Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   221 / 1207
(#) imix77 hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Sziasztok! Belekóstoltam a pic programozásba és eléggé megtetszett , tudtok linkelni, ajánlani pic fejlesztőpanelt, amit otthon is meg lehet építeni, esetleg nektek bevált típust ? A válaszokat előre is köszi.
(#) brato válasza imix77 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Üdv!

A legjobb szerintem először szimulátorban csinálni, majd a dugdosós panelon is összerakhatod.
Elégé költség és alkatrész kímélő módszer a kezdéshez.
(#) benjami válasza imix77 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Akár dugdosós panelon, akár csupalyuk próbapanelon icserny oldalán
(#) imix77 válasza benjami hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Köszönöm a linket. Nem csak egy könnyen megépíthető fejlesztő panel, hanem tananyag és magyarázat
Piccolo prejektre fel...
(#) vilmosd válasza imix77 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Esetleg nezzel szet a konyvespolcon. Talalsz doksikat, mintapeldakat, es fejleszto panel leirasokat.
(#) kaqkk válasza imix77 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
http://mickey5.fw.hu/kaqkk_sys.html#20100613 Én ezt használom , nekem bevált.
(#) n_yálastrubadúr hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Sziasztok!
Építettem egy ilyen i/o board-ot. (pic 18f2550) Nem egészen világos hogy a különböző funkciók eléréséhez különböző firmware-k kellenek hozzá? Nem vagyok telhetetlen, de szeretném ha a logikai analyzátor és egy komplett multiméter frekvenciamérővel oszcilloszkóppal menne.
De el is akadtam a nevezett mchpcdc beiktatásával, amit még telepítenem kellene, és elvileg ettől lenne egy külön port ahol kereshetné eme eszközt. Ha valaki tudja hogy kell egy ilyen fájlt 'telepíteni', mert nem hagyományos csak két fájlból áll a mappa, amit az xp egy telepítési információk és egy biztonsági katalógus fájlként ismer fel.
Azt észrevettem egy jobbklikkel a telepítési információra kattintva van olyan hogy telepítés. Villan is egyet , de nincs port ahogyan az meg van írva.
(#) Balagemann2031 hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Sziasztok!
Meggyűlt a bajom egy 16F819 es pic konfigurációs szavával....Szeretném ha a belső rc oszciját használná, de ha a konfig word-be így írom (ez van az adatlapban is,) __CONFIG _INTIO2_OSC & _WDT_OFF stb stb akkor reklamál az mplab. Valószínűleg nagyon bugyuta eset, de haladnom kellene egy projekttel, és egy ilyen feltart. Előre is köszi aki segít!
(#) icserny válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Őszintén szólva nem egészen világos, hoyg mit akarsz csinálni. Ha az USB virtuális soros port kapcsolathoz akarsz "meghajtót" telepíteni (valójában nem kell meghajtó, mert a rendszer usbser.sys meghajtót használja), akkor az adott firmware (pl. USB Device Basic Demo) melletti INF mappa tartalma kell neked.
(#) n_yálastrubadúr válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Márc 13, 2012 / 1
 
__CONFIG _INTRC_IO & _WDT_OFF & _PWRTE_OFF & _LVP_OFF & _MCLR_OFF & _BODEN_OFF & _DEBUG_OFF
..nekem ezzel ment igaz rc.. de egy okosabb majd jobbat mond.
(#) n_yálastrubadúr válasza icserny hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Lehet,hogy azért nem világos, nekem se az és járatos sem vagyok ebben. Csak egy útmutatót követek. Amiben az MCHPUSB mappa telepítése után felimerte mint Microchip Custom USB Device. De még kellene szerinte az a CDC driver hogy egy Com portot mutasson az eszközkezelő.
(#) Balagemann2031 válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Oh Köszi Ezzel már lefordul...
(#) potyo válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
És mi a problémája a dologgal?
(#) n_yálastrubadúr hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Vagy van valakinek olyan ötlete ill. link-je amivel megvalósítható a pic 18f2550-el a lentebb leírtak?
(#) benjami válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Kicsit kevered a dolgokat.
(#) n_yálastrubadúr hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Előfordulhat. De leírom (szerintem) világosan. Egy mindentudó műszer kellene piccel laptopra. És én a 18f2550-re gondoltam.
(#) kaqkk válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
A18f2550 nem varázsceruza .. Ha mindent meg akarsz építeni amit lentebb említettél, legalább 3-4 pic és még egy félmarék alkatrész ,nameg egy félév forrasztás lesz az ára ! Frekvencia mérőt -oscilloszkópot külön találhatsz mindkettőnek van témája itt a hobbin. Logikai analizátornak meg ott a pickit2
(#) papirhajo hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
sziasztok!

C-ben mit jelent a számok után írt "ul" betűpár? Sajnos a rövidsége miatt nem tudom kigooglizni..

pl:
#define GetSystemClock()(41666667ul)

köszi!
(#) vicsys válasza papirhajo hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Unsigned Long.
(#) n_yálastrubadúr válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Hát igen
Ezeket külön, külön meg is építettem már, csak reméltem több is menne egybe
Csak néztem ezt az USB I/O Board-ot és azt hittem, hogy a pic illeszti USB-n a géphez a dolgokat és így "ketten" multifunkcionálisak lehetnek, mármint extrémen. De ettől független létezik erre a pic-re mondjuk lpt port szimulátor azaz mintha a pic egy lpt port lenne? És USB-n kommunikál, mert a Digitrace nevű 8 sávos logikai analizátor nagyon megtetszett és nagyon hasznos, aztán lassan megy az asztali gép..
(#) Hp41C válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Szia!

Logikai analizátor 18F2550 -nel, ami nem csak játék: Open Logic Schniffer
(#) benjami válasza benjami hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Hmm, ezt a hozzászólásomat félbehagytam mert el kellett szaladnom, nem akartam elküldeni, sajnos sikerült. Na mindegy, megpróbálom befejezni. Azt akartam írni n_yálastrubadúr-nak hogy kicsit keveri a MCHPUSB-t a CDC-vel. A MCHPUSB a Microchip saját usb protokollja (a nevében is benne van). Ahhoz hogy azt használni tudd, a PC oldali programot is meg kell írnod a Microchip mpusbapi.dll-t felhasználva. Van pár példaforrás hozzá segítségképpen. A CDC lényege hogy virtuális sorosportot létrehozva lehet a kommunikációt lebonyolítani. A PC oldali program legegyszerűbb esetben egy sima terminál, de te is írhatsz a PC oldalra célirányosan programot, amiben a kommunikációt úgy kell megírni mintha sima sorosporton menne. Ez két külön módszer, ne akard egyszerre a kettőt használni.
(#) n_yálastrubadúr válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Köszi mindkettőtöknek. Nagyon mély ez a része, így meg jön a sötétség. A logikai analizátort megnézem.
(#) n_yálastrubadúr válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
De ezek a cuccok csak rendelhetők? Vagy részletes leírással utánépíthetőek is, mert nem verte ki a szemem.
(#) icserny válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
A nevében is benne vagy, hogy Open, tehát nyíltforrású. Viszont van benne egy FPGA...
(#) Hp41C válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Szia!
Nyitott kódú a fejlesztés, egy kis keresés után a pic programja és az FPGA konfigurációja is letölthető (igaz nem a legújabb verzió)...
(#) pjg hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Szeretném megkérdezni, hogy a PIC16C84 és a PIC16F84 mennyire kompatibilisek egymáshoz. C84-em van, de a program F84-re íródott.
(#) kormika hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Sziasztok! Nekem egy olyan problémám van, hogy van egy 0-tól 250Hz-ig változó frekvenciájú 50%-os kitöltési tényezővel rendelkező négyszögjelem, és ennek a fel-, ill. lefutóéle a lényeg, a felfutóélre a PIC-nek az egyik kimenetet, a lefutóélre a másik kimenetet kellene 2ms időre bekapcsolnia. Ezt hogyan tudnám megvalósítani? Próbálkoztam élvezérelt megszakítással, de nem jött össze... PIC16F84A vagy PIC16F818 ill. 819-es kontroller, ami rendelkezésemre áll. Ha valaki tudna adni egy tippet, hogy ezt a feladatot hogyan tudnám megvalósítani, nagyon hálás lennék...
(#) icserny válasza kormika hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
SN74LS123-mal egyszerűbb volna.
(#) kormika válasza icserny hozzászólására (») Márc 14, 2012 1 /
 
Esetleg tudnál valamiféle összetákolt kapcsolásirajzot hozzá? Ezt az IC-t nem ismerem...
Következő: »»   221 / 1207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem