Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lakásriasztó
 
Témaindító: Gabi, idő: Máj 30, 2005
Lapozás: OK   18 / 50
(#) feri971 hozzászólása Jún 15, 2012 /
 
Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni lakásriasztó kérdésben. A napokban kaptam a barátomtól egy lakásriasztót, de nem tudom hogyan kell összehozni a kültéri egységgel. Sajnos a leszerelés közben nem nézte mi hova volt kötve / meg régen is volt / és bizonytalan vagyok. A beltéri típusa:HA51U a kültéri egység pedig: Zodiac ES-01.
Ez a két típus volt összeházasítva és működött.
Van még egy 12V-os relé is ami elmondása szerint azért kellett, hogy pozitívot kapcsoljon. Ha valaki tudna segíteni az nagyszerű lenne. Mellékelek két képet a bekötési pontokról, hátha segítség. Köszönöm!!
(#) szalkagyuri hozzászólása Jún 20, 2012 /
 
Sziasztok!
Előre is elnézést a moderátortól de amit néztem topikokat ott utóljára2006 ban volt hozzászólás
Lakásriasztó bekötésében kérnék egy kis segítséget
Van egy LS400 as típusom ha valaki tudna bányászni nekem hozzá egy magyar nyelvű leírást hálás lennék érte
valamiért ha bekötöm a zóna nem jelez vissza!!
Képet mellékeltem hogy néz ki
Tisztelettel:
Szalkagyuri

riasztó.jpg
    
(#) bisa44 hozzászólása Jún 21, 2012 /
 
Sziasztok!

Remélem nem offtopic a dolog... Van egy paradox spectra beltéri vezérlőegység és nagyon hangos a pittyegése amikor élesítem a riasztót. Hogyan lehetne lehalkítani... a szerelő azt mondja hogy programból nem lehet halkítani ezeket. Bármilyen megoldás érdekel Lehet a csipot beburkolom valamivel
(#) hariboo válasza bisa44 hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Üdv! Hanyas Spectra? Mert a kilépési késleltetést lehet némítani bizonyos típusoknál,a belépésit csak az egész kezelő némításával lehet,de akkor se billentyűhang se semmi.Ha lcd kezelő van hozzá,akkor szerintem a felhasználói menüből is lehet a hangokat állítani.
(#) bisa44 válasza hariboo hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
SP5500 ilyen típusú...

és egy ellenállást ha sorba kötnék a csipogóval? Mekkora ellenállás szükséges ehhez?
(#) pinyó39 válasza bisa44 hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Cellux-al leragasztod.
(#) MAKAI489 hozzászólása Jún 21, 2012 /
 
Sziasztok! Paradox 728+ központi egységem van Espirit 646 kezelővel telepítve, a sw verzió 3.20. A jelenlegi szolgáltatóval nem vagyok elégedett, ezért a szolgáltatás lemondását tervezem. Szeretném a központot - a tasztatúráról átprogramozni - úgy, hogy a riasztási jelentést a saját mobilomra küldje. A napi naplózási jelentések küldést pedig törölni. A mesterkódot ismerem. remélem valaki tudna segíteni, bár ez a riasztó típus elég régen lett telepítve, a telepítőt viszont nem érem el. Előre is köszönöm a segítséget, Lajos
(#) hbal válasza MAKAI489 hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Szia!

Mesterkóddal élesíteni/hatástalanítani, valamit felhasználói kódokat tudsz létrehozni/módosítani.
A kommunikátor és maga a központ programozásához telepítő kód szükséges. Abban az esetben ha nem tudod ezt a kódot és a telepítő bekapcsolta "telepítői kód zárat" akkor nem tudod a gyári alapállapotot visszaállítani, mert reseteléskor lezár a panel.
Szervízben természetesen meg tudják ezt is oldani.
Ha szerencséd van akkor a telepítő nem módosította az alapértelmezett kódot. A következőképpen tudod kipróbálni: [ENTER][2][8][2][8][2][8]

Reset >> csatolt fájl 42. oldal, lap alja.
(#) hbal válasza MAKAI489 hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Hoppá!
A SW verzión átsiklottam.
A következő leírásra van szükséged:

7x8_v310.pdf
    
(#) MAKAI489 válasza hbal hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Szia!

Köszönöm szépen, mindkét anyagot, tanulmányozom és remélem sikerül átprogramozni a központot. Lajos
(#) vadboy hozzászólása Júl 1, 2012 /
 
Sziasztok!
Vettem egy ls800s-riasztot Bővebben: Link , sajnos betörtek hozzánk, ha megkérlek szépen nem segítetek hogy bekössem, kezdő vagyok, nem nagyon értek hozzá.
(#) vadboy hozzászólása Júl 1, 2012 /
 
Igazábol az érdekelne,hogy a mozgás érzékelő szenzort amikor kötom be, mely szálakat kell rákössem mert a kábelbe több szín is van.., két szálat lehet bekötni a szenzorba..
(#) nedudgi válasza vadboy hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
A honlapon ezt írják:
Idézet:
„"All connections are simply by 2 non-polarity flat wires only"”

Eszerint 2 szál drót kell hozzá, mindegy, milyen színű. Egy érzékelőhöz 2 eres vezetéket kell elvezetni.
Nem kaptál hozzá szerelési utasítást?
(#) vadboy hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Oké, köszi, de mondjuk ha már megvettem egy kábelt és abban 5 szál van akkor, mindegy hogy melyik két szálat használom ugye?
(#) nedudgi válasza vadboy hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Igen.
(#) vadboy hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Köszönöm.
(#) Geo hozzászólása Júl 20, 2012 /
 
Üdv:
Kérdésem a hozzáértőkhöz a következő!

elszállt a régi riasztó, ( Easy 2001) vettem helyette, occsón egy Visonic CP-2 mini központot helyettesítésre.
Na de mivel nem fából van így nem is tudom bekötni!
Amim van: 2 zóna ( 2x2 infrával) + üvegtörés érzékelő.
Ehhez kéne nekem egy szájbarágós rajzot készíteni, mivel csak a mozgásérzékelőkből 5 db vezeték jön ki!
Én naiv, majd összekötöm nem lehet bonyolult.
Na de az!
Aki tud benne segíteni annak köszönöm!

CP-2.jpg
    
(#) hbal válasza Geo hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Szia!

Alaphelyzetben minden érzékelőnek és a központnak is szüksége van tápfeszültségre. Ezen túl az érzékelők általában rendelkeznek két alaphelyzetben zárt (N.C.) kontaktussal. Egyik ilyen kontaktus akkor billen, ha mozogsz, a másik pedig akkor, ha kinyitod az érzékelő házát. Az a két szál vezeték, ami a tamper sorkapcsokba van kötve, arra is szolgál, ha pl. elvágod az érzékelő és a központ közötti kábelt azt szabotázsnak érzékelje.

Értelemszerűen a mozgásra billenő kontaktusokat kell az azonnali vagy a késleltetett zónákra összefűzni (sorosan), a tamper vagy szabotázs érintkezőket a 24 órás bemenetre (szintén sorosan).


A központ rendelkezik 3 zónabemenettel.
Z1: 24 órás
Z2: azonnali
Z3: késleltetett

El kell először is döntened, hogy honnan szeretnéd ki/be kapcsolgatni a riasztót. Ha pl. a házon/lakáson kívülről, akkor nincs szükséged késleltetett zónára, lehet minden azonnali. Ha a lakáson belül kapcsolnád, és van abban a helyiségben mozgásérzékelő, akkor ott értelem szerűen kell hagyni némi késleltetést, hogy ki tudd kapcsolni a rendszered. Erre szolgál a késleltetett zóna. (ott van 30 másodperc időd mozogni, utána riaszt)

Röviden ennyi.
(#) Geo válasza hbal hozzászólására (») Júl 22, 2012 / 1
 
Szia!
Na így végre egyértelmű!
Mivel bellűl van a kioldás (kulcsos rendszer, így sorosan kell kötnöm mind a 4 érzékelő kék színű vezetékét a Z3 késleltetett bemenetre. Az üvegtörés kék vezetékét pedig a Z2 ( azonnali ) bemenetre. Ha tévedek javíts majd ki.
A zöld nekem a pozitív a fehér a negatív.
De fenn maradt a sárga szín!!!!!
Ezt hova kell kötnöm? A negatív pólusba?
Előre is köszi a válaszokat
Üdv: Geo
(#) hbal válasza Geo hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Szia!

Csak annak az érzékelőnek kell késleltetettnek lennie, amelyik ott van ahol a kulcsos kapcsoló van. (értelemszerűen ott nem célszerű értékeket tárolni, mert fél perc alatt sokmindent össze lehet szedni)
Az összes többi érzékelő viszont lehet azonnali.
Írd le, hogy pontosan milyen érzékelőid vannak, és melyiket milyenre szeretnéd kötni és akkor szivesen csinálok egy bekötési rajzot.
(#) Geo válasza hbal hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Üdv.
2 zónám van ( műhely+ garázs)DSC típusú érzékelőkkel.
1- zónába van 2 db mozgásérzékelő+ üvegtörés érzékelő.
2 zónába van 2 db mozgásérzékelő.
+ sziréna.
Az érzékelőkből: 4 db vezeték jön ki:
Fehér: - negatív
Zöld: + pozitív
Sárga: ?
Kék: ?
A régi riasztóházba akarom beszerelni!
mellékelem a rajzát!
Ha nem túl nagy kérés akkor szájbarágósan mivel aki bekötötte volna lelépet hazánkból így magamra maradtam a bekötésbe
Előre is köszönöm:
Nándor

Easy 2001.jpg
    
(#) Geo válasza Geo hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
+ akku ! ez lemaradt az irományomból!
(#) hbal válasza Geo hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Szia!

Arra lenne még szükségem, hogy a 4db mozgásérzékelő közül melyik az, amelyik "meglát" akkor, amikor kikapcsolod a rendszert. (annak mindenképen késleltetettnek kell lenni)

Esetleg skiccelj valami rajzocskát.
(#) Geo válasza hbal hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Szia!
a 4 ből 2 db meglát rögtön !
Az ajtó középen van! a riasztó pedig a sarokba!
Az érzékelőket késleltetett módba akarom, kivétel az üvegtörés érzékelőt, mivel a párom és a fiam is össze vissza mennek be. nem mindig az ajtón hanem a garázson keresztül! így kell idő mire kikapcsolja.
A rajzért bocsika de seftiba csináltam.
Üdv. Nándor

Műhely.jpg
    
(#) hbal válasza Geo hozzászólására (») Júl 23, 2012 / 1
 
Szia!

Készítettem egy huzalozási rajzot. A 4db mozgásérzékelő késleltetett zónára, az üvegtörés azonnali zónára, a tamperkapcsolók pedig 24 órás zónára vannak kötve.
(a 24 órás zóna azt jelenti, hogy függetlenül attól, hogy élesített, vagy hatástalanított a rendszer, mindig hangos riasztást vált ki, ha elvágod a kábeleket, vagy megbontod valamelyik érzékelőt)

Kérdés maradt számomra még az, hogy milyen szirénád van, mert attól függően változik a bekötési mód, illetve milyen tápellátása van a rendszerednek.

riasztó.jpg
    
(#) Geo válasza hbal hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
A típusát sajna nem tudom de szétszedem majd, gondolom a nyáklapra rá van írva.
Azt tudom hogyha leveszem a fedelét sipol mert van benne mikrokapcsoló.
Amúgy ugyan az a négy vezeték jön ki belőle, mint az infrákból.
A tápellátás 220V + akku, de szerintem az megpurcant de veszek másikat bele.
A másik ehez későbbiek folyamán tudok számkódos vezérlőt tenni?
Kiváltani a kulcsos megoldást?
De megnézem és leírom, ha tudok fotót is teszek fel róla.
Előre is köszönöm fáradozásodat.
Most el kell mennem estefele jövök.
Üdv: Nándor
(#) Geo válasza Geo hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Gyors megkuk a szirénát:
Sintesic elektronic PZ18 típus fémházas
(#) hbal válasza Geo hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Igen, lehet kapni számkódos kapcsolót, viszont az ilyen barkácsolással szerintem drágábbra jössz ki, mintha vettél volna egy riasztóközpontot, amihez alapból van kezelő, felügyelt az akkumulátor állapota, töltése, stb.
(#) Geo válasza hbal hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Igen tudom de a műhely az adott volt, a lakásba már külön veszem kompletten. csak még azt nem tudom milyet vegyek. A Paradox felé hajlok. Persze ez pénztárca függvénye majd max 50 körül szánok majd rá. Annyit összetudok majd pár hónap alatt tenni. ( meló függvénye)
Üdv:
(#) Geo válasza hbal hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Hát most szidni fogsz.
A tartalék mozgásérzékelők voltak DSC.-K
Ami fenn van az Crow. Ott meg Relay -Tamp-+,- csatlakozások vannak.
Gondolom a rajzodon a T= Tamp
A relaj egyik oldala gondolom = C
Másik oldala = CN
Remélem jól gondolom.
Üdv:
Következő: »»   18 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem