Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   754 / 1385
(#) vilmosd válasza pjg hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Viszont van ethernet csatija. Felcsatlakoztatod a routerra, es el lehet erni LAN-on keresztul. Akar tobb geprol.
(#) mazi válasza majorka hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Esetleg vasaló ?
(#) majorka válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Sajnos nemigazán értem
majorka
(#) gulasoft válasza majorka hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Vasalóval vidd fel. Csak ne legyen túl meleg.
(#) majorka válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Köszi szépen. majorka
(#) pjg válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Hát ez az! Az ethenet szállt el benne!
(#) sastas01 hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
Hali!
Azt szeretném kérdezni van-e valakinek eladó Lötstopp-ja.
(#) JZoli válasza pjg hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Szerintem még mindig félreérted! Nem a nyomtatóra kell az USB hanem a számítógépre! A vezeték USB-s fele megy a számítógépbe, az LPT fele meg a nyomtatóba! Most néztem meg a tipus alapján amit írtál, van rajta Ethernet, meg párhuzamos port. De az Ethernet elromlott, ezt írtad!
Itt megnézheted mire gondoltam!(Bővebben: Link) De ha ez ekkora gondot okoz akkor nem szóltam! Én csak segíteni akartam. Nálam is ezzel a megoldással működik egy Canon nyomtató, mert az új gépemen nincs párhuzamos port
!
(#) pjg válasza JZoli hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Köszönöm segíteni akarásod, de a nyomtatón nem a szokásos D25 csatlakozó van, hanem egy másik kisebb méretű.
(#) Ricsi89 válasza pjg hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Akkor végy egy olyan kábelt és probléma megoldva. Ha ilyen jó nyomtató, akkor nem kell sajnálni tőle azt a pár ezrest.
(#) pjg válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Ha az enyém lenne megvenném, bár a kábel 3 a posta 2,5 ezer. A munkahelyemé, ott meg pénz az nincs.
(#) pjg válasza (») Márc 15, 2012 /
 
Igazad van befejeztem. Bocsánat.
(#) luluzulu hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Kész a NYÁK-om.
Elég ocsmány de az én művem és büszke vagyok rá... Lesz ez még jobb is...
ELsőre meg vagyok elégedve, működő képes és az nekem elég...
(#) Sten válasza luluzulu hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Mégis csak sikerült felvasalni a színes lézer nyomatát?
Mindenki elkezdte valahol idővel gyakorlással profi nyákokat gyártasz...
(#) mazi válasza luluzulu hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Hát te tudod , de én általában úgy vagyok vele , hogy igenis számít az esztétika ha az ember igényes dolgok csinál .Nekem az ilyen nem felelne meg , és inkább addig kezdeném újra , és újra amíg szép lenne.Ez csak az én véleményem , de ha neked így megfelel, akkor hajrá , de én biztos nem dicsekednék vele.Apropó hanyadszorra csináltad újra , vagy ez még a múltkori , és úgy hagytad?
(#) gulasoft hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Tegnap én is vasaltam. Hát volt pár hely ahol lejött, de ott kivilceztem. Nem rakom fel, mer nem lett esztétikus. Működik. Nekem most ennyi elég.
(#) mazi válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Kivilcezted? Filcezni akart ez lenni gondolom.Csak nem áttértél a nyomdáról a vasalóra ?
(#) gulasoft válasza mazi hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Igen filcezni akart lenni.
Hirtelen kellet egy majdnem A4-es vastag bumedli vezetőkel. Hát nem volt gyorsabb, így vasalva, mert utána még filcezni kellett. De működik.
(#) mazi válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Hát igen az A4 es már elég nagy falat.De azért kivitelezhető így vagy úgy.
(#) luluzulu válasza mazi hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Kb 50x nyomtatam ki, vasaltam rá,csiszoltam le.


A múltkori után kb még 10x kezdtem előröl, ez volt úgymond a legjobb. Gondoltam meg ki maratom... Dicsekedni nem dicsekszek, mert tudom hogy csúnya, dehát az én "gyerekem"...

Sten:
Nem tökéletesen de sikerült rá vasalni, A mangeta(piros) vált be legjobban...

Ja és élőbben szebben néz ki a skener el rontja...
(#) mazi válasza luluzulu hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Értem , és mi lenne ha a színek közül , csak a feketét választanád?
Mindig figyeld azt meg , hogy a folyamat során melyik az a fázis ami tökéletes , és melyik ront a dolgon , és azon javítani , akkor tökéletes lesz hidd el , ja és a feketét használd csak a többi szint tiltsd le nyomtatáskor. Tégy egy próbát ne marasd ki , csak vasald és lásd.
(#) Sten válasza luluzulu hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Én két színes nyomtatóval is próbáltam természetesen feketét nyomtatva vele de én még olyan minőséget sem tudtam elérni vele mint te.
Fekete nyomtatóval próbáld meg.
(#) luluzulu válasza mazi hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
A feketével is próbáltam annó, de akkor rá hagytam mivel szintén nem sikerült utólag ki derült magas volt a hőmérséklet...
Most hogy próbáltam észre vettem hogy a fekete toner ürül és ha nagyobb felületű feketét nyomtatok akor bele csíkoz... Tölteni még azért nem akarom mert normál használatkor semmi nem látszik...

Majd egyszer ki próbálom, ha meg lesz töltve...
Így a piros felel meg legjobban, Probáltam a sárgát,kéket is de azok nagyon rosszak erre a célra...
(#) mazi válasza luluzulu hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
A csíkozás nem biztos hogy azért van ,mert ürül a toner lehet azért is ,de ha a többi szín is csíkoz nagy felületen, akkor az él lehúzó szilikon kopott.Úgy gondolom egyébként , hogy ez a nyomtató neked mahinált ugyanis egy azon gépbe , csak egyfajta por tölthető , és nem különböző hő értékű mint írtad/ ilyen nincs/.Ha nem egyformák a benne lévő porok , akkor valaki nem a megfelelő tonert vette bele , illetve ha töltve volt nem hozzávaló a por.
(#) Sten válasza luluzulu hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Én nem arra gondoltam hogy színes lézerrel feketén próbáld ki hanem hogy egy simán csak fekete lézer nyomtatót ha van rá lehetőséged.
(#) blackdog hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Sziasztok!

Korábban csináltam egy UV levilágítót. Ezzel egy oldalt tudok megvilágítani. Most viszont sikerült egy olyan áramkört terveznem amit képtelenség egy oldalra megtervezni.
Hogyan tudok így kétoldalas panelt levílágítani?
(#) Bari- válasza blackdog hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Szia

A két oldal fóliájából csinálsz egy tasakot egy máshoz illesztve a rajzolatot, a panelnak mind két oldala legyen a fényérzékeny réteggel ellátva, vagy gyárilag fény-érzékenyített két oldalas panel.
A tasakba behelyezett panelt rögzítsd pl vékonyka cellux darabokkal. Világítsd le az egyik, majd óvatos átfordítás után a másik oldalt (a celluxos ragasztós rögzítés a nyák tasakban elmozdulása ellen véd). Mind két oldal levilágítása után a szokásos módon hívd elő, majd marasd a nyákot. Én jelenleg ugyan így készítek két oldalas nyákot fotózással.
(#) blackdog válasza Bari- hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Pont ezen vacilálátam, hogy előbb az egyik oldalt majd a másikat világítom csak nem tudom, hogy a már levilágított, de még elő nem hívott oldal nem-e károsodik míg a másik oldal van fény alatt.

Előre bevont panelt használok.
Az járható út lehet, hogy előbb levilágítom az egyiket addig a másik oldalon rajt a védőfólia majd leveszem és jöhet a másik oldal?
Míg bíbelődök a levétellel meg forgatással addig nem károsodik a már levilágított rész?
(#) Bari- válasza blackdog hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Ahogy leírtad úgy kérdéses hogy fogod illeszteni a két oldal rajzolatát. Legegyszerűbb a tasakos módszer, bár én dry fóliát használok és jelenleg egy scanner burkolatának felső része képezi a levilágítót (már készül a két oldalas verzió belőle) nem szokott gondot okozni. Az előhívott rajzolat nem sérül ha nem éri UV fény, mivel a gyári lakkos panel pozitiv technikát használ, ha a tasakban marad a nyákod és nem csúszik el benne, biztosan nem lesz probléma. Ha tartasz tőle, hogy a már levilágított oldalt plusz UV fény érheti (pl nem teljesen fekete a maszk és megvilágítódhat a rajzolat alatt is) akkor takard le egy fekete kartonnal. Ugyan így csináltam P20-al lefújt lakkal is nyákot sikeresen.

Bari
(#) jani1987 hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Nekem csak egy felvetésem lenne. Mivel egy TDA 7294-es IC-vel szeretnék erősítőt építeni, így tudna valaki egy videót vagy képet feltölteni, amennyiben azt próba nyák-on építi meg?
Következő: »»   754 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem