Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   883 / 1679
(#) klemo86 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Maradi? A 60-as években is használtak yaxley-s attenuátort Miért baj az, ha neki nem elég valami 100Ft-os gagyi?
(#) sny válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Szia! 400W-hoz nekem "picit" alulméretezettnek tűnnek azok a diódák... Ekkora terhelésnél jelentős feszültség esik rajtuk, és szépen disszipálnak...
(#) karaszbandi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Na látod, ehez kell a tudás!
(#) yagi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Nem gondolnám hogy itt bárki is összeveszett volna valakivel (legalábbis részemről biztos hogy nem), csak a tények lettek megfogalmazva, illetve egy válasz arra hogy van a hagyományos potméteres megoldáson kívül más alternatíva is ami nem feltétlenül rosszabb, sőt . . . lehet jobb is.
(#) yagi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Én nem haragszom, távol álljon tőlem.
A "tény" -nél nem magára az alkatrészre gondoltam, hanem arra hogy bizony magasabb kategóriás erősítőkben alkalmaznak relés megoldást, nem hiszem hogy csupán azért hogy ha már sokba kerül az a készülék akkor mégse egyszerű potit tegyenek bele. Persze kinek milyen igényei vannak, és kinek melyik tettszik ahogy írtad is. Én most az egyik készülékemben reléset fogok alkalmazni, de biztos vagyok benne hogy sok erősítőmbe lesz még tengelyes poti, vagy valami más . . . ez a relés egy kicsit sokba kerül.
(#) klemo86 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
A semmin? Ha nemhogy még csak nem is hallotta, hanem nem is tudja, milyen elven működik, akkor miért mond róla ennyire negatív véleményt? Hiszen semmi alapja! És nem vesztem én se össze semmin
(#) Zsoltipapa válasza sny hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
A táp diódákra gondolsz?Én ma meghajtottam isten igazából,az ablak majdnem kihulott,de semijen melegedést nem tapasztaltam a végtranzisztorok és a meghajtókon kivűl.
(#) LEAR hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Üdv mindenkinek.
Jelentem elkészültek a szupertitkos rágcsáló riasztók.
igazából elég lett volna 2 nap is az elkészítéshez,de sajnos a munkahelyemen is melózni kellett, így csak esténként tudtam dolgozni az ügyön.
Íme a sorozatgyártás varázsa.
(#) klemo86 válasza LEAR hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Azt a jó... Imádom az ilyen tömeggyártásokat De csak nézni!
(#) peter1995 válasza pepe091 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Hát igen sajnos elég rondán vágtam le...
(#) Alkotó válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Nem spóroltál a relék méretén, és az érintkezőik terhelhetőségén.
Hány "lépést/fokozatot" valósít meg egy ilyen szerkezet?
(#) (Felhasználó 46585) válasza LEAR hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Nekem megoldotta a vakondproblémát a macska. Pedig még kicsi, de megfogta és elhozta, megmutatni. Aztán kicsit játszott vele, majd félig megette...
(#) andras99 válasza LEAR hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Honnan szedtél ennyi hangszóró dobozt? Régen a TESCOs számítógép/MP3 hangdobozoknak volt ilyen dobozuk.
(#) Zsora válasza yagi hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Szia!
Hangerőállításkor nem hallatszik kattanás/reccsenés, amikor pl. %011111 szintről %100000 szintre lépsz át? (Igaz analóg potméternél is lehet halk sercegés állításkor...)
Esetleg olyan kódolást használsz, ahol az egyes szintek között csak 1 bit eltérés van? (Pl. Gray kód)
(#) yagi válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Bár nem engem kérdeztél, azért válaszolok.
Kettőnek x-edik hatványa a lépésszám (x=relék száma), tehát 6db relével 64 lépéses hangerőszabályzó valósítható meg.
(#) yagi válasza Zsora hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
A szoftvert vicsys írta, tőle kellene megkérdezni hogy miként oldotta meg. Sajnos a sajátomat még nem sikerült tesztelni az általa írt szoftverrel, talán néhány hét múlva.
(#) Zsora válasza yagi hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Ez nem a szoftvertől függ, hanem a hardverfelépítéstől. (Természetesen a szoftver ehhez igazodik.) Ha az egyes relék egymásután vannak kötve, és az egyes nagyságrendeket (2 hatványok) képviselik, akkor egyszerű bináris kódolású a cucc és váltáskor felléphet kisebb-nagyobb kattanás. Éppen emiatt pl. GSM adóvevőknél a digitális csillapítókat akkor állítják, amikor épp nincs adás/vétel, azaz két keret között.
(#) zolee1209 hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Zoli_bácsi és Alkotó a kérdésére kapott választ a többiektől, úgy érzem, nekik köszönöm. Annyit még mondanék Alkotónak, hogy nem "nem spórolás" volt a cél, hanem lomtalanítás. : ) Bár nem jutottam előrébb, mert a kapcsolást elnéztem, az hét relét alkalmazott, nekem meg csak hat darab egyforma volt. Az ellenállás értékek pedig 7 relés verzióhoz vannak meg. Sebaj, ezt majd megoldom új relék beszerzésével, legalább kicsit gyakoroltam a panelkészítést.

Készítettem egy videót gyorsan, az említett "recsegés" miatt. Igen, van, mikor decimális 31-ről 32-re vált a relék állapota. Még vannak kisebb (nagyobb ) hibák a programban...

VIDEO
(#) dizi válasza LEAR hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Helló

Teljesen korrekt, GRATULÁLOK, ezek legalább a közt szolgálják majd,már ha megtalálják méltó,rágcsálókkal viaskodó gazdájukat.
Nekem is van egérriasztóm,és tényleg működik és a rajzot itt a neten találtam.
(#) janikukac válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Ez mekkora ! Gratulálok ! Van ám hangja is a reléknek !
(#) dizi válasza andras99 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Szerintem ilyen dobozokat majdnem minden műszaki boltban lehetett vagy még lehet vásásrolni amire rendeltették arra pocsék volt, de szerintem ilyen alternatív dolgokra tökéletesen alkalmas.
(#) dizi válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Teljesen jó,de mire való?
A hangerőt miért jó így szabályozni?

Mondjuk a videó láttán a gyerekkorom jutott eszembe,
amikor a játékterembe püföltük a FLIPPEREKET azoknak volt ilyen hangjuk.
(#) Zoli_bácsi válasza klemo86 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Én nem a gagyi potméterekre gondoltam, hanem ALPS potméterekre. Talán mivel itt a relék kombinációja, illetve ezáltal kialakított ellenállás kapcsolat miatt összemérhető, illetve megegyezik a potis verziókkal, ezzel nem vitatkozom. Én konkrétan a digitális IC-s hangerőszabályzókra gondoltam.

Láttam a video-t. hát ha így kerregne a hangrendszerem, miközben tekergetem a hangerő gombot, falnak mennék. No de az ízlések különböznek. A miniatűr relés megoldás az viszont tetszene.
(#) yagi válasza Zsora hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Igazad van, bináris kódolású a cucc, és amit zolee1209 írt, hogy van reccsenés ennél a típusnál az igaz lehet a 011111 és 100000 váltáskor, viszont ha a szoftver úgy lenne megírva hogy néhány ms-al késleltetnénk azokat a reléket amelyek éppen elengednének akkor lehet hogy kiküszöbölhető lehetne ez a hiba, vicsys amikor tesztelgette az övét azt mondta hogy csak néha és csak picit lehetett hallani ezt a reccsenést, szintén a 31 és 32 váltás között.Szerintem reléfüggő is hogy mennyire hallatszik ez a dolog, gyors reléknél talán kevésbé hallatszik.
(#) Alkotó válasza yagi hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Egyetértünk, ez az elvi maximum, de engem az érdekelt, valóban mennyi van az adott esetben ezzel szemben.
(#) pinyó39 válasza yagi hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Hamlin reed reléket kell alkalmazni, na az nem reccsen.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Ápr 5, 2012 /
 
Bedobozoltam a forrasztóállomást. Első verzióként kék fedelet kapott. A valóságban picit sötétebb tónusú a kék szín. (Hamarosan elkészül a bőrborítású verzió is.)
(#) zolika60 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Príma darab lett. Semmi felesleges csicsa. Gratulálok. Szivacs valóban kell hozzá.
(#) neocska válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Igényes darab kell nekem is egy ilyen :eek2:
(#) DRAWS hozzászólása Ápr 5, 2012 /
 
Sziasztok. Tavaly építettem egy LCD projektort. Nem nagy szám, és már nincs is meg, de bemutatom hátha érdekel valakit. Az alap egy hordozható dvd volt és egy Lengyel gyártmányú írásvetítő. 24 voltos 250 wattos izzóval.
Következő: »»   883 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem