Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   752 / 1385
(#) Balaa16 válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Szia!
Bocsi, csak azért írtam ide, mert erről volt szó.
(#) luluzulu hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
Sziasztok.

Vasalásos teknikával sehogyan sem sikerül a NYÁK készítés, már nem tudom hol a hiba? Mindig ez az eredmény ami képen is van mi lehet a gond???

A nyomtató HP ColorLaserJet CP1215
(#) slogan válasza luluzulu hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Szia !

Csak a fényképező gép csap be ,vagy ez tényleg kék ?

Ha viszont kék ,akkor mitől ?

Mennyi ideig vasalod pl. ezt a darabot ?
Milyen nyomtató,milyen papír ,milyen hőfok ?

Üdv
(#) kaqkk válasza slogan hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Eagle terv és szines nyomtató ??
(#) luluzulu válasza slogan hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Kék mivel a fekete tonerom ürül, és néha bele csíkoz...
2-3percig vasaltam,
180-200 fok C-en
HP Color LaserJetCP1215 nyomtato
HP Photo Paper Semi-glass 170g/m^2 papir
(#) emmzolee válasza luluzulu hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Nekem úgy tűnik, hogy nagy a hő, és lehet zsíros is a nyák.
Kinyomtatva tökéletes volt a kép gondolom.
(#) luluzulu válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Nyomtatva semmi gond...

A nyákot előb le csiszoltam/csiszolom 1000 csiszoló papírral majd köröm kefével meg mosóporral átsikálom majd le öblítem, meg törölöm, ugyelve hogy ne érjek hozzá.

A hőmérsékletet akor majd most léjebb veszem, ugy is meg probálom
(#) emmzolee válasza luluzulu hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Én fémgyapottal szoktam a nyákot csiszolni. Nem szeretem utána lemosni, mert mindig is tartok a rajta maradó mosószertől. Ezért a pólómon lehúzom róla a port, és mehet. Nem szokott gáz lenni.
Nálad viszont még nem állt be a rendszer. Lehet több dolog is ami okozza ezt.
Ja próba hűvösebben . 120 - 150 °C-ig bármi jó lehet.
Mérted a vasaló hőjét? Vagy sacc volt a 180-200 fok?
(#) roland0327 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Én is ugyan így tisztítok nyákot Vegyszer csak maratáshoz kell.
(#) luluzulu válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Mértem.
A multiméterem hőmérője az olyan fura egy jószág, szerintem csal lefelé,(Ha megkóstolom a szondát akkor kb 20-23°C mutat).
Lejeb vettem a hőmérsékletet, max 140°C volt. Így már elég szépen sikerült, meg vagyok vele elégedve,(kék helyet piros,+ kétszer rá nyomtattam.)
Majd még finomítok a technikán, köszönöm az eddigi segítséget.
(30. probálkozás körül járok...)
(#) emmzolee válasza luluzulu hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Ok.

Képeket majd tegyél föl.
(#) zombee hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Sziasztok! Évek óta fotózom, a legtöbb hibára saját káromon, de végül mindig rájöttem némi
fórumozgatással és kísérletezéssel. A napoknan újabb probléma adódott amit képtelen vagyok feldolgozni.

Hiba: előhíváskor a leoldandó zacc egy része leoldódik, szépen látszik az áramkör, de egy része csak fellazul, rajtamarad a panelon. Hiába kevergetem, az áramlat, a hullámok nem viszik le. Az előző 2-3 maratásnál órákig hagytam bent az előhívóban, az eredmény ey szemcsés, szakadásokkal teli panel lett.

A mai alkalommal ugyanúgy ottmaradt a cucc. Most 10 percnyi előhívás után beletettem egy hidegvizes
kádba és a mutatóujjammal finoman végigsimitgattam az egész panelt, a mintázat szerencsére rajtamaradt.
Még nem marattam ki, de elég bosszantó hogy hozzá kell nyúlni a panelhez hogy jó legyen.

Háttér: szobahőmérsékleten tárolt P20 lakk, csiszolással tisztított rézfelület, >1 hét szárítási idő.
Az előhívó koncentrációját kikísérleteztem, azaz pontosan nincs beállítva. Túl sűrű vagy híg lehet?
(#) wolverine14 válasza zombee hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
küld meg egy kis kénsav+sósav kombóval, ha vaskloridot használsz, nekem bevált
(#) Zoli_bácsi válasza zombee hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Nagyon sok az 1 hét szárítás. A legjobb eredmény nálam akkor születik, ha kb 70 fokon 20 percig szárítom. Az előhívás max 30 mp. és mindig tökéletes. Az előhívó koncentráció pedig 7 ezrelék. (1 liter víz + 7gramm NaOH)
(#) vicsys válasza zombee hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Szerintem sokan kihagynak egy fontos technológiai lépést. Előhívás után le kell mosni a panelt! Én előhívás közben egy finom ecsettel dörzsölöm és lemosáskor is folyó víz alatt egy szélesebb ecsettel dörzsölgetem. Lehet látni, hogy a leoldott részekről leviszi a fotolakk hártyát a víz.
(#) gulasoft válasza roland0327 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Ha letöröltétek a pólótokkal, mossátok le denszesszel. Kíváncsi vagyok nektek is fekete lesz a törlő. Mondjuk Én fúrás után pucolok, és lehet belemegy a lukakba a por, és azt hozza ki a denszesz, de vizet, meg mosószert én sem használok.
(#) tibibalogh520 válasza barthaz hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Szia!
Az NTC "felső" kivezetését, a +8Volttal összekötő 1k-s ellenállást cseréld nagyobbra.
Mivel az osztó alsó tagjának(NTC) értéke tízszeresére fog növekedni, ezért a felső tagot(1k ellenállás) is cseréld 10k-ra. Így a feszültségosztó osztásaránya megmarad.
Aztán ha a termisztot jelleggörbéje miatt szükséges lenne, akkor korrigálhatsz rajta...
(#) luluzulu válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Majd még finomítok rajta de eddig ez a legjobb.
(#) gulasoft válasza luluzulu hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Hát ezen még van mit. 90grammos fényes műnyomóval próbáld.
(#) Sten válasza Sten hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Vasaltam egy próbát elég jól sikerült de a papír ennél jobban nem jön le lehet ebből maratásnál problémám?
Miden lézernyomtatóval működni-e kellene a vasalásos technikának?
Mert nekem van kettő is amivel nem sikerült ott még rá sem akart ragadni a papír vasaláskor...
Kevés lenne a tinta vagy nem minden toner jó?

proba.jpg
    
(#) mazi válasza Sten hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Itt gond lehet a papírral is, és lehetséges , hogy nagyon rányomod sőt biztos.Nem szabad annyira rányomni mert ezért nyomódik annyira szét.
(#) Sten válasza mazi hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Lehet hogy nem jól látszik de nincs szétnyomódva egy kicsit sem pont olyan mint a papíron, csak hát a papír nem jön le jobban...
(#) mazi válasza luluzulu hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Ezt nem tudom , hogy sikerült elkövetned , de ne vedd sértésnek anno szabad kézzel szebbeket rajzoltunk tussal.Talán ha visszább olvasol kicsit valaki tett is fel ilyen régi tussal rajzolt nyákot.
(#) mazi válasza Sten hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Bejelöltem azt a részt ahol látszik , hogy szétnyomódót a rajzolat.

1.jpg
    
(#) luluzulu válasza mazi hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Próbáltam rajzolni is az tényleg szebb volt

A műnyomó papír azt magyaráza meg nekem valaki hogy mi is az meg mire is használják. Valahogy megkellene magyaráznom az eladónak...
(#) Sten válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Amikor vettem műnyomónak adták de azt nem tudom hogy fényes-e és hogy tényleg műnyomó-e.
Fényes műnyomóval egyébként jobban kellene sikerülnie?
Arról könnyeben le jön a papír?
(#) mazi válasza luluzulu hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Valaki tojás papírnak is hívja .Az a baj ezzel a dologgal , hogy tényleg neked kellesz kikísérletezned , hogy milyen papír stb stb stb kell, mert való igaz az is , hogy nem mindegyik nyomtatónál egyforma ez ám.
(#) Sten válasza mazi hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Lehet hogy igazad van...
(#) mazi válasza Sten hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Különben a vasalós nyák készítésnél nem igazából az erő , és a nyomás a mérvadó hanem a hőfok , hogy megfelelően tudjon a rajzolat áttapadni a nyákra úgy , hogy a lehető legkevésbé deformálódjon.Tiszta nyák , megfelelő hőfok , sík felület + a vasalónak is, jó papír ,és persze a jó nyomtató.Ha ezek mind meg van , akkor egy két próba után biztos be áll majd a technika.
(#) ha8lls válasza mrgrassy hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Na sikerult odaig jutnom, hogy "videozzak" megint.
En igy oldottam meg.

Udv!
Imre
Következő: »»   752 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem