Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1626 / 3965
(#) Patesz24 hozzászólása Márc 21, 2012 /
 
Hello!vettem egy ledes hátsó lámpát a mocimhoz és ha beindítom a motort akkor elléggé furán villodzik.Van benne irányjelző és halványan az is világít Ez mitől lehet? (pedig zavarszszürős a gyertyám is)Előre is köszi
(#) dani987 hozzászólása Márc 21, 2012 1 /
 
Csáó!
Egy egyszerű kérdésem lenne vagyis nektek biztosan az!

Na a lényeg van egy feladat, de sehogy sem tudom megoldani, ebben szeretném segítségetek kérni.

Hogyan lennének meghatározhatók az impedancia adatok az Url mérése alapján, ha I nem állandó.(ez egy párhuzamos RL kapcsolás és van benne egy előtét ellenállás is.)
Adatok:Re=200ohm R=100ohm L=30mH Ug=5V és valamely frekvencián Url=1V mérhető? Számítsuk ki a segédlet alapján Ir, fázisszög, Il(induktivitáson folyó áram), Ure, f és Z értékét!Az eredményeket is megadták, de ezek nem jönnek ki.(10mA,63,43 fok, 20mA, 4,48V, 2(omegah), 224 ohm.
Köszi előre is a segítséget!
(#) bzumi hozzászólása Márc 21, 2012 /
 
Sziasztok van egy olyan kérdésem, lehet hogy buta kérdés de nem hagy nyugodni. adott egy központi fűtésű radiátor. nos a probléma az hogy mikor hozzáérek akkor olyan mint ha elektrosztatikus kisülés történne, így csíp az ujjamon picit. már mértünk rajta mindent, hő központba is földelve van a hálózat, és még is csinálja... esetleg van ötlete valakinek mitől van ez? előre is köszi a választ
(#) kadarist válasza bzumi hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Ne érj hozzá és akkor nem sülsz ki.
(#) bzumi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Akkor ezek szerint mégis jó volt a megérzésem. sztatikus kisülés. ez gondolom akár ruha akár valami surlódás hatására lehet rajtam ugye? és amikor hozzáérek a radiátorhoz mivel földelve van igy rögtön kisülök? bocsánat a hülye kérdésemért itt csak próbálok rájönni a dologra
(#) kadarist válasza bzumi hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Műanyag vagy szőnyegpadlós helyeken nem ritka az ilyen meglepetés.
(#) proli007 válasza uli hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Hello!
Optokapuk környezeti fényre történő érzékenységét, modulált sugárral és szelektív vevővel szokták csökkenteni. Ez az út itt nem járható, a mert közben gyors impulzusokat kell feldolgozni és időben.
A megoldás, hogy hall elemű érzékelőt használsz, abba nem süt be a Nap.
(Valaha a sógorom Barkaszában (ezzel járt Európa szerte kamiont menteni :yes: ) ilyen optokapu volt. Ha belement egy pocsolyába leállt a motor. De 5 perc múlva simán elindult. Az ok, elég nehezen derült ki. A hirtelen lehűlés miatt, a levegő párája lekondenzálódott a vevőn, és nem látta az adót. Pár perc múlva átmelegedett, és a kondenzáció megszűnt..)
üdv! proli007
(#) havranarpi hozzászólása Márc 21, 2012 /
 
KTY 10-re tudnátok helyettesítőt mondani?
(#) Szemeretelep hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Asztali 12V-os halogénlámpám megadta magát, úgy tűnik, a trafóval van baj. Úgy látom, van rajta egy hőkioldó, talán az ment ki.
Kérdésem: Javítható egy ilyen trafó vagy ha egyszer túlmelegedett, már nem lesz jó többet?
(égésnyomok nincsenek rajta)
Köszönöm:
Szemeretelep
(#) mindenes válasza Szemeretelep hozzászólására (») Márc 22, 2012 / 1
 
A hő biztit kell kicseréni és megint működni fog. Ha óvatosan megbontod a primer szigetelését vigyázva a tekercselésre (áltlában valamiféle szig.szalag védi) akkor elérhetővé válik a hőbiztosíték amit lehet helyettesíteni azonos típusra.Bővebben: Link
(#) uli válasza proli007 hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Igen, hasonlóra gondoltam én is, de az talán túl bonyolult.
Másik gondolat egy komparátor. Normál napfényben, eltakarva az adót, 4,8 V mérhető, a takarást elvéve felmegy 5V-ra. (5v tápfesz mellett)
Szerinted ez is járható út?
Ha nem, akkor marad a mágnes.
köszi
(#) infomania hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
Sziasztok,
nekem olyan kérdésem lenne, hogy egy 4x25W-os autóerősítőre hány W-os hangfalakat érdemes tenni?
Köszönöm előre is
(#) zolika60 válasza infomania hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
25W-nál legalább másfélszer nagyobbat.
(#) proli007 válasza uli hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Hello!
A "normál napfény" lehet tág fogalom. Mert az közel 100000 lux. A motorhoz meg üzembiztos dolog kell, nem egy 4,8..5V-ra kihegyezett valami. De ha ez egy fűnyíró, akkor jó lesz! - Legfeljebb tovább nő a fű..
üdv! proli007
(#) Patesz24 hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
Hello!Egy kétütemü motor áttud gerjeszteni egy RGB ledet úgy,hogy a led magától világítson?Mert a motorom lámpájában ilyen fajta led van.Az egyik fele a lednek a helyzetjelző a másik pedig az indexnek kéne lenni de ha elindítom a motort az is pislákol.
(#) mihalyszabi hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
hali

mit szoltok lehete 2 db 8ohm-os 3W-os radiohangszorot egybe kotni szuro nelkul :O
(#) Balaa16 válasza mihalyszabi hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Szia!
Össze kötheted őket párhuzamosan, így 4 Ohm lesz az eredőjük. Szűrő csak akkor kell, ha az egyik pl. magassugárzó, a másik mély. Ha szélessávú, akkor nem szükséges.
Üdv! Balázs
Légy szíves, használd a Shift gombot!
(#) blackdog hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy abszurd kérdés: A nulla ohm-os ellenállás mire jó?
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Szia! Átkötésnek.
(#) mihalyszabi válasza Balaa16 hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Figyi ez esetben 4Ί lesz ennek meg jo az ereje ...
de hany voltosra kell lecsokkentenem a 220V-othogy jol mennyen
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Igen, de ezen kívül. Átkötéshez nem használnék 'ellenállást'. Csak a helyet foglalja.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
A beültető gép az ellenállást szereti, a dróton nem talál fogást
(#) joepapa válasza geri303 hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Van benne EGR, a vezérlése már valszeg nem is működik, azaz sosincs kipuf gáz visszavezetés, amúgy semmi szükség rá.

Szerintem az autó ölné meg magát az 1500m ekre használva ha a gyári program futna, mert a katalizátor is úszik a benzinben, ill jobban jormolódik, amire bemelegítem leállítom.

Az 1500m -t sikerült napi 4x legyalogolnom két hétig hóban, mert ugye oda aztán ebéd haza aztán vissza aztán haza, na ez az összesen 1 óra 40 perc hóban csúszkálás nem tudom de nekem még 20 literes fogyasztással is megérné nem is ez a kérdés mint irtam.

Ha nyár van csak 1 óra 20 perc összesen a 4x1,5km, de itt sem a lustaság miatt hanem a másfél óra időkiesés a baj.

Ráadásul a munkahelyről ha kocsival megyek akárhová el lehet ugrani, igaz akkor nem 1500m es utakra van csak használva, de ha pont nem kell boltba menni akkor igen.

Ráadásul ha bevásárolok és viszek 6db ásványvizet akkor már nem olyan vicces az 1500m es séta.

Motort nem tartanék fent, és ha tehetem nem motorozom, mert elütnek a nullkilóméteresek, biciklit elő nem veszem ilyen rövid távra, és el is lophtják, ami többet ér mint a 20 éves suzukim.
szóval marad az autó...

Tönkre nem megy mert azért ha esik a hó akkor néha este ki van égetve mert féltankot kicsapatok, nyáron pedig hétvégente le kell ugrani a Balatonra, azaz kiég a heti korom, csak a depis tél-ősz amikor non-stopp akár egy hónapig csak 1,5kmx4 /nap ot kap.

De akkor sme kell, hogy a korom elvastagodjon a gyertyán mert elcseszték a tervezést, ill én nem arra használom amire ők tervezték, hát én átterveztem, a gyertyák leégve gyujtás indítás tökéletes.

Most már tavasz meleg van és nem csak 1,5km es és főleg nem ,minusz 10 fokos odő van, így napi 10km várossal +15 fokban városi átlagfogyasztás a vízgombán még rajtlévő 4k7 el 6,9 liter/100km. Azért ez hatásos, és most sem és hidegben sem volt gyengébb rosszabb evvel az utóbbi replusszal.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Értem.
Mondjuk az én beültető gépem simán kezeli a drótot. Méretrevágja és beforrasztja.
(#) mihalyszabi hozzászólása Márc 22, 2012 1 /
 
Sziasztok

Szerintetek mi akar leni az aramkorben a D(KSz168A)
:O
(#) blackdog hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy kapcsolásom ami 12VDC-t igényel és kb. a max. fogyasztása 500mA.
Ehhez ugye kellene egy 15VAC 7,5VA trafó. Ezzel az a gondom, hogy annyi helyet foglal ami nem áll rendelkezésemre.
Hogyan tudnék a 230VAC-ből 12VDC-t előállítani az ekkora terhelésre kis méretben?
(#) kendre256 válasza blackdog hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
(#) blackdog válasza kendre256 hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Te dugasztápot linkeltél, de nekem a nyákon kellene elférnie kb. 2,5x3 cm területem.
(#) kendre256 válasza blackdog hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Szedd le a burkolatát, szigeteld el a panel többi részétől a 230V-os részeit, még így is kisebb lesz, mint egy trafós cucc.
Vagy tervezd rá a panelodra ugyanazt a panelt, amit benne találsz, és rakd át az alkatrészeit.
Mondjuk a 2,5 x 3 cm elég kicsi hely, lehet, hogy arra ez sem fér fel, de akkor semmi más, ilyen teljesítményben...
(#) Balaa16 válasza mihalyszabi hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Szia!
Milyen 220V-ról van szó? Egy hangszóróhoz kell hangforrás és erősítő. Hiába csökkented a 220V-ot 12-re, attól az nem fog szólni.
Üdv! Balázs
Következő: »»   1626 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem