Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális forrasztóállomás
Lapozás: OK   17 / 96
(#) gordonfreemN hozzászólása Márc 29, 2012 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem attól, aki már megépítette Attila86 digit.forr.állomás 2-t, hogy a potméterrel mennyire finoman lehet szabályozni a kijelző legkisebb helyiértékét?
Csak elgondolkodtam, hogy elég nagy tartományt fed le, és nehéz lehet-e mondjuk kerek 300-ra beállítani?
(#) ilulacika válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Bocs hogy ilyen sokára írok de csak most volt vele időm foglalkozni. Újraprogramoztam a Pic-et de a hiba továbbra is fenn áll viszont mikor rátöltöttem egy másik programot azzal működött a kijelző csak két lábat kellet átkötni. Az lehetséges hogy ami itt fent van HEX fájl az hibás ? Feltudnád még egyszer tölteni ?
(#) vicsys válasza ilulacika hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Fel, de szerintem ugyanígy lesz...

DSS.HEX
    
(#) CHZ válasza ilulacika hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Működnie kéne, de valós hőmérséklet kijelzésre ne számíts.
(#) ilulacika válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Köszi, tényleg ugyan az a baj.Nincs semmi ötletem mit lehet a baj
(#) ilulacika hozzászólása Ápr 9, 2012 /
 
A kijelző 4 és 6 os lábát nem lehetne valahogy áttenni a PIC 10 es és 11 es lábra csak próbaképp, nagy munka lenne átírni a programot?
(#) vottokar hozzászólása Ápr 12, 2012 /
 
Sziasztok! Mostanság felmerült bennem egy forrasztóállomás beszerzésének gondolata. Mivel még egy WTCP-S-et mai új áron már nem engedhetek meg (és a komolyabbakról nem is álmodok), építésben gondolkodom. Magára az állomásra van több tervem is ("gyári hőfokszabályzó" vagy PIC-es vezérlés építése, kapcsolóüzemű táp.), a páka maga a kétséges. Két jelöltem van, az itteni infók összegyűjtése alapján.
-Solomon IRON-N. Ennek sárga nyelű verzióját használtam már (bár TCP heggyel, mert azt tudtam cégnél könnyen rendelni).
-Fahrenheit28112. Erről viszont azon kívűl, amit itt olvastam nem tudok sokmindent.

A Solomonról egész kellemes tapasztalataim vannak. Nem egy csúcs profi eszköz, de kb. az én igényeimet ki tudhatja elégíteni. A Fahrenheit mozgásérzékelője talán a pic-es vezérlőben kihasználható, meg a plusz 10W lehet, hogy gyorsabb felfűtést tenne lehetővé. Az ergonómiáről sajna nem tudok dönteni biztosat a képek alapján.
Ha valaki tudna pár érvet mondani ellenük és mellettük, elfogadnám, mert így látatlanban nem igen akarnék dönteni.
(#) vzoole válasza vottokar hozzászólására (») Ápr 12, 2012 / 1
 
Nekem van mindkettő, használat közben igazán nagy különbség nincs a kettő között.

SOLOMON
előnyök:
-olcsó, jó minőség
-olcsó és nagy hegy választék
-hosszú munka után sem melegszik át a nyele
hátrányok:
-nagy, nem a legkényelmesebb fogás
-kemény vezeték
-lassú reagálás a hőváltozásra
-a gumi a pákanyélen mindig lecsószik (pillanatragasztó megoldja)

FAHRENHEIT 28112
előnyök:
-jó minőség
-gyors felfűtési idő (kb. 40-50s)
-kényelmesebb fogás
-jobb minőségű, puha vezeték
-nagyon gyors reagálás a hőváltozásra, mert az érzékelő fent van a hegy elejében
hátrányok:
-hosszú munka után átmelegszik a nyelének az eleje, ahol a legkényelmesebb lenne fogni
-kevés és drágább a pákahegy választék

Eleinte kicsit szívtam a Fahrenheit-el, de csak a rosszul beállított vezérlés miatt. Most már azt választanám a gyors felfűtési idő miatt.
A mozgásérzékelő annyira nem életmentő, talán még hátrány is ha folyamatosan, de csak ritkán forrasztól egyet-egyet. Ezt úgy értem, hogy 7 percenként veszed kézbe, de 5 perc után elmegy aludni a páka, akkor mindig meg kell várnod még visszafűt.

Ezzel szemben már 5 éve megy a solomon páka a műhelyben, már kapott mindent és még mindig az eredeti heggyel megy (néha még hétvégére is úgy felejtettem). Tehát a mozgásérzékelő által kínált automata kikapcsolási funkció előnye elhanyagolható.
(#) vottokar válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Köszönöm, pont ilyen leírásra volt szükségem.
Akkor most már csak pontosítanom kell a terveimet és eldönteni a kivitelt.
(#) vottokar válasza vottokar hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Még egy hülye kérdés! Azt hiszem maradok én is a Fahrenheit28112-nél. Csak azt kellene tudnom még, hogy a csatlakozója milyen. (pákával együtt jó lenne megrendelni) Szemre 6 pólusú DIN apa csati kellene.
Ez megfelelne?
(#) vzoole válasza vottokar hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Azt hiszem ez az, de este megnézem pontosan.
(#) vottokar válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Köszönöm szépen.
(#) vzoole válasza vottokar hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Megnéztem, 6 pólus, ez az!
(#) vottokar válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Rendben, akkor jövő hét elején valószinűleg le is adom a rendeléseket.
(#) gordonfreemN hozzászólása Ápr 23, 2012 /
 
Sziasztok!
A digitális forrasztóállomás 2-ben szeretnék némi módosítást végrehajtani és szeretnék egy áment reá:
Trafónak egy szekunder 24V/9V-osat használnék.
Nem középleágazásos, hanem "teljesen külön" tekercsen van a 9V (más a dróthuzal mérete).
A 8V-os stabilizátort kihagynám. Tehát az OPA-k 5V-os táppal üzemelnének.
Ezt az 5V-os ágat nem egyetlen diódával szeretném egyenirányítani, hanem egy greatz-el. Így minden ami GND, az a greatz negatívjára megy.
Viszont a -5V-ot továbbra is egyetlen diódával egyenirányítanám.
Gondolom ez az ICL-nek nem okoz különösebb gondot?
(#) acoustic hozzászólása Ápr 26, 2012 /
 
Sziasztok!

Hogyan tudnám a Digitális forrasztó állomás 2, programját 16f88 ról 16f628A ra megváltoztatni? (ékezetes karakterek nem számitanak, mert kisseb a memóriája).

Kettő napja próbálkozok vele és semmi eredményem,,valamiért nem akarja a hex filet megcsinálni.(mikroBasic PRO for PIC) el probáltam de nem akarja az igazat..


Tudna valaki ebben segíteni?
Köszönöm!
(#) mate_x válasza acoustic hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Sajnos pic16f628-ra nem lehet megcsinálni, mivel nincsen beépített A/D konvertere.
(#) acoustic válasza mate_x hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Szia!

Esetleg Pic16f628A ra?(a linked a sima 628 asra mutat, vagy én értettem félre?) még ez van itthon..
Ha nem akkor sajnos nem maradt más mint a 16f88 as rendelése.

Köszönöm!
(#) mate_x válasza acoustic hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Sajnos az sem jó, ha megnézed az adatlapját...
(#) acoustic válasza mate_x hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Szia!
Nagyon szépen köszönöm, a gyors választ és a segítségedet!

Az adatlapokat nézegettem, csak sajnos még eléggé kezdő szinten vagyok, és ez lett volna az első komolyabb konstrukcióm.

Annyit még megkérdezhetek milyen pic el lehetne helyettesíteni a 16f88 at?Mik a főbb szempontok és a pic adatlapján mikre kell nagyon figyelnem?

Köszönöm!
(#) Koree hozzászólása Ápr 28, 2012 /
 
Üdv.
Segítséget kérnék.Nem sikerül a digitális forrasztóállomás 2-re feltöltenem az programot.VDD bekapcsolva kell legyen gondolom,ha a panelon akarok programozni úgy hogy nincs áram alatt a panel?A törlés és blank check az jó.Az alábbi üzenetet dobja fel.

hiba.jpg
    
(#) icserny válasza Koree hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Programozáshoz nem kell a VDD-t bekapcsolni. Az a futtatáshoz/teszteléshez kell.
(#) Koree válasza icserny hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Ok értem.Most sikerült felprogramozni kikapcsolt Verfy on write-al.De ha be van kapcsolva akkor a linken látható üzenetet adja.
(#) Koree válasza Koree hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Hát ez elsőre nem jött össze.Lehet valami kisebb dologgal kellet volna kezdenem a PIC-el való ismerkedést?
Nem lehet,hogy a konfigurációs bit-eket kell átállítani?
(#) Koree válasza Koree hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Megtaláltam és némi tanulmányozás után sikerült beállítani a programban a helyes konfigurációt.
_CONFIG: 0x3F02

_CONFIG_2: 0x3FFC
De a helyzet változatlanul rossz.A végén ismételten ugyan az a hibaüzenet köszön vissza amit feltettem.Valakinek ötlete?Rossz a PIC?
(#) acoustic válasza Koree hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Szia!

Sajnos én is pont ugyan ezzel a hibával küzdők, de sajnos nálam pic hiányában félbe maradt a projekt.

3-4 (kb) oldallal visszább Hp41C fórumtárs javaslatát tudom én is csak ajánlani:
-PGM(9) láb alacsony feszültségre húzása PicKit2 (6) láb Aux bekötésével, és mindenképp az elkészült panelban programozd (vagy a pgm láb bekötése mellőzés, és csak a programozódban kapcsolod be az alacsony feszültségű programozást).

pickit2 ben a TOOLS-> LVP programing entry be pipálni.
és a config nak valami hasonlónak kellene lennie 0xFEA vagyis erre tippelek.

Remélem tudtam segíteni valamelyest, sajnos én nagyon kezdő vagyok a dologban.
(Ha valamit rosszul írtam volna és egy jobban hozzá értő hobbi társ erre jár elnézést kérek!)
(#) mate_x válasza Koree hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Szia!

A PIC tartalmát ki tudod olvasni? Ha igen, akkor tekerd a kontraszt állító trimmert, amíg nem lesz jó. Ha nem tudod ki olvasni, akkor nincs beprogramozva. A konfigot nem kell piszkálnod jó az úgy ahogy van, a hex fájl már tartalmazza. Húzd le a kijelzőt és próbáld meg úgy beprogramozni.
(#) mate_x válasza mate_x hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Most látom, hogy közvetlenül forrasztottad be a kijelzőt. Akkor szedd ki a PIC-et a foglalatból, és tedd bele egy másik foglalatba, ami tüskesorral csatlakoztatható a programozóhoz.
(#) Koree válasza mate_x hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Köszönöm a tippeket.Nincs beforrasztva az LCD,tüskesorral csatlakozik.Még egy régebbi projektból visszamaradt és most hasznát vettem.Megpróbáltam úgy is,hogy be volt dugva az LCD és PicKitről tápláltam.A kontrasztot simán tudtam állítani,de az sötét csíkokat eredményezett.
Na majd holnap a Nightwish koncert után neki veselkedek. :gonosz2:
(#) mate_x válasza Koree hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Akkor húzd ki az LCD-t és programozd be úgy.
Következő: »»   17 / 96
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem