Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1038 / 2499
(#) speed008 válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
A műszert ilyenkor egyenfesz. módba kell állítani és a polarítás az áram elméleti folyás iránya.

(Bocs, hogy értetlenkedek, de ez az első ilyen jellegű projektem.)
(#) blasz válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Köszönöm a szelessége az jó,de 4db 300w panelt akarok egybe építeni ahhoz kicsi.A trafóm magasság15.5cm,nem fér bele,a bordák 300mm hosszúak,de köszönöm
(#) Davidd hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Udv!Lenne egy olyan kerdesem,hogy egy tda1562 ics vegfok,teljes kivezerlesnel,max hangeron 4 ohmon egy 77 Ah aksirol mennyi idot tud menni?
(#) Orbán József válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Műszert az egyenfeszre, úgy van a polár meg tökmindegy, majd a műszer kitesz egy előjelet, nincs jelentősége digi multiméternél.
(#) emersys válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
A probléma nem is az hogy nem megy el vele totál feltöltve minimum 2-3órát hanem az , hogy hol van az a pont mikor a merülő aksi kevesebb feszültséget szolgáltat már az ic-nek -és hány V os feszültségnél jön be a zavaró torzítás.
De ez függ a terhelő ellenállástól és a kivezérlés nagyságától.
Pontos tippet nehéz adni, mert megint más egy új és egy régi akksi tároló kapacitása/belső ellenállása..
(#) speed008 válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Akkor jól gondoltam, de fő a biztonság
Digi multim van. Ha forditva rakom az se gond neki.

Köszönöm.
(#) Davidd válasza emersys hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Ertem,haverom kerdezte ense tudtam meghatarozni gondoltm hogy megkerdem kb,en 1,2 orat tippeltem.Koszonom.
(#) dowNLoad hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Keresek * DC erősítőhöz, kapcsolás, építés, bármi. (Direct Coupled = direkt csatolású)
konkrétan egy jelgenerátor (4szögjel, fűrészjel) kimenetét kellene erősíteni, 1Hz-50kHz, 40-50V-ra, max 1A, kis torzítással. (magas slew rate kell, ami valami olyasmi, hogy az erősítő hány voltot tud egy us alatt) Kapcsolás is érdekel!!!!
(OPA 627, AD846, stb. amik jónak néznek ki)
(#) reloop válasza dowNLoad hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Az erősítés mértékét, a torzítást és a slew rate-et tudnád számokkal körvonalazni?
(#) compaqamplifier válasza Spyro1411 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Heló. Annó én is próbálgattam ezzel a szériával játszani, nem érdemes én mostani eszemmel ha tehettem volna vagy tda 2050-et vagy 7293-4-et építettem volna nem pedig tda 200x sorozattal szenvedtem volna.
(#) matyusz hozzászólása Ápr 5, 2012 /
 
Üdv mindenkinek.
Van egy laptopom, aminél elég kicsi a hangszóróra jutó teljesítmény, bár nem valami nagy vég van benne persze, de nem tudom értelmezni az adatlapját és ebben szeretném a segítségeteket kérni, konkrétabban a GAIN részét. Itt a fájl, APA2031 ről lenne szó. A segítségeket előre is köszönöm.
(#) blasz hozzászólása Ápr 5, 2012 /
 
Sziasztok megszeretném kérdezni hogy van két Beag Apt100 végpanelem amin az egyiken 4db.2n3055 van,a másikon 4db 2n3442,most akkor milyet vegyek hozzájuk? Mert mind a két panel szerintem rossz?Az egyik duplája forintban a másiknak.Utána néztem de ilyen infót nem láttam.Köszönöm
(#) Zsoltipapa válasza blasz hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Szia! Szerintem elég hozzá a 2n3055-ös,mert gyárilag is az van rajta.
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Hát, elméletileg elég bele a 3055-ös is, de akkor már inkább valami bontott eredetit tennék bele, mint hamisított újat.
(#) blasz válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Köszönöm a választ akkor így teszek
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Neked is köszi de fogalmam sincs hol lehetne eredetit szerezni
(#) emersys válasza blasz hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Szia.
Lomex-nél.
(#) blasz válasza emersys hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Köszönöm
(#) 3653 hozzászólása Ápr 5, 2012 /
 
Sziasztok. lomtalanításkor találtam pár érdekes dolgot. Volt benne egy rakat BEAG panel is az AET-453 as sorozatból. Az lenne a kérdésem hogy a gyári 50W-ot túl lehet lépni? pl a 3055 helyet létezik e vmi olyan amivel többet ki lehet préselni előre is köszi a válaszokat
(#) Davidd válasza 3653 hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Udv![Igaz kezdo vagyok,de hatha jot irok.]Az erositobol nagyon nehez tobb teljesitmeny kivenni,mint amennyire mereteztek,ez fugg a vegtranzisztoroktol,meghajto tranzisztorok,tapfeszultseg es aramerossegtol is.Roviden ahoz hogy tobb erot kitudj szedni,az egy dolog hogy teszel erosebb tranzisztort,vagy parhuzamosan kotsz,de akkor a tapodnak nagyobb arameroseget kell biztositania,es ezis csak ugy hogy csokkented a terhelo ellenalast.[pl 8 ohmrol 4re]
(#) blasz hozzászólása Ápr 6, 2012 /
 
Sziasztok ugye jól tudom hogy a tranzisztornál e és c között szakadást kell mérnem mindkét irányban, a többinél egy irányba 6-700. Dióda vizsgálóval egy egyszerű multi műszerrel.Köszönöm
(#) Orbán József válasza blasz hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Úgy van!

3653-nak: Jól írta a kolléga, le kell menned a hangszóróimpedanciával, hogy megemelkedjen a teljesítmény. Nagy csodát ne várj, ha az 50 kevés, építs te is kilowattos erősítőket.
(#) blasz válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Bocs a Te válaszodat nem én kérdeztem
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Szia! A tranzisztor vizsgálattal kapcsolatban kaptad a helyeslő választ. Skori leírását tanulmányozd
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Köszönöm onnan néztem akkor jól csináltam
(#) Directors válasza reloop hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Szia!

Tudtam méregetni egy kicsit.Multiméter hőmérőjével mértem a hőmérsékletet.
Egy nagy borda van középen a két oldalán pedig az L idomok. 4fet az egyik L idomon 4fet a másik L idomon.
A baloldalin úgy néz ki,hogy:
1 fet 44 fok közvetlen mellette az L idom 44 fok.
2 fet 40fok közvetlen mellette az L idom 45 fok
3 fet 36 fok .... 40 fok
4 fet 45 fok ..... 37fok

Jobboldalin
1 fet 50 fok ... 45 fok
2 fet 46 fok ... 50 fok
3 fet 52 fok ... 50 fok
4 fet 50 fok ....51 fok

Próbáltam teljes hangerőn végezni a mérést de a zenékbe sajnos néhol kiállások vannak ahol ugye elkezd csökkenni a hőmérséklet is. 20-30percig nyüstöltem és próbáltam a basszusos részekben mérni.A bal oldal mindenféleképpen hidegebb pár fokkal.Egy mérésnél sem láttam 54 fok fölé menni.Pont a fet közepén mértem a hőmérsékleteket.
Így mit mondasz elég lehet ha nagyon hajtom akkor is ?
(#) Orbán József válasza Directors hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Bocsi a közbevetésért, egy hagyományos B és AB osztályú erősítő vége fél hangerőnél melegszik legjobban.
Kis hangerőnél kicsi az áram-feszültség szorzat a félvezetőn, nagy hangerőn meg kevesebb marad a félvezetőn - feszültség.
Valamikor hangerősítő építés könyvben és egyéb helyeken így olvastam, most szolgaian továbbítom.

Nézzetek utána, elnéző vagyok a tévedésemmel szemben - ha van.
(#) bandisk hozzászólása Ápr 6, 2012 /
 
Sziasztok!

Haverom szerzett egy ilyen típusú erősítőt: Telefunken HA-680
Nos, bekapcsolt tökéletesen ment, aztán adott rá bőven hangerőt és kiment az 1A-es biztosíték!
Utána rakott bele egy 5A-est, és úgy melegedett a trafó, hogy a zene nem is szólt!
Később, kipróbáltuk egy 2A-essel, azt rögtön kivágta bekapcsoláskor..

Tud valaki segíteni mi lehet a gond??

Köszönöm előre a válaszotokat!
(#) emersys válasza Directors hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Szia.
1/3-ad terhelésen fűtenek legjobban a tranzisztorok.
Ezt Úgy mérd le, hogy jelgenerátorral adsz neki mondjuk egy 1Khz-es sinus jelet (pc-s jelgenerátor is lehet) és kb 35%ban kivezérled.
Így megfogod kapni a legnagyobb felmelegedést az adott terhelésre vonatkoztatva.
(#) reloop válasza Directors hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Ezt bátran nyüstölheted majd a meleg nyári napokon is.
Az L idomtól hűvösebb FET remélem csak a mérési pontatlanságból származik, és nem abból, hogy eltérő Ugs/Id miatt csak dísznek van ott.
Következő: »»   1038 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem