Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangdoboz-láda méretezése / szoftver
Lapozás: OK   4 / 10
(#) frissadam válasza sound.man hozzászólására (») Máj 28, 2012 /
 
Noh ez már talán hasonlít, csak remélem nem arra gondoltál, hogy ugyan ezt megcsinálni 15"-ra?
(#) sound.man válasza frissadam hozzászólására (») Máj 28, 2012 /
 
Nem arra. Viszont ilyen kisebb rutse-t ne csinálj mert nem megy majd mélyre. Valami bassreflex horn kell neked.

Szerk.: Na ilyen.
(#) frissadam válasza sound.man hozzászólására (») Máj 28, 2012 /
 
Lehetséges, ez már elég pofás. Már csak azt kellene kideríteni , hogy mennyi az annyi. Tehát hogy mi mekkora és hogyan hangolódik a láda. Nem ártana tudni, hogy mit tud a szóróm.
(#) zitzaki válasza frissadam hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Én amondó vagyok próbáld meg Cubo 15-be ez egy bandpasshorn és a méretéhez képest viszonylag mélyre megy a magasat meg egy kis dobozkába a tetejére építed és van is egy kompakt szélessávúd. Bár lehet jobban járnál ha egy közepet is tennél bele mert cubóban 200 Hz főlé nem megy. Lukas lesz a hangkép hiányzik majd a középtartomány.Bővebben: LinkBővebben: LinkBővebben: LinkBővebben: LinkBővebben: Link
(#) ptesza válasza frissadam hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Megtehetted volna hogy utánajársz , és nem egy ilyen ákombákom rajzal akarsz közölni valamit.
(#) frissadam válasza zitzaki hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Ez nem tetszik. Nem a legjobb széles sávra. Nem jönne át a középtartomány. Pedig arra szükség van.
(#) frissadam válasza ptesza hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Próbáltam egy kicsit tölcsér formájúra ákombákolni. Talán így érthetőbb.

EV15B II.jpg
    
(#) frissadam válasza ptesza hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
80Hz körül lenne jó a hangolás. De nem tudom , hogy ilyen rövid tölcsérrel megoldható lenne e. Lehet , hogy egy jó B reflex többet érne?

EV15B II.jpg
    
(#) frissadam válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Mert gondoltam van aki hozzáértő és ad némi instrukciót már első körben. Igazából azt sem tudom , hogy ilyen rövid tölcsérnél, megéri egyáltalán a vesződést. Erősít nekem annyit a tölcsér , hogy megérje vele vesződni? Nem lenne jobb egy sima top hangfal egy reflexnyílással?
(#) frissadam válasza frissadam hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Bővebben: Link

Pl egy ilyen top láda. Lehet amennyivel egyszerűbb , annyival nem szól rosszabbul.
(#) frissadam válasza frissadam hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Ez sem rossz, csak a hangolását még mindig nem tudom hogy működik.

komp.gif
    
(#) ptesza válasza frissadam hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Ha az elsőt építed akkor biztosan jobb váalsztás lenne egy bassrefi.Azzal is el lehet érni 3 dB kiemelést. Középhangokat nem is várj egy 15"-os tól.
(#) frissadam válasza ptesza hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Az adatlap szerint, még 4kHz-nél simán tud 95dB-t. Nagyon jó közepe van. A többit meg elintézi az 1,5"-os driver, pont 4k-nál akarom vágni.

Azt a dobozt építem, ami jobban szól. amivel a legtöbbet tudom emelni 80-100Hz körül.
(#) zitzaki válasza frissadam hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Lehet legjobban egy reflex top ládával járnál mert ahhoz le is menjen mélyre elég nagy méretű tölcsér kell az meg nem biztos hogy előnyös egy széles sávú ládánál. szóval egy b-reflex top lesz a nyerő valószínű egyszerűbb kivitelezni szállítani kompaktabb. (Ezt a hangszórót én egy ilyesmi dobozba tudnám elképzelni 2 18-as méllyel.)
(#) sound.man válasza frissadam hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Bővebben: Link Ilyet akarsz.. Ezt meglehet 15"-ba is építeni, de ennek nem lenne normális mélye ha csak kettő van az tuti. Viszont nagyon ütne ha érted, hogy mondom..
(#) frissadam válasza sound.man hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Ez elég szimpatikus, csak elég nagy. Kell ekkora tölcsér 15 colhoz is?
(#) sound.man válasza frissadam hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Mivel te rutse-t akarsz nem ekkora kell hanem még nagyobb és a 15" rutse olyan 50-60Hz alatt már kapufa.
(#) Moderátor hozzászólása Máj 29, 2012
 
Dobozolás ide téve, felesleges OFF-ok kiszedve (törölve).
(#) frissadam válasza sound.man hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Nem kell nekem olyan mély! Elég ha 80-100Hz körül emel 3-4 dB-t. Lesz ez alatt szub majd egyszer.Csak ha megnézed a szóró frekimenetét akkor látod hogy a párszáz Hz-s tartományba már 2-3 dB-t esik. Ezt akarom kiszedni. Jó lenne ha lenne valami lineárisabb formája. Ennyi.
(#) ptesza válasza frissadam hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Akkor egy zárt dobozkell . Jó nagyokat csapongasz a bazi nagy tölcsértől a zárt dobozig minden.

Az adatlapja részeltessen tárgyalja az ajánlott felhasználást. Dobozméretet és hangolást.
(#) frissadam válasza ptesza hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Gyenge angolommal próbáltam kisilabizálni az adatlapot. Egy TL606 dobozt ajánl a gyártó, aminek fel is raktam a tervét. Azt nem értem a rajzon, hogy a frekvenciáknál miért van megadva normál és STEP-DOWN. A STEP-DOWN mit takar? Ha jól értelmezem akkor, 3dB-t lehet erősíteni ezzel a dobozzal 60-90 Hz között?

original.jpg
    
(#) frissadam hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
Bővebben: Link

Illik a témához. Valaki ismeri ezt a programot? Esetleg tudja honnan lehetne letölteni?
(#) Nova910 hozzászólása Júl 20, 2012 /
 
Helló!

A segítségeteket szeretném kérni.
Van egy jó pár éve Magnat reflex ládám.
Ha jól tudom, akkor a pontos neve magnat power bull reflex 130.
Az a baj, hogy a csomagtartóm közel 1/-át elfoglalja.
Át akarom építeni a teljes csomagteret, a pakolhatóság miatt, és arra gondoltam, hogy a 30-as nyomót a reflex ládából áthelyezném egy zárt ládába, mivel zárt láda esetén kisebb doboz is elég.
Az egyetlen gondom, hogy sehonnan nem tudom megszerezni, a ládában lévő hangszóró adatait (FS/VAS/QTS), így nem tudok pontos méreteket számolni a láda számára.
Ha jól tudom akkor a reflex ládája 41 cm széles, 37 cm magas, és 31 cm mély alul. Ez olyan 50-51 liter körül lehet szerintem.
A kérdésem az lenne, hogy ha a pontos hangszóró paraméterek hiányában zárt ládából ha építek neki egy 39*40*20-as ládát, ami olyan 31,2 liter körül van, akkor az elég lehet, vagy esetleg pár literrel nagyobbat számoljak?
(#) pesta3 hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Mélynyomó T/S paraméterei nélkül, hogyan tudok megfelelő ládát tervezni?
átmérője 30 cm, teljesítmény 1000/650 W
(#) ptesza válasza pesta3 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Anélkül tervezni sehogy...


Miért olyan-nehéz lemérni azt a T/S paramétert?
(#) pesta3 válasza ptesza hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Mit tudok tenni?
Nincs megfelelő eszközöm és süketszoba se áll rendelkezésemre...
Vmi ötlet?
(#) puffed hozzászólása Ápr 18, 2013 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Adott egy zárt hangdoboz amiben 2db hangszóró kap helyet és egy sztereó erősítő hajtja.A kérdés hogy külön légtérben kell lennie a hangszóróknak vagy jó úgyis ha egy légtérben vannak?
(#) ptesza válasza puffed hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Jobb ha külön légtérben vannak. Főleg ha sztereó erősítővel használod. (Ezt nem értem.)
(#) Gabibá hozzászólása Ápr 23, 2013 /
 
Sziasztok
Építeni szeretnék egy utas tölcsérest, azt hiszem így hívják.
Modell: SONY 1-529-250-11
Teljesítmény: 25/50 W (RMS/MAX)
Frekvencia: 65Hz-18 000Hz
Érzékenység (SPL): 85 dB (1W/1m)
Mónus: PAPIR MEMBRÁN (fekete színben), kónusz tölcsér
Méret:5"/120mm
Beépítési átmérő: 100mm
Furatközép távolság: 123mm
Beépítési mélység: 65mm
Impedancia: 8 ohm
Papírdobozban kipróbáltam, és tetszik, de ennél több esélyt szeretnék adni neki.
A kérdésem milyen dobozt ajánlanátok hozzá reflexek közül?
A tanácsokat köszönöm.
(#) Action2K válasza Gabibá hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Szia!
Kb. nettó 3 literes dobozkát ajánlok neki. 15*15*30cm-es külső méret, 18mm-es falvastagsággal. A 30mm-es reflexnyílást a hátulja, alja közepére tenném. De sok mélyet ne számíts tőle, illetve az érzékenysége is nagyon kicsi sajna. Ennek ellenére a hangja szép lehet majd. Amúgy, ez egy egyutas bassreflex lesz, nem tölcséres. Tölcséreshez nem is ajánlom ezt a hangszórót.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2013
Következő: »»   4 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem