Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   1887 / 3571
(#) mrobi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Úgy emlékszek, hogy nálunk amikor kész lett a "mester" akkor lett begyújtva. De össze is dőlt. Másodjára később lett begyújtva. Azóta még mindig áll
(#) granpa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Szia! Először kiszárad (3nap-1hét, nagyság, és szellőzés,-hőmérséklet függő), azután szalmával begyújtasz (előmelegíted), majd több szalmát raksz, kicsit nagyobb tűz, lezár (kevés levegő),hogy csak parázslik. Ez még egyszer, langyosra hűlés után; kicsit erősebb tűzzel (venyige, vagy kevés akác/cser). Első felfűtéskor kívül kéz-melegig, másodiknál már kívül is forró (rátett kéz nem sül oda!) legyen. Remélem jó agyagból csináltad.
(#) nedudgi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Agyagot honnan szereztél?
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Majd Hoho kemence mester ellát tanácsokkal. Jó kis kemencécske, bár túl nagy dolog nem fér bele. Azt sem tudom, hogy a hőtehetetlensége elég nagy lesz-e, mert ilyen kicsit még nem láttam.
(#) jani1987 válasza jdani hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Idézet:
„Az exceles kérdés, hogyan lehet a háttérbe képet rakni, úgy hogy az csak egy háttér legyen, és a képre tudjak írni?”

Beszúrás-kép- elrendezés-háttérbe. Így megfelel? Én Open Office-szal csináltam.
(#) nagy hoho válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
A kemencét először hagyni kellene száradni majd több alkalommal kíméletesen begyújtani. Tehát elégetni benne egy két marék rőzsét és csak fokozatosan mindig nagyobb tüzet rakni ilyen kis kemencécskét még nem láttam de gondolom az ötödik hatodik alkalommal egy kisebb sütögetést (pizza)is meg lehet próbálni. Ha nem így kíméletesen van kiégetve akkor össze repedezik. És akkor is ha tiszta agyagból van. A recept két rész homok egy rész agyag, ezzel kell tapasztani.Egyébként nagyon jópofa a terjedelme miatt a hőtartása nem lesz túl jó. Ki kell tapasztalni.
(#) Lázár Péter válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Ejha, mik nem készülnek kérem szépen. Nálunk jó fél éve (ha nem régebben) már kemencében sül a kenyér és mindenféle sütemény. A garázsba lett felhúzva. Az alapja bontott téglából lett elkezdve olyan 1,2mx1,2m-es a közepe üreges. majd olyan 1m magasságig meg lett töltve a belseje rossz direkt összetört üvegtörmelékkel. majd jött a tűztér tömör kéménytéglából 2 kamrás, az első kamra ahol a füstcső csatlakozik a hátsóba kell tüzet rakni. kettő között egy kivehető ajtó van. A belső térbe elég a fa, és a téglák és az üveg jól átmelegszik. Ilyenkor ki van véve a köztes ajtó és a füst ki tud jönni a füstcsövön. A huzat érdekében a külső ajtó kapott kis állítható huzatnyílást. Persze körbe van vasalva a tűztérnél a tégla. Aztán a hamut csak ki kell kaparni és megy is befelé a sütnivaló, rozsdamentes fagylaltos edényekbe. Így a kész kenyér olyan amerikai kinézetű. Sütéskor a köztes ajtó be van téve így a hő benn marad. A kert végébe ott az erdő teli száraz ággal, és hát bizony az így készült sütik, aranygaluska és egyebek... Egy kérdés az a csőradiátor biztosan jó megoldás? Ugyanis le van festve ha az el kezd kipárologni, vagy épp leégni nem épp egészséges.
(#) nagy hoho hozzászólása Jún 7, 2012 / 1
 
A ma készült fotók. Szerkők gyűjtik a fészekrakáshoz a növényeket.
(#) nagy hoho hozzászólása Jún 7, 2012 / 1
 
A kis rókát is ma sikerült egy szigeten le fotózni. Nem zavarta, hogy néhány méterre vagyok tőle.
(#) Norberto válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Nahát, nagyon aranyos, és... olyan... róka-formájú (róka)! A fotós meg jókor volt jó helyen (te), jó géppel! Ez így együtt egy jó párosítás.
(#) nagy hoho hozzászólása Jún 7, 2012 /
 
Gondolom már utál mindenki, Ti melóztok én meg fotózgatok. Csak hát 41 évig én is dolgoztam.
(#) jani1987 válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Természet fotózásért nem fizetnek? Mert annyira belementél, hogy akár a szakmád is lehetne.
(#) nagy hoho válasza Norberto hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Szinte pózolt, közel negyven kép készült róla.
(#) jani1987 válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Ó te drága........ kis róka. (káromkodás nélkül). Már ledolgoztad az éveidet, most már ideje pihenni.
(#) nagy hoho válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Ellehetne adni képeket, illetve felkínálni eladásra de hiányos angol tudásom miatt ezekre az oldalakra nem tudom feltölteni. Van magyar is de nem működik valami miatt.
(#) jani1987 válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Vannak olyan böngészők, amibe be van építve az oldal fordító. Ilyen a Dragon, amit én is használok. Így már némileg egyszerűsödik a helyzeted. Én játszottam már orosz menüjű játékkal anélkül, hogy tanultam volna.
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
A gugli is lefordít bármilyen oldalt. Csak hát nem az igazi.
(#) zolika60 válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
A róka nagyon aranyos. Nálunk is lehetne fotózni, ha volna rá technikám meg időm. Itt szarvast vaddisznót, fácánt, erdei madarakat meg ilyesmit lehetne fotózni. Egyenlőre itt még elég nagy a biodiverzitás. A teraszunkra a tavalyi füstifecske fészekbe beköltözött egy szürke légykapó pár. Eleinte a fecskék, meg én is próbáltuk elriasztani, de nem hagyták magukat. Aztán a fecskék kicsit odébb építettek egy másik fészket. Így most szomszédok. :yes: Könnyű lenne fotózni őket, mert egyáltalán nem félnek tőlünk. A fecskék a macsekot is elzavarják, ha túl közel szemtelenkedik.
(#) zolika60 hozzászólása Jún 8, 2012 1 /
 
Bővebben: Link Bár ezt inkább este kellett volna betennem. :yes:
(#) Frankye válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
A kisrókás képek szenzációsak! De a madarasaid is megérnének egy önálló albumot... Ragyogó képek!
(#) tiggersoft hozzászólása Jún 8, 2012 /
 
Sziasztok
Gondoltam megosztom veletek, hogy postás karrierem csúcsára értem...
Tegnap óta én vagyok a Lomex postása! Most már minden nap bemegyek...nem csak akkor, ha valami kell.
(#) szamóca hozzászólása Jún 8, 2012 /
 
(#) blackdog hozzászólása Jún 8, 2012 /
 
Bővebben: Link
Hol élünk? Nem jutok szóhoz.
(#) Imi65 válasza blackdog hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
(#) szamóca válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
És az ő szavazatuk is egyet ér......
(#) blackdog válasza szamóca hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Egyet? Gondolj bele az adód egy része mire megy el...
Lehet, hogy egyet ér, de ő kap azért amiért olyan amilyen. Áááá....
(#) Action2K válasza blackdog hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Lassan kezditek súrolni a politika határát.
(#) szamóca válasza tiggersoft hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Hurrá! Lesz protekciónk.
(#) Action2K válasza szamóca hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Fúúúúúj, már megint a paraszolvencia és társai. Szóval... tigriském, mikor is jársz arra legközelebb?
(#) szamóca válasza Action2K hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Te nézzed eztetetet inkább!
Következő: »»   1887 / 3571
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem