Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   132 / 244
(#) ozpecs válasza ozpecs hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Amúgy értettem így is mit akartál mondani csak feleslegesnek tartom huzakodni ezen a betűelíráson is...
(#) ozpecs válasza szamóca hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Pardon önkritika a másik amit írtam tényleg én olvastam rosszul elismerem azt is ha hibázok
(#) voodoo válasza szamóca hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Sok hangsugárzó például egy hangosításon az végülis már egy falat képez, főleg ha két oldalt jó sok van belőle
(#) ozpecs válasza voodoo hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
A jövő hétvégén kirakok vagy 16-ot sz most sok vagy kevés ?
(#) voodoo válasza ozpecs hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Kép készítése kötelező! 16 darab? Hmm elmegy
(#) Haliapu hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Sziasztok, érdeklődni szeretnék, hogy beletehetem én ezt a ringet (MNC 33359 típusú 8ohm 300w) egy Reflex 300-as hangfalba*, vagy nem ajáljátok. Ugyan is ezt kaptam egy barátomtól szinte ingyen. Aki ismeri elmondaná milyen a hangja és mennyire strapabíró? A válaszokat előre is köszönöm

*hangsugárzóba
(#) szamóca válasza voodoo hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
A hangfal is egyfajta hangsugárzó típus. A különbségek a hang lesugárzását javító eszközökben vannak. A hangfal működési elve az, hogy a lesugározandó legalsó határfrekvenciájú hang, a lambda = c/f (ahol a lamda=hullámhossz méterben c= a hang terjedési sebessége (~ 340 m/s) f= a hang frekvenciája (Hz)) képlet alapján, az akusztikus rövidzár elkerülésére, vagyis hogy a hangszóróból előre- hátra terjedő hanghullám ne oltsa ki egymást egy sík geometriájú lapba (falba) helyezi a hangszórót, hangszórókat. Tehát az, hogy egymásra rakott dobozos rendszerű hangsugárzók tömkelege nem nevezhető hangfalnak, amiatt van, mert egyenként is megvalósul velük az akusztikus rövidzár elkerülése.
Az hogy a szakzsargon is helytelenül használja, mert az évek folyamán mindenki fütyült rá, az más tészta.
(#) voodoo válasza szamóca hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Ha elképzelek egy nevezzük: tökéletes hangfal, amelybe építettek egy hangszórót, akkor az akusztikai rövidzár elkerülése csak akkor lehetséges, ha a hangszóró eleje a szoba belsejébe a hátulja meg kifelé van? Így elméletileg normális falvastagsággal, ablak és tető stb a lakásba nem rezonálna vissza és még ezenkívül a hangszóró membránjából sem hallatszódna vissza a papír miatt picit se a külső amúgy pont ellentétes hang, akkor az volna a tökéletes hangzás? Jó lehet egy kicsit off és bocsi, de elgondolva nem lehet rossz. Elméletileg a képlet alapján nincs visszaverődés és végtelen a rezonancicafreki.
(#) szamóca válasza voodoo hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Mivel Te egy szoba valós falába raknál hangszórót, ezért ez már nem hangfal, (a hangszóró eleje hátulja nem egy sík geometriájú lappal van elválasztva) hanem egy nagyméretű hangláda, nevezhetjük hangkonténernek aminek a belsejében állsz. Ha viszont lebontod a házadat, hogy csak az a fal maradjon meg amiben a hangszóród leledzik, ( vagy csak a szemközti oldalt) akkor már valóban hangfalról beszélhetünk. Az pedig, hogy a hangszóród elülső, vagy hátulsó membránfelületéről jövő hanghullámokat hasznosítod, a mély frekiknél mindegy.
(#) Gránátalma hozzászólása Jún 7, 2012 /
 
Sziasztok!
Nem tudom jó helyen járok-e ügyemben, de először itt próbálozom.
Szóval, szükségem lenne pontos rack méretekre.
Szélesség, mélység, Unit magasságok, csavarok száma helye köztük levő távolság stb.
Szóval minden adat kellene róla. Akinek esetleg képe is van hozzá a jobb szemléltetés érdekében, az at is megoszthatná.
(Az oka az, hogy szereznék készíteni egyet)
(#) reloop válasza Gránátalma hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
(#) ufy92 hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
Üdvözletem!
Nem tudja valaki hogy a mellékelt képen lévő sub ládának mi a neve, és hol találhatnék róla rajzot?
(#) fehrudi válasza ufy92 hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Erre emlékeztet:Bővebben: Link
Érdekessége, hogy plusz hűtése van a hangszórónak.
(#) ufy92 válasza fehrudi hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Ez sajna nem az.
(#) fehrudi válasza ufy92 hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Pedig nagyon hasonlít a Lab Horn-ra (az előbb linkelt is annak egy változata), ezen a képen is hasonlónak tűnik a belső szerkezete: Bővebben: Link
(#) mraulajos hozzászólása Jún 11, 2012 /
 
Sziasztok.
Legyen szíves mondjon nekem valaki valamit a kaszay féle hangszórókról . Milyen márka-minőség-teljesítmény stb. Ajánlott, nem ajánlott.
(#) djcrash hozzászólása Jún 15, 2012 /
 
Sziasztok tegnap volt egy kis szomszed idegesites itt a videoBővebben: Link
(#) dbase válasza djcrash hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Ha a tölcséres mélyeket elfekteted a földön, és összetolod őket hogy 2 nagy tölcsért alkossanak plusz 3dB- nyersz.
(#) djcrash válasza dbase hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Szia es akkor hova rakjam a 2dr* 18" ? es a kozep magasokat?

*dr(Dr)=Doktor
db=darab
(#) djcrash válasza dbase hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Rajzot tudnal esetleg mellekelni?igy gondoltad?
(#) andras99 hozzászólása Jún 18, 2012 /
 
Sziasztok! Vannak valakinek tapasztalatai a VoiceKraft termékeivel?

andras99
(#) mraulajos hozzászólása Jún 18, 2012 /
 
Hali!
Hattal visszább lévő érdeklődésemre tud nekem valaki mondani valamit? Köszi!
(#) promise válasza andras99 hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Milyen termékre gondolsz pontosan?
(#) andras99 válasza promise hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Szia! Pontosabban az LK-618-12 hang(doboz)sugárzóra, illetve az UM-7200GP típusú vezeték nélküli mikrofonra.

andras99
(#) promise válasza andras99 hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Sajnos ezekkel a termékekkel nem kerültem kapcsolatba.
Egy 4 mikrofon/2 line bemenetes keverőt telepítettem fix helyre,az ár/érték aránya megfelelő volt.
(#) djcrash válasza fazksg hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Haho vegyel vissza a salokat nem szarozzuk*. nekem van 4dr sal 15" szorom 1850 horn dobozban es lenyomja a haver 4dr 18" eminence ejit... szowal csak szepen! Bővebben: LinkBővebben: Link

*Hahó! vegyél Te vissza, nem írunk ilyeneket!
Még mindig érvényes hogy, dr(Dr)=Doktor, ill. db=darab
eminence ejit... szowal
Helyesen: Eminence-it, szóval
szorom= hangszóróm
Tranyóka ment is.
(#) reloop válasza andras99 hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Szia! Használok LK-618-12-ket. Érzékenysége nagyon jó. A driverre az árkategória rányomja a bélyegét. A tömege és térfogata miatt remekül szállítható. Nálam bevált.
(#) soos csaba hozzászólása Jún 18, 2012 /
 
Hali, én sem szeretnék le maradni a többiektől, tavalyi hangosításunk Érköbölkúton, a haverommal, (Románia). Hangfalaink* 2 darab Stage Opera 800W/4 ohm rms, be épített erősítővel (activ), 2 darab US Blaster 7478-as 700W/ 4ohm rms hangfal topp, aztán két darab 3 utas 750W/8 ohm reflex hangfal topp ( a pontos nevét nem tudom), aztán 2 darab E-MAX 3 utas 600W/8 ohm rms hangfal pár topp, aztán 2 darab mély nyomó 18 colos hangszóróval 500W/8ohm -USB7437. Az erősítők Castone CPA 800B, DB HPA 1400, SIVA PPA 1400, DB HPA 2400, Ja és akkor volt még egy régi orosz erősítőnk is Fusion névre hallgatott ami 2x400W-ot tudott (már meg szabadultunk tőle) . A többit már nem sorolom az már látszik a képről. Azóta a haver nagyon sokat bele ölt audió technikába, majd teszek fel képeket ha megint megyünk hangosítani, de az már 10000W fölötti hangerő lesz. Ennyit nem igen fogunk ki használni,kisebb falu napokon, de most ennyi van összesen.

*Ezek basszus reflex hangsugárzók, nem fal rendszerűek.

dsc00171.jpg
    
(#) soos csaba válasza soos csaba hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Oké meg van értve, én írtam rosszul, ne húzd fel magad.
(#) szamóca válasza soos csaba hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Dehogy húzom, csak próbállak helyes útra terelgetni.
Következő: »»   132 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem