Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagyfeszültség sorkimenő trafóval
 
Témaindító: (Felhasználó 1306), idő: Márc 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 97
(#) Zeak hozzászólása Máj 28, 2007 /
 
Szasztok
praxis úgy érted h csak a primer nem jó vagy az egéz trafó??
(#) praxis válasza Zeak hozzászólására (») Máj 29, 2007 /
 
Természetesen a primerre gondoltam. Egy szekundert már elég nehéz lenne házilag tekerni, akkor már inkább tesla-trafó .
(#) makalade hozzászólása Máj 31, 2007 /
 
Hali
Ebbe hova és milyen diódát raknátok hogy megvédjétek a tranyót a primer tekercs önindukciójából származó plusz fesztől??? Itt egy kép a kapcsolásról.

555sstc.gif
    
(#) ownn válasza makalade hozzászólására (») Júl 7, 2007 /
 
Szerintem szinte bármilyen dióda jó, nézd meg ezt az oldalt, hogy hogy van berakva: http://www.tar.hu/masterfoxx/

Próbáltátok már a ZVS drivert? Elég jól teljesít, jó nagy ívet lehet vele csinálni, nekem 6-7 centire lehet kihúzni. Bár most robbant fel egy 50 A-es graetz hidam, valami nem okés, elvileg 20 A-nél több áramot nem kellene felvennie az áramkörnek. Én 29 V-os tápfeszt adok neki, majd megtekerem a trafómat 40 V-ra is.

http://wiki.4hv.org/index.php/Flyback
(#) ferci válasza makalade hozzászólására (») Júl 7, 2007 /
 
1., a kollektor és az emitter közé 2 x ZPY47-es zenert, hogy letörje a záróirányú feszt. Az adatlap szerint 100/115 volt a max.
2., az 50 ohmot megnövelném 68-ra. 12 voltos táp esetén az 555 max kimenőárama már több, mint 200 mA - veszélyes... ( kb. 220 mA itt)
(#) rwtop hozzászólása Aug 4, 2007 /
 
Hy all!segítségeteket kérném abban hogy nincs e valakinek valami kapcsolasi rajz frekvencigenerátorra mindegy hogy mien csak 6000hz legyen a kimeneteli freki!előre is thx!

-A témát azért nyitottam mert még nincs téma frekvenciagenerátor címmel és ezzel a témaval kapcsolatban!
(#) Prinner válasza rwtop hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
A legegyszerűbb lenne, ha 555-ös ic vel oldanád meg, astabil bekötésben. Azt nem írtad le, hogy milyen hullámformájú jelre van szükséged.

555

A linken megtalálod a kimenő frekvencia képletét, de benne van az adatlapban is, a bss elektronikán van hozzá kiszámító program.
(#) rwtop hozzászólása Aug 4, 2007 /
 
oksa
kösz ezeket
(#) Sebi válasza rwtop hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Azért ez a kérdés eléggé elnagyolt...
Milyen jelalak kell? Milyen pontossággal? Mekkora amplitúdóval (jelszinttel), terhelhetőséggel?
(#) rwtop hozzászólása Aug 4, 2007 /
 
szinuszos jel kellene!gyújtórtafót kellene meghajtani úgy kisérleteztem,hogy mikor e legnagyobb a fesz hogy volt 1 régi elősítő bekötöttem a pc hangkartyajara es gépre felkartam egy frekvenciagenerátort es mértem a gyújtón a feszt amikor eljutottam a 6000hz-s frekihez akkor 10%hangerőn a gyújtótrafón volt 600volt!nagyobb frekinél pl 14000hz-nél nem volt csak 120volt 10%hangerőn!szerintem nem kellene nagy teljesítmény mert az az erősítő csak 5wattos volt!6khz-nél volt a legnagyobb a fesz!
(#) Kera_Will válasza rwtop hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Inkább az erősítőd freki menete nem volt elég lineáris avagy a gyujtótrafód primerje nem igazán illeszkedett Az erősítőd impadanciájához .
Valszín inkább sehogyse .

Ezek a nem tervezett üzemi körülmények eléggé megviselhették az erősítődet is ezért müködött őgy ahogy és tapasztaltál ilyesmit.

Oda jó lesz neked a négyszögjel is hacsak nagyfeszt akarsz csiholni a gyujtotrafódból.

A megaszakito kalapács se küld rá szinuszt mégis jó nagy szikra jön létre.

Hacsak nem modulált ívfény adóval akarsz műsort sugározni .
(#) rwtop hozzászólása Aug 4, 2007 /
 
nekem mind 1 hogy négyszögjel vagy mi csak nagyfesz legyen!de hogyan??
segíts!
(#) Moderátor hozzászólása Aug 4, 2007
 
Idézet:
„6Khz-s frekvenciagenerátor”
téma ide áthelyezve.
(#) rwtop hozzászólása Aug 4, 2007 /
 
szóval akkor a téma itt???
(#) rwtop hozzászólása Aug 5, 2007 /
 
segítsetek!van valami más megoldás a gyújtótrafó meghajtásához az 555-eket kivéve???rezgőkörrel vagy valahogy???
(#) _Peti_ hozzászólása Aug 11, 2007 /
 
Szevasztok!!! Építettem egy PWM vezérlésű sorkimenő meghajtót. Az a gondom vele, hogy az áramkör egy része működik csak. Ha a végFET-eket nem teszem bele az áramkörbe, akkor hibátlanul működik. A 4 meghajtó tranzisztor után még van jel, de a FET-ek bekötése után már nincs. Tudna valaki segíteni, hogy mi lehet a gond????
(SUP85N06-05 -ös FET-eket használtam a Vishay jóvoltából, de nem megy IRF640-nel, és sima tranzisztorral sem)
Bővebben: Link

inverter2.gif
    
(#) _Peti_ válasza _Peti_ hozzászólására (») Aug 12, 2007 /
 
Senki nem építette még meg ezt????????
(#) _Peti_ válasza _Peti_ hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
VALAKIIII !!!!!!!!!!!
Senkinek sincs ötlete????????
(#) Moderátor hozzászólása _Peti_ hozzászólására (») Aug 20, 2007
 
Nem kell ilyen türelmetlennek lenni.
Biztos valamit nem jól tettél össze, rossz a FET, vagy P-csatornás, most én nem fogom Neked kibogarászni, mit ronthattál el. Rosszul nézed, vagy tudom is én még mi lehet.
De akkor se kell itt ÜVÖLTÖZNI!!!!!
(#) _Peti_ válasza (») Aug 20, 2007 /
 
Oké, bocs. Csak azért írtam, h feljebb hozza a témát, és esetleg hátha lenne valakinek használható hozzászólása.
A FET-ek teljesen újak, és N csatornásak
(#) Thomas10100 válasza (») Szept 2, 2007 /
 
Sziasztok!

Én saját tekerésű primer és visszacsatoló tekercset használok. 3db 2N3055 tranyó párhuzamos kapcsolásával. Inditásként fél cm kell. De szét lehet húzni az ivet kb 3.5cm-ig. És van amikor nem kék szinű az iv, hanem sárga, és melegedik a levegő

Mindezt 12V-ról.

Van vagy 3 TV-ből bontott sorkimenőm, panellal együtt. A visszacsatoló tekercset hogy tudom kimérni? Illetve az hova megy a TV panelján?
(#) LACIELLA hozzászólása Szept 15, 2007 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a sorkimenő trafó szekunder oldali tekercséről, hogyan tudom megállapítani a legegyszerűbben, hogy működik-e?
(#) Collector válasza LACIELLA hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
Szakadásvizsgáló. Ha zárlatos, akkor meg úgy veszed észre, hogy kisebb az ellenállása a normálisnál.
(#) LACIELLA válasza Collector hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
én is igy nézegettem csak mivel a sec tekercsben van 3 dióda azért gondoltam hátha valahogy másképp kell mérni
hát akkor ezek szerint az öszzes trafom roszz


köszi
(#) Collector válasza LACIELLA hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
Azt nem írtad, hogy split trafó. Akkor nem mindegy hogyhogy rakod rá a mérőzsinórt. Mint tudjuk egyik irányba a dióda nyit, ha elég nagy a vizsgáló fesz.
(#) LACIELLA válasza Collector hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
ezt én is tudom
de azért kösz
(#) punkkazy hozzászólása Okt 20, 2007 /
 
Üdv!
Én is szeretnék nagyfesszel kísérletezgetni. A gondom az, hogy a sorkimenőm adatlapját vagy kapcsolását nem találom a neten. Valakinek esetleg lenne?


FQB-17a002 P
REV.01
SAMSUNG DMLQ

ezek vannak ráírva. Előre is kössz!
(#) punkkazy válasza punkkazy hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
VALAKI???
(#) punkkazy hozzászólása Okt 21, 2007 /
 
És még azt szokták ondani, hogy a topicok nem szoktak kihalni...
(#) punkkazy válasza punkkazy hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
!HELP!
Következő: »»   10 / 97
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem