Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LPT portos vezérlés
 
Témaindító: creative, idő: Nov 11, 2005
Lapozás: OK   25 / 29
(#) Szabi1 válasza Stefan hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Még nem írtam át.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, működik a program.
(#) danca válasza Stefan hozzászólására (») Feb 26, 2012 / 1
 
A dll-t a C:\WINDOWS\System32\ mappába is be lehet másolni és akkor nem kell minden program mellé odarakni.
(#) barkacsolo72 hozzászólása Márc 30, 2012 /
 
Üdvözlök Mindenkit.
Egy lelkes amatőr vagyok, szeretnék építeni egy bobby cnc gép és PC összekötésére alkalmas kártyát, ami galvanikusan leválasztja a ki és bemeneteket. Ha valakinek van hasznos infója szívesen fogadnám.
4N25 optóban illetve 7404 ic kombinációban gondolkodom.

Végül még lenne egy kérdésem. Arra gondoltam, hogy az opto foglalatát több tűsre méretezném és abba tűzném bele a vissza jelző led lábait. Nem jelet e gondot az áramkör számára ez a nem forrasztott kapcsolat? Válaszokat és segítséget előre is köszönöm.
Üdv
(#) szikorapéter hozzászólása Ápr 29, 2012 /
 
Helló.Nekem itthon csak egy egyszerű nyomtatókábelem van és azt szeretném vele megoldani hogy a gépet össze tudjam kötni egy relékártyával.Az lenne a kérdésem hogy az egyszerű nyomtatókábelnek meik vezetékeit tudom használni és a relékártyához hány V-os reléket kell vennem?Válaszokat előre is köszönöm.
(#) nedudgi válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 29, 2012 / 1
 
A nyomtatóport általában néhány TTL bemenetet, azaz pár milliampert tud vezérelni. Ezt mindenképpen erősíteni kell, tehát majdnem mindegy milyen reléket alkalmazol: a rendelkezésre álló tápegység feszültségéhez és teljesítményéhez kell igazodni.
(#) Szabi1 válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 30, 2012 / 1
 
Pl itt egy kapcsolás Bővebben: Link Remélem érthető, optók használata ajánlott mert így az áramkör meghibásodása során nem megy ki az alaplap.
Az lpt port D0...D7 jeire lehet ezt bekötni, vagyis 2,3,4,5,6,7,8,9 lábaira.
(#) 5mate149 hozzászólása Jún 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Építettem egy LPT portról üzemelő led villogtató áramkört amit ezen az oldalon találtam viszont valamiért nem működik.Az áramkört átnéztem és nem találtam rajta semmi hibát.Észrevettem hogy amikor a pc test nincs a gnd-re kötve akkor az összes led halványan világít.Ezután kihúztam az lpt csatlakozót de a ledek nem aludtak ki. Elkezdtem piszkálni az lpt csatlakozót és a ledek villogni kezdtek.Mi lehet a hiba?
(#) Medve válasza 5mate149 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Szia, valószínűleg a kapu bemenete magas szintre húzódott, amikor az szabadon maradt. Könnyen lehet, hogy a kütyü a PC driverhibája miatt nem működik. Mi történik, ha a paneled bemeneteit testre ill. +5V-ra kötöd?
(#) 5mate149 válasza Medve hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Ha az egyik bemenetet a gnd-re kötöm akkor az összes led elalszik viszont ha közben piszkálom az lpt csatlakozót akkor mindig az a led kapcsol fel amelyik bázisát piszkálom. Ha ezt a + al teszem akkor ugyan ezt csinálja csak erősebben világít a led.
(#) Medve válasza 5mate149 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Úgy tűnik működik a kütyü, a PC-nél kereskedj...azért egy rajz jó lenne. Az XP-nél szokott gáz lenni az LPT vezérlésével, nálam pl programozható simán, viszont egy "gyári" szoftverrel csak a kontroll regiszter működik, az adatregiszter már nem. 95-alól viszont működik.
(#) 5mate149 válasza Medve hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/files/96/lpt_led_discolight.jpg

Itt van a kapcsolási rajz. már a pc-vel is próbálkoztam de nagyon nem akart reagálni és az új hardvert sem érzékelte.Lehetséges hogy az a baj hogy windows 7-van a gépemen? A programot behozza csak aztán nem villogtatja a ledeket.
(#) Medve válasza 5mate149 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Te jó ég! Miért van a Strobe a testen?? Ezt többé ne tedd a gépre!
(#) 5mate149 válasza Medve hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Okés nem nagyon értek hozzá sajnos..
Már levettem róla de így sem működött.
Most folyamatosan ég az összes led.
(#) Medve válasza 5mate149 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
lpt port

Ez a helyes, az egyes helyett a zölddel jelzett lábak valamelyikére kösd a testet, az azért mindenképp kell neki. Reméljük nem nyírta ki a strobe kimenetet. Szerintem amúgy túl érzékenyre sikerült, én inkább TTL ic-vel javallanám ezt. Egyszerűbb is.
(#) zenetom válasza 5mate149 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Szia!
Ez a kapcsirajz így sajnos nem jó, de ha az LPT 1-es lábról leveszed a vezetéket (ahol van a test jel), és átrakod a 18...25-ös lábak valamelyikére, akkor már jó lesz.
Szerk.: gyors odarajzoltam.

lpt_igy.JPG
    
(#) Medve válasza zenetom hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Tényleg gyors lehetett, mert a szöveg jó, de a rajz nem!
(#) 5mate149 válasza zenetom hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
A test az az a kábel ami magához a fémhez van forrasztva? Azt kell átforrasztanom a zöld csatlakozók valamelyikére?
(#) Medve válasza 5mate149 hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Hello, tehát bővebben: ha készíteni akarsz még egyet, akkor használj inkább SN74245-ös IC-t. Ebben van 8 db "erősítő", kiválóan tehermentesíti a PC-t. Ha nem vagy biztos a dolgodban, akkor az IC és a PC között használj optocsatolót, (pl 4n25) ezzel tökéletesen leválaszthatod a PC-t, bármit teszel a külső oldalon, nem teheted tönkre. Ha nagyobb terheléseket akarsz meghajtani, például reléket, akkor jöhetnek a tranzisztorok, de erre is van egyszerűbb megoldás: ULN2003, ebből kettő kell, mert csak 7 db 500mA-rel terhelhető meghajtó van benne. De vannak más típusok, amelyekben 8 van. (ULN2803) Amúgy az LPT-n 12 kimenet van, és bemenetek is, tehát gondolj a jövőre. (és a kütyü PC-ről való táplálására) Sok érdekes dologra jó az LPT, ha az ember tud egy kicsit programozni!!!!!
S hogy válaszoljak is: ami eddig az 1-es lábra ment, azt kellene a zölddel jelzett lábak valamelyikéhez forrasztani.
(#) Pepebá válasza 5mate149 hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Hali!
Bocs hogy közbeszólok.
Amennyiben komolyabban érdekel a dolog és hosszabb távra gondolkozol, én is azt javaslom meg kell gondolni a bemenetek használhatóságának lehetőségét.
Nem tudom hozzá tudsz-e jutni az RT. folyóirat régebbi számaihoz. Itt van egy jó átgondolt, LPT-s I/O egység.
Nálam kb. 10 éve működik. Van egy alap panel, optós leválasztással a párhuzamos portra, ezzel lehet címezni az I/O-okat. Elméletileg 1024 bemenet és 2048 kimenet címezhető. (modulárisan bővíthető)
A PC oldali progit és VB6-ban írtam és folyamatosan módosítgatom,a hardver változások szerint.
Amennyiben igényled tudok segíteni a részletekben.
(van egy számomra felesleges alap panel nyákom)
Üdv.
(#) zenetom válasza Medve hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Ja igen, elnéztem, szóval eggyel jobbra és föl.
(#) 5mate149 válasza Medve hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Szia,
Hát attól tartok hogy maga az lpt port nem működik.
Kipróbáltam amit javasoltatok de sajnos ugyan ezt csinálta.
Sőt volt olyan is hogy az összes led kialudt egy kivételével. Még nem tudom hogy akarok-e készíteni még egyet de köszönöm szépen a hasznos infókat.
(#) 5mate149 válasza Pepebá hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Hello!

Hát nem hinném hogy hozzá tudok jutni ehhez a folyóirathoz.Még nem vagyok olyan jártas az elektronikában viszont megköszönném ha elküldenéd ezt a kapcsolást amiről írtál mert akkor megpróbálnám én is megépíteni.
(#) nedudgi válasza 5mate149 hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Idézet:
„Hát nem hinném hogy hozzá tudok jutni ehhez a folyóirathoz.”
Pedig könnyű...
(#) 5mate149 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Ja hogy így
(#) Pepebá válasza 5mate149 hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Hali!
Rádiótechnika folyóirat 1991/9-10-11 hónap.
Amennyiben nem sikerül szólj.
Egyébként nem kell megijedni a kapcsolástól, bár ha kezdő vagy lehet hogy feladja a leckét. (de egyszer el kell kezdeni komolyabb dolgokat is építgetni)
Az biztos bevált, bővíthető relatíve egyszerűen megvalósítható és sokat tudó I/O eszköz.
Esetleges kérdéseidre szívesen reagálok.
(alapnyákom meg van még)
Üdv.
(#) zombee hozzászólása Jún 30, 2012 /
 
Sziasztok!

Új(de inkább régi-új) vagyok az LPT témában, most pedig egy kis problémába futottam bele.
Saját terv alapján építettem egy olyan átalakítót, amit rá lehet dugni egy PC LPT portjára, a másik oldalon
pedig RS-232-n(pontosabban egy USB-s COM port emulátoron) küldi át a nyomtatandó karaktereket.

A dolog háttere, pontosabbam értelme az, hogy van egy ipari gyártósori gép aminek szintén
LPT portja van, és arra egy mezei párhuzamos(Centronics-szabványú) nyomtató van rádugva.
A papírtekercsre a gyártott készülék paramétereit, hibáit(akár 100-200 soros is lehet!) nyomtatja ki.
Sokszor a lista legvégén olvasható a valódi hibaok, ennek kivárása nagyon fárasztó, ezért építettem a cuccot.

Ez működik PC-n(TeraTerm ablakban szépen megjeleníti a nyomtatandó szöveget), de sajnos
az ipari gép már nem ilyen véleményen van, mivel pár karakter "kinyomtatása" után kifagy a nyomtatóportja.
A gép egyébként hibátlan, mivel a régi sornyomtatóval továbbra is együttműködik és nyomtat vele.

Én arra gondolok hogy a jeleket nem jól használja, nem jó sorrendben vagy valami hasonló.
Hardver: egy ATMega168-ra vannak a legfontosabb vonalak kötve, ez D0-D7, /strobe, /ack, busy.
Amikor kap egy karaktert, EZT a sorrendet követem. A busy jel alatt küldöm el a karaktert a soros porton, majd ezután nyugtázom(ack). A többi státuszvonal(/error, paper end, select out) a földre vagy a tápra van kötve, az alapján hogy hol kell lenniük hogy a gép azt higgye, működő nyomtatóval van dolga. Egy kis érdekesség, PC-nél nem kell ACK, a BUSY elég neki, a tesztgép viszont megkívánja mindkettő használatát.

A soros port 9600kbps, tehát egy karakter kb. 1ms alatt megy át, míg a nyomtató soremelés nélkül
kb. 20-30ms alatt nyomtat ki egy karaktert. Lehet probléma az, hogy a nyomtatóm túl gyors?
(#) 256kb hozzászólása Júl 10, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy RGB led mátrixot (8x8, esetleg 16x6) szeretnék építeni. Nem LPT portról, hanem egy Raspberry Pi-ről vezérelném. (A gép kivezetései: mellékelt képen)
Ezen a gépen is van 8db ki/be kapcsolható output port. (Inputként is használható, de ez jelen esetben lényegtelen.)
A szoftveres részét megoldom én, de a hardvareben tanácstalan vagyok, ebben szeretném a segítségeteket kérni.
Lehetőleg PWM-mel szabályoznám külön-külön a piros, zöld és kék ledeket.



Ezt az RGB panelt használnám (7 euró) : RGB 8x8 LED mátrix
Ugyanez egyszínűben (Csak 1,3 euró!! ): Piros 8x8 LED mátrix

Arra szeretnék ötleteket kapni, hogy a Raspberry Pi-t hogyan kapcsolhatom a LED mátrixhoz.

Előre is köszönöm a segítségét mindenkinek!
(#) mrcdcscc hozzászólása Júl 10, 2012 /
 
Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül, hogy a "Vezérlés az LPT portonAlfától omegáig" cikksorozatnak van a 12. része utáni részei. Mert a 12. rész végén azzal záródik a cikk, hogy mi lesz a következő részben, de 13. részt már sehol nem találtam.
(#) _vl_ válasza 256kb hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
A mátrixban minden LED-et külön-külön szeretnél vezérelni, ráadásul szín- és fényerőszabályzással (PWM)? Vagy úgy gondoltad, hogy az összes LED világítson együtt, és csak egyben szeretnéd a színt és a fényerőt állítani?
Következő: »»   25 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem