Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Íjásztoll égető
 
Témaindító: lovasijasz, idő: Márc 6, 2012
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 3
(#) lovasijasz hozzászólása Márc 6, 2012 /
 
Íjászattal kapcsolatosan érdeklődnék!
Egy Tollégető szerkezetre volna szükségem, lentiekben linkelek egy videót, amin látható a szerkezet!

Nagyon érdekel minden ami elektronika, de nagyon kezdő
vagyok az elektronikával kapcsolatban.

Volt egy pár gondolatom, de nem tudok düllőre jutni, miből és hogyan is kéne.. Van egy 12V-os adapterem, egy számítógép tápom, annyi kiderült, hogy kevés ez az áram ahoz, hogy egy hasonló szerkezetet megípítsek!

itt a videók :http://www.youtube.com/watch?v=8ETEEcoTb94&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=GGHtBZIqDUI&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=3ofZsMN1iAg&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=e2nQ8HXBQGs - http://www.youtube.com/watch?v=o4fYFLEuGEA&feature=results_main&pla...92D379

Ezekre gondolok!
(#) llaci56 válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Itt találsz hasonlót:
Hungarocell vágása
Mindfen hőszálas vágásnak lehet új témát nyitni...
(#) Medve válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Hello, szerintem...vásárolj egy pillanatpákát, a huzalos "hegyűt", és a huzalból alakítsd ki a megfelelő profilt és a pákával fűtsd.
Mondanám én, hogy a PC-táp elég lenne, de kordában kellenbe tartani az amperokat valamivel, meg tudnád ezt oldani?
(#) lovasijasz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Háááát,,, nemtudom hogy mivel lehetne,,, elég egyáltalán 12 volt?
A hungarocel vágása témát nagyábból végig olvastam ott azt irták hogy nem elég 12 volt. minimum 24v ra van szükség.

Én is gondolkodtam a fórasztópákás megoldáson, azon a szovjet félén talán beruházok egyre, mert sokszor adódik hogy forrasztani is kell...

Bár ahogy láttam abba is egy nagy trafó van...
valamit ki kell találnom
(#) lovasijasz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Akkor lenne még egy kérdésem:

Ha van egy fasza pc tápom, leolvasom róla az ampert, meg hány wattos, meg minden ilyesmit,
és szerzek hozzá való cekászt, akkor csak annyi a teendőm, hogy a tápból kijövő kábel + oldalát összekötöm a cekásszal a negatívval és kész?
Nem lessz tőle zárlatos?
(#) llaci56 válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
A PC táp védelemmel van ellátva. A cekaszt pedig a teljesítményhez kell méretezni, valamilyen szabályozható áramgenerátorral. (Pl.: LM317)
(#) lovasijasz hozzászólása Márc 6, 2012 /
 
Köszönöm az azonnali reagálást és segítséget!

Cekászt azt hol lehet kapni?

választ előre is köszönöm!
holnap visszanézek, mennem kell pihenni, holnap munka!
(#) Medve válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Villamos boltba esetleg, de úgy tudom a Kanthal huzal nem olcsó és meg sem lehet hajlítani fix alakra, ahogy a videón van. Hanem a pákás megoldásnak az az előnye, hogy közönséges 1mm-es rézhuzal elég bele, ami elég merev. Ennek viszont igen kicsi az ellenállása, így nem lehet közvetlenül rátenni egy PC-tápra.
(#) lalibatyo válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Üdv
A vaterán van választék ellenálláshuzalból
http://www.vatera.hu/listings/index.php?q=ellen%E1ll%E1shuzal+&ob=2&obd=2
de ha valami öreg vasalót rezsót hősugárzót kibelezel abból is tudsz kitermelni.
(#) proba válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Tápnak akkutöltő+ akkumulátor is teljesen jó lehet.Minden a huzal méretén jellemzőin múlik.
(#) lovasijasz hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Értem, azt hiszem van is itthon egy ezer éves vasaló, meg egy kenyérpirító!

Akkor ez a cekász, nem hajlítható, túl merev?
esetleg eltörik?

a rézdrót azt tudom hogy azért nem jó, mert kicsi az ellenállása, mert abból van ám sok!

lassan már annyi minden segítséget kaptam, neki is állhatnék barkácsolni!
(#) zolika60 válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Ha van sok rézdrótod akkor mégis csak a pillanat forrasztópákás megoldás a legegyszerűbb. Ahogy Medve kolléga is javasolta.
(#) lovasijasz hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Nézegettem huzalokat, és milyen ellenálású legyen? :S
van itt a 2,5-től 100-ohmig.

Elvagyok veszve mint maci a málnásba!
rég volt már középsuli.
(#) lovasijasz hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
(#) kaqkk válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
A lehető leg vastagabb (leg merevebb kell neked)
ebből lehajtod a formát és a vezeték hosszából kiszámold az ellenállást (egyszerű szorzás) aztán már az ellenállás ismeretében könnyen kiszámolhatod a kellő feszültséget áramot . De ahogy a videókat nézegettem a vastag rövid cekász , valószínűleg alacsony (1-2 V) feszültséggel és 3-5A árammal dolgozhat . De most jobban belegondolva a dologba
tökéletes lehet neked az a megoldás amit már itt javasoltak
"vegyél egy pillanatforrasztó pákát és annak alakítsd ki úgy a hegyét (rézdrótból) ahogy neked megfelel"
(#) lovasijasz hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget!

lehet megcsinálom mindkettőt, és meglátjuk melyik válik be!
(#) proba válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Ha lehet még kapni akkor a régi lengyelt.Inkább használtat ,de azt. Esetleg még a régi orosz pákák is jók lehetnek. A többivel elég rosszak a tapasztalataim.
(#) Medve válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Én kétféle pillanatforrasztóval találkoztam, az egyik az ujabb, abba "speciális" pákahegy megy, ez vélhetőleg az örök pákahegy, ilyen a páka, és ilyesmi a hegye. Na ez a nem jó, mert nehezebb kezelni. Helyette a hagyományosat válaszd, ilyet, ahol a hegy közönséges rézdrót, 1.5mm2 keresztmetszetű, és egyszerűen, két csavarral rögzül. Ügyelj a huzalon lévő esetleges zománcszigetelésre, ha trafóból veszed. Célszerűbb lehet az épületek villamos hálózatához használt vezeték alkalmazása. A többit én úgy képzelném el, hogy a páka gombját fixen benyomott állapotba helyezem (kikötöm), és a célgép előlapjára vezetem ki a pákára tápfeszt adó nyomógombot. Hogy kényelmesen elérd az egyik kezeddel, míg a másikkal a nyilat forgatod. Ezek a pákák csak szakaszos üzemre alkalmasak. Extraként esetleg vehetsz hozzá egy világítási célból készült dimmert, ezzel lehet szabályozni a teljesítményt, vagyis a szál hőmérsékletét. ez tán + 2000Ft, Igy lehetségessé válhat a folyamatos üzem. De gondolom, nem szükséges, nem várostromra készültök.
(#) Medve válasza Medve hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Még annyit, hogy a trafó és a szál közötti kapcsolatot egy igen vastag vezetékkel készítsd, legalább 20mm2-es keresztmetszettel, például réz hegesztőpálcából...
(#) lovasijasz hozzászólása Márc 8, 2012 /
 
okés, hasznos infó!!
(#) Sebi válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Még egy ötlet: veszel egy 50...100 VA-es toroid trafót (mindegy milyen szekundere van, ami olcsóbb), erre könnyedén készíthetsz szekunder tekercset - kb 3mm átmérőjű hajlékony kábelből. Ennek az az előnye, hogy a menetek számával beállíthatod a vágóhuzalhoz a feszültséget/áramot, mindjárt megvan a "kivezetés" is.
Vágóhuzalnak jól bevált a zongorahúr, vagy a rozsdamentes hegesztőhuzal.
(#) lovasijasz hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
találtam a műhelybe egy 12V akumulátort, kipróbáltam két pólust összekötöttem egy vas drótdarabbal, pillanatok alatt felhevítette, csak az volt a gond, hogy elkezdett sercegni az aksi ami nem szerencsés dolog.

találtam egy szünetmentes biztonsági tápot, mely
15V 630mA és 32V 680mA kb.: max 20watt.

a két pólust összekötve egy drótdarabbal, leold a táp és újra ki be dugva a konektorból újra működik.
szétszedtem és hp gyártású nyomtatott áramköri alaplap van benne. Az volt a tervem hogy kiiktatom a biztonsági leoldót, bár nem tudom melyik az a kütyü benne, nekem túl bonyolult. találtam benne egy biztosítékot, ami nem oldhatott le, mert akkor nem működne csak ha megpatkolnám.

van egy régi transzformátorom, ami elég nagy de nem tudom hogy milyen áramot transzformál milyenre.

szédszedtem és újra megépítem hogy működjön videó alapján. A videó az oldalon található, ahol egy öreg bácsika magyarázza és mutatja be mit hogyan kell, bár a számolás számomra nem világos.

majd kisül belőle valami.
mindenesetre nagyon érdekel hogy fog e működni.
(#) Sebi válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Az akkunál nem egyszerű megoldani az áramhatárolást.
A biztonsági tápod teljesítménye kicsi ide.
"van egy régi transzformátorom, ami elég nagy de nem tudom hogy milyen áramot transzformál milyenre."
Ezzel is eljátszhatod amit a toroidra írtam, csak tudni kell melyik a primer és hogy 230 Voltos-e.
"majd kisül belőle valami"
Ha nem gondolod át kellően, akkor biztosan
(#) lovasijasz hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Ma szereztem egy 200 Wattos max 12V 8A tápegységet.

Ki is próbáltam, működik, és amikor a 12V os kimenetet és a 0-át összekötöm egy rézdróttal, egyszerűen leáll. Azután kihúzom a konektorból, és újra működik.
Ennek elégnek kéne lennie hogy felizzítson egy rézdrótot. Nem értek ezekhez a kütyükhöz, De mi * ért old le. Azt megérteném hogy elolvad az olvadóbiztosíték, vagy valami, de semmi. a biztosíték benne rendben van.
Akkor mi irányítja ezt a leoldást benne.
Nem látni benne semmi olyasmi mechanikát, mint mondjuk a villannyórában a kapcsoló leold.
Ebben mi szünteti meg az áramkört?
Ha ezt a problémát nem oldom meg, nem tudom használni erre a célra..
(#) kaqkk válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Ezt úgy hívják hogy áramkorlát : egy meghatározott áramérték felett egyszerűen leáll a táp "önvédelem"
Az elektronika tervezésével érték el ,semmi mechanikus kapcsolót ne keress benne ez ilyen ...
(#) lovasijasz hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Ez nem lehet kiiktatni?

Pl: a Hungarocel vagy nikecel vágónál is táp szolgáltatja az áramellátást!

Ott is elektronikával van megoldva a feszültség csökkentése, s még sem old le...

Nekem valami ilyesmire volna szükségem!
Írták, hogy próbáljam ki azt a cseh, vagy orosz forrasztópisztolyt, van egy az uncsimnak, de
nem lehet nálam örökké, amikor csak használni akarnám.
Szegény ember ugyebár vízzel főz.
Ha egy mód van rá költség nélkül szeretném megoldani
az áramellátást, s kéznél számítógépbe való tápegység van. Elméletileg elégnek kéne lennie a teljesítményének hogy felmelegítse a rézdrótot, vagy cekászt.

Mégsem sikerül megoldanom pedig már oly közel vagyok a célhoz
(#) Bassmester válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Ne használj rézdrótot ilyen célra, mert kicsi az ellenállása (rövidre zárja a tápot) és rugalmatlan is. Én vékony gitárhúrral próbálkoznék ami nikkel ötvözet, rugalmas és erős, jól tartaná a beállított toll formát még melegen is.
Ha nekem kéne ilyesmi, akkor egy szabályozható PWM táppal próbálkoznék, vagy kapcsolóüzemű áramgenerátorral.
(#) HA5AWS válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Szia!
Mielőtt még nagyon belemelegednél ajánlom figyelmedbe Ohm törvényét! Akár rézdrót is lehet a melegítendő anyag de akkor számold ki milyen hosszú kell. Megsúgom nagyon hosszú, ha nem akarod nagyon vékonyból csinálni ami azonnal elég. Az ellenállás huzal már jobb választás, akár cekasz vagy manganin ellenállás huzal. Természetesen itt sem úszod meg a számolást. Ha ragaszkodsz a PC táphoz relatív elég nagy ellenállás kell hogy a védelem ne szóljon bele. Számold ki mekkora ellenállás kell. Ehhez számold ki a teljesítményt. Vegyél egy megfelelő huzal ellenállást. Láss csodát működni fog minden megerőltetés nélkül. Majdnem költség nélkül.
Üdv: Gábor
(#) proba válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Annyira közel.Sajna a dróton áll vagy bukik minden.Nem elég eldönteni milyen ,az is fontos milyen vastag,és sajna még a hossza is.Azon ne nagyon ábrándozz ,hogy a védelmet kikötöd bármiből is ,max egy füstfelhővel,és némi tapasztalattal leszel gazdagabb.Otthon találhatóak közül max a vasaló/hajszárító/hőlégfúvó fűtőbetét esélyes.Ezeknek a hosszát próbálgatással kell eldönteni.A tápegységed ilyen célra alkalmas lehet.(Ha PC-táp átalakítás nélkül nem biztos.max az 5V része) A kiszerelt huzalt elvágod kb 10-ed részénél (ha 5V akkor a 20-ad )kipróbálod mennyire fűt .A hozzávezetés legyen minél vastagabb de min 1,5 mm2 rézvezeték ezután addig rövidíted míg éppen elég meleget nem ad.Ha a táp áramkorlátja lekapcsol ,és a huzalod nem elég meleg ,akkor lehet keresni másik huzalt,tápot.A 5V 8A nak elégnek kell lennie.Ami még probléma lehet,ha túlfűtöd ,gyorsan el fog égni,illetve nagyon kilágyul ,könnyen deformálódik (akár saját súlyától is)
(#) lovasijasz hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Nos, hogyan is kell ezt akkor kiszámítani, hogy milyen ellenálású huzal lenne megfelelő?
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem