Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   600 / 1271
(#) fredee4444 válasza Papp Ferike hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Bocs, ha rosszul fogalmaztam. Igen, úgy van ahogy írtad, ha lehúzom az LCD szalagkábeljét, elindul a háttérvilágítás. Miután bekapcsolt a háttérvilágítás, visszaszúrom a szalagkábelt és gond nélkul megy a TV. Az inverter panelra megy a táp, az engedélyezo vonal és a fényero szabályozó vonal, ahogy azt te is írtad. Az a fura, hogy mikor bekapcsolom a tv-t, felvillan a háttérvilágítás de az engedélyezo vonal magas szinten marad (5V) és a hang is mukodik ilyenkor. Az inverter panelen a fényero szabályozó vonalon ilyenkor nem mérek semmi feszultséget.
(#) kovacspista hozzászólása Márc 8, 2012 /
 
Sziasztok! Kellene egy THOMSON 20MF15CL /TX807/
rajz. Van e valakinek? Nem tudom letölteni mert lejárt a limitem. Előre is köszönöm.
(#) Papp Ferike válasza fredee4444 hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Nem tudsz a fényerőszabályzó pontra egy tápot leosztani a saját tápjából? Persze úgy hogy lekötöd a gép felőli vezérlést!!Az engedélyező magas szintnél engedi a háttérvilágítás működését?
(#) casperx válasza kovacspista hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Üdv

Pisti vagyok megvan a rajz küldöm remélem segit ha kell hozzá még valami irj

tv tx807.zip
    
(#) kadarist válasza kovacspista hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Szia!
Ha a Tanyáról nem tudsz letölteni, még mindig ott van az Eservice: Bővebben: Link
(#) kovacspista válasza kovacspista hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Köszönöm, mindkettő megvan, köszi!!!
(#) samil hozzászólása Márc 9, 2012 /
 
Sziasztok.Kérnék egy ki segítséget lenne egy tv amin nincs hang a sassi száma CUC5360.A TDA7262 ic cseréltem de a hiba nem javult továbbra sincs hang. Mi lehet a hiba még mit nem néztem még meg?
(#) zolika60 válasza samil hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Fejhallgató csatlakozó nincs rajta?
(#) samil válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
szia .
de van
(#) angel80 hozzászólása Márc 9, 2012 /
 
Sziasztok! Valaki tudna e nekem segíteni?! Van egy Teletech ctv 1405 tv-m ,és kifüstölt benne a 400V 100ľF elkóm!Nos a problémám az lenne,hogy körülnéztem a panelt,és az egyik kerámia kondi is kifüstölt( szó szerint szétomlott,és nem tudom leolvasni az értékeit! Gondoltam mivel sorba volt kötve mellette egy ugyanolyan akkor az remélhetőleg megegyezhet evvel!A mellette lévőn 222 olvastam ami 2,2 Pf viszont még mindig nem tudom hány VOLT lehet!vagy az mind1? Szóval ezen tanakodok,hogy ha veszek egy ugyan olyant,akkor a VOLT mind1? esetleg hogy állapíthatnám meg hogy hány voltos? Mit jelöl ez a pici nyilacska itt az érték felett? Előre is köszi Ha lehet valaki minél előbb válaszoljon!!! Sürgős lenne!
(#) karaszbandi válasza samil hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
A hálózati kapcsoló segéd érintkezője is némítja a hangot! Próbaképp húzd le a panelról.
(#) samil válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
szia.Kösz a tippet úgy működik.De ez nem a normális működése valahol valami hiba van .
(#) Pigi válasza angel80 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Nézz szét abba a tv-be valamitől tönkrementek azok a kondik. Valami zárlat?! Méregess.
(#) kovacspista válasza samil hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Szia! Meg kell nézni ilyeneket mint a kapcsoló , fejhallgató csatlakozó. Ha nem vezet eredményre, akkor az IC tápját. A bemenetén van e HF. Hogy a végfok jó e, egyszerű "taperolással" meg lehet állapítani. Ha nincs, akkor a KF körül kell keresni a hibát. Szokott csatoló
kondi baj lenni és szokott KF ic baj is ritkán. Gondolom hangszórót meg ilyesmit megnéztél már.
(#) forma3 hozzászólása Márc 9, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy 55 centis, síkképernyős Orion TV-m, olyan 5-6-7 éves lehet kb. Az a baja hogy már fél éve teljesen fel van mágneseződve, és nem szűnik meg. A demagnetizálós topicban olvastam a forrasztópáka közelítéses megoldást, attól jobb lesz (de nem tökéletes), de másnap már megint rosszabb. Hangfal olyan 0,5-1m-re van tőle, de régebben is ott volt, eddig nem okozott semmi problémát. Mi lehet a baja? A kékképernyős képen látszik a legjobban hogy mennyire gázos.

Ksözi!
(#) kadarist válasza forma3 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Szia!
A készülék saját lemágnesező áramköre működik? A PTC ellenállás jó?
(#) forma3 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Nem tudom, még nem szedtem szét. Akkor ez a TV hibája, ez nem lehet normális, ugye? Szétszedjem?
(#) kadarist válasza forma3 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Alap, hogy szét kell szedni és persze a hiba az nem normális jelenség.
(#) kovacspista válasza forma3 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Nincs a közelében PL. hanszóró vagfy valami erősen mágneses dolog?
(#) forma3 válasza kovacspista hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Hangfal olyan 0,5-1m-re van tőle, de régebben is ott volt, eddig nem okozott semmi problémát.
(#) forma3 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Azért kérdeztem, mert arra gondoltam hogy csak kívülről kéne lehet hogy lemagnetizálni.
(#) kovacspista válasza angel80 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
A neten fent van a kapcs rajza, de én nem tudom limitek miatt letölteni. Töltsd le Te. Egyébként ha csak szűrés miatt van a tápban. akkor akár anélkül is be kell indulnia, de vannak 1000 V- osok ilyen kondiban, tegyél be olyat, sőt 2,2 KV-os is létezik.
(#) karaszbandi válasza samil hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Akkor cseréld ki a főkapcsolót, mert átvezet a segéd.
(#) fredee4444 válasza Papp Ferike hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Azt próbáltam, hogy a föpanel felol érkezo fényero szabályozo vonalra leosztottam a tápról potméterrel 0, valamint 2,5 és 4V feszultséget (természetesen az eredeti kábelt kikotottem onnan ) de a helyzet nem változik. Ugyanugy csak egy pillanatra kapcsol be a háttérvilágítás - kozben zummogo hangot ad (ez annak az oka, hogy 70kHz-el kapcsolja a feszultséget az inverter tekercsre, holott 47kHz-el kellene ). Az engedélyezo magas szint (enable) bekapcsolás után megvan akkor is, ha a háttérvilágítás kikapcsol. Feldobom az inverter rajzát, ez tálán segít valamit...

Inverter.pdf
    
(#) kadarist válasza forma3 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
A tévé képes lemágnesezni a képcsövét, ha nem túlságosan nagy a zavaró tér. Ezért érdemes ellenőrizni és ha rossz, akkor megjavítani ezt a funkciót, hogy később ne legyen probléma ebből. Azt próbáltad, hogy kihúzod a dugaljból és fél óra pihentetés után bekapcsolod?
(#) forma3 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Éjszakára mindig ki van húzva, és már vagy fél éve ilyen.
(#) Papp Ferike válasza fredee4444 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Nem húz át valahol a nagyfesz?
(#) samil válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Köszi a tippet megpróbálom kicserélni remélem ez lesz csak a baj.
(#) angel80 válasza kovacspista hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Nem tápban van hanem a tv panelen!Amúgy rosszul irtam le az értéket nem 2,2 pf hanem 2200 pf mivel 222 szám összeg ennyi!Majd megpróbálom 2200pf és 1Kv kondit remélem jó lesz!Köszi az ötleteket,és a segitséget Amúgy nem tudom milyen kapcsolási rajzra gondoltál,de ha a tv-vel kapcsolatos,és letölteni nem tudod legalább küld el a linket!köszi
(#) fredee4444 válasza Papp Ferike hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Nem hiszem, hogy áthúz, mert akkor mindig ki kellene kapcsolnia a háttérvilágításnak. Ez pedig csak akkor kapcsol ki, ha be van szurva a szalagkábel.
Következő: »»   600 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem