szóval a regény után jön a kérdés! Hogyan tudok fix 3Vot előállítani? 7803-ról sajnos nem hallottam

Ja még valami, hosszú időn keresztül nézegettem az óra panelját, de fogalmam sincs, hogyan méri a hőmérsékletet, szóval nem találtam semmi alkatrészt, pedig kellenie, érdekes....

Bár most jutott eszembe, hogy ha az ellenállás meleg, akkor nagyobb teljesítményüre, ha a tranzisztor, akkor meg azt kellene erősebbre cserélnem!


Mindenesetre a fix 3V ami jobban izgat!

Nem reklámnak szánom, csak erről van szó!
(#) huhuu válasza Imre hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
Szia!

Szerintem használj LM317 est.
Ez is feszültség stabilizátor, csak nem fix, hanem szabályozható. 1.5 - 30 voltig ha jól emlékszem.
Egy pici trimmer potit tehetsz bele, vagy ellenállást és igy nem állitodik le a feszültseg.

itt a hobbielektronikán fenn van az adatlapja.

Bővebben: Link
(#) Zso136L válasza Paso hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
Azt írtad hogy a táp 15,56 és 13,62 között üzemel..
Javaslatom hogy egy diódát (persze ami bírja ezt az áramerőséget) vagy kettöt kössél sorba nyítóírányba a töltő elött. Ekkor egy dióda esetében 0,6 volt esik rajta kettő esetben 1,2 volt ... tehát 15,56-0,6V lesz max a bemeneten és az alsó feszültségérték sem csökken 10,5 volt alá... (lehet jobb a 2 diódás mert akkor tuti 15 volt alatt lesz a max érték 1-el nagyon határeset).....
(#) TyeDa hozzászólása Feb 8, 2008 /
 
Sziasztok!
10-15V bemenő feszt szeretnék stabilizálni 9Vra!
700mA az átfolyó áram.
Vettem TS1084-es (low dropout, változtatható fesz-ű) stabilizátort.
Nem tudok kiigazodni a képleten, hogy lehet kiszámolni 9V kimenő feszhez az ellenállásosztót, hány ohm-os ellenállások kellenek?
(#) Sebi válasza TyeDa hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
Adatlapja szerint 12V a max bemenő fesz.

1,25V a Vref, ezt kell a képletben használni.
(#) TyeDa válasza Sebi hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
Köszi a választ, ezek szerint nem jó az IC.
Milyen tipus felelne meg? Ube=10-15V Uki=vált./9V Imax=700mA (nincs sok hely a hűtésnek)
(#) kobold válasza TyeDa hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
Egy LM350-es 1.2 V ... 33 V között állítható kimenetű, 3 A áramot képes elviselni, 700 mA esetén elég kicsi hűtéssel elmegy, viszont kellene neki legalább 11 V a 9-hez.
(#) TyeDa válasza kobold hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
Simsonba kell, feszültségtartomány: 12V akku/akkutöltő (U változik), stabil kimeneti fesz kell (9V), minél kevesebb disszipációval, minél kisebb méretben.
LM2941?
(#) kobold válasza TyeDa hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
LM2941-et nem ismerem, még nem volt dolgom vele.
Az L200-as is eszembe jutott közben, 11 V bemenet annak is kell. Ha akksis a motor, szerintem nem szükséges a low dropout-os elemekhez ragaszkodni; jókora pufferkondik a stab elé és mögé, tranziensek ellen Zener, kerámiakondik, és kész.
Vagy ennyire speciális az áramkör, amit hajtani kell?
(#) weend hozzászólása Feb 14, 2008 /
 
Sziasztok!
Elkészítettem dcsabi ajánlott oldaláról a 100W-os invertert a laptopomhoz.A kapcsolás gond nélkül indult,és jól működik.Ime egy pár kép.
(#) Dudus válasza weend hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Két képen toroidmag van a középsőn meg fazék. Ugyanaz az áramkör?
(#) weend hozzászólása Feb 16, 2008 /
 
A rajz.

up100.gif
    
(#) weend válasza Dudus hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Szia!
Igen az áramkör megegyezik,csak kisérleteztem.Külömböző magokat és menetszámokat próbáltam ki.Amúgy a gyűrűmagon kevés volt a menetszám.Azért lett nagyobb menetszámú tekercs az áramkörbe téve.
(#) Loncos válasza weend hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Ha bemegyek mondjuk a Lomexba mitkellene kérnem hogy kapjak egy ilyen fazék tekercset?

vagy itthon kellene tekernem??

előre is köszi

(#) weend válasza Loncos hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Szia!
Nem hiszem hogy a lomexben kapnál ilyen áramra kész tekercset.De tk neked csak vasmag kell, ami lehet bontott is(rossz kapcsüzemű táp)Jó a gyűrűmag is.De a lomexben vannak magok a tekercselés meg othon megoldható.Igaszság szerint én is átfogom tekercselni a magot, 10db összefogott átmérő 0.5mm Cuz huzallal.Ezen a téren még kisérletezem,mert hosszú üzemeltetés után elég meleg a trafó.De arra jó volt a képen látott megoldás ,hogy a kapcsolás bizonyítson.Sok sikert,ha van eredmény beszámolok!
Szia Csaba
(#) aflmor hozzászólása Feb 17, 2008 /
 
Mégegy verzió. (nem túl emberi nyelven sajna, de működik)
(#) Loncos válasza weend hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Köszi a gyors választ!

"Igaszság szerint én is átfogom tekercselni a magot, 10db összefogott átmérő 0.5mm Cuz huzallal"

Ebőől mi a 10db öszefogott?

a többit értem

A ferrit gyürü mérete mekkora lenne?

(#) weend válasza Loncos hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
A jobb hatásfok érdekében érdemesebb a tekercset,több szál vékonyabb huzalból álló sodratból kivitelezni.(skin hatás). Szerintem 20mm körüli már jó eredményt adhat.
(#) Loncos hozzászólása Feb 20, 2008 /
 
Mex az első oldalon adott egy rajzot amin EI33-as trafo van.

Megtudná valaki mondani, hogy mekkora átméröből menyi menet kell rá?

köszi.
(#) witti hozzászólása Feb 25, 2008 /
 
Sziasztok! :wave: Egy egyszerű kérdésem lenne!
Egy 7815 és egy 7809 Stabil IC is van a tápomon és az utóbbi kellemes testhőmérsékletre melegszik. (Olyan 37-40 fokra tippelem)
Szükség van-e hűtésre? Azért az a biztos ha van rajta.... /vagy ha kicsit is langyos egy IC akkor már kell rá/?
(#) Medve válasza witti hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Hello. Ha ez a langyos állapot stabil, akkor nem kell rá plusz hűtés.
(#) potyo válasza witti hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Akkor kezdj el agyalni a hűtésen, ha már a kezeden égésnyomot hagy. Addig nincs miért.
(#) bokbok válasza Loncos hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
én EI40 es re csináltam asszem nem EI33as re és arra 1mmes huzalbol 4 menetet kell rá. És én azt tapasztalta hogy a BD139 és aBD140 es komplementer pár nem kell mivel az IC-ben a kimeneten ugyan úgy van egy ilyen. és nekem csak gondot okozott ígyhát kihagytam és működik nagyon jól Remélem tudtam segíteni valakinek.
(#) boy23w válasza mex hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Én ezt kipróbáltam és működik, csak pár apró módosítást végeztem. Pl
-A két meghajtó BD felesleges, mert az IC-t úgy tervezték hogy meg tudja hajtani közvetlenül a FET et.
-IRF540-et használtam mert nekem csak az volt és azzal is nagyon jól működik & 90% feletti a hatásfoka nagy terhelés mellett is.
-2 db ellenállást cseréltem ki:
R8:10K (Magasabb freki miatt, mert az én tekercsem azt követelte)
R1: 6,8K (Éppenhogy elérte a 19V-ot)
-Persze saját tervezésű lett, mert a kondik is szedett vetettek.
-A shotky dióda helyett PC tápból bontottam ki egy shotkyt
-Az IC kondiját is megváltoztattam 100µF ra
Magyarul otthoni monitor kacatból meg lehet építeni simán!
Következő: »»   5 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem