Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   174 / 399
(#) reloop válasza kiss.ferenc hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Nézd meg azt az IC-t tüzetesebben. TL071 lesz az.
(#) Orbán József válasza Gránátalma hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Ó nem, én a dolgot arra értettem, ha valaki a szimpla egy oldalát az erősítőnek áttervezi egy kettős műv. erősítő IC-hez. Mert abból van neki több szívlapáttal, előttük borult fel a szállító kamion és nyomtató amatőrnek nem lehet bekötni a...
(#) Gránátalma válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Ja jó világos, nem szóltam Bár lehet nem árt, amit leírtam azoknak, akik nem tudják mivel jár ha más ICt tesznek be. Ne pakolásszanak ész nélkül semmit.

Épp tlaáltam kint a műhelyben a lomos sarokban tök jó régi 1, vagy 2W os KÉK(!) huzal ellenállásokat.
na azt fogom bekötni a mostani sajtreszelő helyett, akusztikai élvezetek keltésére
(#) 769gregory válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Szia!
De itt a lent említett Urbános kapcsolásban is azt írja, hogy az 5534-hez nem kell a kiegészítő kondi-ellenállás páros, vagy csak kondi, mert ennél a típusnál ez szükséges, egy kapcsolásban sem szerepel már, ami ezzel az IC-vel van rajzolva/tervezve. Az Urbánosban sincs. Az eddigi Quadokban sem raktam, csak most egy régiben cseréltem át 5534-re az IC-t, ahol az eredetihez kellett. Az egyszerű kérdésem annyi volt, hogy ha otthagyom, csinál-e valamit hangilag a jellel a hallható tartományban.
(#) 769gregory válasza 769gregory hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Rosszul írtam. Tehát a jav:
"...,mert ennél a típusnál ez már nem szükséges."
(#) Gránátalma válasza 769gregory hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
A válasz még mindig az, hogy nem kell oda a kondi (nem okoz gerjedést a nemléte), de a hangképbe nem szól bele, tehát ott hagyhatod..Legalább leválasztja onnan az odacsapódó n*100MHzes zavarokat
(#) compaqamplifier válasza 769gregory hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Inkább beletenném.
(#) 769gregory válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Amint látom egyöntetű vélemény még mindig nem született, ezért -mivel ezek szerint nem sok vizet zavar a léte- benne hagyom, ha már be van forrasztva. Csak azt nem értem, hogy aki amellett érvel, hogy legyen ott, az beépíti/beépítené abba is, amit eleve 5534-vel terveztek? pl. Urbán féle változat, mert ott eleve a nyáktervben nincs helye az említett alkatrészeknek. Ennek ellenére kifogástalanul működnek.
No. Részemről a kérdést lezártnak tekinteném. Álmomban sem gondoltam, hogy ekkora -ha nem is nagy, de- kavarodást okozok ez egyszerű kérdéssel.
További jó építést-javítást mindenkinek!
És még egyszer köszi mindenkinek a válaszokat!
(#) compaqamplifier válasza 769gregory hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Én urbánosat okosítottam vissza eredetire. Persze kellet barkácsolni.
(#) Ge Lee válasza 769gregory hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Ha az alsó végtranyón ott van a néhány nF-os kondi, és a kimeneten is az RC tag (én ezeket el szoktam hagyni), akkor talán nem gerjed az emlegetett kondi nélkül sem. De kipróbálhatod bármelyik műveleti erősítőt tartalmazó végfokkal, hogy az 5534-el majdnem mindig gerjed ha nincs rajta a kondi, míg a többi műveleti erősítőkkel nem. Azt csinálsz amit akarsz, de én 5534-et nem tennék végfokba.
(#) lesliewednesday válasza 769gregory hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Nekem Alkotó tervezte Ludwig-féle Quad-om van. Sem a rajzban, sem a panelon nincs ilyen kondi. Én is 5534-et tettem be, semmi gerjedés, szkóppal ellenőriztem. Op-Ampja válogatja, melyiknek van szüksége külső kompenzálásra. Úgy tűnik az 5534-es, Alkotós panelban biztosan nem kéri. Raktam be foglalatot, lehet, megpróbálom pár más IC-vel is összehasonlításképpen. Utólag az alsó végtranzisztornál (2*MJL3281) betervezett 1n0-t is kivettem. Így is stabilan megy.
(#) lesliewednesday válasza lesliewednesday hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Viszont a kimeneten lévő R-C tagot nem javasolom elhagyni. Hiánya esetén bizonyos esetekben a terhelés impedancia/fázis viszonyai miatt végzetes (félvezetőre) gerjedés lehetséges.
(#) compaqamplifier hozzászólása Ápr 13, 2012 /
 
Elkezdtem volna éleszteni a quadomat, 4 nagy tranzisztor mind rövidzárlatba ment át, ilyenkor mi van? A panel új, a tranzisztorokat nem néztem hogy jók voltak-e. A pozitív ágban lévő tranzisztor tűzforróra izzott fel a negatív ágba lévő tranzisztor meg füstölt. Sajnos 2sc5200 volt az áldozat. Kettő BD is füstöt kapott. Ellenállások és a kondik jól lettek berakva.
(#) Orbán József válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Na, most megtanultad, hogyan nem szabad éleszteni egy erősítőt... Az áramkorlátozás a bemérés alatt ugye.
(#) Gránátalma válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Szia!
Be kellett volna tenned a tápágakba egy egy 60, vagy 100W os izzót, hogy megfogja az áramot és ne tegye tönkre a félvezető készleted. Majd legközelebb!

Nézd át a paneledet, nincs-e rövidzár benne valaho, esetleg szakadásl. Most le a gyantát, vagy lakkot, így a tuti. A védelem ellenállásai nem égtek el? A 0R1-re gondolok.

Egyébként milyen panel? Gyári (urbános), vagy itteni Alkotós panel? Esetleg saját?
(#) compaqamplifier válasza Gránátalma hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Semmi nem égett el az benne a poén csak a 4 nagy tranyó durogot/füstölt stb... izzót azt megemlegettem amúgy most ahogy jöttem haza azon agyaltam hogy ugyan mekkora lehet a belső ellenállása a transzformátornak hogy nem égett le. Nincsen zárvány se szakadás a panelen szerintem az lehetett hogy a negatív tápágban lévő végfoktranzisztor hibás lehetett. Még majd ha lesz időm akkor multiméterrel végig mérek mindent rajta.
(#) compaqamplifier válasza Gránátalma hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Gyantát mivel mosom le?
(#) compaqamplifier válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Működne már végre, zenélni se tudok emiatt most...
(#) zsjkuki válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Tiszteletem
Nem teszel fel egy kepet azokrol a tranzisztorokrol.
Minden jot
(#) compaqamplifier válasza zsjkuki hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Nincs fényképezőm.
(#) dolargaan válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Denaturált szesz az jó sok mindenre.
(#) compaqamplifier válasza dolargaan hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Rossz HP-t keresek itthon az nem jó? Bár még szerintem körömlak lemosó is van itthon.
(#) dolargaan válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Az aceton. Nem tudom, a gyantát oldja-e, sose próbáltam. És vegyész se vagyok.
A Hp az mi? Mert erről egy nem igazán szalonképes jelző jut eszembe.
(#) compaqamplifier válasza dolargaan hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Házi Pálinka 80 fokon.
(#) pepe36 hozzászólása Ápr 13, 2012 /
 
Helló egy kis Gyors segitséget szeretnék kérni... van egy quqd 405 ös erősitőm, és egy alkatrész elszált benne... (R41 elfüstölt) viszont a forumon nem találtam olyan kapcsolási rajzot, ahol fel lenne tüntetve a (szerintem) bővített kapcsolásirajz ...
Nem tudom továbbá hogy amikor a készüléket bekapcsolom, akkor mért a piros led (!) gyullad ki... lehet hogy az R41 ellenállás miatt van a hiba? vagy esetleg azért mert elszállt valamelyik végfok. (???)

Ha esetleg valakinek megvan az a kapcsolási rajz kérem tegye fel, vagy küldje el nekem.

Köszönettel.
(#) Gránátalma válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Denaturált szesz, vagy hígító. Kb mindegyik oldja.
Fogsz egy használatlan ecsetet vagy rongyot és letörlöd vele.
Aromás hígítóval szoktam, azonnal oldja.

Ecset célszerűbb, mint a rongy, mert az nem akad meg az alkatrészek levágott lábába.

Egyébként beültetés előtt a nem vadi új alkatrészeket érdemes letesztelni, hogy működnek-e, ha meg mégsem, akkor minimum az áramkorlát élesztéskor
(#) compaqamplifier válasza Gránátalma hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Pedig Urbán féle panel.
(#) Gránátalma válasza pepe36 hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Nem 100%, de talán a hangszóró védő áramkör is a panelre van téve.

Ezt talán úgy tudod legegyszerűbben megnézni, hogy ha van egy másik ilyen működő paneled, és teszel a bemenetére vagy 3V esetleg 5V DC-t.

Ha igazam van zöld ledről pirosra vált és kattan egyet a fehér cucc alatta(relé lenne talán???)

Amennyiben ez így fog történni valószínűleg elszállt az egyik végfokod és pozitív tápfeszültség került a kimenetre a hibás tranyón át.
Vagy esetleg a negatív, ezesetben a testhez képest negatív 2-5 V-al próbálkozz.
(#) Gránátalma válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
(Nekem is van egy olyanom)
Sajnos ez nem zárja ki, hogy hibás panelt kapj, vagy alapból hibás tranzisztort. Ha mást nem is, de az átmenetek diódavizsgálatát érdemes elvégezni ilyenkor is.

Legjobb amit tehetsz, hogy kicseréled az összes félvezetőt az áramkörben újakra. Nem túl nagy beruházás, olyan 250-300Ft körül vannak az Urbános panelben lévő tajwani BD tranzisztorok.
Beülteted szépen és ezúttal 2 izzót sorba kötve indítod el.
Ha ég a lámpa kikapcsolod és lehet keresni vajon mi lehet a gubanc.
Ha meg valóban hibás tranyót kaptál megoldódik a probléma.
(#) reloop válasza pepe36 hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
A jelölt ellenállás a védelemhez tartozónak tűnik. A panelt GPA 100-MF-nek nézem.
Következő: »»   174 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem