Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Börze
 
Témaindító: llaci56, idő: Jan 12, 2009
  1. Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központ Rádióamatőr találkozó és börze: börze időpontok.
Lapozás: OK   113 / 146
(#) DuMatyi hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
Figyelem minden börzézőnek! A következő börze rendhagyó lesz, helyileg a Csepel-szigeten lesz. Érdeklődni nálam lehet.

A börze szombati nap lesz. A tábor pénteken nyit, és vasárnap zár. A teljes program a rádióamatőröket érdekelheti.
(#) Action2K válasza DuMatyi hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Ha nevén nevezzük, akkor ez a BuRaBu?
(#) Action2K válasza rockersrac hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Idézet:
„A hangot kövesd”
Sokszor hallok hangokat, követem is őket... de érdekes ez a fehér szoba... minden fala bőr.
(#) DuMatyi válasza Action2K hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Igen. Tömeges kijutást igény szerint szervezek, mivel nem először megyek, szám szerint az idei lesz a harmadik. Előre kell készülni, a beugró 500 Ft. Ezért sajnos semmit nem kap az ember, de ez van...
(#) Action2K válasza DuMatyi hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Miért? A látvány nem semmi.
(#) mp3maker válasza DuMatyi hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Idézet:
„beugró 500 Ft. Ezért sajnos semmit nem kap az ember, de ez van...”

Akkor nézd meg jobban.
(#) 5aeb válasza Puklee hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Üdv, a Szolnoki amatőr találkozó július 27-28-29, péntek-szombat-vasárnap , a csúcs az szombat. A szokásos motel-kempingben lesz, de nem a kis utcából (ami a strand mellett van) kell bemenni majd, hanem a motel bejáraton.
(#) Gafly hozzászólása Jún 9, 2012 /
 
Nemrég értem haza a Buraburól. Annyira nem volt nagy szám, de azért megérte elmenni (persze megint vettem csövet ). Ismerőst nem láttam csak az eladók között...
(#) szamóca válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Lőttetek valamit?
(#) Gafly válasza szamóca hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Ha azt mondom IF-17 az rendben?
(#) pucuka válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Úgyse csináltál volna radart.
(#) bakos13gab válasza szamóca hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Hoffman Feritől lehetett venni érdekes dolgokat 100Ft-ért. Vettem tíz miniatűr foglalatot búrával és 5db LDR-t (régi-új tesla, cső formátumú). Meg Gábor vett tőle 300Ft-ért bakelit szeptár foglalatot, 4-et.
Amúgy érezhetően gyengébb volt szerintem, mint tavaly, mind a felhozatal, mind az érdekességek tekintetétben. Egy jobb nagybörze hozza ezt a szintet.
(#) szamóca hozzászólása Jún 9, 2012 /
 
Akkor ez inkább olyan csőbúra bú volt.
(#) CIROKL válasza Gafly hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Jé ez ott volt a Lőrinci börzén is !
(#) Imi65 válasza bakos13gab hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Nem vettél 56k 2W-ot, pedig LACI!!! olcsón adta volna.....
(#) DuMatyi válasza mp3maker hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Ami nem relevans, az a szamomra nem szolgaltatas. Es nem vagyok vak. Nyilvan a cukraszda onos erdekbol ad engedmenyt... Elvileg nagy bolt ez neki.
(#) DuMatyi válasza Gafly hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Valoban nem volt nagy szam. A fo problema, hogy a hasznos aru fogy, a meh telepekre lassan mar nem kerulnek olyan holmik, amiket hasznalni lehetne - ez is nyilt titok, hogy az arusok jo resze onnan keriti elo az arult dolgait. Ergo, uj aruk nemigen vannak. Sem ezen a borzen, sem mashol. Ahogy Muszi is megmondta ket ev nem borzezes utan.
Mondjuk nem kell felteni engem sem. A szokasos 135 DA-s muszerrel tertem haza. No meg zsugorcsovel, szilikon csovel. (A srac csak ide jon le egy evben egyszer, mindig tole veszek - megvan az elerhetosege, szerintem postaz is, ha megkerem.) Most vettem jo kis epcos kondikat.
A bemeresuk a szokasos eredmenyt hozta: Amennyivel lehet, nevleges ertek ALATT voltak. Ezzel szemben a MM ELKO-k... (Vesszoparipam)
(#) granpa válasza DuMatyi hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Szia!
Hol jártál, mikor az ég zengett? Én kint voltam Szombaton, kb. 10.45-től, 17-ig, de egyikőtöket sem láttam!
[OFF]Állíts át már a klaviatúrát. Eltévedtem az útépítések miatt, azért értem ily későn, pedig jártam halért pont a tábor mögé,
(#) Imi65 válasza DuMatyi hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
[OFF] A szétszedéssel járó szutykot meg itt hagytad az asztalon, meg a földön.
(#) DuMatyi válasza granpa hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Voltam, korulbelul fel kilenctol 11 ig. Tobb nem is kellett: bejartam, es viszlat.
(#) silent15 hozzászólása Jún 24, 2012 /
 
Sziasztok, érdekelne, hogy ki jön most a börzére, és jó lenne találkozni.
(#) Imi65 válasza silent15 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Van egy mag, aki általában ott van.
[OFF]Az a helyzet, hogy ezt a találkozósat már elég régen játsszuk. Az eredmények az első időben várakozáson felüliek voltak, még magánjellegű szerveződések is születtek belőle, de az évek folyamán valahogy már nem az lett, ami az elején volt. Félre ne érts, nem akarlak lebeszélni, csak a saját börzés tapasztalatomat írtam le. A csövesből is szoktak jelen lenni páran, de már nem osztják meg úgy a tapasztalataikat, mint 2-3 éve.
Idézet:
„Voltam, korulbelul fel kilenctol 11 ig. Tobb nem is kellett: bejartam, es viszlat.”

[OFF]Mintha ez a hozzászólás is erről szólna......
(#) silent15 válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
És azt tudod esetleg, hogy ki az (Simpi mesélte) a tag, aki kimenő trafókat árul csőves erősítőhöz ?
(#) Imi65 válasza silent15 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Persze, egy öreg, szemüveges, ősz, Sanyi bácsi névre hallgató emberke. Sárga müa. rekeszekben hozza a trafókat (meg, rendszerint viszi is), és előadja, hogy régen mi volt. Én is vettem tőle párszor, nagyjából használható, de azért nem viszi túlzásba a tekercsek darabolását. Jelenleg is használok egy garnitúrát, géphangosításhoz (6P14P SE).
(#) silent15 válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
És mindenhez árul, vagy ha megkérem, tudna nekem csinálni kimenőt pl PCL85-höz vagy hasonlóhoz? Persze csak ha tudod
(#) Imi65 válasza silent15 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Mindenhez nyilván nem árulhat, akkor igen sok félét kéne tartson abba a rekeszbe. Én PL85-ös csövet nem ismerek (valószínűleg azért, mert nincs), de - természetesen - ha megadod a főbb paramétereket, akkor próbál (nem titok, a csömöri ócskavas telepen gyűjti be az anyagokat) keresni hozzá megfelelő anyagokat. Az árai persze ennek megfelelők. Egy 2 primerrel, köztük szekunderrel tekert légréses kb. 5-7 cm^2 trafó 1000 Ft. Ez gyári kivitelben akár a 8x-a is lehet.
(#) silent15 válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
PCL85- bocsi, és nekem ha működik kezdetnek jó
(#) Imi65 válasza silent15 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Közben javítottad a csőtípust.
Az a cső - az elmondások alapján - triódába jó, úgy meg elég kicsi a teljesítménye, én nem vacakoltam vele (pentódásba bődületesen rosszul szól).
(#) Imi65 válasza silent15 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Ami biztosan szokott lenni, az az EL84 (6P14P) SE (vagy PP) kimenő. Szokott lenni hálózati is, de majd szombaton meglátod, éppen mije van.
(#) silent15 válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Oké, köszi!
Következő: »»   113 / 146
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem