Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1603 / 3962
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
De, csak nehezen, és lassan...
(#) kendre256 válasza blackdog hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
12V helyett 9,6V az elég kevés. Próbálj meg fali UTP (vagy ha kell árnyékolás, akkor fali FTP) kábelt, az valamivel vastagabb.
Ilyesmi túlfeszvédelemre gondoltam (még lehetne finomítani...)
(#) gergo123 hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
sziasztok
Szeretném meg érdeklődni, hogy analóg volt merőt lehet ne e használni VU méternek ?
(#) attilaa hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Aszt szeretném tőletek megtudni hogy ez a videon láthato ora hogyan műkődikBővebben: Link
(#) gkari válasza gergo123 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Persze, hogy lehet, menj át a "VU meter..." topicba!
(#) sastas01 válasza attilaa hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Ajánlom ezt a topikot.
(#) Lacko12 hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Sziasztok!
Az lenne a problémám hogy elhozta egyik ismerősöm laptopját ( bár én vagyok a második aki hozzányúl ) azzal a problémával hogy az áramköri lapról kitörött a tápcsatlakozó ami hasonló lehetett!
A tápegység meg ehhez hasonlít a legjobban!
A problémám az hogy az előző szerelő próbálkozása az volt hogy a kiszakadt csatlakozó lábai helyére beforrasztott 3 vezetéket és azt kivezette a laptopból!
Ez eddig rendben is van csak azt nem tudom hogy a kiszakadt csatlakozónak hogy voltak a pólusai és miért van 3 kimenet a csatlakozón?
Válaszotokat előre is köszönöm sokat segítenétek ezzel a kis segítséggel!
(#) orifab válasza dizi hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
mindenki tudja hogy 8000-et nem ér... van trafóm is hozzá, csak az elektronika kellene
(#) mps válasza ZOL94 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Szia! Méregesd végig az osztón a feszültségeket! Ha az osztó ellenállásainak jó az értéke de találsz olyat ahol a feszültségek egyenlőek, akkor valamilyen zárlat, átvezetés lesz a panelon. Első sorban ilyen hibára gyanakodj. A led előtét ellenállása inkább csak a fényerőt befolyásolja.
(#) ZOL94 válasza mps hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Szia!

Mindenhol más értéket mértem az osztókon,megmértem a komparátor kimenetein eső feszt is piros LED-re 3.56V-ot adott többire 12Vfelett, lehet h az LM311-el van valami gond?Illetve lenne egy olyan kérdésem h Zéner cserével lehetne lejjebb vinni a felső határt?
(#) mps válasza ZOL94 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
A 12V-ot hol mérted? A leden vagy az ic kimenetén? Biztosan nincs sehol zárlat? Ne a zénerrel variálj, inkább az 1250Ohm-al. Inkább az LM324, de az elég strapabíró cucc. Valamiért nem találom az első írásod!
(#) -Joker- válasza (») Feb 25, 2012 /
 
nem a kioktadásodat kértem hanem a segítséget de látom a pofázás az megy de a normális válaszadás nem!
(#) gordonfreemN hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
Szerintetek egy társasházban kell lennie védőföldelésnek a PEN vezetőn? Vagy elég a PEN vezető, tehát az elosztó földelése?
Épp most vitáztam egyet az émászosokkal, de persze megmagyarázták, hogy a vastagabb vezetéken megy a hibaáram ugyis, mert annak kissebb az ellenállása, meg a biztosíték hamarabb lekapcsol. Na most akkor?
(#) Davidd hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
Udv! Lenne egy olyan kerdesem hogy hogyan van bekotve 3.5 mm jackra a mikrofon? mert szeretnek csinalni egy atalakitot Xlr re.Koszonom.
(#) ZOL94 válasza mps hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Szia!

IC kimenetén mértem 12V-ot zöld és sárga LED-eken a piroson meg 3.56V pedig annak ki kellene aludnia. 1250 ohmot növeljem vagy csökkentsem?
(#) mps válasza ZOL94 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Mekora a feszültség a 311 két bemenete között? Addig kell világítani a lednek, amíg a - bemeneten kisebb a feszültség.
(#) gordonfreemN válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Jó, hát igazából nem hiszem, hogy többet mondana bármilyen fórumhozzászólás is, mert úgy van, ahogy én mondom, csak véleményekre voltam kíváncsi.
(persze tudom, a magyarázat az lenne végső soron, hogy régi ház, régi rendszer, ez így marad)
(#) gordonfreemN válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Így már igen. Nem gondoltam, hogy ez ennyire off, még szoknom kell a felületet. Bocsesz.
(#) ZOL94 válasza mps hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Két bemenet között 1.73V-ot mértem
(#) mps válasza ZOL94 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Nos, akkor most jöhet az ic csere. (Már ha nincs zárlat, mert erről nem szóltál, hogy átnézted. De gondolom igen.)
(#) zsolti900 hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
Sziasztok! Ennél az LPt leírásnál az R4 és az R5 hová került? Sajnos nem tudtam a rajzból kivenni. Előre is köszönöm a válaszotokat és a segítséget!
(#) janikukac válasza zsolti900 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Az R4 az IC 4. lábára, és az ICSP kimenet PGD/RB7 lábára
R5 az IC 2. lábára, és az ICSP kimenet PGC/RB6 lábára.
(#) blackdog válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Csak próba képpen használtam a riasztó vezetéket ill. azért mert ez van itthon nagy mennyiségben.
Véglegesen 2x0,5 mm2 vezetéket szeretnék használni. Még nem foglalkoztam vele, hogy azzal mi a max. távolság ami leküzdhető.
A riasztó vezeték az 0,25 mm2 és már 90 méteren jelentős a feszültség esés.
Védelemre úgy gondolom az optocsatolóval járok a legjobban.
Ebben az esetben talán még a feszültségesés is kedvezőbb lesz kis keresztmetszeten.
(#) ZOL94 válasza mps hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
átnéztem igen,bocsi h nem szóltam,előbbre járt az agyam IC-m viszont csak 1 van itthon majd holnap veszek még.
(#) Rainbow15 hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
Sziasztok
Csináltam egy invertáló alapkapcsolást, 100K ill. 1M ellenállással. Sz.gép és a hangfal közé raktam be, működnie kellett volna? Esetleg van valami egyszerű erősítő (ha ezzel nem lehet mit kezdeni), amit itthon könnyen meg tudok építeni?

IC: TL084CN, 9V-os tápfeszt adtam rá.
(#) mps válasza Rainbow15 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Szia! Ez egy műveleti erősítő, előerősítőnek, hangszínszabályzónak jó. De egy hangszórót nem fog meghajtani. Itt nézz szét. Pl.
(#) MolnarG hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy többfokozatú feszültségosztót szeretnék készíteni egy ilyen "4 bites" kódkapcsolóval, de úgy, hogy az egyes lépesek közötti változás azonos legyen, tehát a pozícióval egyenes arányos legyen az osztott feszültség. Eddig próbáltam számolni így és így tehát sorosan és párhuzamosan, de még csak közelébe sem sikerült érnem a lineárisnak, mindig volt benne cikk-cakk, illetve ha a párhuzamosnál dupláztam ez előző ellenállás értéket (1,2,4,8) akkor 1/x szerint változott. Van-e valami trükk, amivel egyenletes változást tudnék kicsalni belőle, vagy valami módszer amivel az 1/x szerinti változást linearizálni lehet? (Igazából a legjobb egy olyan potméter szerű alkatrész lenne, ami a pályán diszkrét pontokra bekattan, mint egy forgókapcsoló...)
(#) pucuka válasza MolnarG hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
R/2R osztóval esetleg, ahogy a D/A átalakítóban szokás?
(#) Gery hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
Sziasztok!

Az volna a kérdésem hogy mik azok a De Morgan azonosságok?
Házifeladatnak kaptam meg, hogy le kell programozni. Az interneten leginkább csak 1db képletet találtam (pl.:http://www.gtbbp.hu/~szabol/tetelek/programming/A/matfogalm.html)
, de nekünk többes számba mondták ezt.

Üdv.:Gergő
(#) mate_x válasza Gery hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Szia!

Bővebben: Link
A de morgan azonosságok halmazoknál és logikai ítéleteknél is használhatóak.

Üdv, mate_x
Következő: »»   1603 / 3962
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem