Fórum témák
» Több friss téma |
Jól sejtem, hogy egy ÉV relé nem kedvelné ezt a módszert?
Mondtam én de aztán rácáfolt Ő, mert elfelejtettem, hogy az FI 10mA-s.
Üdv. Szerintetek egy ilyen FI relé egy panellakásba 16A kismegszakító után egyfázisos rendszerre ajánlatos? Régóta tervezem. Köszönöm.
Hogy ne lenne ajánlatos! A FI relé mindig ajánlatos.
Az első zárójeles mondatodat nem kellett volna leírni!
Ha a nullát szakítod, akkor a fogyasztón keresztül is ott a fázis! Egyébként ilyen helyeken kétsarkú megszakítást kell alkalmazni.
Szia, ha a kérdés a gyártóra is vonatkozott, akkor határozottan NEM!!! 2 hónap alatt kb 5-öt cseréltem le más után! "csak" az életed múlik rajta, vegyél rendes márkát.
"Az meg szerintem alapvető, hogy a foglalatnál a csúcson kapja a fázist az izzó, bár teljesen mindegy neki." Az izzónak tényleg mindegy csak neked nem. Mivel előírás hogy a fenékérintkezőre kell kötni a fázist, ezért ha valakit megráz az oldalérintkezőre kötött fázis (volt már rá példa) akkor mehetsz a dutyiba.
Ha jót akarsz, akkor ezt a boltban hagyod! Igen sok elfelejt lekapcsolni amikor kellene!
Kavintont kell adni nekik!
Nincs rá előírás az tény de egy íratlan szabály mégis van az hogy a konnektor bal oldalára tesszük a fázist és egyébként a mai tracon schneider dugaljakon jelölve van az L - N és Pe. Továbbá a mai 101-102-103 stb.. kapcsolókon is jelölve van a fázis és példának okáért az egysarkú kapcsoló esetén a kapcsolási irány is hogy ne fordítva rakd fel a kapcsolót és lefele kapcsolva "kapcsoljon".
Innen látszik, hogy a Schneidernek nem érdeke az életbenmaradásod.... Vedd meg a kapcsolót, kösd be ahogy mondtuk és nyugodj békében..... Éljen a fogyasztói társadalom. A nem általam szerelt épületekben többször végeztünk szabványossági, érintésvédelmi és egyéb felülvizsgálatokat. Én is rendelkezem ezzel-azzal, még például E101-el is. Ha valaki tisztában van az élettani okaival, az nem fog baloldalra fázist kötni. Jellemzően egyébként a felülvizsgált épületek többségében jobb oldalon volt a fázis. Az is igaz, hogy a kapcsolók esetében általában igyekeznek úgy kialakítani a mechanikát, hogy még a billentyű levétele után se lehessen közvetlenül a fázist megérinteni. Dugaljnál pedig nem a szakemberek vannak veszélyben, hanem a totyogós kisgyerekek, akik sem azt nem tudják melyik a bal és a jobb kezük, sem azt, mi történik, ha egy szöget dugnak abba az üres lyukba. Abban az esetben elfogadható a másik oldal, ha dupla kulisszás műanyag lyuktakaró van a dugalj mechanikájába építve... - Bár nem szeretem látni. Igaz ez szubjektív.
Valóban, de szerintem az kevésbé veszélyes, vagy nem? Energiatakarékoson és neonon is átmegy a fázis, ha nincs nulla? Csak kérdezem, nem tudom
Köszi, és milyen márkát ajánlotok FI reléből?
Van 5-6 kismegszakító a lakásban, azok elé szeretném bekötni. Számít, hogy a megszakító milyen márka?
Szia!
Nálunk Legrand FI-relé van. Francia gyártmány. Jóval drágább, mint az XBS, de bizonyos, hogy jobb is. Még a Bakony Művek kismegszakítói dolgoznak idehaza, de semmi baj nincs velük, mintha újak lennének. Sajnos -mint sok magyar gyár- ez is megszűnt. De a műhelyemben a kiépített hálózatra is Legrand kismegszakítók vannak kötve. Bővebben: Link Üdv! Balázs
Nagyon szépen köszönöm. Szerintem az ár nem tényező egy ilyen fontos elemnél. Aki ezen spórol...
Szerintem ezek is bakonyok. Nagy a valószínűsége -> Veszprém Valószínű itt gyártották kb. 2 km-re. Szerintem azóta fenn vannak, hogy itt áll a ház.
Egy dolgot jegyezz meg. A nullát önállóan SOHA nem szakítjuk meg kapcsolóval!
Persze nem is szándékoztam, csak rossz ötlet volt, köszönöm a felvilágosítást.
Egyébként a relé beszerelését elvégezhetem én is? Vagy muszáj villanyszerelőt hívnom? Tudom, hogy hogyan működik és hova kell kötni és bízok is magamban. A múltkori eset óta meg jobban is vigyázok Tartanom kell a nedves és vizes helyiségekben attól, hogy tévesen lekapcsol? Szerintem elég jó a hálózata a lakásnak, elkötve biztos nincs egyik lámpa és konnektor se.
Sziasztok óriási nagy volumenü kérdéssel fordulok hozzátok
A problémám a következő adott egy műhely amiben van főelosztó és alelosztók. Az alelosztókból van táplálva dugalj ,hőtermelő készülék, világítás ,motor. És persze vegyesen egy és három fázisú fogyasztók. Hogy tudom kiszámolni a csatlakozó kábel keresztmetszetet és a főbiztosítés tulajdonságait? A kihasználási és egyidejüségi tényező szabványban le van valahol írva valaki tud róla bővebb infót?
Szia, Legrand, Schneider, leánykori nevén Merlin Gerin, Möller, Schrack, nagyon sok fajtából választhatsz. 1 fázisút kb 8000 Ft-tól érdemes megvenni. Amúgy a Bakony kismegszakítókat Dudaron gyártották, a környéken volt is mindenkinek "átalakított" mérő alatti kismegszakítója.
Csak azért érdemes szakit hívni, mert ha valami hiba van a ház elektromos rendszerébe, akkor ez meg fogja mutatni, és megfelelő rutin nélkül nehéz megtalálni, hogy esetleg még hol van összekötve a nulla, és a védő.
Nem tudom hol gyártották őket, csak annyit tudok, hogy itt is volt hasonló gyártás. Most már ezt is tudom. Köszi a márkákat, akkor ezek közül választok.
Értem. Hát itt nem nagy a rendszer, 67 nm mindenhol szabvány színes vezeték. Igaz, hogy alu.
"Tévesen" lekapcsolni csak komolyabb -több kW feletti- motorok előtt hallottan (erre létezik valami tudományos magyarázat is ,sajna azt már elfelejtettem hol. ) Nálunk mindig okkal kapcsolt le,ahol beszereltem ott csak egy helyen reklamáltak hogy le-le old ,de a normális védőföldes háromfázisú hosszabbítóra sajnálták a pénzt,ezért így használják.
Hát itt nincs több kilowattos motor, főleg, hogy a fő kismegszakító is csak 16A-s, remélem nem lesz akkor semmi gond.
Védő vezető nélkül, csak a FI-re bízva használnak 3f hosszabbítót és arról akármit? Sajnálják rá a pénzt?
Nem nagyon kéne velük foglalkozni!
Bizonyos mosógépeket nem szereti a fi relé, mivel a belsejükben nedves felületeken létrejöhetnek szivárgó áramok amit a felhasználó nem érzékel de a fi relé észreveszi. Ez új mosógépnél is előfordulhat , leggyakoribb ok a kondenzviz megjelenése elektromos részeken.
Nem régi a mosógép, majd kíváncsi leszek rá, hogy mit produkál. Köszi, ha gond lesz, akkor a mosógépre fogok először gyanakodni
Először is tudni kell a berendezések áramfelvételét.Mivel rövidek a szakaszok ezért feszültségesésre nem, csak melegedésre kell méretezni.Erre van egy táblázat amiből ki lehet nézni milyen áramfelvételre milyen keresztmetszet kell.(szabvány szerint)Persze vannak korrekciós tényezők, például környezeti hőmérséklet, vezeték szerelésmódja,sülyesztett vagy falonkívüli stb..Mikor megvan a keresztmetszet ,akkor megvan annak a maximum biztosítása is.A minimum biztosítás pedig a fogyasztók áramfelvétele.Egyidejűségi tényezőről én ebben az esetben nem tudok, ezt a felhasználónak kell meghatároznia mennyi berendezést akar egyidejűleg használni és arra kell méretezni, ha mindent bekapcsol ne legyen gond.
Ha a víz megjelenik ,oldjon le.Ha nem, lehet várni az új mosógépet néhány év múlva,amikor átégett az átvezetés.Eddig két mosógép hiba volt ,egyiknél a zavarszűrő kezdett átvezetni (hál istennek nem a villanyszámlás szólt a túlfogyasztás miatt) a másik esetben a szénkefe rakodott meg szénporral ,itt sem a műanyag ház égett szét,időben ki lett takarítva.(persze kellemetlen mikor le -le old ,de a hiba megkeresése után mindig igazolódott a létjogosultsága)
|
Bejelentkezés
Hirdetés |