Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok! Szeretnék egy 8 bites összehasonlító áramkört építeni,ebben kérném a segítségeteket!
Szia!
Bitenkénti kisebb, nagyobb, egyenlő, vagy csak egyenlő funkcióval? Van néhány őskori, bontott AM25LS2521-es IC-m, az például nyolcbites egyenlőség-komparátor, azaz egyetlen kimenete csak akkor aktív, ha az adatvonalain lévő két nyolcbites érték egyezik.
Hali!
Ez most komoly, hogy a saját témaindító hozzászólásodat elfogadod megoldásnak?
Ha >, <, = kell akkor TTL-ben az SN74LS85 lesz a barátod. Ez alapban négy bites, de könnyen lehet kaszkádosítani a "Cascade Inputs"-ok segítségével, tehát kettőből tudsz csinálni egy 8bites komparátort.
Az elsőbe bekötöd a 8bites számok alsó 4 bitét, az első IC outputs--át(kimenet) rákötöd a következő IC Cascede Inputs-jára, és a második IC-be bekötöd a 8bites számaid másik felét, tehát a felső négy bitet. remélem vmennyire érthető voltam, ha nem írj
ki kellene venni ezt a lehetőséged, hogy a saját megoldásért is járjon pont...
vagy elfogadhatná megoldásként, de nem járna érte pont...
Elsözőr is bocs mindenkitől h pontoztam magam, véletlen volt még nem tom pontosan h működnek itt a dolgok! Másodszor: Blintnek köszönöm a tipet,de egy kicsit érthetőbb legyen a problémám mellékelek egy rajzot és elmondom mi a bajom:egy mozgáskövetőt szeretnék építeni a következő módszer szerint: Ultrahang adó vevő vel megoldott mozgáskövetés lenne a cél, és a hozzá való cucokat akarom megépíteni. A többit le tudjátok úgyis olvasni! várom a segítségeteket!
köszönöm!
küldöm csatolva...
működése egyszerű: ha már a felső biteken láttszik, hogy kissebb, vagy nagyobb, akkor direkt kiadja az eredményt, de ha a felső 4 bit egyenlő, akkor a kaszkád bemenetére csatlakozó eredményt adja ki... amit meg az alsó 4 bitet összehasonlító komparátor képez... ha az alsó 4 is megegyezik, akkor meg kiadadja azt a jelet, amit annak az = -re kötöttek...
Megoldható 74LS682 vagy 684 típusó IC-kkel is. Adatlap itt.
A P < Q jelet logikai kapukkal tudod előállítani a vezérlésnek (amennyiben külön igényli ezt).
köszönöm a segítségeteket! ha van még ötlet és megoldás azokat is várom eddig a pont dpetinek vanszánva! Az érdekelne még h ehez a kapcsolási elvhez egy A/D átalakítót is tudna vki mellékelni? köszönöm!
Én a szokásos mikrokontroller megoldást mondanám Mondjuk 500Ft-ból megvan benne a két A/D meg a komparátor is meg minden. A PIC-ek mostanság tudják a 100KHz-et ha jól tudom, úgyhogy az ultrahanghoz 25-40Khz szerintem ez menne is. Ha ez kevés, akkor mondjuk MAX118-as 1MHz-et tud. Bár annak a vezérléséhez is kelleni fog mikrokontroller.
Ez lenne tényleg a legjobb megoldást, csak az a probléma h nem tudok programozni PICet. :no: Az a probléma h az idő sürget, mert el kell ezzel készülnöm időre,és PIC programozást nem fogom 2hét alatt ilyen profin elsajátítani. Szóval a legegyszerűbb megoldást szeretném megcsinálni,mert abba a legkevesebb a hibalehetőség
Itt van egy kapcsirajz amit most kreáltam!Egy voltmérőt használnék fek A/D átalakítónak ami az ultrahang mikrofon jeleit mérlegelné erősség szerint. Kérlek véleményezétek h ez működne-e (a beültetési rajzon ha vmi nem OK,szóljatok) Mert ha igen akkor folytatnám a tervezést!És h ez a mellékelt 8bites összehasonlító áramkörrel működne-e. A képeket megtaláljátok feljebb is de én most berakom ide egyszerre őket
Analóg Ablak és sima komparátorokkal nem lenne jobb ?
"huplik" 2 szélső értékét (maximumot/minimumot) sima komparátor adná . A közte lévő minimum szintet meg 1 ablak komparátorral beállítani .
Igazából ezzel az a probléma h fel kell minimum osztani 8 féle szintre, és egy sima komaprátornál vagy van jel vagy nincs... de ha tuc vmi spedkó cuccot azt várom! köszi!
Én csak max 2 3 komparátorra gondoltam ... min max és ablak .
Mivel vagy előbbre ha 8 bites mélységű szintet érzékelsz ? Távolságot is akarsz igy detektálni ? Elvileg lehetséges mert kis jelszint távolabbról jön csak ott kicsit macerás a digit kiértékelés is . Utolsó bitek billegésével fogsz küzdeni szerintem. Ha nem analóg módon akkor majd a szoftverből kell csinálni egy ablak komparátor szerű rendszert. Igaz ez függ a mozgás sebeséggétől is. Ezzel együtt változik a bejövő jelek szintje. Mérted már valós kürölmények közt az vevő szenzorok jelét miközben mozgattad az akadályokat 2 sugaras szkópon ? Jobb digit szkópokon lehet egyből akár Acsati+Bcsati vagy Acsati-Bcsati is meg jeleníteni. Ezekből a jelekből mérésekből tudsz következeteni mekkora bitmélységű "komparátor" AD kellene neked lehet elég lenne 3 - 4 bites is ezt még művereőlködőkből is össze rakhatod. 1 - 1 db quad opa és kb 10 12 db ellenállás csatornánként . Igaz ezt még "súlyozni" kell biteknek meg felelően.
Itt van egy NYÁKterv dpeti rajzához! Kérlek véleményezzétek! (A fordított íráson ne lepődjetek meg,eléggé egyedien tervezek NYÁKOT )
Egy kérdés még! Au IC leírásában az szerepel,h a negatív pólus a 8láb a pozitív meg a 16os! A kapcsolási rajzon viszont 2,3,4 lábakra van kiosztva ez a szerep. Most akkor pontosan mit tegyek?
elolvastad amit írtam mellé?
azokra a lábakra azért van föld meg +5V kötve, mert azokkal adod be neki a 0 és 1 jeleket a kaszkád bemeneteire... mivel előtte nincsen több komparátor IC-ezért, megmondjuk neki, hogy az "előző" nemlétező összehasonlítás eredménye egyenlőség lett, ezért bizony neki is kell dolgoznia... ettől függetlenül ugyanúgy be kell kötni a táp és föld lábakat |
Bejelentkezés
Hirdetés |