Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   38 / 106
(#) dj38 válasza briki hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
A probléma ott van, hogy nincs olyan helyiségem ( pince, kamra... ) ahova elhelyezhetném ezeket a "nagy és zajos" berendezéseket. Illetve van egy kb. 3-4 m2 kamra, ahova be lehet tenni egy kisebb cuccot, de oda nem szívesen hordanám be a faaprítékot és a szalmabálát.
Egy turbós gázkazánt terveztem ebbe a kamrába felszereltetni, de elment a kedvem tőle, mert olyan iszonyatos gázszámlákat kaptak az ismerősök, szomszédok, hogy égnek állt a hajam. Míg én 120-140 ezerből megveszem az éves tüzelőt, az említett ismerősök 40-50 ezres számlát kapnak havonta.
Akkor inkább majd összebújunk, míg begyújtás után a kandalló befűti a lakást.
(#) briki válasza dj38 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Így legalább szaporodik is a magyar
(#) dj38 válasza briki hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Minden rosszban van valami jó. Bár én már tovább örökítettem magam. Kétszer is.
(#) briki válasza dj38 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Gratulálok, jó egészséget, sikert a továbbiakban is.
(#) dj38 válasza briki hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Kösz.
Azért kíváncsiságból néhány oldalon kértem ingyenes árajánlatot hőszivattyúra (variációk vízre vagy levegőre).
Kíváncsi vagyok a mennyire akarnak lehúzni.
Kár, hogy ennyire bonyolultak ezek a rendszerek, mert nagyon sok mindent megcsináltam már házilag.
(#) minicooper hozzászólása Jan 20, 2012 /
 
mindenre de legalább értitek hogyan működne is a kütyü?
Ha nem megértek mindenkit!
(#) dj38 válasza minicooper hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
A működési elvet ismerem, ezért sem lehet házilag megalkotni. Megvenni nem olcsó, de a munkadíj sem kevés, amiért beszerelik.
Pedig ha lenne szereld magad csomag százezreket lehetne spórolni. :no:
(#) minicooper válasza dj38 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Igen de talán kis munkával át lehetne alakytani egy kompresszort is! Szerintem!
Nem?
(#) dj38 válasza minicooper hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
A kompresszornak speckónak kell lennie. Ha ez megvan kellenek hőcserélők nyomásszabályzók vezérlő elektronika...stb. Mindezt beszerezni, összerakni nagy kihívás és nem is biztos, hogy a megfelelő teljesítményt adja le. Szóval ha megveszed , összerakod és lehet, hogy kidobhatod.
A bolti cumót se elsőre alkották meg, hanem több éves kísérletezés után.
(#) tibibalogh520 válasza minicooper hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Szia!
Néhány mondatban írd le a találmányod működési elvét!
Csak úgy pontokba szedve.
Aztán könnyebb lesz elmagyaráznunk, hogy mi miért nem úgy működik, ahogy azt te elgondolod.
Konkrétan a rajzodra értem...mert abból, egy -szelepek nélküli- kéthengeres kompresszornál többet nem tudok kinézni.
(#) dj38 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Ez sajnos így van.
Egy kompresszor nem csinál nyarat télen a szobában.
Különben már rég leáldozott volna a gázfűtésnek.
(#) briki válasza dj38 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Azt értem, hogy villany motor-de mi hajtja?- mondják vidéken.
(#) szendi001 válasza dj38 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
A gázkazán jó kiegészítő, nem kell mindig mennie.
A kompresszor nem speckó, egyforma mind valahol. Elektronika sem gáz. de a yorkos főnököm 2 kilót fizettett villanyszámlát egy télen...szóval hidd el ai árak mellett gázzal jobban jársz kiegészítve a kandallóval. Ha elmész temperálsz este meg bedurrantassz a kályhába. 5 fok alatt a főszivattyú olyan rossz hogy elektromos kísérő fűtés van a komolyabb klímákban.
(#) szendi001 válasza dj38 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Attól függ mekkora... nem az hogy hány darab.
(#) minicooper hozzászólása Jan 21, 2012 /
 
Ez nem az én találmányom létező dolog (amerikában csak még nem használják) s arra gondoltam hogy én is összedobhatnék ilyet csak nekem se időm se energiám se tudásom. De kompresszorom van nyakig!

Szóval az egyik hengerben vákum van ha lent van de ha fent van akkor légköri nyomás. A dugattyú fel le mozog és vákumot csinál és így lehül (lefagy) a henger. A másik hengerben ez az elv fordítva ott túlnyomás van és az forósodik. Mivel egyszerre van az egyikben vákum s a másikban túlnyomás az erő kiegyenlítődik és szinte energia nélkül lehet hűteni és fűteni csak jó szigetelés kell a két fél közé!

Értitek?
(#) szendi001 válasza minicooper hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Ne haragudj meg, de hülyeségeket beszélsz...
Javaslom nézd meg az egyetemes gáztörvényt, az energia megmaradás törvényét, néhány hőtan jegyzetet.
Mondom ezt gépészmérnökként. Ha ilyen könnyen lehetne ilyet csinálni, szerinted lőnék egymást az emberek az olajért?
(#) tibibalogh520 válasza minicooper hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Szia!
Idézet:
„Ez nem az én találmányom létező dolog (amerikában csak még nem használják)”

Vajon miért?

Idézet:
„Szóval az egyik hengerben vákum van ha lent van de ha fent van akkor légköri nyomás.”

Van fogalmad arról, hogy mekkora erővel kell azt a "dugót" húzni lefele, hogy vákuum legyen??? Honnan veszed hozzá azt a nem kevés energiát?

Idézet:
„A másik hengerben ez az elv fordítva ott túlnyomás van és az forósodik.”

Ez önmagában igaz, de ezt a dugót is rá kell beszélni nem kevés energia befektetés árán, hogy nyomja össze a levegőt. Honnan veszed hozzá az energiát?

Idézet:
„Mivel egyszerre van az egyikben vákum s a másikban túlnyomás az erő kiegyenlítődik”

Így igaz, ezért mozgás sem fog történni szépen áll az egész. Az-az sem lehűlés, sem forrósodás nem jön létre.

Ha viszont arra gondolsz, hogy motorral forgatod, akkor is kellenének szelepek mint ahogy a normál kompresszorokon van.

Azt felejtsd el, hogy ugyan azt az adott térfogatú levegőt, melyet összesűrítesz (ekkor felmelegszik = kompresszió), az majd akkor is forró marad, mikor visszanyeri eredeti alacsony nyomását/térfogatát. Mert ekkor expanzió jön létre, mely lehűléssel jár.
Vagyis csak annyi hőt termelsz, mely a súrlódások által keletkezik, és ezt sem ingyen kapod, mert a villanymotoron keresztül beviszed azt az energiamennyiséget.

Idézet:
„...és szinte energia nélkül lehet hűteni és fűteni...”

Sajnos ilyen nincs, és nem is lesz! Ugyanis, már maga az a szó, hogy "fűteni" energia bevitelt jelent, míg a "hűteni" energia elvonást. Na most itt az egyik helyről elvont hőenergiát kell a másik helyen leadni. Ezt végzik a hőszivattyúk (a közönséges háztartási hűtőszekrény is), de nagyságrendekkel jobb hatásfokú közeget használva, mint a levegő!
(#) minicooper válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Hát ha expanzió akkor mindegy!
De a amerikaiak hogyan csinálták örök rejtély!
(#) töfi hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Üdv mindenkinek! Látom ádáz vita van ,hogyan olcsóbb fűteni.Én csak hivatalosan jutnék fához,napközben nem vagyunk otthon,nincs aki tüzeljen stb...Ezért csináld magad alapon összeraktam házilag egy levegő/víz hőszivattyút,amivel a radiátorokat melegítem.Teljesítménye kb. 20...25 kw.Eddig még bármilyen hideg is volt sohasem fáztunk.Fogyasztás éves szinten kb.12000 KW ami átlagosan 27000 FT X 12 hónap. Általányt fizetek. Amit fűtök: Kb 240 négyzetméter családi ház, mindenhol megvan a 20...21 fok. 38-as tégla falak,hungarocell szigetelés nincs,nagyméretű /igaz műanyag / nyílászárók vannak.Sohasem próbáltam földgázzal fűteni,de nem hiszem ,hogy ennyiből kijönne.Ez már négy éve működik nekem és eddig nem volt vele gond,csak be kellett kapcsolni.Érdekességként megjegyzem,hogy éjszakai árammal,hőtárolós kályhákkal is valamivel olcsóbban ki lehet jönni mint gázzal. Többen kipróbálták.
(#) waterbear válasza töfi hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Töfi! Ez engem érdekelne, írnál részleteket, akár priviben is?
(#) szendi001 válasza töfi hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Hány fázisú? Mennyi a felvett áram?
(#) töfi válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Hali mindenkinek! Csak este tudok részletesen mindent megírni,mert most nincs időm annyi. Természetesen 3 fázisú.De láttam már ugyancsak házi gyártmányú 1 fázisút is ami kb 10..13 Kw -os.A B32 kismegszakító elbírta,igaz volt rajta frekiváltó,aminek az indulási áramlökés elmaradásán kívül számos más előnye is van.
(#) szendi001 válasza töfi hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Bocs, csak megszűrtem az információt Most,hogy a nem Óz a nagy varázslót tisztelhetem benned, őszintén érdekel ,hogy hogyan lett felépítve a rendszer. Bocs hogy pesszimistán álltam a dologhoz, csak általában nem valós rendszerekről írnak a fórumban.
(#) töfi válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 31, 2012 / 1
 
Ez valós,akár meg is nézhető.Az alap,egy frascold S 533 Y félhermetikus kompresszor.Ez némileg brutál darab,de ilyen volt éppen.Neten van róla infó,akit érdekel,de el is küldöm ha kell.A többi cucc: swep lemezes hőcserélő - ezt újonnan vettem,hullott is a hajam a fizetéskor,de enélkül nemigen megy a dolog , folyadékgyűjtő tartály, cseppleválasztó és egyben hőcserélő-hővisszanyerő is,olajleválasztó,olajtartály,traxxoil olajszintszabályzó,és a szokásos szűrők,mágnesszelepek ,presszosztátok.A végére hagytam az elpárologtatót,ami egy régi 20 KW-os Nykku klíma kültérijéből van kialakítva. 4 részre osztott folyadékbetáplálás:adagolószelep+ventúri elosztó.A két ventillátor / 50 cm / ki lett cserélve csendesebb,de mégis nagyobb szállítóteljesítményűre.Ez a leggyengébb láncszem a dologban,jobb lenne egy legalább másfélszer ekkora,de akkor ez volt ingyen.A vezérlésről: Készítésekor kimondottan hőszivattyú vezérlő horror áron volt kapható,ráadásul a nyomástávadót sem kezelte stb. így saját kitaláció lett a dologból.Fontosabb elemei: Egy 3 relés szokványos hűtésvezérlő,ez kapcsolja be / ki, és a leolvasztást is ez végzi részben, ehhez a kapcsolójelet egy differenciál nyomáskapcsoló adja- ez figyeli a nyomáscsökkenést az elpár belsejében - így valóban csak akkor lesz leolvasztás amikor kell .A leolvasztás meleggázzal történik, egy mágnesszelep közvetlen az elpárba kapcsolja a nyomóoldalt, mint a blokkaggregátoknál..Van még egy csoportaggregát vezérlő,ami a nyomástávadó jelétől függően 4 fokozatban vezérli a frekiváltót-az meg persze a kompresszort. Igy volt egyszerű és olcsó,de bevált.Természetesen a nyomóoldalra szabályoz.Vannak még benne relék-mágneskapcsolók,fázisfigyelő és néhány időzítő.Megvalósítás: kint csak az elpár van ,minden más a falon belül a garázsban.Így hát némileg hallható is a működés,de ez nálunk senkit sem zavar. Hát röviden ennyi.Kérdésekre szívesen válaszolok,segítek ,ha tudok de csak általában késő este van jobban időm.
(#) szendi001 válasza töfi hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Végre valaki, aki látott mélységében gépet hőszivattyú oldalról is. Én gyáriakkal dolgoztam, de őszintén nálam a cserépkályha a nyerő. Ettől függetlenül ez egy jól megépített rendszernek tűnik, és örülök, hogy ilyen olcsón fűt. Szerintem egy modern kazán sem enne többet gázból, ugyanis valószínű a géped egy jól szigetelt házat táplál.
(#) töfi válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Hát a gáznál mindenképp olcsóbb,sokszor olyan príma minőségű,hogy szinte be se gyullad.De legalább a gázórát tekeri rendesen.Igazából onnan jött az építés ötlete,hogy javítottan néhányat,és nem tűnt egy bonyolult dolognak. Legalábbis a nagyobb hűtőrendszerekhez képest.Viszont a teljesítményhez,tudáshoz képest sokba kerül. / igaz nálunk mindennel így van./Volt hozzá sok mindenem,így nagyjából 250E be van mindenestől,és persze a munka.
(#) Gabriell1 hozzászólása Feb 5, 2012 /
 
Sziasztok.

Hogyan tudnám ezt a 39 oldalt letölteni, hogy át tudjam olvasni az egészet? Köszönöm.
(#) Busz hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Split klíma ha barbár módon lett leszerelve (csövek elvágva, ledugózás elfelejtve) aztán évekig állt így egy koszos, poros padláson azt megéri még felszereltetni vagy felejtsük is el az egészet?
(#) FrigoTrade Team Klíma Kft válasza Busz hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Szia.

Valószínűleg gáztöltés szükséges (teljes, új töltet)...ha még olyan hűtőközeg van/volt benne, amit az érvényes jogszabályok szerint forgalomban van. Ez minimum 10-15e Ft. Ennek van azért munkadíj vonzata is.
Erre jön rá a telepítési, szerelési költség...

És van egy bizonytalan klímád, semmi garanciával.
A szakszerűtlenül leszerelt és tárolt klíma önmagában is elég rendesen használhatatlanná tud válni, hisz a legnagyobb ellenség a levegőben levő páratartalom...
A por, egyéb kosz már csak ha a tortán....az nem számít, hogy kívülről mennyire poros.

Én a helyedben nem költenék a fent megemlített projektre. Túl nagy a kockázat benne.
(#) Gagyi Papi válasza dj38 hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Lehet hogy hülyeséget írok, de a többiek majd megírják.
Egyszerű változat:
1. Adott egy szoba.
2. Egy fűtős klíma.
3. Jó nagy sörkollektor.
4. Puffertartály (minél nagyobb, annál jobb)

A sörkollektor kilépő csövét a klíma kültérijéhez gyógyítjuk.
A klímától a csövet a puffer tartályokon keresztül vezetjük (maradékhő leadása).
Majd vissza a cső a kollektorhoz.
Éjjel csak a pufferben lévő levegőcső működne.
Ez csak egy Mórickarajz szerű leírás, de szerintem finomítva működne.
Következő: »»   38 / 106
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem