Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Íjásztoll égető
 
Témaindító: lovasijasz, idő: Márc 6, 2012
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 3
(#) Medve válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Hello. Tudni kell azt, hogy a tápegység mekkora áramot tud leadni folyamatosan. Ezután Ohm törvényből meghatározható a kívánt ellenállás, az alapanyag fajlagos ellenállásából annak fizikai méretei, majd annak teljesítményéből meghatározható annak a hőmérséklete. Na -számomra- ez az esetleges, mert az ellenállás értéke változik a hőmérséklettel, úgyhogy itt jön a próba.
Bővebben: Link
Még annyit, hogy van egy olyan sajátossága a dolognak, hogy mivel az ellenállás hidegen kisebb értékű, az elektronikus szabályzású tápok a felfűtésnél leoldhatnak, hiába bírnák a terhelést felfűtött állapotban. A transzformátoroknak ez nem gond, kis túlterhelés árán leküzdik ezt az időszakot
(#) lovasijasz hozzászólása Márc 17, 2012 /
 
Akkor hát transzformátor lenne a legjobb megoldás,
semmiféle modern elektronika, hanem a jó bevált transzformátor!
(#) lovasijasz hozzászólása Márc 17, 2012 /
 
most olvastam hogy valaki próbált számítógép tápra kötni direktre egy fűtőszálat és a 12v kimenő fesznél felmelígtete, de nálam okosabbak azt írták, hogy min 24v kell.
(#) kaqkk válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Ez butaság ... Ha egy rövid szálat akarsz "izzítani" annak alacsony az ellenállása , ha növeled a feszültséget nő az áram .Tehát minél rövidebb az izzószálad annál alacsonyabb feszültség kell . Ezért javasoltuk neked a toroid trafót pár menetes szekunder tekerccsel (ott alacsony a feszültség viszont nagy az áram ,és éppen ez kell neked . Ha hallgattál volna az első két három hozzászólásra már készen lenne az égetőd !
(#) Medve válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Inkább úgy mondanám, kevesebb bajod lesz vele, hibatűrőbb. Talán túlzás lenne, de hozzá tudsz-e jutni rossz mikrohullámú sütőhöz? (jó trafóval?)
(#) Sebi válasza Medve hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Ez tényleg jó ötlet, a fűtés tekercse lehet pont jó.
Talán akad otthon neki egy bicikli küllő, az elég stabil és egy próbát megér...
(#) hibbantpasi válasza Sebi hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Sziasztok.

Csak egészen halkan jegyezném meg,hogy a mikróhullámú sütő trafójával kezdőnek kisérletezni finoman szólva is életveszélyes!

üdv: hp
(#) birs válasza Sebi hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Szia!

A fűtéstekercs 700V !!! és az nem igazán jó a bicikli küllőhöz.
De ha lefűrészeled a nagyfesz részét és tekersz a helyére
jó vastag(5-6 átmérőjűt) kábelból 3-4 menetet akkor az már viszi a bicikli küllőt is,de inkább jobb lesz ha valamilyen ellenállás huzalt használsz.
(#) Medve válasza birs hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Barátunk a "másik" fűtéstekercsre, a 3V-osra gondolt.
(#) birs válasza Medve hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Akkor bocs, az első sor nem érvényes.
(#) lovasijasz hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
Egészen véletlen van Itthon egy rossz mikrohulámú sütő, melyből kiment a nemtudom milye, és drágább lett volna megcsináltatni, mint egy újat venni!

Ez már nekem is eszembe jutott, s gondoltam rá!

Szétbombázom és meglátjuk!

Egyébként ma próbálkoztam elkészíteni egy tekercset!
egy vastag motorkerékpár tengelyt leszigetelőszalagoztam, majd egy régi tekercsről lecsavarva szinte hajszálvékony rézdrót erre szépen egymás mellé menetről menetre feltekertem, még maradt egy jópár méter amit fel kell rá tekerni.

azután jön rá a szekunder egy vastagabb rézdrót, szintén tekercsről!

elmiletileg működnie kell! ha másra nem arra jólessz, hogy alkottam valamit, meg tapasztalatszerzés!

elméletileg a tekercsnek úgy is működnie kéne, hogy oda vissza! úgyértem, ha mondjuk 220V ot transzfolmár 12V. akkor ha a szekunder oldalra kötök egy 12V tápot, azt feltranszformálja 220V ra?

Erre a mikrós témára még visszatérünk!
(#) Medve válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Igen a trafó kétirányú dolog. A konstrukciód működhet, de a gyengéje a vasmag. Játssz vele, de csak alacsony feszültséggel tápláld meg!!
A mikrohullámú trafóval csak akkor foglalkozz, ha MINDENT tudsz róla, és az érintésvédelemről, mert nagy feszültség is jelen lehet a használatakor. Kulcsszó: "Micro oven transformer", ill MOT. Itt, a HE-n is van rá topik!
(#) Sebi válasza Medve hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Persze, mivel a másik - a nagyfesz - az anódtekercs...
És bizony nem árt szilikongumi ragasztóval lefedni a kivezetését (Pl: F.B.S.)
(#) lovasijasz hozzászólása Márc 19, 2012 /
 
Hát uraim ezt inkább kihagynám, fontos az életem!

http://www.youtube.com/watch?v=jl_EBCd-omA&feature=related Ennek a fele sem tréfa!
Ez már nem csak arra lenne elég, hogy felmelegítse a huzalt, hanem heggeszteni is lehet vele szinte!!!!!
Fuhh elég durva!
(#) lovasijasz hozzászólása Márc 19, 2012 /
 
(#) birs válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Szia !

Visszatérve a mikrótrafóra, ajánlom figyelmedbe kis bátorítás gyanánt hogy így már nem is olyan veszélyes
http://www.youtube.com/watch?v=RnjF5Hj2Udg&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=KQYFII5ESME&feature=related
(#) birs válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Szia!

Nekem van egy magyar videóm a transzformátor készítésről,a számolástól a tekercselésig.
Ha érdekel írj és majd feldobom valami letöltő oldalra
mert olyan 200 MB körül van.
(#) birs válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Szia !

Ezt még nem láttam itt az oldalon, (nem volt rá szükségem) de nekem is ugyan ez van meg.
Jó tudni hogy itt is fent van, legalább nem kell
keresgetni itt mindig kéznél van.
(#) lovasijasz hozzászólása Márc 21, 2012 /
 
Itt egy rendes mérnök úr, aki él hal az elektronikáért, és még transzformátor tervező program is van az oldal alján!

Nekem kicsit bonyolultnak tűnik az a sok számítás, nem is tudtam, hogy ennyi mindent kell tudni hozzá!

http://www.free-energy.hu/pajert/index.htm?FoAblak=../pajert14/Traf...t.html
(#) lovasijasz hozzászólása Márc 21, 2012 /
 
Bővebben: Link Ez most hogy van? Kiszedik a szekunder tekercset, és körbetekerik sima kábellel, és kész is ??

Ezek oszt merészek
(#) proba válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Attól még hogy rosszul néz ki ... Max a 230V tekercs és csévetest épségére kell ügyelni.Valamint arra ,hogy a párhuzamos tekercsek azonos menetszámúak ,hosszúak,ill. a legteljesebb mértékben egymás mellettiek legyenek a veszteségek minimalizálása érdekében.
(#) Sebi válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Igen, pont ilyen megoldást javasoltam fentebb a toroid trafóra. Nem kell ehhez merészség, pont így a legkevésbé balesetveszélyes. 1...2V kell mindössze és jó sok amper - az izzítandó anyag vastagságától függően. Javasoltam a bicikliküllőt, az acélból van, elég merev, hogy tartsa neked az alakzatot. Néhány kísérlet után menni fog, hidd el.
(#) lovasijasz hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
Szétszedtem a rossz mikrót, álítólag a fűtőtekercs halt meg benne, azt mondta a háztartási gépszerelő,
Kipróbáltam mégegyszer, mielőtt szétszedtem volna, világított, ment a ventilátor, de a tekercs nem búgott!
Szétszedtem, kivettem a tekercset, kábelt rákötöttem, bedugtam a konektorba és működött, búgott!
Ennyit a háztartási gépszerelőről! ha ezt leellenőrizte volna, tudhatta volna máshol van a
probléma! Na de nem baj, ez nekem jól jött!
Kicsit félelmetes, az van ráírva, hogy 2100 VAC Akkor elméletileg annyi a dolgom, hogy kiveszem a szekunder tekercset, keresek egy jó vastag kábelt, azután 3-4x körbetekerem a vasmagon azután mondjuk bicikliküllővel összekötöm és lássak csodát, felhevíti!
Mennyibe is kerülne ha simán szeretnénk megvenni egy ilyen nagy teljesítményű tekercset??
Ez azért érdekes, bizonyára benne lenne 10.000 Ft-ba. Az egész Mikró cakon pakk kerül ennyibe!
(#) Medve válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Valahogy a teljesítmény csökkentéséről gondoskodni kellene, mert így eléggé vaddisznó egy gép lesz. Majd gondolj a dimmerre, úgy lesz a profi!
(#) lovasijasz hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
dimmerre?
(#) lovasijasz hozzászólása Márc 23, 2012 /
 
Ma kipróbáltam a mikró trafót, kicsit komolyabra számítottam! bikázó kábel, kétméteres farúdra szigetelőszalagozva, és vártam a nagy villámokat, ehelyett, lájtos szikrákat adott,
mint mondjuk az autó akkumulátora.
Lehet hogy 2100 VAC , de biztos vagyok benne hogy nagyon gyenge amperral!
Mindenesetre kipróbáltam, mit csinál egy viszonylag merev drótdarabbal, és eléggé felhevítette ahhoz, hogy a tollat lehessen vele égetni!!
Azt szeretném kérdezni, hogy ez így gyári állapotában mennyire veszélyes??
Samsung márkájú 1000 Wattos mikrónak a trafója!
Ha nem muszály akkor nem szedem szét a szekunder tekercsét, meg hát nem heggeszteni és olvasztani akarok én vele
Szóval a lényeg hogy most így gyári állapotban magas a feszültsége és alacsony az ampere?
Mert ha inkább biztonságosabb, ha szétszedem és tekerek bele vastag kábelt vagy 3x 4x -er és akkor alacsony voltot kapok magas amperral! ??
Választ előre is köszönöm elnézést a helyesírási hibákért!
(#) hibbantpasi válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Darwin-díj esélyes.
(#) Medve válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
-Ha a hálózati és a magasfeszültségű része érinthető, akkor veszélyesnek ítélem az eszközt.
-A kis menetszámban, kis feszültség fog indukálódni, "nagy amperral". A legjobb lenne, ha a nagyfeszültségű részt egy sarokcsiszolóval pl kivágnád, hogy ne okozzon balesetet, és hogy a kis menetszámú résszel könnyebben elférj a magban. A mag le van földelve?
(#) lovasijasz hozzászólása Márc 24, 2012 /
 
Nincs!

Akkor inkább majd szétkapom, nehogy még baj legyen a vége! Egyébként miért van ilyen magas feszültségre szükség a mikróban?
(#) Medve válasza lovasijasz hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Mert elektroncsöves! ...A szekunder tekercset lehetne villanyszerelési rézhuzalból készíteni, a legvastagabból ami van a boltban, pl amit a villanysütők bekötéséhez használnak. Vagy abból kettőt párhuzamosan.
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem