Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Feszültség stabilizátor 3.4V-ra
 
Témaindító: tams, idő: Jún 17, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) tams hozzászólása Jún 17, 2008 /
 
Van egy amerikai szabványú 3,4V os kis tápegységem/töltőm és olyan kapcsolást keresnék amivel ugyanezt elő tudom állítani az itthoni hálózatból. Van valakinek ötlete?
Ez egy ilyen kis kivetítős órához való, amiben 2 ceruza akksi is van.
Van itthon egy 4,5 voltos trafóm, ebből volna jó valahogyan disszipálni.
(#) AMD válasza tams hozzászólására (») Jún 17, 2008 /
 
Ez jó lesz?

stab.gif
    
(#) tams hozzászólása Jún 17, 2008 /
 
hát nem tűnik rossznak viszont nekem elég volna kb 2-300mA
(#) AMD válasza tams hozzászólására (») Jún 17, 2008 /
 
Legalább nem kell hűtőbordát tenni rá. :yes:
(#) AMD válasza tams hozzászólására (») Jún 17, 2008 /
 
Vagy ez:
(#) AMD válasza tams hozzászólására (») Jún 17, 2008 / 4
 
(#) AMD hozzászólása Jún 17, 2008 /
 
Lehet válogatni.
(#) tams hozzászólása Jún 17, 2008 /
 
az lm317-es jónak tűnik. először én is stabkockás vagy zenneres megoldásra gondoltam, de lehet hogy jó lesz inkább a szabályozható.
Szeintetek mivel tudom pontosabban belőni egy 1700ft-os kínai potméterrel vagypedig egy régi szovjet analóg multiméterrel?
(#) AMD válasza tams hozzászólására (») Jún 17, 2008 /
 
Idézet:
„1700ft-os kínai potméterrel vagypedig egy régi szovjet analóg multiméterrel?”

Ezt nem értem.
(#) tams hozzászólása Jún 17, 2008 /
 
az lm317-nél van egy potméter, gondolom azzal állítom a kimeneti feszültséget nem?
(#) AMD válasza tams hozzászólására (») Jún 17, 2008 /
 
1700 Ft-os potméter? Nem drága az egy kicsit? Egy sima potmétert teszel bele és egy multival belövöd. Külömbe meg ahány multival mész annyi fesz értéket kapsz. Nincs két egyforma multi. Vagy mégis?
(#) AMD válasza tams hozzászólására (») Jún 17, 2008 /
 
Igen.
(#) tams hozzászólása Jún 17, 2008 /
 
jaj bocsánat multiméterre gondoltam
(#) tams hozzászólása Jún 17, 2008 /
 
tehát digitásis, de irtó gagyi, vagypedig egy komolyabb szovjet analóg multiméterrel tudom bemérni pontosabban?
(#) AMD válasza tams hozzászólására (») Jún 17, 2008 /
 
Inkább a szovjet.
(#) Lacifant hozzászólása Júl 10, 2008 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki abban segíteni, hogy hol lehet fesz.szabit kapni? Ami 12v(13.2v)-ről 9.6v-ra csökkentené az áramot.
Az áramerősségnek is legalább 10A bírnia kéne.
Vagy ha nem olyan bonyolult akkor egy rajz is jól jönne.
Előre is köszönöm a választ.
Üdv! Luc.
(#) tibor260 hozzászólása Júl 11, 2012 /
 
sziasztok. en 12V-bol szeretnek 4V-t eloallitani vagy 5V-bol szeretnek 4V-t eloallitani. Ebben kernek toletek segitseget. Elore is koszi. Olcso megoldas erdekel max. 5W-ot kell birnia.
(#) didyman válasza tibor260 hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
LM317+ellenállásosztó az adj lábra: Pl. 120Ohm a kimenet felől, és 270Ohm a föld felé. Ez 12V esetén viszont az IC-n kb. 10W disszipációt fog eredményezni. 5V-ról viszont kevés a drop. Ha a pontosság nem lényeges, akkor a fenti kapcsolás egyszerű zener+BDakármi (bírjon 3A-t azért) és 4,7V-os zener. Ez akár 5V-ról is elketyeg, a zener előtti ellenállás pártíz Ohm.
(#) tibor260 válasza didyman hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
koszi a valaszt. meg az lenne a kerdes hogy 7 V-nal mukodne-e az lm317? ha igen mennyit disszipalna?
(#) didyman válasza tibor260 hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Ha ez egy PC tápegysége, az 5 és 12V közötti terhelést mellőzd.
(#) tibor260 válasza didyman hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
miért?
(#) tibor260 válasza tibor260 hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
a disszipaciot nem lehetne valahogy lecsokkenteni 5W kornyekere?
(#) -Thomson- hozzászólása Ápr 2, 2013 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudnám meghajtani egy AC 6v-os 2A-os trafóról a telefonomat úgy, hogy abból lüktetésmentes 3,7v és minimum 1,2A áram legyen!
Azért szeretném meghajtani a telefonomat (xperia x8) ilyen módszerrel, mert a SIM kártya zárolva van, és ugyebár nem tudom telefonálásra használni, de nem is akarnám csak netezésre, játékra zenehallgatásra. Van egy másik x8-am, csak egy akksi van a kettőhöz úgyhogy az meg természetes, hogy a jóba van benne, de mivel nem akarom állandóan a jót meríteni, ezért gondoltam arra, hogy a "rosszat" egy állandó áramforrásról üzemeltetném!

A "rossz" telefon nem lopott, az előző tulaj valószínű (ahogy a neten utánanéztem) valami telefon nyomkövetőt állított be, ami miatt más kártyát nem fogad el!
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2013
(#) Buvarruha válasza tibor260 hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Mert felhúzod az 5V-ot 12-re és az nem normál üzemi állapot. A disszipációt pedig nem lehet csak úgy csökkenteni, az annyi, amennyi.
(#) _JANI_ hozzászólása Aug 3, 2016 /
 
Sziasztok! A kérdésem-problémám leginkább ide illik...
Egy EM 02-es fogyasztásmérőt kellene háttérteleppel ellátnom. A G80F920-as MCU-t egy HT7130-1 -es feszültségszabályzó látja el tápfeszültséggel.
- A Kérdés az, hogy a HT7130-1-es stabilizátor mennyire lehet érzékeny a kimeneti oldalára adott tartós 3V-os "táp-"feszültségre?
Elvi kapcsolási rajzát mellékelem a szabályzó IC-nek...
A ki és bemenet közé sajnos nem nagyon lehet beépíteni ellenpárhuzamos diódát. Bár ha kell úgy is megoldom. Csak nem hagytak mozgásteret a nyákon.
A G80F920-asnak van elvileg háttér táplálásra szolgáló "BAT" bemenete, de a készülék ugyanúgy alaphelyzetből indul a hálózat visszakapcsolásakor, ezért soros diódán keresztül a stab-IC kimenetére kapcsoltam a háttértelepet. Tudom nem a legjobb megoldás, de még dolgozom rajta...

7130-1.png
    
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem