Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NiMh akku-töltő
Megtaláltam a hibát köszi most minden jónak tűnik meg jó is tölt de egy kis gond van vagy nem is tudom hogy az-e forrósodik a tranzisztor ez normális?kéne rá hűtő?2db 1.2v 4500mA aksit kötöttem be úgy mint ahogy a lámpába van benn sok lenne?
sőt még a forrasztás is leolvad olyan meleg lett.
HellÓ fiúk! Meg lehet, hogy az 1/4 w helyett 4 wattos ellenállás kellene (Rx!)...
Hello!
Még szép, hogy melegszik. A tápot kellene úgy megválasztani, hogy "ésszerű" legyen. Te 12..16V-ból töltöd a 2,4V-os aksit. Vagy is a tranyóban közel 10V feszültség marad. Ez 400mA töltőáram mellett, 4W hőt jelent. Szép hűtőborda kell rá, vagy csökkenteni kel a tápot, hogy a tranyó kollektor-emitterére 1-2V jusson csak. üdv! proli007
Hello!
Hol van itt Rx? mert én nem látom. üdv! proli007
Helló mindenkinek! - Akarok csinálni egy aksi töltőt vagy (vegyek)- Varta 2700 ma 1.5 v os tölthető elemekhez .Olyan töltő rajz kelleni ,ami kisüti a telepet , automatikusan jelzi a kisütést.esetleg állítható,és az optimális töltési folyamatot biztosítja a telepek számára.Nem sokat tudok a töltésről,de azt tudom,hogy jelentősen meg lehet növelni az élet tartalmát jó töltéssel és a kapacitását.Igaziból jól akarom a dolgokat csinálni és nem kontár módra.Minden elemet külön szeretném tölteni és kisütni.kb 4-5 éve használok Varta 2700 ma baterikat és még mindig viszi kb 1-2 hétid a Sangean rádiómat,pedig nap mint nap használom.
Én valamikor külön építettem komparátoros kisütőt (LM339), ami párhuzamosan merített több akkut, plusz gyári töltőket is használtam, de nem látom már ezeknek túl sok értelmét.
Hobbifórum ide vagy oda, legpraktikusabb és legegyszerűbb vásárolni egy IPC-1L töltőt. Vagy BC700 néven ugyanazt. Számszerűen kijelzi a kapacitást, frissítő módban addig tölt-süt, míg maximális kapacitásra feljavítja az akkut, én nagyon elégedett vagyok vele. Barkácsoltam hozzá pár ceruza-adaptert, így vezetéken keresztül tudok forrfüles Ni-Cd akkukat is csatlakoztatni, regenerálni.
Sziasztok, segítségre lenne szükségem.
Hobbi szinten fémdetektorozom, ami 8 db ceruza elemmel üzemel, sorba kötve. Van egy kivehető elem tartója, két csatlakozóval, nézegettem a gyári akku elég drága hozzá. Gondoltam veszek 8 db jó minőségű tölthető elemet. Töltőt csak olyant találtam ami max 4 db elemet tud tölteni. Egy olyan kapcsolásra lenne szükségem, ami egyszerre tölteni a sorba kötött 8db akkumat, ami elvileg 9,6 volt. Tud erre esetleg valaki kapcsolást? Az sem baj ha valami összetettebb, pl ha készen van, átvált csepptöltésre, stb. köszönöm előre is
Ne tölthető elemet vegyél, hanem Sony Eneloop akkumulátort.
A gyári elemtartóból ki lehet venni az akkukat? Ha jót akarsz magadnak, akkor olyan töltőt veszel, ami egyenként tölti az akkukat. Sorba kötött cellákat csak nagyon gazdag emberek töltenek egyszerre, mert nem fognak sokáig tartani... Javaslom az IPC1L töltőt. Egyszer kell csak megvenni, és behozza az árát.
Szia, persze ki lehet venni, egy kivehető elemtartó.
Merre találom meg amiket javasolsz? ui: Nem sanyo-t akartál írni?
:hide: Dehogynem.
itt kapsz IPC-t. A BC-700 ugyanaz. Jó megoldás lehet egy balanszeres töltő is, de ezek szerintem jobban kihasználhatók.
Köszönöm a segítséget! - Ez a IPC 1 L egyenként tölti az elemeket és 2700 ma s ? - ...igen a kérdésemet is azért kezdtem igy, -(vagy vegyek)-.
Utána néztem! Ha igazat irnak és lehet hinni az irásnak ,nekem a BC 700 kell ,mert az max 3000 mA ig tud tölteni.Az IPC-1L csak 2200 mA ig . - Ez igy igaz ???
3000 mAh-ig tölt mindkét változat, szerepel a PDF manuálban is, meg persze furcsa is lenne, ha nem így lenne, hiszen elvi akadálya nincs, 2800-as AA akkuk viszont vannak (2999-ig számol, ha jól tudom).
Csak a drágább töltő 2x1800 mA töltést is tud, míg az olcsóbb 4x 200, 500 és 700 mA-t. Hogy ne tűnjön egyoldalú reklámnak, érdemes megemlíteni egy másik típust is, ha valakinek egyéb igényei vannak: http://www.digitaldingus.com/reviews/maha/mhc9000/index.php Ez sem rossz amúgy, de nekem mégis szimpatikusabb a másik.
Hello!
Nem tudnál nekem valami megoldást arra csökkentésre?
Leírt minden opciót, áteresztős szabályzónál ezek a lehetőségek vannak.
Kapcsolóüzemű áramgenerátorral lehetne minimalizálni az energiaveszteséget, de az egy bonyolultabb történet.
Hello!
Pontosan ahogy Signal írja. Skory oldalán van kapcsolóüzemű áramgenerátor. üdv! proli007
Hello akkor trafóm feszültségét nem tudom sehogy csökkenteni ellenállás vagy valahogy?
Ha megcsinálod a kapcsoló üzemű áramgenerátort nem kell a trafó feszültségét csökkentened.
Nagy nehezen találtam egy trafót ami 7.5 váltót tud egyenbe 9v körül rákötöttem annyira most nem forrósodik a tranyó talán még így el is megy borda nélkül is de viszont a led nem világít ez normális? a vissza kötöm erősebb áramra akkor világít de forrósodik akkor ez most így jó ezzel a gyengébb trafóval még ha nem is világít?Még egy utolsó kérdésem lenne hol tudom megmérni hogy tényleg annyival tölt mint amire gondolok(mint ahogy leírták)itt volt és amperre gondolok.Válaszotokat sokszorosan köszönöm.
Van egy sorba kötött (3 db AA-s akku, 2400 mA-os) akkum, sajnos nincs hozzá megfelelő töltőm. Szeretnék egyet összerakni, de nem találtam kapcsolási rajzot hozzá. Tudna-e segíteni valaki? Előre is köszönöm
Hello itt van pl amivel én próbálkozom nem rossz ez ha megfelelő voltot tudsz neki adni.
Bocsi a link kimaradt de itt van.Bővebben: Link
Ha simán ellenállással csökkented, az pont annyira veszteséges, mint az áteresztőtranzisztoros megoldás. Csak annyi a különbség, hogy akkor az energia egy részét az ellenállás fogja elfűteni. De a két hőmennyiség összege fizikailag ugyanaz lesz, mert az energiamegmaradás törvénye nem viccel.
Idézet: „...hol tudom megmérni hogy tényleg annyival tölt mint amire gondolok(mint ahogy leírták)itt volt és amperre gondolok.” Esetleg ampert egy ampermérővel? Sorosan az akkuval. ...és akkor töltőfeszültséget már nem is kell mérni, miután egyik következik a másikból (mondhatnám: amperből következik a volt, csak így kissé szakszerűtlen). Nekem úgy tűnik, a tápfeszültség csökkentésével ott már visszaesett a töltőáram is, ezért is célszerű lenne megmérni. Meg egyébként is. Ennél az áramkörnél ugyanis az áram nem tervezhető pontosan, azt befolyásolja némileg a félvezetők karakterisztikája is.
Sziasztok köszönöm mindenkinek a segítséget most már minden tökéletesen működik.Most egy olyan dolgot szeretnék kérdezni hogy olvasgattam egy kicsit erről az akku fajtáról(NIMH)és azt találtam hogy ez túltöltés érzékeny na most nem lehet ehez a töltőhöz amit csináltam valamit még nyártani ami ezt érzékeli vagy megakadályozza?
Írtam már a C/10 áramú töltéssel kapcsolatos tudnivalókat, mely nem gyorstöltés, vagyis nem olyan vészes.
Többszörös áramon kezdődik a gyorstöltés, ahol már védeni kell az akkut, különféle technikákkal, miután a pluszban bevitt energia (amit az akku már nem képes a kémiai folyamatokba letárolni) kénytelen hő formájában távozni. Mégpedig minél nagyobb az áram, annál hevesebben, intenzívebben, ebből lehet a gond. C/10 áram viszont normális esetben nem tudja annyira túlhevíteni az akkut, hogy baja legyen, akár 16-20 óra alatt sem. De 14-16 óra általában az ajánlott idő. Ha ehhez képest szeretnéd gyorsítani a töltést, legegyszerűbb esetben a hőmérsékletet szokás (kell) figyelni, időzítőt lehet alkalmazni, még nagyobb áramon feszültségfigyelés, -dU érzékelés, illetve ezek kombinációja szükséges a kellő védelem érdekében.
Tiszteletem mindenkinek!
Segítségre volna szükségem szeretnék egy modell tankomhoz akkumulátort (7,2V) ezért terveim szerint vásárolnék 1,2V - os cellákat ( http://elektronika.vatera.hu/elem_akkumulator_tolto/akkumulator/for...9.html ) pontosan ilyen cellákra gondoltam ha csinálnék 2db 6-os pakkot (tehát sorba kötnék 6db 1,2V - os cellát és ezt a 2 pakkot párhuzamosan kötném) így ha jól tudom az egész 7,2V ot tesz ki de mi van a cellánkénti mA/h - kal ? Összeadódnak ? ha így van szükségem volna egy töltőre valaki tudna segíteni ? Egyáltalán mekkora feszültséggel mekkora teljesítménnyel kell tölteni ? köszönöm előre is .
Üdv!
A sorosan kötött akkuknak a feszültsége, a párhuzamosan kötötteknek pedig a kapacitása adódik össze. Tehát a te esetedben 7.2V és 2200mAh lesz a végeredmény. Ezt minimum 10-12V feszültséggel érdemes tölteni. Normál töltéshez (12-14h) pedig a töltőáram kb. 220-330mA legyen.
Üdv!
A következőt szeretném megoldani: a töltőáram ne legyen nagyobb 200 mA-nál és ha 100 alatt van, azt valahogyan jelezze (LED világít vagy hasonló). Hogy lehet ezt megoldani?
Üdv!
Ezek az akkuk nem olyanok mint az ólom akkuk, itt nem fog csökkenni a töltőáram. A 200mA-es töltőáramhoz pedig egy áramgenerátort kell építened. 1db LED, 1db tranyó, meg pár ellenállás. Listázd ki a téma képeit, biztos találsz párat. |
Bejelentkezés
Hirdetés |