Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Jó lesz ez még valamire (újrahasznosítás)
Lapozás: OK   17 / 27
(#) Saggitarius válasza Ranzey hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Nem igazan vagyok benne, de talan a neten talalsz firmware-t hozza, es egy uj szoftverrel esetleg hasznalhato meg. Ettol fuggetlenul az alkatreszek elhetnek tovabb egy mas keszulekben

Esetleg meg tudnad irni a tipusat? Korulnezek.
(#) Swedhart válasza gergelyaki hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Szia ha gondolod van egyszerű vezérlésről rajzom be tudom scennelni amúgy TDA1085-el működik.
(#) SALáta válasza gergelyaki hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Én például ha nagy fordulatú asztali marót csinálnék belőle, általában szénkefés motor van az újabbakban vagy talán (nem láttam még) dobmotor . Az vagyis a maró elkészítése nem egyszerű és aki nem ért a használatához könnyen oda a keze. Elektronikai buktatója kevesebb mint például a befogószár csapágyazásának buktatói, és talán olcsóbb is az elektronika mint a mechanikai része plusz szerszámok a majdani munkához.

Szerk.: És még fordulat visszajelzőt is lehet rátenni mert alapból van rajta tacho generátor ami fordulattal arányos feszültséget szolgáltat.
(#) Ranzey válasza Saggitarius hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Hali! bocs a válasz csúszásért csak még össze kell magam szedni tehát a márka Orton 4060L CX PLUS
(#) vzoltan87 válasza Bigpeterson hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Üdv!

Nem is a reseteléssel van baj, hanem azzal, hogy a színesben a kevés nyomtatás miatt már nagyon beszáradtak a színek, és már semmilyen melegítés, mikrózás,gőzölés, kifőzés nem segített neki, mert nem tudtam vele rendes fotót nyomtatni. A fekete pedig már nincs meg. Ezt a nyomtatót már tényleg csak feláldozni lehet, és ezt szeretném a leghasznosabban megtenni. Hátha valamit lehet belőle alkotni. A 27,28-as patron újan elég drága, és nem hinném, hogy megérné újat venni bele. Félek, ha új patront vennék, másnapra valami más romlana el.
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Szerintem egy jó nagy mélyládát lehetne belőle csinálni. Pláne, ha elöltöltős.
(#) Saggitarius válasza Ranzey hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Talaltam a neten egy leirast rola (jokat rohogtem rajta, mert geppel forditottak ), de aszerint egy szimpla muholdvevo belteri, FTA - Free To Air- , vagyis a szabadon foghato csatornakra is.
Mi idekinn a volt Sky belterit hasznaljuk a FreeSat csatornakra, csupan az elofizetoi kartyat kellett kihuzni belole
(#) Bigpeterson válasza vzoltan87 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Hát igen, a 27-28-as patron ára újonnan igencsak borsos. Nekem nagyon bevált a dj3650-es nyomtató, egyszerűen imádom. Most is azt használom, annyi a titka, hogy én szereztem belevaló üres patronokat, és én töltöm, van 4 színes, 4 fekete patronom, és ha az egyik pár kikopik, akkor még marad 3. Üres patronokat már olcsón kapsz, ha töltöd, akkor ugye behozza az árát.
(#) vzoltan87 válasza Bigpeterson hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Na majd akkor utána nézek valami ilyesminek. Hátha rábukkanok valami használhatóra. Köszi az infókat!
(#) kamaro hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Sziasztok! Van itthon egy pár elektronikus fénycső előtétem amiket nem tudok igazán mire felhasználni kis teljesítményük miatt (9...11W). A hagyományos célon kívül mire lehet ezeket használni? Elsősorban valami stroboszkóp félére gondoltam (van 12v ledem is) mert ezek talán szaggatják az áramot.
(#) Medve válasza kamaro hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Hello, szaggatják, de ~30kHz-en és eléggé nagy feszültséggel, tehát LED-hez illeszteni nem tűnik alkalmasnak.
(#) kamaro válasza Medve hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Lehet valahogy csökkenteni a frekvenciát pár Hz-re? (Gondolom a strobi is annyi lehet) Szerintem egyébként kissebb feszültséggel is működőképes lehet. De ha nem akkor 19db 12voltos led sorbakötésével 220on is működőképes nem? Kipróbálom hogy kis feszültséggel működik e...
(#) kamaro válasza kamaro hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Úgy tűnik hogy kis feszütséggel nem működik, de ha jól értem akkor ennek a kimenetén ugyanúgy 220 van csak sokkal nagyobb frekvencián? Esetleg a ledek sorbakötée működhet? Vagy kapcsoló üzemű tápnak nem lenne jó ha a kapcsolás után jönne a trafó? (Nagyfrekvencia miatt gondolom)
(#) b-max válasza kamaro hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
még ha véletlen lehet is, mi értelme van ennek ? Hiszen egy ledes stobit csinálni nem egy nagy dolog, 555-ös IC-vel...
(#) Medve válasza kamaro hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ne vicceljél már! Felejtsd el az egészet, nem arra való! Egy fénycső pedig "nagy" feszültségen indul, tehát ne szórakozz vele, mert bajod lesz.
(#) nagy hoho válasza kamaro hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
De kár ,hogy nem nekem van ilyen. A lakásban négy helyen van fénycső világítás, ahol a hagyományos fojtó trafós megoldás van. FD 9 és FD 11-es 9 és 11 wattos csöveket használok.
(#) SzAndras00 válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ha jársz Siófokon, adok neked egy szatyor rossz kompakt csövet, abban csak találsz Neked valót!
(#) nagy hoho válasza SzAndras00 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
A rossz kompaktban mit találok?
(#) SzAndras00 válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
A rossz kompaktban az esetek nagy százalékában találsz egy működőképes elektronikát, amivel akár sima fénycső is beindítható.
(#) nagy hoho válasza SzAndras00 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Értem már, ezek az energia takarékos csövek. Azért nem értettem mert a sima FD 9-es is kompakt pedig nincs elektronikája.
(#) kamaro válasza SzAndras00 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Az én elektronikáim is kompakt fénycsőből származnak és tényleg működőképes. Volt hogy még 21 Wattosat is találtam. Áruházakban (pl.: Auchan) szoktak kitéve lenni nagy gyűjtök, ott elég sokat lehet találni. Aztán már csak szét kell valahogy feszegetned a műanyag burkolatot alul, aztán kiszedni az elektronikát.(Csak vigyázz mert a fénycső rész ha eltörik tud vágni rendesen) Egyébként utána már csak vezetékeket kell beforrasztani 220v be és van 4 kimenet. Arra vigyázz még hogy ami egymás mellett van kettő kimenet az menjen a fénycső egyik végére a másik kettő meg a másikra. Szerintem ha összecseréled nem működik de én még nem próbáltam.
(#) Dániel X válasza kamaro hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Üdv!
Kicsit barbár és szagos módszerem van az ilyen elvetemült izzók szétszedésére, pillanatpáka. Meghajtom a hegyet hogy ráfeküdjön kismértékben a műanyagra, aztán beizzítom.Ha már két helyen van ilyen kiolvasztott rész akkor már könnyű szétfeszíteni.
(#) erbe válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Idézet:
„mert a sima FD 9-es is kompakt pedig nincs elektronikája.”

Ha nincs elektronikája, akkor külön fojtótekercs jár hozzá. A fénycső alatt kis szögletes tokban van a beépített gyújtó. Akármennyire hasonlít, ez még nem kompakt.
(#) nagy hoho válasza erbe hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Ismerem a cső felépítését. A két láb közötti tokban van a gyújtópatron és egy szűrőkondi. Valamikor ezt Vácon gyártották a Tungiban ahol a gyártósor légtechnikájának telepítését én vezényeltem. Még nem volt elektronikus fénycső amikor ez már kompakt volt.
(#) erbe válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Jaaa?
Néhány 7-es meg 11-es még nekem is hányódik itt-ott. Nem sokat üzemeltek.
Annak idején még fojtót is gyártottam hozzá, mert az aránytalanul (szemérmetlenül?) drága volt.
(#) satlokk válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Ezért jó ha van köztünk egy tapasztalt sokat látott ember is!
(#) nagy hoho válasza satlokk hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Jó az öreg a háznál.
(#) nagy hoho válasza erbe hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Annak idején volt belőle készletem, és fojtótrafó is van még vagy tíz db. Mivel sok helyen használom a lakásban és a készleteim tavaly kifogytak, figyelni kezdtem az aukciós oldalakat. Szerencsémre fél áron sikerült vennem 20 db-t.
(#) Attilamerida hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Hy!

Új felhasználóként írok most egy pár sort az "Öreg"
rókáknak! Mit gondoltok a bontott, de bontatlan állapotú
sok újra hasznosítható alkatrészekkel rendelkező(pl.nyáktrafó,kondi,eprom,kijelző,ect,)panelekről?Valakit esetleg érdekelne itt az oldalon?
Folyamatosan érkezik belőle,
Előre is köszi a válaszokat.
Atesz
(#) pinyó39 válasza Attilamerida hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Szia!
Biztos lesz rá érdeklődő, de tedd fel az apró hírdetésekbe, mert a modik csúnyán néznek rád, ha a fórumban hírdetnél.
Következő: »»   17 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem