Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Weller hőfokszabályzó
 
Témaindító: devid, idő: Feb 28, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   21 / 32
(#) pipi válasza mekkmesterke hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
A páka helyén egy hasonló telejesítmenyű autóizzó virit rendesen???
(#) mekkmesterke válasza pipi hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Nem világít! Viszont most visszakötöttem a pákát és túlságosan is elkezdet fűteni. Kezdem azt hinni hogy selejtes benne a hőelem.
(#) mekkmesterke válasza mekkmesterke hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Felcseréltem a hőelem polaritását hogy hátha csak az van rosszul bekötve viszont így mind a 3 led folyamatosan világít.
(#) pipi válasza mekkmesterke hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Biztos hőelem az? nem lehet hogy csak termisztor?
Azért érdekes hogy lámpa nem világít a páka meg fűt...
(#) kubichris válasza pipi hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Ha valódi wellwer és nem tcp-s, akkor az termisztor!
lehet, hogy itt a bibi?
(#) mekkmesterke válasza pipi hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Hát kipróbáltam úgy is hogy sorba kötöttem az izzót a pákával. Úgy az volt az eredmény hogy izzott a szál a lámpában és fűtött a páka már nem annyira mint lámpa nélkül de még így is gyufát lehetett róla gyújtani 1 szemvillanás alatt bár hogy is tekertem a potit. Nem hiszem hogy termisztor mert én nem tudtam rajta ellenállást mérni és ahogy tudom ha termisztor lenne akkor nagyobb ellenállást kéne rajta mérnem mint a fűtőbetéten. De szóljatok ha tévúton járok mert akkor lehet rosszul néztem utána.
(#) gordonfreemN válasza mekkmesterke hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Weller pákában mértem már termisztort, ~22 ohm szobahőn, 450 fokon ~53 ohm.
Inkább azt nézném meg, hogy ha rámelegítesz kicsit a pákára, akkor tudsz-e a kérdéses érzékelő kivezetésein egyenfeszültséget mérni?
(#) mekkmesterke válasza gordonfreemN hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Melegítés hatására 1mV-ról szépen folyamatosan felfelé araszolt. 2 mV-ig mértem.
(#) gordonfreemN válasza mekkmesterke hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Természetesen nem volt áramkörbe kötve a méréskor, csak "üresen" a pákát mérted.
Akkor a kérdés megválaszolva.
hőelem
(#) pipi válasza mekkmesterke hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Az az 1-2 mV nekem nagyon gyanús, kevés.
A további kérdéseiddel költözz át ebbe a topic-ba, oda való a kapcsolásod is. Az utolsó 3 hozzászólásban vannak hőelem táblázatok.
JLT-02 analóg forrasztóállomás
(#) mekkmesterke válasza pipi hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Rendben. Köszi.
(#) Gabó hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy van 1 weller DSX80as szippantós pákám. Ehez szeretném a központját WDD81V-t megcsinálni.
Valaki esetleg tudna 1 szervizmanualt küldeni?
(#) csajkib hozzászólása Máj 20, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy weller wecp-20 as vezerlo-m es hogy tudnam kiprobalni, mert nem tomm hogy jo-e
(#) kubichris válasza csajkib hozzászólására (») Máj 20, 2012 / 2
 
Néhány lappal korábban megtalálod az a képletet, amivel ki tudod számolni a termisztor ellenállását egy adott hőmérsékletre.
A csatin a 3-4 es érintkezőre kötve egy potit, le tudod
tesztelni a következő módszerrel:
a wecp-20 -on beállítod a hőmérsékletet mondjuk 300 °C-ra. A csati 3-4 lábára kötött potit addig tekered, amíg a fűtést jelző led el nem alszik. Ha ez megvan, akkor megméred a 3-4 lábra kötött poti ellenállását, majd kiszámolod az ellenálláshoz tartozó hőmérsékletet.
Ha ez megközelíti a beállítottat, akkor jónak tekinthető.
Ha biztosat akarsz, akkor kipróbálhatod azt is, hogy az ellenkező irányba tekerve a 3-4 lábra kötött potit, akkor a led ismét világítani kezd.
Ezt érdemes több hőmérsékletre kipróbálni.
A csati 1-2 kimenetén, amikor a led világít, akkor ~24V AC- t kell mérned, ha elalszik, akkor nem szabad váltófeszt mérned. Ha minden így van, akkor a vezérlő jó.

A csati lábkiosztása megtalálható szintén néhány lappal korábban egy melléklet szerviz doksiban schemads80.pdf néven. (De itt is mellékeltem. ) Ebben a 7 pólosú csati van, de ez a 7. lábat kivéve meg eggyezik a 6 pólusú régebbi vagy az 5-ős még régebbi csatival.
Tehát a csati lábai 1-5 ig, amik állandóak:
1 : Fűtés
2 : Fűtés
3 : Termisztor
4 : Termisztor (GND)
5 : Földellés

Képlet, amivel számolhatsz:
T=R-R0/(R0x 0,00385)
kicsit átalakítva, hogy R-re számolhass:
R= R0 + T X R0 X 0,00385

Ahol
R : Termisztor ellenállása (vagy a helyettesítő potié)
T : Kalkulált pákahőmérséklet
R0: Termisztor ellenállása 0°C-on, ami 20,9 Ohm.

Thanx for eSDi !
(#) Schnitt hozzászólása Máj 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Weller wsd 80 (pud 80) allomashoz nincs valakinek magyar leirasa? Nem a 2 oldalas muszaki leiras, hanem a teljes user manual.
Vettem egyet hasznaltan, es az eladonak nem volt mar meg a leirasa hozza.
De az is jo, ha valaki leirna, mit lehet meg a homersekleten kivul allitani, es hogyan (pl setback, standby, a bekapcsolaskori elso felfutesi homersekelt, ez most 340 C, ha lehet, levinnem 300 ra.)

Elore is koszi
Schnitt
(#) Szakos hozzászólása Máj 30, 2012 /
 
Sziasztok! Egy olyan problémába ütköztem hogy van egy weller hap-1 es meleg levegős pákám ehhez szeretnék állomást építeni. Na pedig a probléma: a hap 1 ben máshogy van megvalósítva a hőmérséklet érzékelés mint a másik weller pákákba mellékelek egy blokkséma szerű rajzot mert még magában a nyélbe is van 4-5 db passzív SMD alkatrész amit az ábra nem mutat! Esetleg valakinek az ábra alapján ötlete hogy hogy kell levenni a hőmérséklet információt? És még 1 kérdés! Miért váltó árammal fűtik a pákákat? Ha én egyenárammal fűtöm?
Segítségeteket előre is köszönöm!

weller.jpg
    
(#) gordonfreemN válasza Gabó hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Szia!
Előre jelzem, hogy a készülék PIC vezérelt.
Azon felől pár alkatrészből áll csak. Ha kell, tudok küldeni képeket a panelról.
(#) Schnitt válasza Szakos hozzászólására (») Máj 30, 2012 / 1
 
A váltóáramos kérdésre:
Mivel a fűtőelemben tekercs van, az egyenáram állandó mágneses mezőt gerjeszt, ami felmágnesezi a pákahegyet. Az erre érzékeny alkatrészeknek ez nem tesz jót.
A váltóárammal nincs ilyen gond.
(#) vzoole válasza Schnitt hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Ezt a váltóáramos elméletet hol olvastad???

Vajon melyik az az alkatrész amelyik az állandó pólusú mágneses mezőre érzékeny, de a váltakozó pólusú mágneses mezőre nem?

És akkor figyelmeztesd már a Hakko céget is, mert ők elkövették azt a hibát, hogy egyenárammal hajtanak pákát.
(#) gordonfreemN válasza vzoole hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Mondjuk én nem mertem feltenni a kérdést tapasztalatlanságom miatt, de a válasz határozottan érdekel engem is.
(#) Schnitt válasza vzoole hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Itt a hobbielektronikán.
Hakkoékkal nem vagyunk beszélőviszonyban, weller párti vagyok.
(#) Gabó válasza gordonfreemN hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Szia! Valahogy gondoltam, hogy PIC vezérelt. Az a baj, hogy építettem egy forrasztóállomást ezt csak a hőfokméréssel van bajom. Nem tudom beálítani a wellerhez.
(#) Schnitt válasza vzoole hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Bocs, a másik kérdésedre nem válaszoltam.
Mágneses elven működő alkatrészeket, pl mágnesszalag olvasófej, célszerű váltakozó áramú pákával forrasztani, mert attól nem válik permanensen mágnesessé, de egy állandó mágneses mezőben esetleg úgy maradhat. Tudom, hogy lehet demagnetizálni, de ahhoz meg ki kéne forrasztani, mert egy demagnetizálóval ki lehet ütni a kisjelű bemenő tranzisztorokat, tehát a 22-es csapdája.

egyébként a bifilláris tekercselésű fűtőszálat váltóárammal fűtve a 2 irányú indukció kioltja egymást, nem lesz belőle pulzáló mágneses mező.

de hozzáteszem, hogy szerintem mindenki azzal forrasszon, amivel akar.
(#) gordonfreemN válasza Gabó hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Nem is fogod tudni, mert más az elv. Az az állomás hőelemből nyeri az infót, a weller pedig termisztorból. Emiatt, ha nem tévedek az erősítés még talán csak-csak működik, de a komparátor már nem.
Van egy kapcsolás, amit vzoole dobott össze termisztorhoz. Ha érdekel, átküldhetem.
(#) gordonfreemN válasza Schnitt hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Bifilláris tekercselésnél szerintem az egyenáram esetében szintúgy kioltják egymást a két vezetőben, ellentétes irányban járt áram okozta mágneses erők.
(#) Gabó válasza gordonfreemN hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Azt a kapcsolást akkor megköszönném! Esetleg nem tudod, hogy hol lehetne venni vákumszivattyút hozzá?
(#) gordonfreemN válasza Gabó hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
A kapcsolást küldöm... email címed?
Szivattyú, hmm, jó kérdés.
Esetleg autó ablakmosó motor? Vagy egy vákuumszelep, aminek csak külső nyomás kell, mondjuk kompresszorból.
(#) Schnitt válasza gordonfreemN hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
oké, nekem mindegy.

De abból, hogy egy gyártó által váltóáramúra tervezett pákát váltóáramról is használnak, nagy baj nem lehet.

az esetek 98 %ában az ellenkezőjéből sem, a maradék 2% meg nem jön ide dicsekedni vele
(#) gordonfreemN válasza Schnitt hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Így igaz.
(#) u123 hozzászólása Aug 17, 2012 /
 
Sziasztok!
Szereztem egy WSP-80 pákát. Viszont WSD 50 állomást kaptam hozzá.
Annyi különbséget veszek csak észre, hogy lassabban fűti fel a hegyet. Azon kívül teljesen jól üzemel. Habár a hőmérsékletét sajnos nem tudom megmérni.
Az ólmos ónt 220-230 fok környékén, az ólommentest 250-260 for környékén kezdi jól olvasztani. Ez elég korrektnek tűnik számomra.
Szétbontva látszik, hogy a csatlakozónál teljes bekötésű, csak 5 tű van benne a 7 helyett. A 6-os és a 7-es így nem használt.
Nem tudom van-e különbség az LR-21 (amivel eredetileg kellene használni) és a WSP-80 hőeleme között.
Ez mennyire gond? A trafót nyilván terheli mert halhatóan búg fűtés felfűtés közben, csak 55w-os.
Esetleg cseréljek benne trafót 100w-osra?
Következő: »»   21 / 32
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem