Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelemes önjáró
 
Témaindító: laci909, idő: Jún 3, 2012
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) laci909 hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Üdvözletem! Azért nyitottam ezt a témát, mert egy kis segítségre lenne szükségem. Egy egyszerű kapcsolást szeretnék megépíteni, csakhát nem sok ismeretem van ebben a témában. Egy napelemes önjárót, amolyan dekor, vagy szórakoztató kis "robotot" szeretnék építeni, és ehez kellene valami egyszerű kapcsolás. Kettő motort szeretném hogy hajtson. Az egyik egy
(#) pici hozzászólása Jún 4, 2012 /
 
Méretei: 3.1 cm x 2.3 cm x 1.6 cm / 10g
És a kép róla
Video
(#) laci909 válasza pici hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Ilyet szeretnék, Köszönöm a segítséget. Viszont egy kicsit bonyolítanám az egészet. A jármű elejére valamiféle egyszerű érzékelőt (mondjuk kapcsolót) tennék. Ha menet közben valaminek nekiütközik akkor a kapcsoló érzékeli, és a hajtó motort hátramenetbe kapcsolja. És még bonyolultabb hogy úgy kellene kialakítani hogy legyen benne egy-két (amennyi szükséges) tölthető elem. Ezeket nap közben tölti a napelem, és ha árnyékos részre érne, akkor ott ne ragadjon le. Ehez kellene valami kapcsolás.
(#) laci909 válasza laci909 hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Ja és ilyen motort kellene hajtson:
http://www.hestore.hu/prod_10022527.html
és a másik: (ez csak látványelem miatt szükséges)
http://www.hestore.hu/prod_10031632.html
Gondolom ezekhez nagyobb napelem is kell.?
(#) mikrofarad hozzászólása Jún 4, 2012 /
 
Napelem itt
Motor itt
A terv mellékletben, a testét meg meg tudod tervezni (remélem)!
(#) laci909 válasza mikrofarad hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget!!!
(#) l0rika válasza laci909 hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
A kapcsoló elég fapadosnak hangzik. Azonban vannak optikai szenzorok ( Bővebben: Link ), viszont ezeket állandóan kell táplálni, és a kis napelemed nem biztos, hogy megbírja.
(#) laci909 válasza l0rika hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Igen erre én is gondoltam, de ugyan ez ok miatt is vetettem el. Viszont lenne még egy kérdésem.
Ha a kocsi elejére, és hátuljára is rakok egy kapcsolót, akkor hogy tudom azt megvalósítani hogy ha a kocsi előre megy, és nekiütközik valaminek, akkor a kapcsoló zár egy áramkört és ezt egy elektronika észleli. Majd a motort hátramenetbe kapcsolja. És hátul ugyan ez. Ezt egyáltalán lehetséges megoldani?
(#) Kera_Will válasza laci909 hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Először valósítsd meg akksikról a logikai működést,teszteld ki a hibákat, majd ha minden jó akkor válts napelemre.
Ha az alapvető funkciókkal se vagy tisztába akkor felesleges még napelemben gondolkodni , ez jellenleg sokad rangú probléma.
Lessé bele a robotos topikokba.
Ott biztos sok hasznosat találsz rész problémák megoldására.
Fejlesztés során pershe törekedj a minimalista energia fogyasztásra.

Ütköző érzékelök hatására legyen inditva 1 idözítő.
Ami az ellenkező irányba mozdítja a robotot.
Adott ideig.
Esetleg lehet mindig adott irányba fordulni.
Tehát ütközés jel érkezett 1.
2. Motorok állj
3. Gondolkodás
4. Ellenkező irányba kapcsolás kis idöre hogy eltávolodjon a kanyarodási sugárnyira az akadálytól.
5. Egyik vagy másik irányba fordulás ...
Kb ennyi a akadály kerülés algoritmusa
Most már csak vezérlés megvalósítása kérdéses.
Mivel programozod le ., milyen eszközt választasz erre.
(#) peter123 válasza laci909 hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Szia

A kapcsolós témához segítség lehet a beetlebot
Javasolnám, hogy haladj fokozatosan, pl: Mehcanikus megoldás Elemes megoldás És csak ezután a napelemes.
Bővebben nézd meg a BEAM linket.

A napelemes megoldás nehézkes, trükkös elektronika kell a kevés áram miatt.
(#) pmate95 válasza peter123 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Üdv!
Nagyon tetszik ez a beetlebot. Lehet, hogy megépítem.
(#) pmate95 válasza pmate95 hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Nagyon ötletes kis szerkezet. Már majdnem kész, bár még van mit tökéletesíteni rajta. Mivel nincs itthon olyan kapcsoló, amin van kar, ezért magam fabrikáltam rá. A hátránya, hogy nagyon könnyen nyomódik le ezért néha a saját tengelye körül kezd forogni egy-egy nagyobb ütközés után. Majd rugóval javítok rajta.
(#) Tibicsek válasza laci909 hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Hello ha valami komolyabb roboto szeretnél készíteni vezérléssel meg mindennel akkor ajánlom az Arduino AVR-es kis lapot nstructables-en ezzel az Arduinoval nagyon komoly robotokat is építenek nézz utánna
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem