Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   29 / 88
(#) speed008 hozzászólása Márc 5, 2012 /
 
Nem tudom mennyire vág a témába, de én első szerzeményemnek (fényorgona ) egy fa dobozt készítettem tölgyfából. A külső felülete piros magasfényű lakkal van bevonva. A belsejének az alja alufólia bélést kapott. A sorkapocs, zavarszűrő és a triakok alá pedig lángálló szigetelés került, hiszen fő a biztonság Bár a belseje még nincsen rendesen lefogatva a külseje szerintem elég csinos lett. Érdekelne a véleményetek ti mit gondoltok róla.
(#) szabi83 válasza Frankye hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Több tonnát nyomó présgép nem gond. Ami a "Lemezből kinyomná a perforációt", azt nem tudom elképzelni, hogy nézhet ki.

Fúró köszi, de egykézzel nem állok neki.. szép gyári hatást szeretnék elérni
(#) meszi válasza Frankye hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Szép is lenne pl. 1mm-es perforációt kézzel készíteni.
Ha töröd a fúrót, levonnák a fizetésből....
(#) Frankye válasza meszi hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Nem ez volt a kérdés...
(#) szamóca válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Inkább náluk érdeklődj.
(#) picard666 hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Sziasztok!
Tudtok olyan helyet, ahol nem túl horror áron vállalnak plexi megmunkálást? Amire szükségem lenne, az egy kb. 6x6 cm-es plexi tömb, monjduk kb. 5mm-es plexiből, aminek a szélső 1-1 cm-ét körben lemarnák 1-2 mm vastagra (dobozba lyukat vágva így alulról be lehetne ragasztani, és nem lóg ki a doboz síkjából), valamint gravírozni kéne bele egy kis mintát.
Mit gondoltok, ez kb. mennyiből jöhet ki?
Köszi
(#) vicsys válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Ezt nézd meg, hátha...
(#) szabi83 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Köszi

Perforált cuccokat, alu-t, h.bordát a Metalloglobus-ban szoktam venni, most másról lenne szó, lassan oda érek a lakatos haveromhoz, tőle megkérdem, gyárt perforált lemezt..
(#) picard666 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Kutattam már, csak gondoltam megkérdezem, kinek van tapasztalata ennyire kisméretű plexivel, mert ugye ahol árakat írnak fel, az mindenhol csak mininum 1/4 tábláig van és ez azért igencsak apró darabka.
(#) Medve hozzászólása Márc 17, 2012 /
 
Üdv: megmutatom, hátha érdekel valakit: ez is doboz. Számomra az újdonság, a "kis banán aljzat" az előlapon, ami a 2 mm-es műszerzsinórok tapintőtüskéinek befogadására alkalmas. Ilyenek az egykori PC-házakban találhatóak, a kulcsos kapcsolók csatlakozásainál használták. Egy 2.5mm-es furatban vannak, műanyaggal beragasztva.
(#) mrobi válasza Medve hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Szia.
Nagyon jó lett. Mik azok amik tartják az előlapot? Valami kemény műanyag?
(#) Medve válasza mrobi hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
hello, köszi, afféle, volt régen a számtan tanításhoz használt múanyag négyzetalapú hasáb, változó hosszban, azokból a három egységnyi hosszú darab...de jó oda bármi más is, csak valami kocka legyen.
(#) mrobi válasza Medve hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Én is gondolkoztam már ezen a megoldáson. Csak idáig még nem találtam ilyen anyagot ami megfelelne ide.
(#) Orbán József hozzászólása Márc 19, 2012 /
 
Részemről, mint kétbalkéz az alanti gyári gép átpofozásával kívánok részt hasítani a Kenwood lefedte piacról...
Egy viszonylag semleges előlapba befarigcsáltatom a két műszert és a fejhallgató kimenet fölé - jobbra - felvarrom a csőtengelyes potmétert.
... és a kis JLH arra riad nemsokára, hogy be van dobozolva...
Magad uram, ha másként nem megy...
Köszönet a japán népnek és a nAd cégnek, hogy alkatrészeikkel emelni fogják a színvonalamat...
(#) majorka hozzászólása Márc 21, 2012 2 /
 
Szerbusztok.Segtisetek,hol lehet beszerezni a doboz csinálálhoz szükséges hulladék anyagot. mert a környékünkön selhol nem találálok
udv majorka.
(#) zolika60 válasza majorka hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Merre laksz?
(#) Frankye válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Budapest, XX. ker. (Adatlap...)
(#) szamóca hozzászólása Márc 25, 2012 /
 
(#) Orbán József válasza szamóca hozzászólására (») Márc 25, 2012 / 1
 
Egész pofás skatulyákat kalapálnak. Melegétkezési utalványra adnak-e vajon?
(#) szamóca válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 25, 2012 / 1
 
Kifejezetten erre a fizetési eszközre specializálták magukat Hong-Kongban.
(#) zolika60 válasza Frankye hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Igazad van azt nem néztem, de azóta sem volt itt így mindegy.
(#) Orbán József válasza szamóca hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Valahogy éreztem én ezt legbelül...
Mindenesetre nem nagy konjunktúrája van most az amatőrökön kívül - gondolom én. Igényes külső és nívós beltartalom? Hol vannak vajon ezek a tömegek az igényeikkel...?
Nem csak az ő bánatuk, ha így van.
(#) szamóca válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Sajna pedig tudván a hazai iparosok rezsiórabérét, és nívójukat, ezek tényleg olcsók és jó minőségű dolgok.
Most kaptam fa előlapra felületkezelési árat 0,1m2-ért 17 000 Forintot kérnek.
Egy marós rezsiórabére pl. 4000Ft.
(#) Orbán József válasza szamóca hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Én ilyenkor meg szoktam jegyezni - by Rejtő Jenő - annyi pénz nincs is...
A dobozok egyszerűen meseszépek, de hozzánk nem fognak elérni, ahhoz pár delikvensnek közösen kéne latba vetni a Pay Pallját, ÁFA-t, vámot...
De jó látni, hogy van ilyen.
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
No, ilyen lett az enyimé egy kis segítséggel:

DSC_0063.JPG
    
(#) janikukac hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Mivel tudnám szépen, de egyszerűen megtervezni az előlapot a doboznak, amit készítek?!
Sprint Layout tökéletes lenne számomra, de nem tudom, hogyan tudnék fekete-fehér képet bevinni, pontosabban egy Weller logot?!
A másik kérdés, hogy miután kinyomtattam, hogyan vágjam ki a megfelelő lyukakat , hogy szép legyen a papíron?
(#) speed008 válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
szerintem van a programba kép bevitele opció. A jukakat meg körömvágó ollóval vagy lyukasztóval tudod szépen kivágni.

Photoshop a legegyszerűbb szerintem!
(#) janikukac válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Hát sajnos én nem találtam ilyet.
(#) speed008 válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
akkor valami képszerkesztő. Ps vagyaz ingyenes Gimp.
(#) Medve válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Hello, a Front Designerben, van "Import picture" a bmp számára. Én a kisebb kivágásokat azzal lyukasztom ki, amivel az előlapot fúrtam, az alakos kivágásokat pedig egy pengével vágom körbe. Miután ugye az előlapra rá lett ragasztva a nyomtatvány.
Következő: »»   29 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem