Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Transzformátor készítés, méretezés
Ha kérdésed van, az alábbiak segítenek a hatékony választ megadni: Mag típusa: M, EI, UU/LL esetleg I-kből összerakott, tekercselt, toroid. Lehetőség szerint képpel. Méretek: magkeresztmetszet a*b (amit a tekercs körbeölel) ablakméret, lánc és toroidnál, belső-külső méretek. Primer-szekunder feszültség(ek), teljesítmény igény.
Lapozás: OK   145 / 378
(#) bensepeter hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Sziasztok! Birtokomba került egy jó nehéz transzformátor legalábbis ez van rá írva. Sajnos nem tudom hogy annak idején mire használták. Erre egy iskola takarítás során tettem szert. Ez egy kék színű fém doboz. Az előlapján két konektor van, azokra ez van írva: 10-16A, 42V.
A hátulján csak egy biztosíték, és a tápkábel amit a hálózatra kell csatlakoztatni. 230-as.
És egy kis tábla rajta amin a következők szerepelnek: Trakis Budapest Tipus: BTH-630
Névl.telj.630VA, U1 200V , U2 42V.
Mi lehet ez? Mire tudnám használni?
(#) ujfalusi válasza bensepeter hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Van egy 42-V-os trafód, méghozzá elég nagy teljesítményű. Akár mire használhatod.
(#) store92 hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Heló!

Van nekem egy jó nehéz trafóm, de nem tudom hogy hány W-os. Ezt hogy deríthetném ki?

Válaszokat előre is köszönöm!
(#) Mályi László válasza store92 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Rakjál fel egy képet, a többit ez után, valakinek lehet ismerős a trafó.
(#) granpa válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Már ajánlották a MÉH telepeket itt a fórumon, meg kell próbálni, az a legolcsóbb. Tekercselni, akarsz (tudsz)?
(#) store92 válasza Mályi László hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Itt van kép.
(#) gordonfreemN válasza granpa hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Úgy néz ki, egyelőre tudtam szerezni mindjárt 3 db-ot. Tekercselni nem tudok, de lehet kipróbálom azt is. Olvasgattam a témában, mentettem le egy méretezésről szóló komolyabb kvalitású hsz-t.
Köszönök mindent
(#) store92 válasza Mályi László hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Találtam még egy trafót ami adja a 24V-ot, mert az előző csak 20V-ot adott. Egy forrasztó állomást építek és ehez kellene 24V és 50W. Ennél a trafónál (csatolt kép) is mint az előbbinél sem tudom, hogy hány W-os. Ha tudnátok segíteni megköszönném!
(#) BarnaPili válasza store92 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
A vasmag középső oszlopának területét mérd meg.Az alapján már ki lehet számolni a trafó teljesítményét.De ez már néhányszor le lett írva ebben a topicban....

trf.jpg
    
(#) store92 válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Kérhetnék egy képletet is? Bocs már hogy nincs időm elolvasni 72 oldalt.
(#) store92 válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Egy ilyen képletet találtam ez az?
A = 1,2 * (gyökalatt)P
ugyebár akkor (gyökalatt)P=A/1,2 kell nekem
(#) store92 hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
így jó kibírtam számolni!
Most egy olyan problémám van hogy a nagyobbik tekercsnél sok kábel van a szekunder oldalon na most én méregettem mindegyiket mindegyikkel és kijött 25,5V két vezeték között, csak annyi a baj hogy az a 2 vég között nincs ellenállás (három külön szekunder kör van amelyből kettő kör egyik-egyik lábán mérek 25,5V-ot). Na most az a kérdés, ha van rajta feszültség, akkor terhelhetem is a maximummal? a csatolt képen a 3 szekunder kör be van karikázva és a 2 láb amin a 25V van.

trafo 25V.jpg
    
(#) BarnaPili válasza store92 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Ha multiméterrel összefütyülteted a tekercseket,akkor melyikek tartoznak össze?
A tekercsenként kivehető teljesítmények összesen adják a primer teljesítményt,de nem biztos,hogy te ezt egyetlen tekercsről is le tudod venni.A vezeték keresztmetszete határozza meg,milyen terhelhetőségű az adott tekercs.
(#) gordonfreemN válasza store92 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Nem tudom hova lett, amit írtam az előzőekben, de akkor most.
A két kicsi az elmúlt napok tapasztalata alapján kevés lesz, egy 230/24V 50W kb egy kisebb ökölnyi, vagy úgyis mondhatnám 70*70*70mm.
(#) store92 válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Amiket bekarikáztam azok tartoznak össze. Szóval van 3 szekunder a tekercsben a primer teljesítménye Kb. 400W ezt már kiszámoltam. Ahol a 25V-ot mértem azon nem "fütyült össze" a multiméter, épp ezé kérdezem hogy így azt terhelhetem-e? mert nem ugyan az a kör.
(#) BarnaPili válasza store92 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Ahol nem fütyül össze,ott nm fogsz tudni teljesítményt levenni.Azt csak a multiméter érzi úgy,mintha lenne valami.A többi(összetartozó) kapcsokon mit tudsz mérni? AC állásban természetesen.
István
(#) granpa válasza store92 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Szia! Nem tudom honnan kerül elő mindig, ez a nagyon elnagyolt "képlet", kb. 2/3 teljesítményt veszel vele ki a vasból! Már többször beírtam egy nagyon jól bevált számítást, keresd meg! 40 éve használom, és még mindig bevált!
(#) store92 válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
A többin: 50V, 8V, 10V, 17V. de pont 24V nincs
(#) BarnaPili válasza granpa hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Erre gondolsz?
István
(#) BarnaPili válasza store92 hozzászólására (») Feb 25, 2012 / 1
 
Meg kellene nézni a tekercsek vezeték átmérőjét.Ha egyeznek,és fázishelyesen kötöd sorba a tekercseket,lehet belőle AC 25 vagy AC27 V.De ehhez kellenek az vezeték keresztmetszet információk! Ez fontos a terhelhetőség miatt.Vagy marad az áttekerés,ha van hozzá kedved....
(#) store92 válasza granpa hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
ezt az általad írt képletet találtam: "P=(A/k)2x" és látom hogy a k=0.022 ez, igen, más mint nálam, de azt az X-et nem értem a végén.
(#) granpa válasza store92 hozzászólására (») Feb 25, 2012 / 1
 
Nagy betűvel kezdünk! A "BarnaPili" által linkelt h.sz.-omat nézd meg, és értelmezd. A pontatlan idézetedben lemaradt az 50(Hz)-es szorzó! Ezért nem tudtad, hogy az "x"szorzójel! Annak az "1.2"-nek közelítése sincs az általam írt "k" tényezőhöz! Mint írtam függ a trafó egyéb jellemzőitől (teljesítmény/nagyság, fázisszám, anyag/lemez/minőség stb.).
(#) granpa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Szia Zoli! Kezd bosszantani, hogy nem olvasnak vissza, nem gondolkodnak, ha már kettőnél több szám van egy képletben, nem kell! 10-szer legalább leírtam ezt a számítást, de még nem találta meg egy se, akinek szólt (kellett volna). Túl bonyolult?!Off: Én mérgelődhetek 100/60 a tensióm.
(#) granpa válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Igen!
Kálmán
(#) store92 válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Kipróbáltam amit mondtál és igen, így kerek pontos 24V jön ki és még sípol is a multiméter (miért ne sípolna mivel már egy vezeték a kettő). és a kereszt metszet is egyforma. a képen berajzoltam hogy hogy kötöttem össze.
(#) store92 válasza granpa hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
granpa köszi a segítséget, sokat segítettél ezzel a képlettel most már ezt is tudom, hogy kell kiszámítani!
(#) granpa válasza store92 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Nagy betűvel kezdünk! Örülök, hogy sikerült a jó útra térni. De: ha trafót számítasz, az "ablak" (tekercselési hely) méretét is figyelembe kell venni, mert nem mindig lehet a számított teljesítménynek megfelelő drótot begyömöszölni! :yes:
(#) gordonfreemN válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Remélem nem kérdezek marha nagy butaságot, de ezt a fázishelyes bekötést megkérdezhetem, hogy érted?
(#) Szabi1 válasza granpa hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Nah rákötöttem egy izzót de világított akkor az baj?
(#) granpa válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Szia! Mekkora izzót, hova (primer, vagy szekunder) mennyi menet van a trafón, milyen drót(ok)ból, mennyire világít? Hogy néz ki most a mű? Ha primerre kötötted, mennyi az áramfelvétel?
Következő: »»   145 / 378
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem